سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 19 Jan 2021
 
۰
۱

چهار کارگر بازداشتی هفت تپه آزاد شدند

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
کد مطلب: 744150
چهار کارگر بازداشت شده شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، عصر امروز از زندان آزاد شدند.
چهار کارگر بازداشتی هفت تپه آزاد شدند
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، منابع کارگری گفتند چهار کارگر بازداشت شده شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، عصر امروز با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، از زندان آزاد شدند. 

دادستان شوش ضمن تایید این خبر گفت:این کارگران پنجشنبه هفته گذشته به اتهام اخلال در نظم شرکت تحت تعقیب قرار گرفته بودند و پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین به دلیل ناتوانی در تامین وثیقه راهی زندان شده بودند.

نظری روز گذشته در خصوص علت بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه  گفته بود کسانی که با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد هیاهو جلوی درب کارخانه و جلوگیری از ورود مدیر اجرایی کارخانه ، باعث ایجاد ناآرامی و اغتشاش شدند با دستور قضایی قاضی کشیک بازداشت شدند.

شرکت نیشکر هفت‌تپه در نزدیکی شهر شوش دانیال و دارای کارخانجات و همچنین ۲۴ هزار هکتار زمین مرغوب در ساحل رودخانه دز است که کارگران آن در روزگاری نه چندان دور از قشر مرفه جامعه محسوب می‌شدند.

این شرکت در مزایده سال ۹۴ با پیش پرداخت تنها ۶ میلیارد تومان، به امید اسدبیگی و مهرداد رستمی چگنی، دو جوان 28 ساله و 31 ساله واگذار شد؛
قیمت و نحوه این واگذاری و اهلیت این دو جوان از همان ابتدا انتقادات بسیاری به همراه داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بازداشت کارگران؟ واقعا عجیب است.