جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - 22 Jan 2021
 
۱
۳۰
روحانی:

دولت جدید آمریکا شرایط را به سمت قواعد بین‌المللی برخواهد گرداند/ به اسم نقد دولت به دنبال تطهیر آمریکا نباشید/ تسویه حساب را بگذارید برای سال ۱۴۰۰/ ایجاد روحیه یأس در مردم خیانت ملی است/ این مسئله ساده را بفهمید که تحریم تسلیحاتی پایان یافت

چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 745593
رئیس جمهور با بیان اینکه کسانی که حقوق ثابت ندارند 4 ماه کمک معیشتی خواهند گرفت، گفت: افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد.
دولت جدید آمریکا شرایط را به سمت قواعد بین‌المللی برخواهد گرداند/ به اسم نقد دولت به دنبال تطهیر آمریکا نباشید/ تسویه حساب را بگذارید برای سال ۱۴۰۰/ ایجاد روحیه یأس در مردم خیانت ملی است/ این مسئله ساده را بفهمید که تحریم تسلیحاتی پایان یافت
به گزارش جهان نيوز، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (چهارشنبه ۲۸ آبان ماه) در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه در آستانه مرحله جدیدی از مسئولیت‌پذیری‌های اجتماعی به سبب اوج‌گیری کرونا در کشور قرار گرفته‌ایم، گفت: به همین دلیل از شنبه محدودیت‌های شدیدی در کشور اعمال می‌شود و شهرهایی که شرایط قرمز دارند تقریباً به حالت تعطیل در می‌آیند و شهرهای نارنجی، نیمه تعطیل خواهند شد، جز موارد ضروری که ضرورت دارد و افراد باید سر کار بیایند یا فروشگاه‌ها و آن‌هایی که خدمات یا کالا ارائه می‌دهند که تفصیل آن بیان شده و خواهد شد.

مشکل کرونا صرفاً از طریق تغییر سبک زندگی به‌وجود می‌‌آید
وی ادامه داد: همه می‌دانیم تعطیلی‌ها و محدودیت‌های شدید، راه حل اصلی مشکل کرونا نیست. مشکل کرونا صرفاً از طریق تغییر سبک زندگی به‌وجود خواهد آمد، یعنی مردم اگر سبک زندگی را با پروتکل‌های اجتماعی و فاصله‌های فیزیکی، عدم رفت‌وآمد خانوادگی، عدم حضور در شادی و عزا، مناسک دینی و مذهبی و ملی تغییر ندهند وضعیت به همین صورت خواهد بود و تغییر چندانی نخواهد کرد.

تمام جلسات در تمام قوا، از شنبه نباید با حضور بیش از ۱۵ نفر برگزار شود
روحانی تصریح کرد: تمام جلسات در تمام قوا، از شنبه نباید با حضور بیش از ۱۵ نفر برگزار شود،‌ و این قانونی است که ستاد ملّی مبارزه با کرونا وضع کرده و همه ملزم به رعایت آن هستند.

رئیس‌جمهور با اشاره به تحت فشار قرار گرفتن برخی اقشار از شرایط پیش آمده از کرونا،‌گفت: در جلسه امروز دولت بحث شد که باید کمک‌هایی را به این افراد انجام دهیم تا بخشی از این مشکلات کاهش یابد.

وی ادامه داد: افرادی که حقوق ثابت می‌گیرند، اگر کار آنها تعطیل هم بشود بالاخره حقوق‌‌شان را می‌گیرد. مشکل آن‌هایی است که حقوق ثابت نمی‌گیرند و باید روزانه کار و فعالیت کنند تا مخارج روزمره خودشان را تأمین کنند، با کسب و کار یا خدماتی که ارائه می‌دهند.

شنبه تصویب می‌کنیم به یک سوم جامعه بسته معیشتی بدهیم
روحانی تصریح کرد: محاسبه‌ای که شده حاکی از این است که باید به یک سوم جامعه برای چهارماه یک بسته کمک معیشتی ارائه دهیم که این موضوع را شنبه در ستاد ملی کرونا تصویب خواهیم کرد.

وام یک میلیونی برای 10 میلیون خانواده
رئیس‌جمهور ادامه داد: افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد. همچنین وام یک‌میلیونی هم برای همین خانواده‌ها که ۱۰ میلیون خانواده را شامل می‌شود در نظر گرفته می‌شود، شبیه وام یک‌میلیونی که قبلاً‌ داده شد، امّا این بار نه برای همه یارانه بگیرها،‌ بلکه فقط برای برای ۱۰ میلیون خانواده.

در مورد کرونا اگر هم کسی بیمه نیست حتماً تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد
روحانی در ادامه گفت: قبلاً ‌هم گفته شده که در درمان کرونا اگر هم بر فرض کسی بیمه نیست حتماً تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و داروهایی هم که امروز برای کرونا توصیه می‌شود آن‌ها هم مشمول بیمه خواهد شد. این‌ها کمک‌هایی است که انجام می‌شود و بحث‌های دیگری هم امروز در دولت کردیم و چون نهایی نشده، بخش اقتصادی دولت آن‌‌ها را نهایی می‌کند و اگر تا شنبه آماده شد به مصوبات اضافه می‌شود تا از اقشاری که تحت فشار شدید هستند،‌حمایت شود.

رئیس‌جمهور با تشکر از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: این شرکت‌ها کیت‌های جدیدی را برای تشخیص سریع کرونا آماده کرده‌اند که ظرف بیست دقیقه نتیجه تست کرونا را مشخص می‌کند و این کمک بزرگی است. مردم می‌دانند در سی تی اسکن و ونتیلاتور نیازی به خارج نداریم. همه داروهایی هم که می‌گویند برای کرونا مفید است در داخل تولید می‌شود، حتی راجع به واکسن هم دارد تلاش می‌شود. البته تلاش برای خرید واکسن هم انجام می‌گیرد تا اگر دیگران زودتر به واکسن رسیدند، خرید کنیم. ما همه شرکت‌های دانش‌بنیانی که برای واکسن تلاش می‌کنند را یاری خواهیم کرد و امیدواریم دیر یا زود به واکسن مطمئن دست پیدا کنیم.

به ناروا می‌گویند دولت علاقه‌مند است قیمت ارز و کالا را افزایش دهد
روحانی در ادامه سخنان خود گفت: این ایام که در آن هستیم بحمدلله شرایط اقتصادی و اجتماعی ما رو به بهبود است. یعنی علامت‌هایی وجود دارد که کاهش قیمت‌ کالاها، ارز و سایر موارد را مشاهده می‌کنیم. تلاش دولت بر این است که این مسیر کاهشی ادامه یابد. خواهش می‌کنم آن‌هایی که به ناروا می‌گویند دولت علاقه‌مند است قیمت ارز و کالا را افزایش دهد، [توجه کنند] دولت تمام همتش این است که مردم در راحتی و رفاه باشند و آلام مردم کاسته شود.

دولت جدید آمریکا شرایط را به سمت قواعد برخواهد گرداند
وی ادامه داد: الان در شرایطی هستیم که احساس ما این است که در روزهای آینده این شرایط بهتر می‌شود و بهتر می‌توانیم فعالیت کنیم. برخی تا می‌گوییم شرایط بهتر می‌شود، فوراً می‌گویند لابد می‌خواهید با آمریکا مذاکره کنید؛ نه بحث مذاکره با آمریکا نیست، بحث دیگری مطرح است. دولت جدید آمریکا شرایط را به سمت قواعد برخواهد گرداند، در حدی که مراعات می‌کردند. البته دولت‌های قبلی هم همه قواعد را مراعات نمی‌کردند ولی این آخری یاغی بود. حالا باز برمی‌گردند به آن شرایط، شرایطی که می‌تواند فضا را برگرداند، یعنی ما از فضای تهدید کم‌کم به سمت فضای فرصت حرکت خواهیم کرد.

عبارت‌ها و تعبیرها را درست استخدام کنیم
روحانی در ادامه گفت: ما از ابتدای سال ۹۷ که دولت اخیر آمریکا فشار شدید را بر مردم وارد آورد، وارد جنگ اقتصادی شدیم. اشتباه تعبیر نکنیم؛ ما در این سه سال در تحریم نبودیم، در محاصره بودیم و در جنگ بودیم. عبارت‌ها و تعبیرها را درست استخدام کنیم. تحریم قبلاً هم داشتیم امّا جنگ اقتصادی از سال ۹۷ شروع شد. تحریم قبلاً‌ هم بود اما تروریزم اقتصادی از سال ۹۷ توسط دولت امریکا اعمال شد.

کشتی به کشتی را دنبال می‌کردند از دریا و هوا. در یک جنگ تمام عیار اقتصادی در برابر یک دولت قلدر قرار گرفته بودیم.

بابا تا ۱۴۰۰ زمان مانده است
وی با بیان اینکه بسیار مهم است که به اسم نقد، قواعد بازی سیاسی را بهم نزنیم، اظهار داشت: به اسم نقد دولت به دنبال تطهیر آمریکا نباشیم. به دنبال تبرئه دولت آمریکا نباشیم. این دولت جنایتکار است، چرا می‌خواهید آن را تبرئه کنید؟ دولت اخیر آمریکا دولت جنایتکار و تروریست است. یک عده‌ای مداوم دارند تطهیر می‌کنند، مجانی هم این کار را می‌کنند. حالا برخی رسانه‌های خارجی پول می‌گیرند آمریکا را تطهیر می‌کنند، امّا عده‌ای مجانی تطهیر می‌کنند،‌آن هم به خاطر اینکه به دولت صدمه بزنند و فضا را برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده کنند. بابا تا ۱۴۰۰ زمان مانده است، اشکال ندارد برای انتخابات خودتان هرکاری می‌خواهید انجام دهید، اما ایجاد روحیه یأس در جامعه خیانت ملی است.

وی ادامه داد: یأس را در جامعه ترویج ندهید و بگذارید مردم واقعیت ‌ها را لمس کنند و ببینند این دولت یک دولت کینه توز و جنایتکاری بود که نسبت به ایران  و تمام ملت‌های مستقل جنایت کرد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این دولت، یک دولت کینه‌توزِ جنایتکاری بود که نسبت به ایران و تمام ملّت‌های مستقل جنیات کرد. همانطوری که نسبت به ایران جنایت کرد نسبت به فلسطین، عراق، سوریه و یمن هم این کار را انجام داد. در برابر تمام ملّت‌های مظلوم حتی نسبت به دوستان خود نیز خیانت کرد. چرا این واقعیت را به مردم نمی‌گوییم؟ شما بیاید آمار اقتصادی سال ۹۳ تا ۹۶ را مقایسه کنید با سال‌های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹.
وی افزود: این سه سال که در جنگ بودیم یک آمار وجود دارد، ‌آن چهار سالی که در تحریم بودیم هم یک طوری دیگر. حالا مقداری هم که تحریم برداشته شد مربوط به ۹۵ و ۹۶ بود ولی ۹۳ و ۹۴ در تحریم بودیم. آن روز تحریم بودیم امروز جنگ است این‌ها دو مقوله است. شما تورم و اشتغال و پایه پولی را ببینید. تمام معیارهای اقتصادی را بین این ۳ سال با آن ۴ سال مقایسه کنید. این خیلی ساده است، پیچیده نیست. ریاضی ساده است، جبر و مثلثات نیست، یک چیز معمولی است. آمار و ارقام در همه مراکز و مرکز آمار ما وجود دارد، مقایسه کنیم.

آمریکا دنبال فشار نبود، دنبال ایجاد قحطی در کشور بود
روحانی با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند ما امروز در فکر رفع و دفع تهدید هستیم، گفت: ما از سال ۹۷ به دنبال این کار بودیم. از ۹۷ که جنگ شروع شد به دنبال رفع و دفع تحریم و فشار بر مردم و ایجاد فرصت بودیم. امروز شما دیدید در بخش سیاسی آمریکا شکست مطلق خورد. در بخش حقوقی شکست مطلق خورد. در بخش اخلاقی آمریکا شکست کامل خود. در بخش اقتصادی توانست بر مردم ما فشار وارد کند. او دنبال فشار نبود، دنبال ایجاد قحطی در کشور بود. دنبال این بودند که در کشور ما تنش اجتماعی ایجاد کنند و امنیت داخلی را بهم بریزند امّا در اهدافشان صددرصد شکست خوردند. البته فشار هم به مردم وارد کردند و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کردند.

وی ادامه داد: ترامپ از وقتی که از برجام خارج شد انتظارش این بود همه کشورهای دیگر از او تبعیت کنند. هیچ کشوری از او تبعیت نکرد. حتی اتحادیه اروپا که دوست سنتی آمریکا بود تبعیت نکرد، روس و چین که به طریق اولی تبعیت نکردند. آمریکا ناموفق بود در اینکه دیگران را به مسیر انحرافی غلطی که آغاز کرده بود بکشاند. هر طرح سیاسی هم که داشت در مجامع بین‌المللی شکست خورد. شما دیدید رفت که جلوی پایان تحریم تسلیحاتی ایران را بگیرد، نتوانست.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما تحریم تسلیحاتی را پایان دادیم،‌ اظهار داشت: آن‌هایی که می‌گویند در این چندسال چکار شده؟ لااقل این مسائل ساده را بفهمند و ببینند که تحریم تسلیحاتی پایان یافت. این را بدانید. امروز می‌توانیم آزادانه در چارچوب قاوعده بین‌المللی اسلحه بفروشیم و بخریم. چیزی که آمریکا به دنبالش بود از لحاظ سیاسی و بین‌المللی و حقوقی و اخلاقی صددرصد شکست خورد، در بخش اقتصادی هم در اهدافی که دنبال می‌کرد صددرصد شکست خورد.

وی ادامه داد: ما تعامل با دنیا را در همین سه سال ادامه دادیم. جلسات سه جانبه با روس و ترکیه وجود داشت که ادامه یافت، جلسات با روس و آذربایجان ادامه یافت، ‌همچنین جلسات با ترکیه و قطر که ادامه دادیم. پیمان اوراسیا را از لحاظ اقتصادی وارد  شدیم که البته به طور موقت است و می‌توانیم ادامه دهیم. ما در منطقه و در جهان توانستیم تعامل سازنده خودمان را با دنیا ادامه دهیم.

روحانی با یادآوری سخن خود مبنی بر اینکه دولت آینده آمریکا هرکه باشد ناچار است تحریم را کنار بگذارد و در برابر ملت ایران تسلیم باشد، گفت: دلیل اینکه این سخن را مرتب تکرار می‌کردم این بود که فشار حداکثری شکست خورد. کسی نمی‌تواند انکار کند، دموکرات یا جمهوری‌خواه همه می‌دانند. فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خورد. آمریکایی‌ها به هیچ یک از اهدافشان نرسیدند جز اینکه زحمت برای مردم ما درست کردند و فشار به مردم وارد کردند.

روحانی با بیان اینکه ما در دنیای سیاست نقد و انتقاد،‌ تضارب آرا، ‌اعلام نظر جدید و مواردی از این قبیل را داریم که هیچ اشکالی ندارد، گفت: امّا واقعیت‌های جهانی را نباید منحرف کنیم و به خورد مردم بدهیم. 

وی خاطرنشان کرد: جنایات آمریکا را نباید لاپوشانی کنیم. آمریکا جنایت کرده است. به جای اینکه بگویند آمریکا جنایت کرده می‌گویند دولت در مدیریتش چه‌کار کرده است؟ 

شما اصلاً‌ می‌دانید مدیریت چیست که این حرف‌ها را می‌زنید؟ 
رئیس دولت دوازدهم گفت: شما اصلاً‌ می‌دانید مدیریت چیست که این حرف‌ها را می‌زنید؟ این دولت همان دولتی است که بالاترین رشد اقتصادی و کاهش یافته‌ترین تورم را در دوران خودش را در سال ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ به‌وجود آورده است. این دولت همان دولت است. همان‌ها هستند که دارند تلاش می‌کنند.

دولت آینده آمریکا هرکه باشد ناچار است تحریم را کنار بگذارد 
وی با بیان اینکه ما در توافق هسته‌ای در سال ۹۴ یک فضای تنفسی را ایجاد کردیم، گفت: در آن فضای تنفسی ما توانستیم نفت‌مان را که کم‌تر از یک‌میلیون بشکه می‌فروختیم ببریم به نزدیک سه میلیون بشکه. خب این فضای تنفسی بود. تمام قطعاتی که در گمرکات گیر بود به کشور آمد و همه طرح‌های ما نهایی و احیا و فعال شد. اینکه شما می‌بینید هر هفته ما طرح‌های مهم را داریم افتتاح می‌کنیم این طرح‌هایی است که در آن فضای تنفسی شروع و تکمیل شد و امروز دارد به بهره‌برداری می‌رسید. ما باید این واقعیت‌ها را به خوبی برای مردم تشریح کنیم. حالا اینکه امروز تحریم رفع خواهد شد یا نه، ‌دولت آینده آمریکا هرکه باشد ناچار است تحریم را کنار بگذارد.

روحانی ادامه داد: حالا به دنبال این هستند که قهرمان رفع تحریم چه کسی باشد، اصلاً شما قهرمان رفع تحریم، یعنی همان‌هایی که فحش می‌دادند و انتقاد می‌کردند، همان‌ها قهرمان. ما که به دنبال قهرمان‌سازی نیستیم، قهرمان در کشور ما بدانید ملت ایران است. در ۹۴ اگر ما پیروز شدیم ملّت ایران بود که پیروز شد. در سال ۹۹ یا ۱۴۰۰ اگر ما پیروز شدیم ملّت ایران است که در برابر تحریم پیروز می‌شود. دنبال چه می‌گردیم؟ این آقا قهرمان نشود آن آقا قهرمان نشود، نگذاریم این دولت قهرمان شود، دولت بعدی ... اصلاً ‌دولت قهرمان نمی‌شود، رئیس‌جمهور قهرمان نمی‌شود. قهرمان ملت ایران است.

وی افزود: ما در این سه سال که مقاومت کردیم چه کسی قهرمان مقاومت بود؟ ملت ایران، نه دولت. دولت به‌عنوان خادم مردم در کنار مردم بود و تلاش خود را انجام می‌داد. قهرمانی لقب ملّت ایران است. قهرمان واقعی ملّت ایران هستند. ما مدتی تلاش کردیم محاصره و تحریم در ۹۴ با قهرمانی ملّت ایران و با کمک ملت ایران را شکستیم. بعد در این سه سال مقاومت کردیم با حضور و تلاش ملت ایران و امروز هم ما راه خودمان را ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خواهش می‌کنم در این مقطع حساس کسی به دنبال تسویه حساب سیاسی و جناحی نباشد، گفت: تسویه حساب سیاسی را بگذارید برای سال ۱۴۰۰، کرونا کم‌تر می‌شود، انتخابات می‌آید و روحیه‌ها بهتر می‌شود، آن موقع بیایید تسویه حساب سیاسی بکنید که در انتخابات خیلی ها انجام می‌دهند.

الان موقع این کار نیست. الان بنای ما به آرامش است برای اینکه کشور بتواند پیشرفت بکند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اشغالگران آمریکایی باید به طور کامل خاک عراق را ترک کنند
محمد
Iran, Islamic Republic of
اگر آمریکا در خاک ایران بود شما می تونستید چنین مطالبه ای داشته باشید
ولی کشور عراق دارای دولت-مجلس-ارتش و گروههای مردمی هست ما نمی تونیم براشون تعیین تکلیف کنیم
بنظرم قبلا به همه اثبات شده در مقابل آسیب به کشورمون سکوت نمی کنیم و واکنش شدید نشون میدیم
حمید
Portugal
لغو بالمره همه تحریمها پیش شرط بازگشت امریکا به برجام است.
Iran, Islamic Republic of
همه ی عالم و آدم در وضعیت موجود کشور مقصرند!!
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای رئیس جمهور ! اولا تحریم ها نتیجه جنگ اقتصادی است و این هر دو با هم هستند ثانیاً فکر می کنید با آمدن دولت جدید در آمریکا یعنی بایدن ،‌سیاست های آمریکا تغییر خواهد کرد؟!! مگر سیاست های کلان این کشور تابع افراد است؟!!
مسعود
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت اصلاح طلبان در بدنه دولته و به عوامل خارجی و تحریم مربوط نیست.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
با مکانیزم مسخره ماشه در برجام هسته ای می توانند تحریم ها را حتی اگر لغو شده باشند برگردانند.
Iran, Islamic Republic of
...
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
تحریم های تسلیحاتی پایان یافت اما متاسفانه تحریمهای ظالمانه بانکی و نفتی ملغی نشدند.
Iran, Islamic Republic of
...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
روحانی:
به دنبال تبرئه دولت آمریکا نباشیم. این دولت جنایتکار است، چرا می‌خواهید آن را تبرئه کنید؟ دولت اخیر آمریکا دولت جنایتکار و تروریست است. .
Denmark
...
عجب !
Portugal
7/5 سال اقتصاد کشور را معطل کدخدا کردند حالا میگن امریکا تروریست و جنایتکار است !
مددی
Iran, Islamic Republic of
داوطلبانه کشور رو برای 5 سال تحریم کردید بعد اومدید میگید تحریم تسلیحاتی تموم شد/// دولت راستگویانه درست گرفتم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی! همه‌ی فرمایشاتتون درست! قیمت دلار چی شد؟
بازار بورس چی شد؟
تورم وحشتناک کالاهای اساسی چی شد؟
مشکل مسکن مردم کی حل میشه؟
تولید کی رونق میگیره؟
...؟
Iran, Islamic Republic of
ما چه احتیاجی به لغو تحریم تسلیحاتی داشتیم؟.
Iran, Islamic Republic of
آقای دکتر حسن روحانی 7 سال مذاکره ایران با آمریکا، اروپا و... گذشته است پس لغو تحریم های آمریکا و غرب چی شد؟
Iran, Islamic Republic of
روحانی: برای لغو تحریم‌ها هیچ کس حق فرصت‌سوزی ندارد
Iran, Islamic Republic of
چرا میلیون‌ها تن کالای اساسی مورد نیاز مردم قبل از انتخابات آمریکا ترخیص نشده است؟
Iran, Islamic Republic of
...
شهریار
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و اصلاح طلبان از انتخاب نیروی جهادی برای سال 1400ترس دارن!
به ۱۵:۳۳
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
جنگ آمریکا با ایران پنجاه سال پیش است ....
نیکی
Iran, Islamic Republic of
آمریکا با آب زمزم هم تطهیر نمیشود چه رسد به نقد دولت !
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
تطهیر بایدن و یا ترامپ،تطهیر آمریکا و تطهیر کشوری است که دولت مصدق را با کودتا در ایران سرنگون کرد و تا امروز از هیچ جنایتی علیه ایران اسلامی دریغ نکرده است.
United Arab Emirates
..........
Iran, Islamic Republic of
از وقتی که روحانی، رئیس جمهور شده است کل دنیا را گرفتار کرده است.
Iran, Islamic Republic of
....