سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 19 Jan 2021
 
۰

اعطای وام‌های ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به سربازان

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۳
کد مطلب: 746118
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: به سربازان عضو باشگاه "ماهرسان" وامهای ۳۰ تا تا ۵۰ میلیون تومانی برای اشتغال، ازدواج و خرید لوازم خانگی داده می‌شود.
اعطای وام‌های ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به سربازان
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، سردار موسی کمالی با اشاره به ایجاد باشگاه "ماهرسان" و پرداخت وام به سربازان ماهر منقضی خدمت، در این رابطه اظهار کرد: سی و سومین جلسه کمیسیون دائمی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در روز جاری (دوشنبه 3 آذر) با حضور نمایندگان نیروهای مسلح ، وزارت کشور، سازمان فنی و حرفه‌ای، بانک انصار و شرکت نمایندگان دستگاه‌های غیر نظامی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: در این جلسه ابتدا فرمانده قرارگاه گزارش اقدامات چند ماه اخیر قرارگاه  را تشریح و اهم اقدامات صورت گرفته را اعلام کردند.

وی تصریح کرد: در جلسه مذکور عنوان شد از آنجا که تا پایان سال 1401 باید 100 درصد سربازان آموزش تخصصی و مهارت‌آموزی را فرابگیرند و 30 درصد از آنها به شغل برسند، سامانه "ماهرسان" تشکیل شده که بانک انصار با توجه به اهمیت موضوع آن را به حالت باشگاه ماهرسان طراحی و راه‌اندازی کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این جلسه همچنین نکات ذیل مطرح شد، 1. تمام سربازان منقضی خدمت از سال 97 تا 99/06/31 می‌توانند عضو باشگاه ماهرسان شوند، 2. به سربازان عضو این باشگاه وامهای 30 تا 50 میلیون تومانی برای اشتغال، ازدواج و خرید لوازم خانه داده می‌شود، 3. از پایان آذرماه 99 این سامانه به روزرسانی و هر سربازی  که ترخیص می‌شود، می‌تواند با کد ملی عضو باشگاه ماهرسان شود، 4. صندوق مهارت‌آموزی زیر نظر سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تأسیس می‌شود.

کمالی خاطرنشان کرد: نکات دیگری نیز در جلسه مذکور عنوان شد که عبارت است از: تقویت مهارت‌آموزی در شرایط کرونا، آموزش در محیط واقعی کار راه‌اندازی شده و تا پایان سال 15 هزار کارگاه نیروهای مسلح باید در سامانه وزارت کار ثبت شود و اینکه مرکز نوآوری سرباز در جوار پادگانها با کمک بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد نخبگان فعلاً به صورت آزمایشی در تهران و سپس در سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح عنوان کرد: در ادامه جلسه مذکور نماینده بانک انصار، جزئیات باشگاه ماهرسان را توضیح داد همچنین امیر رحیمی‌پور، رئیس اداره سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، امیر ایرانی؛ نماینده آجا، سردار روشنی، نماینده سپاه، دکتر عباسی، نماینده وزارت کشور و حاج‌گواهی نماینده دفتر عقیدتی ـ سیاسی فرماندهی معظم کل قوا نظرات خود را بیان کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *