دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 18 Jan 2021
 
۰
۱

آخرین اخبار از تسهیلات جدید کرونایی

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۳
کد مطلب: 746237
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین اخبار از تسهیلات جدید کرونایی، توضیحاتی داد.
آخرین اخبار از تسهیلات جدید کرونایی
به گزارش جهان نيوز، حامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در نشست خبری با اشاره به جزئیات جدید از تسهیلات جدید کرونایی، اظهار کرد: دولت به صورت هدفمند در قالب دو طرح از افرادی که در دوران کرونا متضرر شدند قصد حمایت دارد.

شمس ادامه داد: به همین منظور وام یک میلیون تومانی و بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به ازای هر یک از اعضای خانوار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: افرادی که روز گذشته به سرشماره ۶۳۶۹ پیامک ارسال کردند، پیامکشان پذیرش می‌شود.

شمس افزود: ۱۱ میلیون خانوار و به عبارتی ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مشمول این دو طرح جدید حمایتی دولتی هستند.

 رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: کارگران ساختمانی که درآمد ثابت ندارند این دو کمک دولتی را دریافت می‌کنند، بازنشستگان به دلیل این که درآمد ثابت دارند مشمول این دو طرح نیستند؛ همچنین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد شامل این دو طرح هستند. رانندگان تاکسی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند مشمول دریافت وام یک میلیونی و بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی هستند.

شمس با اشاره به اینکه بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی نیاز به ثبت نام از سوی متقاضیان ندارد، بیان کرد: وزارت رفاه مشمولان دریافت بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را شناسایی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در فروردین‌ماه به ۲۳ میلیون سرپرست خانوار وام یک میلیونی پرداخت شد، ادامه داد: ملاک ما همان اطلاعاتی است که در فروردین ماه گردآوری شده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: سرپرستان خانواری که خودشان و یا یکی از اعضای خانواده شان شاغل باشد مشمول این دو طرح نیستند.

وی یادآور شد: افرادی که روز گذشته به سرشماره ۶۳۶۹ پیامک ارسال کردند، پیامکشان پذیرش می‌شود. در فروردین‌ماه از هر سرپرست خانوار بیش از ۳ پیامک دریافت کردیم و بیش از ۷۵ میلیون پیامک به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال شد.

شمس ادامه داد: کدملی اگر به صورت فارسی باشد بهتر است و اگر کد ملی به زبان انگلیسی باشد کمی مشکل ایجاد می‌کند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام کسانی که مشمول وام یک میلیون تومانی هستند، کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: ارسال پیامک به ۶۳۶۹ فقط برای وام یک میلیون تومانی است و کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی نیاز به هیچ اقدامی از سوی متقاضیان ندارد.

شمس تصریح کرد: سرپرستان خانواری که خودشان و یا یکی از اعضای خانواده شان شاغل باشد مشمول این دو طرح نیستند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: زنان سرپرست خانوار که تحت پوشش بیمه‌ای هستند مشمول دریافت این دو طرح نیستند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که بعد از ارسال پیامک پشیمان شدند در هفته آینده منتظر پیامک از سرشماره v.refah باشند تا بعد از آن برای آنها تصمیم گیری شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نظر بنده این است که این وام یک میلیونی را ضعیفترین افراد جامعه دریافت می‌کنند که یک میلیون برایشان خیلی اهمیت دارد نتیجه اش کوتاه شدن دست اینها از یارانه آینده شان می‌شود و آسیب پذیرتر از قبل می‌شوند .