شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 28 Nov 2020
 
۰
۳

شهیدی که به موهای طلایی‌اش حساس بود!

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب: 745454
چند روز بعد نامه اش با آدرس صندوقی پستی از اندیمشک ، به دستم رسید، گفته بود که حال و هوایش بسیار متفاوت شده است و خواسته بود که برایش دعا کنم. دو یا سه نامه دیگر هم آمد و دل مرا با خود همراه نمود.
شهیدی که به موهای طلایی‌اش حساس بود!
به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق، آنچه در ادامه می‌خوانید، روایتی است از دکتر علیرضا ایمانی پور از مدافعان سلامت در قم که درباره همکلاسی شهیدش، نوشته است:

در کلاس، جلوی من می نشست و با هم رقابت درسی داشتیم. من که می دانستم به موهای طلایی اش حساس است ، از پشت ، موهایش را به هم می ریختم ولی او فقط برمی گشت و با نگاهی مهربان ، سرزنشم می‌کرد و با دستانش، آنها را مرتب می نمود.

یک روز صبح نیامد؛ فردا و پس فردایش هم نیامد! فهمیدیم بدون سر وصدا با محسن* که بچه محل شان هم بود، رفته اند جبهه. البته به من گفته بود ولی باور نکرده بودم. 
 

چند روز بعد نامه اش با آدرس صندوقی پستی از اندیمشک ، به دستم رسید، گفته بود که حال و هوایش بسیار متفاوت شده است و خواسته بود که برایش دعا کنم. 
دو یا سه نامه دیگر هم آمد و دل مرا با خود همراه نمود، من هم‌ جواب نامه ها را می دادم.

آخرین نامه اش چند روز پس از عروج ملکوتی اش رسید که در آن، خبر از شهادتش داده بود.

 همان نامه را به کلاس آوردم و با اجازه دبیرمان، برای همه خواندم و همگی متأثر شدیم و عکسی دسته جمعی و یادگاری با معلم ریاضی مان که عکس او را در بغل گرفته بود، انداختیم.
 


شهیدان عزیز: محمدعلی جوزانی کهن، سروش امیری، محمود خلیل زاده، مسعود شیخ بابایی و سید محمد سعید ابوالمعالی در عکس دیده می‌شوند
آنها از اولین شهدای مدرسه و او اولین هم کلاسمان بود که کاملا خالصانه به جبهه رفت و پس از شهادتش موجی از مردانگی در میان دوستانش ایجاد نمود به طوریکه روزهای بعد کم کم کلاس خالی شد و یکی پس از دیگری رفتیم جبهه.

نکته ای که از مراسم خاکسپاری شان به یادم مانده، آن است که موهایش را با ماشین ، کوتاه و چهره ای بسیار معصوم تر پیدا کرده بود. 

قبل از شهادت از تمام تعلقات بریده و حقا شایسته این مقام شده بود.

برادر و دوست عزیز و دلاورم «شهید علیرضا راهدان» در عملیات غرورآفرین والفجر ۸  بی سیم چی بود و در همان بار اولی که رفت، رفت... و ما را بی خداحافظی، در حسرت دیدار گذاشت.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد!
ولادت  :  ۲۷  اردیبهشت ۱۳۴۸
شهادت :  ۲۴ بهمن     ۱۳۶۴
عملیات : والفجر ۸ - فاو 
 قطعه  ۵۳   ردیف  ۶۴   شماره ۴


*شهید محسن بهرامی
ولادت  :    ۱۰   خرداد   ۱۳۴۶
شهادت :    ۲۴   بهمن   ۱۳۶۴
عملیات : والفجر ۸ - فاو
قطعه  ۵۳  ردیف  ۶۵  شماره  ۴
برچسب ها: شهید وصیتنامه
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مردان بی ادعا. جایشان در این روزها واقعا خالیست.
Iran, Islamic Republic of
ما که مو طلایی ندیدیم!!! بچه های ۱۶ تا ۱۸ ساله!!!
حمید
Iran, Islamic Republic of
شما ندیدی خدا رحمتش کن من از نز دیک دیدمش خیلی بچه باحالیه یود