شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - 16 Jan 2021
 
۱
۲

ناگفته‌های بانوی بندرعباسی که خانه اش تخریب شد/ زن خودسوز کیست؟ + فیلم

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۸
کد مطلب: 745873
کلیپ تخریب خانه زن سرپرست خانوار بندرعباسی این روز‌ها در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرده است. در این گزارش جزئیات ماجرا را از زبان خانمی که کلیپ او منتشر شده می‌خوانیم.
ناگفته‌های بانوی بندرعباسی که خانه اش تخریب شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از رکنا، نامش زهرا حسن زاده است. او همان زن بی پناه بندرعباسی است که صدای فریادهایش این روز‌ها در فضای مجازی به گوش خیلی‌ها رسیده است و آوازه بلند خبر تخریب خانه اش گوش فلک را کر کرده است.

تلفن را جواب می‌دهد و صدای گرفته اش در گوشی می‌پیچد. می‌گوید: «از همان روزی که با ماموران شهرداری بحثمان شد از بس جیغ کشیدم صدایم گرفته است. احساس می‌کنم بلایی سر تار‌های صوتی ام آمده است. اما خودسوزی نکردم. من همان زنی هستم که کلیپ درگیری ام با ماموران شهرداری را همه دیدند، اما کسی که خودسوزی کرد همسربرادرم بود نه من!»

کلیپ جنجالی زن بندرعباسی
صدای فریاد‌های چند کودک و یک زن در کلیپ می‌پیچد. مخاطبان فضای مجازی احساساتی و هیجان زده می‌شوند و چند ساعت بعد خبری منتشر می‌شود مبنی بر اینکه زن بندرعباسی که با ماموران درگیر شده است، اقدام به خودسوزی کرده است.

همه بسیج می‌شوند و به زنی که خودسوزی کرده است کمک می‌کنند و از او دلجویی می‌کنند. همین باعث می‌شود که زهرا حسن زاده می‌گوید: «ما دو خانوار بودیم که اتاقک ما را خراب کردند. اما باز هم لطف خدا همراه ما بود.»

نام این زن که در کلیپ منتشر شده فریاد می‌زند، زهرا حسن زاده است. همان زنی که فریاد می‌زد تا بی سرپناه نماند، حالا مجبور است فرزندان برادرش را هم‌تر و خشک کند. چون مادرشان خودسوزی کرده و در بیمارستان است.

ساخت اتاقک غیرقانونی در حاشیه دریاچه نیزار
زهرا حسن زاده  می‌گوید: «من همان زنی هستم که کلیپ درگیری ام با ماموران شهرداری بندرعباس منتشر شدو صدای فریادهایم به گوش همه رسید.»

او در در توضیح جزئیات ماجرا می‌گوید: «چند سالی می‌شد که به دلیل اعتیاد همسرم از او جدا شده بودم. دو دختر بزرگ دارم که یکی از آن‌ها ازدواج کرده و در کرج زندگی می‌کند و دختر دیگرم هم با خواهرش زندگی می‌کند. من هم در شهریار با پسرم سبحان که الان هفت ساله است زندگی می‌کردم. اما نتوانستم از پس هزینه‌های کرایه خانه بر بیایم و برای همین به زادگاهم در بندرعباس آمدم.»

زهرا حسن زاده در ادامه می‌گوید: «برادرم حدود چهارده سالی می‌شود که خانواده اش را رها کرده است، اما در این مدت من از همسر و فرزندان او خبر می‌گرفتم. حالا ما دو زن سرپرست خانوار بودیم که تصمیم گرفتیم با هم آلونکی بسازیم. برای همین به حاشیه یک دریاچه به نام نیزار در نزدیکی محله فقیرنشین بندرعباس رفتیم. در آنجا قبلا هم ساخت و ساز‌هایی شده بود و ما هم محلی انتخاب کردیم و با نخاله و بتن‌هایی که همسایه‌ها به ما کمک کرده بودند، شروع به ساخت اتاقک کردیم.»

درگیری زهرا حسن زاده با ماموران شهرداری بندرعباس
زهرا حسن زاده در مورد روز حادثه و خودسوزی همسر برادرش می‌گوید: «سومین بار بود که ماموران شهرداری برای تخریب اتاقک ما آمده بودند. اما آن روز درگیری بالا گرفت. من نمی‌خواستم اتاقک خراب شود و از روی ناراحتی جیغ می‌زدم. بچه‌های برادرم هم ترسیده بودند و جیغ می‌زدند. یکدفعه دیدم که همسر برادرم به نام طیبه، دارد در آتش می‌سوزد. همه چیز در یک چشم بر هم زدن اتفاق افتاد. او که دیده بود من با ماموران درگیر شدم ناگهان اقدام به خودسوزی کرده بود. نمی‌دانم از کجا بنزین آورده بود و روی خودش ریخته بود. همسایه‌ها سریع پتو آوردند و روی او انداختند.»

حال زنی که خودسوزی کرده است رو به بهبود است
زهرا حسن زاده این روز‌ها با فرزند هفت ساله خود و فرزندان برادرش در حیاط خانه همسایه شان زندگی می‌کنند.

او در مورد حال همسربرادرش که خودسوزی کرده است می‌گوید: «حالش بهتر است و رو به بهبود است. همین که از سوی مسئولان به او کمک شده برایش قوت قلب است. اما من از مسئولان تقاضا دارم که من را هم فراموش نکنند. همه گفتند زنی که کلیپ او منتشر شده خودسوزی کرده است. آن زن که در کلیپ بود من هستم که خودسوزی نکرده ام.»

او در ادامه گفت: «من یک زن بی سرپناهم که از پرستاری سالمند گرفته تا خدمتکاری در خانه‌های مردم، هر کاری برای امرار معاش انجام داده ام. حالا هم تقاضا دارم همانطور که مسئولان به وضعیت همسر برادرم سریعا رسیدگی کردند، من را هم فراموش نکنند.»

زهرای ۴۵ ساله در آخر باز هم از تلاش مسئولان تشکر و قدردانی کرد.

تیم برخورد کننده شهرداری معلق شدند
امینی‌زاده شهردار بندرعباس در دیدار با بانوی مصدوم شده از وی برای اتفاقات پیش آمده دلجویی کرد. وی در این دیدار با بیان اینکه نیرو‌های متخلف شهرداری نیز از خدمت معلق شده‌اند و در چارچوب قانون با آن‌ها برخورد می‌شود، گفت: از روز نخست دستور دادیم که تیم برخورد کننده در فیلم از تخلفات معلق شوند تا بررسی‌ها صورت گرفته و تصمیم مقتضی گرفته شود.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه هر تصمیمی اعضای شورای شهر بگیرند بنده قبول می‌کنم، بنده برای خدمت و کار آمده‌ام و قرار نیست با هر اتفاقی شانه خالی کنم، تصریح کرد: در این ملک تخریب شده از نظر قانونی کاربری آن فضای سبز و متعلق به راه و شهرسازی است، هرگونه ساخت و ساز در این مکان غیرقانونی بوده و هم تصرف هم ساخت و ساز غیرقانونی و بدون دریافت مجوز دو اقدام صورت گرفته است.

مجوز ساخت قانونی برای زن بندرعباسی صادر می‌شود
شهردار در نوع برخورد نیز هیچ کسی نوع رفتار صورت گرفته را نمی‌پسندد، چون ما از مردمیم و باید طبق قانون برخورد کنیم و همه مردم برای ما یکسان هستند، اظهار داشت: بنده برای استعفا نیامده ام برای کار کردن وارد شده ام و خدمت می‌کنم.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه این که چه کسی فیلم را پخش کرده ممکن است و باید دستگاه‌های ذی ربط ورود کنند، گفت: ممکن است واکنش برخی مسئولان و افراد تسویه حساب‌های شخصی بوده باشد.

به گفته شهردار بندرعباس، شهرداری مجوز‌های لازم را برای ساخت منزل این بانوی هرمزگانی به طور قانونی صادر می‌کند.

امینی زاده همچنن عنوان داشت: بندرعباس ۴۳ درصد بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
زهرای ۴۵ ساله در آخر باز هم از تلاش مسئولان تشکر و قدردانی کرد.
.