چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - 20 Jan 2021
 
۴
۸
امیرعبداللهیان در نشست خبری:

انتقام خون «حاج قاسم» خروج امریکا از منطقه است

يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 743828
پاسخ به ترور سردار سلیمانی قطعاً و بدون تردید، خروج امریکایی‌ها از منطقه خواهد بود که در آینده نه چندان دور این اتفاق خواهد افتاد.
انتقام خون «حاج قاسم» خروج امریکا از منطقه است
به گزارش جهان نيوز، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در اولین نشست خبری ستاد برگزاری سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که صبح دیروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: از ماه‌ها قبل دوستداران سردار سلیمانی از داخل ایران، منطقه و حتی در امریکای لاتین و داخل امریکا و اروپا مرتب ایده‌های مردمی خود برای گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و اولین سالگرد او را دنبال کردند و در نتیجه مسئولان در جمهوری اسلامی ایران بر آن شدند برای آنکه یک گرامیداشت درخور شخصیت والای سردار سلیمانی برگزار شود، ستادی به این منظور شکل گیرد که این کنفرانس خبری اولین برنامه در این راستا است و در مراحل مختلف اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: در هفته‌های اول شهادت سردار سلیمانی، فقط در ایالات متحده امریکا در ۵۱ نقطه مراسم‌های خودجوش مردمی برگزار شد و امسال ستاد با درخواست‌های بیشتری از سراسر جهان برای گرامیداشت برنامه در این خصوص مواجه است.

امیرعبداللهیان افزود: از برنامه‌های اولیه‌ای که ستاد برای اولین سالگرد شهید در نظر دارد انجام شود، این است که فیلم مستندی از ۱۴ روز آخر زندگی افتخارآفرین سردار سلیمانی در ایام سالگرد او به نمایش خواهد آمد و از برخی از آثار سردار سلیمانی به صورت مکتوب رونمایی خواهد شد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: سردار سلیمانی فردی بود که بسیار مطالعه می‌کرد و در کنار فعالیت‌های میدانی در مبارزه با تروریسم و صهیونیسم و تلاش‌های شبانه‌روزی برای تأمین حداکثری امنیت ملی کشور، منطقه و جهان، بسیار مطالعه می‌کرد و بسیار می‌نوشت. فراموش نمی‌کنم که یک بار در یک جلسه او [سردار سلیمانی]اشاره کرد که ده‌ها دفتر صدبرگ مملو از همه مطالب و جلسات من و خاطراتی که در دوران کاری خودم تا به امروز دارم، است.

اولین جایزه بین‌المللی حاج قاسم اهدا می‌شود
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه اهدای این جایزه بین‌المللی ابعاد مختلفی هم در سطح ملی و هم در سطح بین‌المللی دارد که در نشست‌های بعدی اطلاع‌رسانی دقیق‌تری پیرامون این موضوع صورت خواهد گرفت، گفت:، اما اولین جایزه بین‌المللی سردار سلیمانی همزمان با برگزاری مراسم سالگرد وی با برنامه ویژه‌ای در هماهنگی با ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه این یکی از موضوعاتی است که از سراسر دنیا در این ماه‌های گذشته از جمهوری اسلامی ایران مطالبه می‌کنند، افزود: بنده در یکی از برنامه‌ها عرض کردم که در حادثه اقدام تروریستی ترامپ، رئیس جمهور جنایتکار امریکا، پمپئو، وزیر دفاع و مقاماتی که جزء عاملین حمله تروریستی به سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان بودند، دو اتفاق افتاد؛ اتفاق اول این بود که خودروی سردار سلیمانی و همراهانش مورد اصابت قرار گرفت و اتفاق دوم نیز این بود که سردار سلیمانی و همراهانش در این حادثه تروریستی در فرودگاه بین‌المللی بغداد به عنوان میهمان رسمی دولت وقت عراق به شهادت رسیدند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پاسخ و انتقام خودروی منهدم شده سردار سلیمانی را با پرتاب ۱۳ موشک بالستیک نقطه زن به پایگاه استراتژیک امریکایی در منطقه «عین الاسد» عراق داد، اما پاسخ به ترور سردار سلیمانی قطعاً و بدون تردید، خروج امریکایی‌ها از منطقه خواهد بود که در آینده نه چندان دور این اتفاق خواهد افتاد و جهانیان شاهد این مسئله خواهند بود.

مراسم متناسب با شرایط کرونایی برگزار می‌شود
امیرعبداللهیان درباره جزئیات برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: برنامه ریزان در ستاد گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به صورت محدود و گسترده برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را در نظر گرفته‌اند و اگر شرایط اجازه دهد بخشی از برنامه‌ها به طور حضوری خواهد بود و بخش دیگر این مراسم با توجه به محل تدفین پیکر حاج قاسم سلیمانی در کرمان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین برنامه‌هایی برای تهران پیش‌بینی‌شده است و به دلیل میزان علاقه مردم ایران و جهان و پیگیری‌های آن‌ها برنامه‌ها در سراسر استان‌ها مورد توجه قرار گرفته است، اما اینکه چه میزان از این برنامه‌ها را می‌توان حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام داد و چند درصد از برنامه‌ها به صورت فضای مجازی برگزار خواهد شد، اجازه دهید که متناسب با شرایط ستاد مبارزه با کرونا در هفته‌های آینده اطلاع‌رسانی دقیق کنیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل افزود: ستاد مرکزی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در ذیل خودش ستاد‌های فرعی متعددی دارد که به عدد تعداد استان‌های کشور است و در کشور‌ها دیگر نیز کارگروه‌هایی فعال هستند.

آخرین پرونده قضایی ترور حاج قاسم
امیر عبداللهیان درباره آخرین وضعیت پرونده محاکمه تروریست‌هایی که در شهادت حاج قاسم سلیمانی نقش داشتند، گفت: درباره دادگاه ویژه سردارسلیمانی، ریاست قوه قضائیه از روز‌های آغازین ترور، دادگاه خاصی را مأمور این قضیه کرد که این دادگاه می‌توانست به دو شکل عمل کند؛ فرض اول این بود که به سرعت یک رأی را صادر کنند و فرض دوم این بود که پرونده کاملاً تکمیل شود، به طوری که در سطح بین‌المللی و محاکم جهانی قابل دفاع و ارائه باشد. برای همین بازپرس این دادگاه در سفر‌های متعدد به عراق و محل وقوع این حادثه تروریستی تمام مستندات اصلی را جمع‌آوری کرده و دستگاه‌های ذی‌ربط قضایی، امنیتی و سیاسی عراق کمک شایان و قابل‌توجهی را در این موضوع داشتند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تأکید کرد: بسیار امیدوار هستیم که در آستانه نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهانش شاهد صدور یک رأی قضایی قوی تأثیرگذار و قابل پیگیری باشیم و این موضوعی است که به صورت هفتگی مدنظر رئیس قوه قضائیه قرار دارد و تاکنون جلسات مختلف و پیگیری‌های گوناگون انجام شده است، حتی در بحث اینکه آیا جاسوسانی می‌توانستند در این حادثه نقش داشته باشند هم بررسی می‌شود. امیرعبداللهیان گفت:، اما اجازه می‌خواهم تا مراحل تکمیل این پرونده و اعلام آن از طریق مراجع قضایی، بیش از این مطلبی را عرض نکنم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ترامپ به همراه نتانیاهو با کمک مالی آل سعود می‌خواهد خاور میانه را صاحب شود
دایی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
انتقام سخت
علی
اشتباه نکنید! انتقام خون حاج‌قاسم نابودی امریکاست ولاغیـــر و ان‌شاالله به حول قوه الهی بزودی زود شاهد آن خواهیم بود به برکت صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص):
«الهم‌صل علی محمد و آل محمد و عجل‌فرجهم»
فراجناحی
United Arab Emirates
انتقام سردار دلها فقط با نابودی امپریالیسم شیطان بزرگ در سطح جهان و آزادی قدس محقق خواهد .
رضا
Iran, Islamic Republic of
نفوذى ها هم تحت پيگرد قرار بگيرند
Iran, Islamic Republic of
سلام. انتقام حاج قاسم وقتی کامل گرفته میشه که احدی از صهیونیست ها فراماسون ها وهابی ها و دست نشانده هاشون در جهان زنده نمونه.
Iran, Islamic Republic of
انتقام حاج قاسم باید زودتر ازاینا اقدام بشه .چه فایده دار بعد یکسال