جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 27 Nov 2020
 
۰
۱

تورم نقطه‌ای آبان‌ماه ۴۶ درصد شد

يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 745893
درحالی در آبان ماه امسال نرخ تورم نقطه به نقطه ۴۶ درصد بوده که تورم ماهیانه ۵ درصدی این ماه، نسبت به مهرماه حدود ۲ درصد کاهش داشته است.
تورم نقطه‌ای آبان‌ماه ۴۶ درصد شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، نرخ تورم سالانه آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به 29 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 1/8 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم نقطه‌ای در آبان ماه ١٣٩٩ به عدد 46/4 درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین 46/4 درصد بیشتر از آبان ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­‌اند.

نرخ تورم نقطه‌ای آبان ماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل ٥, واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش 16/1 واحد درصدی به 56/6 درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با کاهش واحد درصدی به 41/8 درصد رسیده است.

این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری 45/7 درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل 4/4 واحد درصد افزایش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی 50/3 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 8/1 واحد درصد افزایش داشته است.

منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل می‌باشد. نرخ تورم ماهانه آبان ١٣٩٩ به 5/2 درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، 1/8 واحد درصد کاهش داشته است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب 0/13 درصد و 1/6 درصد بوده است.

این در حالی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری 4/7 درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل، 2/4 واحد درصد کاهش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی 6/7 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 0/7 واحد درصد افزایش داشته است.

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن می‌باشد. نرخ تورم سالانه آبان ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به 29، درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١,٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

هم‌چنین نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٢٩, درصد و 28/8 درصد می‌باشد که برای خانوارهای شهری 1/7 واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی 2/1 واحد درصد افزایش داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جز مرگ چه آرزویی برای مدیران بی لیاقتی که فقط بدنبال زد و بند و حقوق های نجومی هستند می‌توان داشت.