دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - 1 Mar 2021
 
۰

تمدید اعتبار دفترچه‌ بیمه سلامت تا پایان فروردین

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۰
کد مطلب: 743905
مدیرکل سامانه‌ها و روشهای الکترونیکی سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح فعالیت پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور، از تمدید تاریخ اعتبار دفترچه‌‌های بیمه تا پایان فروردین سال ۱۴۰۰ در تمامی صندوق های بیمه‌‌ای به جز صندوق ایرانیان خبر داد.
تمدید اعتبار دفترچه‌ بیمه سلامت تا پایان فروردین
به گزارش جهان نيوز، صدرالله عباسی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، برای کاهش مراجعه حضوری بیمه‌شدگان به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد، برای تمدید دفترچه‌‌های بیمه با درخواست اداره کل بیمه گری و درآمد سازمان، تاریخ اعتبار دفترچه‌‌هایی که تاریخ پایان اعتبار آنها از ابتدای مهرماه تا پایان سال جاری است، به شکل سیستمی تا 31 فرورین سال آینده افرایش پیدا کرده است.

مدیرکل سامانه‌‌ها و روش‌‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت افزود: این اتفاق برای تمامی صندوق‌‌های بیمه ای سازمان بیمه سلامت، به جز صندوق بیمه ایرانیان افتاده است، البته بیماران خاص صندوق ایرانیان نیز مشمول این تمدید اعتبار شده‌‌اند.

وی تصریح کرد: با این تمدید سیستمی، دفاتر 8 میلیون و 290 هزار و 267 بیمه شده در صندوق‌‌های کارکنان دولت، سایر اقشار، روستائیان و عشایر و سلامت همگانی و‌ 10 هزار و 211 بیمار خاص در صندوق ایرانیان تا پایان فروردین ماه سال 1400 تمدید اعتبار شده‌‌اند.

عباسی اظهار کرد: بر اساس بند چ ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه، ایجاد پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور به سازمان بیمه سلامت محول و در همین راستا این مهم در دستور کار قرار گرفته و با جدیت نسبت به ایجاد مولفه‌‌های تحقق پذیری آن اقدام شد.

وی گفت: ایجاد ظرفیت‌های فیزیکی، ذخیره‌سازی، پردازشی و ارتباطی در قالب یک مرکز دادۀ امن و قابل اطمینان، تولید بستر نرم افزاری تبادل داده و اطلاعات بین سازمانهای بیمه گر، برگزاری جلسات متعدد در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی با سازمانهای بیمه گر پایه و تکمیلی و اصلاح شیوه نامه رفع همپوشانی نمونه‌‌ای از فعالیت‌‌ها دراین پایگاه است.

عباسی افزود: تولید سامانه استحقاق سنجی مبتنی بر داده‌‌های این پایگاه نیز مد نظر پایگاه اطلاعات بر خط بود، این پایگاه در تاریخ 25 مرداد سال جاری به بهره برداری عملیاتی رسیده است.

مدیرکل سامانه‌‌ها و روش‌‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: از مهمترین دستاوردهای این پایگاه می‌‌توان به مواردی از جمله ایجاد شفافیت در ارائه آمار بیمه شدگان درمان کشور، کنترل و رفع همپوشانی‌‌های بیمه‌‌ای ، مدیریت بهینه هزینه‌‌ها و کمک به شکل گیری پرونده الکترونیک سلامت اشاره کرد.

به گفته وی، مردم می‌‌توانند با شماره گیری #1666* از طریق تلفن همراه، با استفاده از سرویس استحقاق سنجی که مبتنی بر این پایگاه است، از آخرین وضعیت پوشش بیمه‌‌ای و تاریخ اعتبار دفاتر درمانی خود مطلع شوند.
مرجع : خبرگزاری تسنيم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *