شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 28 Nov 2020
 
۰

برگزاری سؤال‌ برانگیز یک جشنواره سینمایی!

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹
کد مطلب: 745453
دو فعال رسانه‌ای و سینمایی از جشنواره فیلم کوتاه تهران و انجمن سینمای جوان انتقاد کردند!
برگزاری سؤال‌ برانگیز یک جشنواره سینمایی!
به گزارش جهان نيوز به نقل از کیهان، رضا منتظری، فیلمساز و منتقد سینما گفت: من از دو جنبه به جشنواره فیلم کوتاه تهران انتقاد دارم؛ اول، اصرار به برگزاری آنلاین جشنواره است؛ اگر نیم نگاهی به جشنواره‌های مهم و معتبر سینمایی جهان داشته باشید، می‌بینید که خیلی از آنها امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا اصلا برگزار نشدند و هیچ اصراری هم به برگزاری جشنواره به‌صورت آنلاین نداشتند.

وی افزود: البته دلیل دیگر عدم حضورم در سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، اتخاذ سیاست‌های غیراصولی و نابخردانه از سوی برگزارکنندگان این جشنواره است. به همین دلیل هم درحالی که جشنواره فیلم کوتاه تهران در دوره‌های اولیه خودش، یک جشنواره مهم و تأثیرگذار بود، در چند دوره اخیر هیچ خروجی قابل توجهی از آن ندیده‌ایم!
این فعال رسانه‌ای ادامه داد: مهم‌ترین مشکل این است که نهاد برگزارکننده جشنواره فیلم کوتاه تهران، یعنی انجمن سینمای جوان، دچار باندبازی است. من هرگاه با فعالان عرصه فیلم کوتاه صحبت می‌کنم، آنها گلایه‌های شدیدی از باندبازی و عدم تقسیم عادلانه حمایت‌های این انجمن از فیلمسازان کوتاه دارند.

دبیر فرهنگی روزنامه جوان نیز با انتقاد از عملکرد برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران در برخورد با رسانه‌ها، از عدم دعوت به این جشنواره و همچنین نشست خبری این رویداد سینمایی خبر داد.

جواد محرمی‌ تصریح کرد: جشنواره فیلم کوتاه تهران در شرایط عادی و سال‌های قبل هم که کرونا نبود، خروجی قابل توجهی نداشت، چه رسد به امسال که به‌خاطر کرونا، به‌طور آنلاین برگزار شد!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *