جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 27 Nov 2020
 
۱
۱۵

انتفاع دختر آقای رئیس جمهور از یک خزانه غیبی؟!

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 743455
شک و تردیدها نسبت به خاصّه خرجی از این حساب هنگامی قوت می یابد که افکار عمومی در جریان قضایایی مثل اصرار دولت به انجام عمل غیر قانونی در قضیه "ملک جماران"و یا ماجرای "حقوق های نجومی" نیز قرار دارند.
انتفاع دختر آقای رئیس جمهور از یک خزانه غیبی؟!
به گزارش جهان نيوز، "محمد حسینی"، عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و مشاور رئیس دیوان محاسبات کشور به تازگی در اظهاراتی با بیان اینکه در دولت آقای روحانی سه خزانه ایجاد شده، گفته است: نخستین خزانه، خزانه کل کشور بوده که مدیریت آن با وزارت امور اقتصادی و دارایی است و درآمدهای عمومی و سایر دریافتهای قانون بودجه را شامل می شود و پرداخت‌ها نیز شامل حقوق و دستمزد و سایر موارد است...در دو سال اخیر خزانه‌ای به نام سازمان هدفمندی یارانه‌ها ایجاد شده است. اگر به تبصره ۱۴ قانون بودجه مراجعه شود حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به حساب این سازمان واریز و سپس بر اساس دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه به دستگاه ها و نیز برای یارانه نقدی پرداخت می‌شود.

او سپس به خزانه سوم اشاره می کند و می گوید: این خزانه با نظر رئیس جمهور در وزارت نفت ایجاد شده که صرفاً به «حساب خاص» بر اساس دستور مستقیم رئیس جمهور اختصاص دارد.

وی ادامه داد: یکی از این برداشت‌ها –از این صندوق- همان ۱۲۰ میلیارد تومان متعلق به خرید ساختمان دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی است.

حسینی همچنین گفته است: تنها در سال ۹۸ از محل مازاد فروش داخلی فرآورده های نفتی که در اختیار وزارت نفت است، ۲۷ هزار میلیارد تومان به این حساب واریز شده و شماره حساب ۲۵۰۱ خزانه نزد بانک مرکزی متعلق به این موضوع است.

*این نکته بدیهیست که در مبالغی که در اختیار دولت قرار می گیرد، شخص رئیس جمهور نیز اختیاراتی دارد و می تواند وجوهی را با نظر شخصی خود در امورات مهمه کشور هزینه کند.

اما اینکه حساب خاص رئیس جمهور چرا بایستی چند هزار میلیاردی باشد یا اینکه خاصه خرجی از آن با شغل جدید دختر رئیس جمهور چه ربطی دارد؟! محل سوال است...

جالب اینکه بر اساس اظهارات حسینی، وجود چنین حساب تنخواهی در دولت های قبلی نیز مسبوق به سابقه نبوده است.

شک و تردیدها نسبت به خاصّه خرجی از این حساب هنگامی قوت می یابد که افکار عمومی در جریان قضایایی مثل اصرار دولت به انجام عمل غیر قانونی در قضیه "ملک جماران"و یا ماجرای "حقوق های نجومی" نیز قرار دارند.

به نظر می رسد نور انداختن بر تاریکخانه این حساب خاص و تنویر افکار عمومی درباره حساب چند هزار میلیاردی دولت که مبالغی از آن به نحو عجیبی خرج شده؛ یکی از وظایف نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی است.

گفتنیست، ماجرای خاصه خرجی رئیس جمهور برای دانشگاه شهید بهشتی که حسینی به آن اشاره کرده؛ هنگامی عجیب تر می شود که چندی قبل خبری در رسانه ها درز یافت مبنی بر اینکه دختر رئیس جمهور بعنوان عضو هیئت علمی! در دانشکده فناوری های نوین دانشگاه شهید بهشتی مشغول به کار شده است.

و این همان دانشکده ای است که روحانی از حساب خاص خود برای آن ساختمان خریده است...
مرجع : مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
روحانی در مدیریت و نظارت کرونا هم شکست خورده است/...
Iran, Islamic Republic of
ما به یک خزانه هم راضی هستیم!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
روحانی توان مدیریتی دولتش ضعیفه
Iran, Islamic Republic of
. مسئولیت نیروهای انقلابی بیشتر خواهد بود .
Iran, Islamic Republic of
رهبر معظم انقلاب نشان داده‌اند برای ایشان رضایت خداوند و تقوای الهی مهم است. معظم‌له به خوش‌آمدن یا خوش‌نیامدن جریان‌های سیاسی کشور کاری ندارند آنچه که حق است به زبان می‌آورند و مطالبه می‌کنند.
Iran, Islamic Republic of
واقعا اگر سند و مدرک داری باید در اختیار دادگاه قرار دهید
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست روحانی تاکنون هزاران بار برگزار شد و این درحالی است که هیچ فایده ای، نتیجه ای، سودی و ارزشی برای مردم کشور ندارد و نداشته است.
مهدی
چقدر باید انسان تنگ نظر باشد....!!!!!
Iran, Islamic Republic of
دستگاه قضایی باید ورود کند .
Iran, Islamic Republic of
چرا دختر آقای روحانی بجای استخدام هیات علمی شدن در دانشگاه شهید بهشتی ، در آموزش و پرورش استخدام نشدند.
Iran, Islamic Republic of
موضوع جذب دانشگاهها و هیات امنایی بودن دانشگاهها جایبررسی زیادی است که مدعی العموم به سرعت باید ورود کند
Iran, Islamic Republic of

خود کرده را تدبیر نیست!!! جناب روحانی!!
مهدی
...