سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 Jan 2021
 
۱
۸۵

جهانگیری: می‌خواهند القا کنند دولت ضعیف است

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 745523
معاون اول رییس جمهور گفت:‌ عده ای در داخل کشور تلاش می کنند که به جامعه القا کنند دولت ضعیف است و تصور می کنند که اگر دولت را ضعیف و ناکارآمد جلوه دهند، مردم نگاه مثبتی به آنها خواهند داشت اما در حقیقت مردم آنها را اصلاً به حساب نمی آورند.
جهانگیری: می‌خواهند القا کنند دولت ضعیف است
به گزارش جهان نيوز، اسحاق جهانگیری عصر روز گذشته (دوشنبه) در جلسه با مدیران ارشد شبکه بانکی و بررسی عملکرد برنامه های نظام بانکی در سال جهش تولید، با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت کمک به مسئولین دولت برای حل مسایل کشور اظهار داشت: آیا شرایطی از این بدتر هم وجود دارد؟ برخی افراد که خیلی ادعا هم دارند فقط این جملات مقام معظم رهبری را تکرار می‌کنند و تصور می کنند که دیگران متوجه عملکرد آنها نیستند. هر یک از ما در دوران مسئولیت های مختلف خود کارنامه ای داریم و عملکرد ما از حافظه مردم پاک نخواهد شد. اگر می خواهیم مسایل کشور و مشکلات مردم را حل کنیم جز از طریق تفاهم، انسجام و مشارکت ملی قابل انجام نیست.

وی با اشاره به تحریم ها و اینکه عده ای می گویند کشور همواره از ابتدای انقلاب تحت تحریم ها بوده است، خاطرنشان کرد: درست است که از ابتدای انقلاب اسلامی تحت فشار و تحریم بوده ایم اما تحریم ها با یکدیگر متفاوت هستند. تحریم های اخیر بسیار متفاوت از تحریم های گذشته هستند و آمریکا و شخص ترامپ با تمام قدرت ایستادند تا اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کنند و این فشارها تا حدی بود که حتی کشورهای دیگر نتوانستند به تعهدات خود در مقابل ایران عمل کنند.

معاون اول رییس جمهور با یادآوری اینکه از اواخر سال گذشته شرایط جدیدی تحت عنوان ویروس کرونا، بر کشور تحمیل شد تصریح کرد: بسیاری از کشورها که دارای اقتصاد بزرگی هستند، در مواجهه با بیماری کرونا به رشد منفی بالای اقتصادی رسیدند و این مشکل برای ایران نیز صادق بود و ویروس کرونا ما را نیز با مشکلات مختلف مواجه کرد که در وهله نخست سلامت مردم و سپس مسایل اقتصادی و اجتماعی را به همراه داشت.

جهانگیری گفت: متأسفانه در این شرایط عده ای سعی دارند همواره مردم را در فضایی تاریک قرار دهند و نسل جوان را نسبت به آینده کشور و سرنوشت خود نگران کنند. در این شرایط ما به دو جهت مسئولیت داریم که فشارها را تحمل کنیم؛ از یک سو قبول مسئولیت کرده ایم که کشور را از شرایط سخت عبور دهیم و از سوی دیگر ما به مردم و کشور علاقمند هستیم چرا که عده ای جان خود را برای کشور داده اند و بهترین فرزندان این کشور برای حفاظت از این آب و خاک فدا شدند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ارزیابی اتفاقات اخیر و مواجهه کشور با پیچیدگی ها و فشارهای متعدد نشان می دهد که مسئولین اقتصادی کشور عملکرد خوبی داشته اند، خاطرنشان کرد: البته این به معنای عدم اشتباه نیست چرا که هر مسئول و مدیری ممکن است بر اساس محاسبات و شرایط پیش رو دچار خطا و اشتباه شود که مهم این است که این اشتباهات از طریق نقد دلسوزانه مطرح شود تا امکان اصلاح فراهم گردد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید حس دولت داری را در مردم تقویت کنیم گفت: یکی از بدترین اتفاقات در کشور تضعیف حس دولت داری در مردم است و که باعث می شود مردم احساس کنند حاکمیت توان حمایت از آنها را ندارد.

معاون اول رییس جمهور افزود: عده ای نیز در داخل کشور تلاش می کنند که به جامعه القا کنند دولت ضعیف است و تصور می کنند که اگر دولت را ضعیف و ناکارآمد جلوه دهند، مردم نگاه مثبتی به آنها خواهند داشت اما در حقیقت مردم آنها را اصلاً به حساب نمی آورند.

جهانگیری در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت احیاء اعتماد مردم و تلاش در جهت مثبت شدن افکار عمومی نسبت به آینده کشور اظهار داشت: ترامپ انسانی به معنای واقعی ظالم و زورگو است که تا آنجا که توانست به مردم ایران فشار وارد کرد و تحریم های ظالمانه غیرانسانی به تعبیر خودشان جنگ اقتصادی بر ملت تحمیل کرد و سردار سلیمانی عزیز قهرمان ملی ما را به شهادت رساند. وقتی چنین فردی در انتخابات ریاست جمهوری رأی نیاورد کاملاً طبیعی است که مردم ایران خوشحال شوند اما این به آن معنی نیست که شخص جدیدی که روی کار آمده باید فردی ممتاز و ویژه تلقی شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: وقتی افکار عمومی تصور می کند که ممکن است در شرایط جدید تحریم ها از میان برداشته شود، نگاه جامعه نسبت به آینده کشور مثبت می شود اما متأسفانه عده ای از اینکه نظر مردم و افکار عمومی مثبت باشد ناراحت می شوند و باورشان این است که این جریان ممکن است به نفع فلان گروه باشد. این افراد غافل هستند که مثبت شدن افکار عمومی جامعه به نفع ملت ایران است.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید برای حل مسایل کشور و مشکلات مردم متحد باشیم گفت: ایران کشوری ثروتمند است که از نیروی انسانی قدرتمندی برخوردار است و با اتکا به این ظرفیت ها می تواند از پیچ های سخت عبور کرده و مسایل را پشت سر بگذارد.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: مهمترین موضوع این است که اجازه ندهیم از شرایط سختی که کشور و مردم در آن قرار دارند برای تسویه حساب های سیاسی و جناحی استفاده شود، این ظلم به مردم است که در شرایطی که آنها گرفتار معیشت و مشکلات متعدد هستند ببینند برخی از مسئولین به جای همنوایی و همکاری برای حل مشکلات، به دنبال آن هستند که از این فرصت علیه دیگری استفاده کند.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود از اقتصاد مقاومتی به عنوان مجموعه سیاست هایی مدبرانه و اجماعی برای حل مسایل کشور یاد کرد و گفت: جهش تولید و اقتصاد مقاومتی دو موضوع مهمی است که چه تحریم باشیم و چه تحریم نباشیم نباید از دستور کار خارج شود.

معاون اول رییس جمهور با قدردانی از عملکرد نظام بانکی برای کمک به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی که منجر به تحولاتی نظیر خودکفایی در تولید گندم شد، از نظام بانکی خواست در تحقق جهش تولید نیز تمام تلاش خود را به کار گیرند چرا که جهش تولید هم مطالبه مقام معظم رهبری و هم یک نیاز اساسی کشور است.

جهانگیری همچنین با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی به تمام خانوارها بدون مراجعه افراد به بانک یک شاهکار در نظام بانکی کشور بود، گفت: بر اساس گزار ش ها تأثیر این تسهیلات یک میلیون تومانی در زندگی مردم مثبت بوده که امیدوارم دولت بتواند این گونه برنامه های حمایتی را استمرار بخشد.

معاون اول رییس جمهور با قدردانی از بانک مرکزی در موضوع تأمین ارز افزود: بانک مرکزی مسئول تهیه ارز نیست اما با مدیریت دقیق منابع ارزی، اقدامات بسیار خوبی در تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانه ها انجام داد که انتظار داریم این رویه با جدیت بیشتر دنبال شود.

جهانگیری با تأکید بر اهمیت بخش خدمات در اقتصاد کشور اظهار داشت: بخش خدمات ۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی و ۵۰ درصد اشتغال کشور را بر عهده دارد و در گزارش مرتبط با اشتغال سه ماهه دوم سال جاری که اعلام شده بود یک میلیون و 200 هزار نفر به دلیل شرایط کرونایی بیکار شده اند، میزان بیکاری در بخش صنعت ۴۰ هزار نفر اما در بخش خدمات بیش از ۸۰۰ هزار نفر بود که لازم است برای حمایت از بخش خدمات طرحی ویژه تدوین شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه میزان سرمایه گذاری در کشور طی ده سال اخیر رشد منفی داشته و این موضوع برای آینده کشور نگران کننده است، اظهار داشت: نظام بانکی می تواند برای حل این مشکل راهکار پیدا کند تا زمینه سرمایه گذاری در کشور مهیا شود.

جهانگیری اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور نیازمند آن است که نظام بانکی محکم پای کار بایستد و تمام کسانی که شبکه بانکی کشور را مورد نقد قرار می دهند، خود به خوبی می دانند که اقتصاد و معیشت مردم زمانی رونق پیدا خواهد کرد که نظام بانکی نقش خود را به خوبی ایفا کند.

جهانگیری در ادامه با اشاره به افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس به سه استان کشور که اخیراً توسط رییس جمهور به بهره برداری رسید، افزود: برخی بانک های عامل گلایه داشتند که با وجود مشارکت در تأمین مالی اجرای این طرح، نامی از آنها برده نشده است اما بر اساس تجربه خود می گویم که بعید است طرح بزرگی در کشور اجرا شود بدون آنکه بانک ها در تأمین مالی آن نقش نداشته باشند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهمیت نقش شبکه بانکی کشور در پیشبرد برنامه های اقتصادی گفت: نبض اقتصاد کشور باید همواره توسط مجموعه ای متشکل از مدیران اقتصادی کشور کنترل شود تا از اتفاقات بد پیشگیری و برای اقداماتی که باید انجام شود، بسترسازی کنند که چنین مسئولیت مهمی بر عهده بانک مرکزی است.

جهانگیری افزود: بانک مرکزی وظایف و مسئولیت های سنگینی بر عهده دارد که کنترل نقدینگی، کنترل تورم و مراقبت از رشد اقتصادی از جمله این وظایف است و به طور کلی تمامی شاخص های اقتصادی به نوعی وابسته به عملکرد بانک مرکزی و نحوه نظارت ها و حمایت های این بانک است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اعطای ۷۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در شش ماهه نخست سال خاطرنشان کرد: وقتی این عدد را در مقابل بودجه دولت قرار می دهیم متوجه می شویم که عددی بسیار بزرگ و تعیین کننده ای در اقتصاد کشور است که می تواند اقتصاد کشور را به حرکت وادار کند.

جهانگیری در ادامه با بیان اینکه اقتصاد ایران با برخی مشکلات و بیماری های مزمن روبرو است که طی سال ها انباشته شده و درمان نشده است، افزود: همه علاقمند هستند که اتکاء اقتصاد کشور از منابع طبیعی برداشته شود اما در عمل هر گاه که درآمدهای نفتی کاهش پیدا کرده، اقتصاد کشور با مشکل مواجه شده است.

معاون اول رییس جمهور دولتی بودن اقتصاد را از دیگر مسایل و مشکلات اقتصاد کشور برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه در سالهای اخیر، اقتصاد کشور علاوه بر بیماری های مزمن ساختاری با تحریم های ظالمانه آمریکا و ویروس کرونا نیز مواجه شده است. حل مسایل اقتصادی کشور همواره نیازمند تصمیمات جدی، شجاعانه و عالمانه بوده است تا بتواند اقتصاد را از این شرایط و مشکلات مزمن خارج کند.

جهانگیری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ادغام بانک ها و موسسات اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه افزود: این موضوع یک نیاز بود و نیروهای مسلح نیز می خواستند از بانکداری خارج شوند. این ادغام یک مطالبه از سوی مقام معظم رهبری نیز بود که پس از پیشنهاد رییس جمهور در سال ۹۷ مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تا پیش از این اتفاق چنین تجربه ای در کشور وجود نداشت که پنج بانک و موسسه اعتباری در یک بانک ادغام شود. هم ستاد کل نیروهای مسلح و هم بانک مرکزی در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشتند که باید صمیمانه از همه آنها تشکر کنیم.


در این جلسه رییس کل بانک مرکزی نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی بانک مرکزی برای پیشبرد اقتصاد کشور ارائه کرد.

مدیران عامل بانک های صادرات، اقتصاد نوین، سامان و ملی نیز به نمایندگی از سایر بانک های عامل به بیان دغدغه ها و نظرات خود در این جلسه پرداختند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جناب جهانگیری الان زنگ انشا نیست برادر ، وقت گرفتن کارنامه است ..
Iran, Islamic Republic of
آنچه مردم به عیان می بینند ضعف شدید و نا کارآمدی دولت است....
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری روی اعصاب مردم راه نروید.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
عمیقا اعتقاد دارم که دولتتان ، ضعیف، ناتوان است!! .
اصغر
Iran, Islamic Republic of

عامل تضعیف دولت خود دولت است.!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
دولت در هر چه ضعیف باشد در زبان و حرف زدن قوی است و کم نمی آورد !
Iran, Islamic Republic of
آفت این اقتصاد مدیران خارج درس خونده و خارج زندگی کرده هستند .
عجب !
Iran, Islamic Republic of
یعنی دولت ضعیف نیست و سوء مدیریت ندارد ؟!
مجید
Iran, Islamic Republic of
...برای مردم کاری نشد.
Iran, Islamic Republic of
آقای‌جهانگیری
کار‌از‌القا‌گذشته.‌با‌گوشت‌و‌پوست‌خودمان‌لمس‌می‌کنیم....
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
کی گفت دولت ضعیفه؟ اشتباه میکنه
دولت خیلی هم قوی است.خیلی هم خوب میداند چه میکند و چه باید بکند و چه نباید بکند..
M.sh
Iran, Islamic Republic of
دقیقا با شما موافقم. دولت خیلی خوب میدونه که چکار کنه،.!!
Iran, Islamic Republic of
القا كنندددددددددد!!!!!!!!! ؟
.
علی
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری یادتــه؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
قیمت سکه و طلا در ۲۷ آبان ۹۹ /قیمت سکه افزایش یافت
Iran, Islamic Republic of
چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان است.
!!
Iran, Islamic Republic of
دور از جون دولت !!!!!!
کاظم
Iran, Islamic Republic of
مردم یادتون میاد کالاها هرروز گران میشد حالا به همت دولت قوی هرساعت گران میشه!!!
Iran, Islamic Republic of
گوشت 130 تا 140 هزار تومان، پراید 150 تا 160 میلیون /دولت روحانی هنوز هم از برکات برجام می‌گوید!
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا کاملا بر عکس است. درست این است: "عده ای در داخل کشور تلاش می کنند که به جامعه القا کنند دولت قوی است...
ایلچی
Iran, Islamic Republic of
کی گفته دولت ضعیفه.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
دولت مردان در مدیریت ناتوان هستند.
lwxtd
Iran, Islamic Republic of
عده‌ای در تلاش‌اند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است/ اقتصاد ایران با بیماری‌های مزمن روبرو است
القا کنند؟؟؟؟؟؟؟؟ .
شهریار
Iran, Islamic Republic of
...
شهریار
Iran, Islamic Republic of
رهبری تاکیدات زیادی ب شما داشتن اما چه شد.
Iran, Islamic Republic of
مردم عزیز! یادتون هست که روزی افرادی اومدن توی رسانه ملی و چشمشون رو توی دوربین انداختن و گفتن چنان خواهیم کرد که مردم دیگه به یارانه نیاز نداشته باشن؟.
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری خداییش دولت ضعیف است باید حرف حق را پذیرفت ....
Iran, Islamic Republic of
چه آدمایی پیدا میشن که این القائات رو می کنن. وای وای ولی
Iran, Islamic Republic of
مگر تردیدی هم هست؟؟؟؟.
یه بشر
Iran, Islamic Republic of
القا نمی‌خواد...
United Kingdom
عمر دولت تمام شد .!
Iran, Islamic Republic of
خداروشکر خیلی هم دولت قوی و با انگیزه و‌پشتکاری داریم....
Iran, Islamic Republic of
مدیران دولت روحانی از سال 1392 تاکنون در مدیریت ناتوان و عاجز هستند.
Iran, Islamic Republic of
تحریم اخیر واقعا متفاوت است زیرا انگیزه فتنه گران اقتصادی برای براندازی نظام خیلی بالا است .
ایوب
Iran, Islamic Republic of
خدایی عجب اعتماد به نفسی..
Iran, Islamic Republic of
اعتماد به نفس را باید در مقابل آمریکا داشته باشند.
احمد
Iran, Islamic Republic of
خوب قوي هست😂😂
Iran, Islamic Republic of
...
احمد
Iran, Islamic Republic of
جناب جهانگیری نیازی به القا نیست اگر فقط یک بار شخصاً بروید برای خرید متوجه می شوید دولت ضعیف است یا ناکارامد!
حسن
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت گویای همه چیز هست.
Iran, Islamic Republic of
واقعا ظلم میکنن به قویترین دولت تاریخ ایران! !!!
Iran, Islamic Republic of
اساسا قدرت در فیزیک باید با این دولت اندازه گیری شود.
Iran, Islamic Republic of
داداش فکر کنم شما تو ایران زندگی می کنید؟!!
..
Iran, Islamic Republic of
...
...
Iran, Islamic Republic of
45 تومن شما رو بردم مغازه میوه فروشی، مغازه دار به من 2 کیلو نارنگی داد و کمی سیب!!!
Iran, Islamic Republic of
عجب آقای جهانگیری با این دولت قدر قدرت و قوی کی گفته دولت ضعیف است خیلی هم قوی است البته در شعار
Iran, Islamic Republic of
..م.
Denmark
سلام دکتر کی گفته دولت ضعیف است از نظر پزشکی دولت مرده و نفس نمی کشد
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..م.
Iran, Islamic Republic of
چه ادم هایی پیدا می شه تو و ضعف؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
کی این حرف زده؟! ما که نبودیم!
Iran, Islamic Republic of
نه نه شما ها خیلی هم قوی بودید ولی ضعیف ها باعث بدبختی مردم شدن شما که نبودین
Iran, Islamic Republic of
بگو اشکال نداره
زمانی
Iran, Islamic Republic of
دولت شما ناکارآمده آقا!!
ب
Iran, Islamic Republic of
واقعا ما مردم قدر نشناسی هستیم مردم اگه دولت روحانی و رفقایش نبودند دلار الان 100 هزارتومان میشد کره پیدا نمیشد دارو نبود پزشک ها و بیمارستانها جیب مردم را خالی میکردند و هزار مشکل دیگر.مردم چرا؟شما که با رای 52درصدی به اینها رای دادیدالان چرا پشتشان را خالی میکنید؟!!
Iran, Islamic Republic of
دولت آماده حذف دلار 4200 تومانی(دلار جهانگیری) میشود!!!.
Iran, Islamic Republic of
شما را به خدا قدر این را بدانید.....
Iran, Islamic Republic of
اعتماد به نفس آقای جهانگیری خان ما را کشته!!!
Iran, Islamic Republic of
مگر غیر از این است که دولت وجود موثری ندارد.....!!!
مرادوردی
Iran, Islamic Republic of
القا نمی خواهد . چیزی که عیان چه حاجت به بیان است ..
خسروانی
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری ظاهرا مدتهاست درمیان مردم نیست واز اوضاع مردم خبرندارد اگر خبرداشت اینگونه مدعی کارامدی دولت نبود ...!!!
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
هیچ کسی القاء نمی کندکه دولت ضعیف است،،، بلکه همه ملت ازکوچک وبزرگ یقین دارند...ض
Iran, Islamic Republic of
خودتو دست کم نگیر آقای جهانگیری تو خیلی قوی هستی
Iran, Islamic Republic of
ما ضعف و قدرت دولت را در معیشت و سفرهایمان می بینیم و قضاوت می کنیم همین.
Iran, Islamic Republic of
شما اینقدر قوی بودید، که تونستید دلار رو از سه هزار تومن به سی و هزار تومن، پراید رو از 21 میلیون به 140 میلیون، سکه رو از 1 و خورده ایی میلیون به 16 میلیون برسونین و... .!!!
Iran, Islamic Republic of
کار از القاء و تلقین گذشته آقای جهانگیری!
مردم به ناکارآمدی و ضعف دولت باور قلبی پیدا کرده اند....
حسن
Iran, Islamic Republic of
بنظرمن دقیق تر بررسی کنید ببینید در واگذاری شرکتهای دولتی و پرداخت ارز دولتی دست چه کسانی پشت پرده وجود دارد..
Iran, Islamic Republic of
جهانگیری: ... چی میگی!!!
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
.............
ش.
United Arab Emirates
.........
Iran, Islamic Republic of
قویترین دولت با تیم اقتصادی قوی چون اگر نبود نان گیرمان بنزین برق گاز تمام رشد غیر نفتی صادرات رشد کرده و بدون یک بشکه نفت کشور می چرخد حیف که عمر دولت کوتاه است در چاههای نفت بسته می شد خداوند حفظشان کند !!!
Iran, Islamic Republic of
کسانی که می گویند دولت ضعیف است سخت در اشتباه هستند ....!!!!!!!!!
بوسجين
Denmark
كدامين اقدام موثر را كرديد بغير از جلسات پر هزينه بي ثمر در اين اوضاع نابسامان كه مرهمي بر دل و زندگي مردم باشد ؟!!!
رضایی ع.ر
Iran, Islamic Republic of
....
Switzerland
القا کردن کلا لازم نیست!!!
دولت ضعیف است که شکی نیست!!!!.