شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 28 Nov 2020
 
۲
۷۵
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران خطاب به روحانی:

دولت محترم، ایده‌ای برای اداره کشور نداشته و ندارد/ استیضاح که نشد اما بعد از دولت پیگیر خسارات شما هستیم/ وقتی کرونا نبود شما را در توچال را پیدا می کردیم، بعد از کرونا در سعدآباد/ کنترل بازار گوشت هم مذاکره می خواهد؟/ چگونه بعد از ترور سردار سلیمانی به خود اجازه طرح مذاکره را می دهید؟

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب: 745490
هشت سال است که برنامه فضایی ایران به علت نگرانی‌های آقای ظریف از موشک‌های ماهواره بر و هموار کردن راه مذاکره و اثبات حسن نیت، عملا تعطیل شده است.
دولت ایده‌ای برای اداره کشور نداشته و ندارد/ استیضاح که نشد اما بعد از دولت پیگیر خسارات شما هستیم/ وقتی کرونا نبود در توچال پیدایتان می کردیم، بعد از کرونا در سعدآباد/ چگونه بعد از ترور سردار دنبال مذاکره هستید؟
به گزارش جهان نيوز، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های بزرگ تهران طی نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، نوشتند: آقای رییس جمهور بهتر نیست به این مدیریت از راه دور و سعد آباد نشینی‌تان پایان دهید و همچون مردمی که مدیریت اقتصادی شما در این شرایط کرونایی آن‌ها را مجبور به حضور تمام وقت در خیابان‌ها و محل کار برای امرار معاش کرده، در محل کارتان و در بین مردم حاضر شوید؟

متن این نامه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
قال امیرالمومنین (ع): یُسْتَدَلُّ عَلَی اِدبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضییعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقدیمِ الاَراذِلِ وَ تَاخیرِ الاَفاضِلِ

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای شیخ حسن روحانی

سلام علیکم
در آخرین سال دولت تدبیر و امید! و اکنون که عملکرد بی‌سابقه دولت در هفت سال گذشته در میزان ناکارآمدی و بی برنامگی و وجود فساد پیش روی ماست نمی‌دانیم باید شما را به عمل کردن به کار‌های نکرده‌تان دعوت کنیم یا به پاسخگو بودن نسبت به عملکردتان، شاید هم باید مطالبه‌گر محاکمه و بازخواست دولت شما در افکار عمومی باشیم. دولتی که با شعار «هم چرخ سانتریفیوژ‌ها بچرخد هم چرخ زندگی مردم» روی کار آمد و با صرف چند سال از عمر کشور در مسیر مذاکره و جسم و روح و جان برجام و پسابرجام، در حالی دولت را تحویل می‌دهد که ذخیره اورانیومی کشور به سه درصد سال ۹۲ رسیده است و موفق به ثبت رکورد تورم ۴۲ درصدی در تاریخ جمهوری اسلامی شده است و رونق و گشایش وعده داده شده‌ای که به تعبیر معاون اول دولت فقط سرعتش کم است و باید بیشتر شود، آنقدر سرعتش زیاد شده است که مردم نمی‌دانند چگونه ترمز این ماشین سریع السیر را بکشند و آن را کنترل کنند!

با این وجود، پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، زمزمه‌های مذاکره میان دولت‌مردان دوباره جان گرفته و معاون اول شما نسبت به «تغییر رفتار آمریکایی ها» ابراز امیدواری کرده است.

آقای روحانی، بایدن دموکرات چه تفاوتی با اوبامای دموکراتی دارد که پس از برجام، تحریم ISA علیه ایران را ده سال دیگر تمدید کرد؟ اصلا مگر اصول سیاست خارجی ما قائم به افراد است که از آمدن دموکرات‌ها اظهار امیدواری کنیم؟ مگر رئیس بانک مرکزی در زمان استقرار دولت دموکراتِ اوباما، دستاورد اقتصادی برجام را «تقریبا هیچ» توصیف نکرد؟ مگر فشار‌ها برای کاهش صادرات نفت و مشکلات بانکی و ویزایی و عدم اجرای تعهدات در تعلیق تحریم ها، رفتار یک دموکرات در برابر برجام نبود؟

آقای رئیس جمهور، ما یک بار در دولت شما، نتیجه گره زدن آب خوردن مردم به مذاکره را تجربه کرده ایم. در برابر تحریم‌های لغو نشده، مجوز بازرسی‌های بی سابقه آژانس از مراکز هسته‌ای مان را صادر کرده ایم.

هشت سال است که برنامه فضایی ایران به علت نگرانی‌های آقای ظریف از موشک‌های ماهواره بر و هموار کردن راه مذاکره و اثبات حسن نیت، عملا تعطیل شده است. ما هزینه شیوه تعامل شما با دنیا را بار‌ها پرداخت کرده ایم. هنوز انتظار‌ها برای بستن قرارداد با شرکت «توتال» که فقط منجر به دسترسی غربی‌ها به اطلاعات حساس میادین گازی ایران و کشور‌های حاشیه خلیج فارس شد را فراموش نکرده ایم.

تبدیل شدن به توزیع کننده اصلی گازی منطقه تنها یکی از فرصت‌های مغفول مانده‌ای است که حاصل تجربه دیپلماسی اقتصادی تفکر شماست. خسارت خلاصه کردن راه حل‌ها در غرب و از دست دادن بازار‌های منطقه که صادرات ما به آن‌ها ۲۰ برابر کل اتحادیه اروپاست، تعطیل شدن ده‌ها برند با سابقه و هزاران بنگاه تولیدی در این هشت سال بود. تجربه معطلی‌های پیاپی کشور و انتظار برای برجام، اینستکس، fatf و شرطی کردن اقتصاد، چیزی جز التهاب‌های بی سابقه بازار و افزایش ۶۰۰ درصدی قیمت کالا‌های اساسی نبوده است.

با توجه به عملکرد دولت و به بن رسیدن گفتمان سازش چگونه به خود جرأت می‌دهید باز هم سخن از مذاکره به میان آورده و پالس مثبت برای طرف غربی بفرستید؟! چگونه بعد از شهادت سردار عزیزمان توسط آمریکایی‌ها تصور وقوع مذاکره‌ای مجدد در ذهنتان شکل می‌گیرد؟ شما یا الفبای سیاست را نیاموخته اید یا الفبای غیرت را.

آقای روحانی، مشکلات اصلی اقتصادی امروز کشور ناشی از سوء مدیریت و «تحریم داخلی» است، نه خارجی. آیا هدایت نقدینگی پنج برابر شده در دولت شما به سمت تولید، در گرو مذاکره با غرب است؟ تسهیل مجوز‌های کسب و کار و اجرای ماده ۱۶ قانون بهبود محیط کسب و کار، نیازمند توافق با آمریکاست؟ بررسی آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی حاکی از آن است در بازه زمانی مرداد ۹۲ تا شهریور ۹۹ قیمت مسکن در تهران ۵۳۳.۵۴ درصد افزایش یافته است؛ کنترل قیمت‌های سر به فلک کشیده‌ی مسکن و تغیر کاربری آن به عنوان یک کالای سرمایه‌ای مربوط به تحریم‌ها و عدم مذاکره با آمریکاست؟ به تعبیر خودتان، به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی در کشور و با وجود اختیارات بی سابقه‌ی دولت‌تان در تاریخ جمهوری اسلامی، چرا برای اصلاح نظام مالیاتی گام برنمیدارید و از ظرفیت کارشناسان اقتصادی‌ای که با نامه‌های بی پاسخ شان سعی در ارائه راه حل به دولت دارند، استفاده نمی‌کنید؟

کدام تحریم خارجی مسبب دپوی نجومی کالا‌های اساسی در گمرک و معطل کردن چندماهه تولید کننده برای ترخیص قطعاتش، شده است؟ کنترل بازار گوشت پشت میز مذاکره حاصل خواهد شد یا عزم مبارزه با فساد؟ خصوصی سازی‌های افسار گسیخته نتیجه فشار‌های خارجی است یا تالی تامین منافع هم حزبی هایتان؟ راه حل مشکلات کنونی کشور را خارج از مرز‌ها نخواهید یافت.

آمار‌های فساد و تبعیض و رانت‌خواری مدیران ارشد دولت و بستگانشان، کاهش ارزش پول ملی به یک دهم، وضعیت اسفناک بازار سکه و دلار و مسکن، نایاب شدن روغن و گوجه، گرانی‌های بی سابقه خودرو، مدیریت عجیب بحران کرونا از زبان وزیر بهداشت خود شما و نمونه‌های متعدد از توجه نکردن به ظرفیت متخصصین داخلی و اجرای طرح‌های غیر کارشناسی شده‌ای مانند مصوبه افزایش قیمت بنزین، نتیجه نداشتن ایده برای مدیریت داخلی کشور و شرایط بی‌دولتی کنونی است. شکست ایده‌های آزموده شده دولت شما و توجه نکردن به راه حل‌های ارائه شده توسط کارشناسان، جای دفاعی باقی نگذاشته است. صدای خرد شدن استخوان‌های قاطبه ملت ایران لای چرخ دنده‌های تدبیر نداشته‌تان قابل شنیدن نیست؟

اعتقاد ما آن است که دولت محترم، ایده‌ای برای اداره کشور نداشته و ندارد و ایده‌های قلابی و آزموده شده ای، چون بستن با کدخدا و هضم شدن در نظام جهانی سالهاست که شکست خورده و دیگر آبرویی برای عرض اندام ندارد.

جناب حجت الاسلام
با این همه حقیقتا مانده ایم که این مدل سیاست ورزی و حکمرانی را کجا فراگرفته‌اید؟! درکشور‌های غیرمدعی حمایت از مستضعفین هم روسای جمهور اگر سختی و مشقتی بر ملت شان حاکم شود؛ اگر بلای طبیعی هم باشد رئیس جمهور ولو در ظاهر همدلی و هم زبانی و در کنار مردم بودن را به صورت نمایشی هم که شده است به منصه ظهور می‌رساند؛ اما شما انگار که نه انگار، انگار نه انگار که وضعیت امروز کشور بلایی است که شما و دولتتان برای مردم نازل کرده اید.

آقای رییس جمهور بهتر نیست به این مدیریت از راه دور و سعد آباد نشینی‌تان پایان دهید و همچون مردمی که مدیریت اقتصادی شما در این شرایط کرونایی آن‌ها را مجبور به حضور تمام وقت در خیابان‌ها و محل کار برای امرار معاش کرده، در محل کارتان و در بین مردم حاضر شوید؟ زمانی که کرونا نبود مردم در اوج مشکلات، باید شما را در توچال پیدا می‌کردند؛ اکنون که کرونا هم آمده است به سعد آباد نقل مکان کرده اید، از شما که انتظاری نیست لکن توصیه ما این است در ۱۰ ماه باقی مانده از دولتتان حداقل رعایت ظاهر کرده و مدیریت اشرافی را کنار بگذارید، کمی شنوای صدای مستضعفین باشید، شاید خدا و مردم از سر تقصیرات شما بگذرند.

آقای رئیس جمهور!
اخیرا فرموده اید که جنگیدن به وقت صلح، خطای بزرگی است... باید یادآوری کنیم که شرایط کنونی، حاصل «صلح» شماست و شخص شما در افکار عمومی عامل و مقصر وضع موجود، شناخته می‌شوید و محاکمه گفتمان تان مدت هاست در اذهان ملت ایران کلید خورده است. این کشور خسارت تجربه‌ی نگاه به ظرفیت‌های داخلی نداشتن شما را پرداخته است. از رکود بی سابقه اقتصادی و دستاورد‌های راه یک بار پیموده شده تان شرم کنید و بیش از این کشور را معطل غرب نگذارید.

یقین بدانید که اگر نشد امروز به هر دلیلی به پشت میز پاسخگویی در برابر نمایندگان ملت در مجلس قرار بگیرید؛ بعد از پایان دوره مسئولیت‌تان جنبش دانشجویی پیگیر خسارت‌ها و خیانت‌ها و قصور‌ها و تقصیر‌هایی که هشت سال پیشرفت این کشور را به عقب راند، خواهد بود و تا موعدی که عاملان وضع موجود را به سزای کرده خود نرساند پا پس نمی‌کشد. هر چند که ما قائل به آن هستیم که اگر نشود روزی در دادگاه صالحه نظام اسلامی شما را پاسخگوی کرده تان کنیم؛ فردا و در یوم الحساب و در آن هنگامه هولناک میلیون‌ها مردم رنج دیده و عسرت کشیده با شما مواجه می‌شوند و آن موقع دادگاه عدل الهی عملکرد شما را قضاوت خواهد کرد و حق این مردم بی پناه را خواهد ستاند.

غفرالله لنا و لکم
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
انتقام سخت
Iran, Islamic Republic of
با قاتلان سردار سلیمانی هرگز مذاکره نخواهیم کرد.
United Arab Emirates
حالا میبینیم که مذاکره میکنین یانه
جلوتر از رهبری حرکت نکنید.
Iran, Islamic Republic of
به فرموده رهبری مذاکره نمی کنیم و جنگ هم نخواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
دعوا سر این است که ما مذاکره کنیم نه اصلاح طلب ها
دیگه تمومه ماجرا.
Iran, Islamic Republic of
مذاکره بی مذاکره .
Iran, Islamic Republic of
نامه این دانشجویان شجاع و فرهیخته، عالی و بی نظیر بود! آفرین که حرف دل ما را زدید! خدا نگه دارتان! کشور ما به داشتن چنین دانشجویانی بایدافتخار کند.
درس عبرت برجام
Iran, Islamic Republic of
امریکا مذاکره را برای تحمیل خواسته های غیرقانونی و سلطه جویانه خود می خواهد نباید فریب بخوریم.
Iran, Islamic Republic of
سوالی از ترامپ دوستان داشتم ، با خروج آمریکا از برجام و تحریمهایی یک طرفه آمریکا ، دلار به 30 هزارتومان رسیده ومعیشت مردم بشدت سخت گردیده ، آیا حالا که روزنه ای باز شده وشرایط مساعد فراهم گردیده وایران در این شرایط میتواند چکها برجام را پاس کند ، چرا نباید در چهاچوب برجام مذاکره وتحریمهای ظالمانه را رفع نماییم ، ؟
Iran, Islamic Republic of
تمام گفته فرضیاتی هست که غلط بودن تمام آنها در این دولت اثبات شده
1 دلار 30 هزار تومانی کار ترامپ است و کار دولت نیست
2 سختی معیشت مردم از گوجه تا پوشک کار ترامپ است و از سوء مدیریت دولت نیست.
3 دولت آمریکا بدون پیش شرط به چهارچوب فعلی برجام بر می گردد و قبل از برگشت به برجام خسارت های قبلی را جبران می کند....!!!!
Iran, Islamic Republic of
عزیز، وقتی نتونی یک بشکه نفت بفروشی ، وقتی نتونی با هیچ بانکی در دنیا معامله بکنی ، وقتی نتوتی خیلی از کالاها حتی کالاهایی غذایی ودرمانی وارد کشور بکنی ، وقتی بسیاری از مسئولین کشوری وشرکتهای تجاری تحریم باشند ، وقتی حتی چین وروسیه حاضر به کار اقتصادی نباشند چطور شما میخواد دلار 30000 تومان نشه ومعیشت مردم در تنگنا قرار نگیره؟
پاسخ 13:49
Iran, Islamic Republic of
لغو بالمره همه تحریمها پیش شرط بازگشت بایدن به برجام است مذاکره مجدد و باج دادن بیشتر به دشمن عاقلانه نیست.
به ۱۵:۴۷
Iran, Islamic Republic of
وقتی تحرم باشیم باید از همه فرصتهای داخلی استفاده بهینه کنیم کاری که در این دولت به آن اصلا فکر نمی شود
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چطور زمان دکتر احمدی نژاد همه این مسائل رو که ذکر کردی رو مقصر احمدی نژاد میدونستی، حالا مقصر خارجه، .
Iran, Islamic Republic of
اگر برجام بطور کامل اجرا و با برداشته شدن تحریمها ، محدودیتهای هسته ای ونظامی نیز مثل تحریم تسلیحاتی در سالهای آتی بر طرف شود و پرونده هسته ای به حالت عادی بازگردد ، قطعا کشور ایران به حق خود می رسد وکسی که ضرر کرده ، بن سلمان و اسرائیل لعین هستند.
Iran, Islamic Republic of
"ترامپ دوستان" هم واژه جدیدی از.... در فضای مجازی برای "بستن دهان منتقدان" است.
Iran, Islamic Republic of
مگر نمی بینی دلواپسان از رفتن ترامپ واحتمال برگشت دولت جدید آمریکا به برجام عزا گرفته اند؟
.
United States
سوالی از اوباما و بایدن دوستان:
آیا دوست ندارید دلار به ۳۰۰۰ تومان قبل از برجام برگردد
Iran, Islamic Republic of
مگر یادت رفته بعد از برجام اقتصاد رونق گرفت ، سرمایه گازران خارجی آمدند سکه کاهش قیمت پیدا کرد ، دلار ثابت ماند و جرقه امیدی در مردم به وجود آمد ، متاسفانه با آمدن ترامپ همه چیز خراب شد وانشاءالله با رفتن این خبیث بارقه امید نمایان میشود.
Iran, Islamic Republic of
بعد برجام هیچ کدوم از این اتفاق ها نیفتاد بلکه بلافاصله در روز اجرای برجام تحریم شدیم(ویزا)، تحریم ایسا به مدت ده سال تمدید شد، هیچ بانکی با ما کار نمی کرد، و بقول سیف رئیس بانک مرکزی تقریبا هیچی از برجام عاید ما نشد، حتی داخل متن برجام هم نیومده که تحریمها لغو میشه
Iran, Islamic Republic of
شما تضمن برگشت دلار به 3000 تومان را میدهید ؟
Romania
اگر از همان تضمین هایی که برای رفع تحریم به ما و شما دادند بخواهید بله
یادتان که هست امضای کری تضمین بود!
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
....
نیکی
Iran, Islamic Republic of
در پاسخ آمریکا دوستان چرا میلیونها تن کالای اساسی در گمرک پس از پیروزی بایدن ترخیص میشود ؟ .
پاسخ
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
این دولت یک بار سرش کلاه رفته و ثابت کرد توانایی مذاکره ندارد.
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
روحانی با پشتوانه رای 24 میلیون ایرانی هر آنچه را برای رفع تحریمها ورفع تنگی معیشت مردم صلاح میداند باید انجام دهد.
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
زیباکلام: روحانی از 24 میلیون رای سال 96 الآن 240 هزار رای هم ندارد.
Iran, Islamic Republic of
چه شده که شما مرید وارادتمند زیباکلام شده ای؟!!
United Arab Emirates
اگه ۲۴ میلیون رایش شده ۲۴۰ هزار به خاطر اقبال مردم به انحصارطلبها و پایداری ها نیست،به خاطر کنار گذاشتن مشی اصلاح طلبانه هست
Iran, Islamic Republic of
عملکرد بسیار ضعیف دولت بنفش و مجلس دهم اصلاح طلب باعث ناامیدی و عدم اقبال مردم به روحانی و اصلاح طلبان شده است.
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
پس اگه راست میگید جهانگیری را کاندید کنید تا بفهمید چند تا رای داره
نفر اول اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم در تهران
کمتر از ۱۰۰هزار رای داشت
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
اگر دولت روحانی هیچ اقدامی انجام نمی داد وضعیت مردم ایران بهتر از الآن بود.
خخ
Iran, Islamic Republic of
تحریمها با برجام و بالمره لغو شدند مگر خبر نداری ؟!
Iran, Islamic Republic of
عمو ترامپ رفت ، در داخل کشور هم کسانی که اعتقاد عمو ترامپ دارند باید بروند.
Iran, Islamic Republic of
کلاه گشاد برجام بدفرجام رو اوباما سرتون گذاشت! .
Iran, Islamic Republic of
اگر مذاکره ایران با آمریکا، کشورهای اروپایی و... در باره توافق هسته ای و برجام نبود وضعیت مردم ایران بهتر از الآن بود.
Iran, Islamic Republic of
آیا ایران و آمریکا در نهایت مذاکره می‌کنند؟
Iran, Islamic Republic of
افرین !!
Iran, Islamic Republic of
وقت اعتراف ترامپ به شکست در انتخابات رسیده است
Iran, Islamic Republic of
خوب به ما چه؟ این نظر چه ارتباطی به موضوع نامه پرسشگرانه تعدادی از جوونای ملت از کسی که بالاترین مقام مدیریت اجراییرو داره، دارد؟
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان می‌خواهند مذاکره با آمریکا و برجام را به نام خودشان ثبت کنند/ برخی از مخالفان برجام ترجیح می‌دهند سیاست خارجی ایران با کشورهای گمنام خلاصه شود
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان فقط امیدشون به خداست و بدنبال کدخدا نمی روند.
Iran, Islamic Republic of
نامه نادران به رئیس جمهور| از دشمن توقع همراهی و حل مشکلات داخلی نداشته باشید
Iran, Islamic Republic of
کشورهای جنایتکار شماره یک مدعی حقوق بشر اجازه ورود دارو به کشور نمی‌دهند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جناب نوبخت! به قول گل آقا چی شد؟
سیدنظام‌الدین موسوی، نماینده مجلس در واکنش به انتقاد نوبخت از مجلس توئیتی را منتشر کرده است.
Iran, Islamic Republic of
تذکر توئیتری میرسلیم به نوبخت
سید مصطفی میرسلیم نماینده مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر به انتقاد نوبخت از مجلس واکنش نشان داده است.
Iran, Islamic Republic of
مردم بیش از 200 هزار و 900 شهید، 100 هزار جانباز و 800 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است..
عبدالله عبدالله
Iran, Islamic Republic of
علت عقب ماندگی 200 ساله ایران وجود غربزدگانی است که امید فرج از غرب دارند..
Iran, Islamic Republic of
نامه جالبی نبود..
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
مقاومت این ملت ایران در تاریخ ماندگار خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
دمتان گرم ..
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
......
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
درود بردانشجویان فرهیخته وانقلابی این یک مطالبه ملی است ....
ماآمریکا را زیر پا میگذاریم
Iran, Islamic Republic of
احسنت هرچند که دیر است اما ازهیچی بهتر است .
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
شما‌نماینده‌چند‌نفرید‌؟.
احمد
Iran, Islamic Republic of
احسنت! آفرین واقعاً درد دل مردم را بیان کردید. ایکاش رئیس جمهور این نامه را چند بار مطالعه می کرد و دنبال رفع مشکلات مردم می رفت.
Iran, Islamic Republic of
دولت که دستور محدود کردن ساعت فعالیت اصناف را داده آیا برای پرداخت اجاره مغازه‌ها و چک‌های روی دست مانده کسبه تدبیری اندیشیده یا خیر؟
Iran, Islamic Republic of
در این وضعیت کرونایی شدید چرا باید کافی‌شاپ‌های اطراف دریاچه خلیج‌فارس در چیتگر تهران با تمام ظرفیت تا ساعت یک بامداد باز باشند؟ .
معترض
Iran, Islamic Republic of
بسه دیگه بگذارید مردم کمی از زندگیشون لذت ببزند !!
معترض
Iran, Islamic Republic of
چقدر احساسی نامه زدن .
ر.ع
Iran, Islamic Republic of
انگار که نه انگار، انگار نه انگار که وضعیت امروز کشور محصول عملکردهای شما است !!
Iran, Islamic Republic of
......
United States
اشتباه می کنید. خیلی هم برنامه دارد. آماده سازی برای برجام های دوم و سوم!!!!.
مذاکره بی مذاکره
Iran, Islamic Republic of
مذاکره اگر در موضع ضعف باشد نتیجه اش می شود..............!!!
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
ممنون از فهم ودرایت شما دانشجویان .
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
.....
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مواظب باشیم جلوتر از آنچه رهبری گفته حرکت نکنیم. .