سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 1 Dec 2020
 
۰
۴

دولتمردان از چه چیزی حمایت کنند؟!

يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 745899
یک روزنامه زنجیره‌ای می‌گوید رئیس‌جمهور در دولت تنهاست و اغلب دولتمردان از او حمایت نمی‌کنند.
دولتمردان از چه چیزی حمایت کنند؟!
به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه آرمان در سرمقاله خود ضمن اشاره به موضوع مذاکره‌خواهی روحانی می‌نویسد: سخنان رئیس‌جمهور در آخرین جلسه هیات دولت را می‌توان ناشی از عزم دولت تدبیر و امید جهت استفاده از فرصت پیش‌آمده در عرصه بین‌الملل برای حل مسائل سیاست خارجی و بازگرداندن کشور به وضعیت عادی پیش از روی کار آمدن دونالد ترامپ دانست. برجام‌ستیزان زیادی ستاد علیه این سخنان اختیار کرده‌اند. روحانی اما در مواجهه با این رویکرد تند و رادیکال علیه دولت تنهاست. هنوز بزرگ‌ترین حامیان رئیس‌جمهور در مواجهه با مخالفان کادرها و اقطاب اصلاح‌طلبند. معاون اول، سخنگوی دولت و معدود وزرایی که با اشراف به وضعیت کشور گفتمان مصالح و منافع ملی را پیگیری می‌کنند (بالاخص وزرای امور خارجه و نفت) سخنی در دفاع از رئیس‌جمهور، دولت و گفتمان برسازنده‌اش از درون دولت در تمام سطوح نمی‌شنویم. امری که شخص رئیس‌جمهور در سال ۹۶ تحت عنوان بیماری سکوت از آن تعبیر کرد. اگر با تاسی به پست‌مدرن‌ها، سیاست را برساخته‌ای گفتمانی بدانیم، آنگاه می‌توان با قاطعیت سیاست برساخته بدنه دولت را سیاست سکوت نام نهاد.

خروج از این وضعیت انفعالی رسالت دولتمردان در تمام سطوح است. اگر سیاست داخلی و خارجی را ادامه و مکمل هم بدانیم، دولت نیازمند عبور از سیاست انفعالی به سیاست رسانه‌ای قوی و تقویت مناسبات خود با جامعه جنبشی بهبودخواه است. به زبان درآمدن دولتمردان، در دفاع از سیاست‌های اصلاحی انگیزه‌ای وافر خواهد بخشید. در این راستا متولیان سیاست داخله، مشاوران رئیس‌جمهور، روابط‌عمومی‌های نهادهای دولتی، استانداران، حوزه‌های معاونت‌های سیاسی استانداران، فرمانداران و.‌.. برای بازنمایی مختصات وضعیت و بازگویی سیاست‌های ریاست محترم جمهور وظیفه‌ای اخلاقی و سیاسی برعهده دارند.

یادداشت متملقانه و دیکته‌گونه روزنامه زنجیره‌ای در حالی است که آقای روحانی و تیم حاضر او (ظریف، ربیعی، نوبخت و جهانگیری) عملاً هیچ ایده و برنامه‌ای جز مذاکره مجدد با آمریکا ندارند و این در حالی است که شخص آقای روحانی، مذاکره دوباره با آمریکای عهدشکن را دیوانگی خوانده است. بنابراین چه انتظاری هست که سایر اعضای کابینه- با مسئولیت‌های اقتصادی یا اجتماعی- بر طبل توخالی مذاکره بکوبند؟ ضمن این که اگر واقعاً دموکرات‌ها برجام را چنان که هست قبول داشتند، باید اعلام می‌کردند بدون هیچ قید و شرطی به اجرای تعهدات خود درباره لغو تحریم‌ برمی‌گردند اما آنها تأکید دارند تحریم‌ها باقی خواهد ماند و ایران باید با صرف نظر حقوق برجامی خود به‌سان بازی مار و پله- به خانه اول برگردد و مجدداً مذاکره کند و امتیاز بدهد! کدام دولتمرد عاقلی حاضر است خارج از حیطه مسئولیت کاری خود، برای چنین خدعه و خیانتی، کف و سوت بزند و هورا بکشد؟!

متأسفانه سخنان مذاکره زده آقای روحانی و ظریف و ربیعی و جهانگیری، تأکیدی بر این ارزیابی است که دولت هیچ برنامه درونزایی ندارد و مصمم است ۸، ۹ ماه باقیمانده از دوره خود را هم با فرصت‌سوزی و دوقطبی کردن جامعه با ادعای مذاکره به پایان برساند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
با گوشت 130 تا 140 هزار تومانی روحانی، ظریف و جهانگیری و... چه دارند به مردم ایران بگویند
Iran, Islamic Republic of
زمان احمدی نژاد، دلار 2 تا 3 هزار تومان بود/ ولی متاسفانه زمان حسن روحانی دلار 4 تا 32 هزار تومان بوده است.
Iran, Islamic Republic of
آقای نوبخت؛ رونق اقتصادی که دولت وعده‌اش را می‌داد، چه شد؟.
Iran, Islamic Republic of
اوباما معمار اصلی تحریم‌ها علیه ایران/دموکرات‌های آمریکا وضع کنندگان اکثر تحریم‌های ضد ایرانی
باراک اوباما در کتاب خاطرات خود که بتازگی منتشر شده اذعان کرده است تحریم‌های دولت جورج بوش پسر علیه ایران عمدتاً جنبه نمادین داشته و دولت او بوده که تحریم‌های سخت را علیه ایران اعمال کرده است.