چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - 27 Jan 2021
 
۰
۱

واکنش پیروانی به اتفاقات اخیر پرسپولیس

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۵
کد مطلب: 743131
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس به اتفاقات و حواشی اخیر حول این باشگاه واکنش نشان داد.
واکنش پیروانی به اتفاقات اخیر پرسپولیس
به گزارش جهان نيوز، افشین پیروانی، مدیر تیم پرسپولیس در تازه‌ترین اظهارنظرش گفت: پرسپولیس روز‌های سخت زیاد دیده و با تلاش مضاعف و اتحاد و سربلند بیرون آمده است. در شرایط کنونی، خانواده بزرگ پرسپولیس باید کنار تیم و کادرفنی باشند و حمایت و همدلی‌ها تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اتفاقات زیادی رخ داده که اگر بخواهیم در مورد تک‌تک‌شان صحبت کنیم حاشیه‌ها و مشکلات بیشتر می‌شود. در حال حاضر روز‌های سختی را سپری می‌کنیم. بعد از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان آسیا به پرسپولیس لطمات زیادی وارد شده که باعث ناراحتی همه اعضای تیم و هواداران و همه پرسپولیسی‌ها شده، اما ایمان دارم تمام این اتفاقات بچه‌های تیم را مصمم‌تر کرده و حمایت هواداران هم بیشتر می‌شود.
پیروانی در ادامه گفت: به هیچ چیز جز نام و سربلندی پرسپولیس نباید فکر کرد و حواشی ایجاد شده باید مهار شود و از دامن زدن به آن پرهیز کرد. کسانی که برای تیم تلاش می‌کنند از جمله کادر فنی و بازیکنان نباید مورد کم لطفی و‌ تهمت قرار بگیرند، بلکه اکنون زمان تقدیر از آنها است. متاسفانه این مدت به بازیکنان تیم هجمه‌هایی وارد شد که روا نبود. این بازیکنان که پوکر کردند و تاریخ‌ساز شدند مستحق تقدیر هستند و‌ مدتها است قول پرداخت به آنها داده شده و تحقق نیافته است. برخی از بازیکنان جدید هم هنوز هیچ پولی نگرفته‌اند. هواداران باید بدانند برخی از تازه‌وارد‌ها هنوز ریالی دریافتی نداشته‌اند. ما بابت همه مسائل و اتفاقاتی که رخ داده ناراحتیم. متاسفانه بعضا با برخی جوسازی‌ها فضا را هم علیه بازیکنان تیم کردند و آنها را آزردند، اما خوشبختانه هواداران هشیار شدند و این اجازه را ندادند که فضاسازی علیه آنها ادامه یابد.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: هواداران باید در این مقطع زمانی هوشیار باشند.این آنها هستند که می‌توانند با انرژی مثبت و حمایت و اتحاد همدلی‌ها را پررنگ کرده و موجی از امید را در فضای پیرامونی پرسپولیس ایجاد کنند. هواداران عزیز تمرکزشان را بگذارند روی ایجاد فضای پرشور پرسپولیسی تا حاشیه‌ها غالب نشود.

وی درباره جدایی برخی بازیکنان تاثیرگذار گفت: آنهایی که رفتند موفق باشند. به هرحال تیم باید تقویت می‌شد، اما ۳،۴ بازیکن فیکس و موثرمان را به دلایل گوناگون از دست دادیم و تغییرات در تیم ناخواسته و خلاف برنامه کادرفتی زیاد شد و حداقل دو گزینه اصلی هم جذب نشدند، اما دیدید که در دوحه شاهد تاریخ‌سازی تیم بودیم و اکنون هم هر چند مجددا نفراتی از تیم جدا شده و امکان جذب بازیکن لیگ برتری یا خارجی هم نداریم، اما با درایت آقای گل محمدی و همکاران‌شان و تلاش مضاعف بازیکنان، حمایت هواداران و پیشکسوتان ان‌شالله بر مشکلات غلبه می‌کنیم. در مجموع عوامل متعددی در این مسئله دخیل بود. بازیکنانی بودند گرچه اذیت شدند، اما انتظار می‌رفت حضور پرسپولیس در فینال را درک کرده و ماندنی شوند و در شرایط عصبی تصمیم نگیرند. این انتظار هواداران از آنها بود که خویشتن‌دار باشند. بنده می‌بینم و می‌دانم کادرفنی و بازیکنان تحت فشار هستند و روز‌های سختی پشت سر گذاشتند‌ و حرف‌های ناصواب و تهمت‌هایی هم به آنها زده شده به ویژه سرمربی که بار مسئولیت فنی تیم در شرایطی که کلی بازیکن جدا شده و محروم در فینال داریم روی ایشان است. اعضای تیم در شرایط سخت تلاش می‌کنند انتظارات هواداران را برآورده سازند و مثل دوحه و فصل گذشته لیگ تمام وجودشان را می‌گذارند. از این پس هم باید انرژی مثبت و روحیه بیشتری به تیم داد و برای سربلندی نام پرسپولیس و مقابله با کارشکنی‌ها بیشتر تلاش کرد. هواداران فقط به حمایت از تیم فکر کنند. همه پرسپولیسی‌ها و اعضای تیم به حاشیه‌ها بی‌توجه باشند و یا علی بگویند. من هم به سهم خود دست تک‌تک عزیزان را می‌بوسم. هیچ ادعایی هم ندارم و فقط خواهش می‌کنم کمک‌کنید که پرسپولیس بتواند هوادارانش را سربلند کند.

مدیر تیم پرسپولیس در واکنش به ویدئو‌ها و فایل‌های صوتی پخش شده از مدیریت باشگاه گفت: بسیاری از این بابت ناراحت هستند و این مسئله را در تماس‌هایی که با بنده داشتند مطرح کردند. همه ایران سرای من است و باید از مازندرانی‌های عزیز عذرخواهی کرد. ما در تیم هم کلی بازیکن مازندرانی داریم. اکنون همه به خاطر اینکه حاشیه بیشتر نشود خویشتن‌داری کرده‌اند. این صحبت‌ها درباره اعضای کادر و بازیکنان تیم به حدی ناراحت‌کننده است که فقط می‌توان گفت که باعث تاسف و حیرت است و حرف زدن درباره آنها فقط تنش‌ها را بیشتر می‌کند. من فقط می‌دانم اکنون باید باید به تیم و جامعه هواداری آرامش داد و از تاریخ‌سازان تقدیر کرد نه اینکه‌ به آنها بی‌احترامی شده و حاشیه‌ها بیشتر شود.

پیروانی در ادامه عنوان کرد: بنده به حدی برای بازیکنان ناراحت هستم که اصلا نمی‌دانم چه جوابی به آنها بدهم. به عنوان مدیر تیم، بازیکنان هر روز سئوال‌هایی از من می‌پرسند، ولی آنقدر مشکلات مالی روی تیم سایه انداخته که روز گذشته تصمیم گرفتم به محل تمرین نروم؛ اصلا پاهایم یاری نمی‌کرد به تمرین بروم. واقعا فشار وحشتناکی روی تیم است و ما هم بخاطر مسئولیتی که داریم باید پاسخگو باشیم و گا‌هی هم جوابی برای این تاریخ‌ساز‌ها که معادلات زندگی‌شان به خاطر عدم تحقق قول‌های داده شده بهم ریخته، نداریم.

پیروانی همچنین درباره سکوت هفته‌های اخیرش گفت: من مدتی می‌دیدم که شرایط تا چه حد بهم ریخته است و به همین خاطر حس کردم با صحبت‌های من شاید تنش‌ها بیشتر شود و‌ بهتر است که اصلا بحثی مطرح نشود. اکنون هم پرسپولیس می‌خواهد برای پنجمین باز متوالی قهرمان لیگ شود و در سوپرجام هم پوکر کند و یک فینال بزرگ پیش‌رو دارد و این خوشایند خیلی‌ها نیست و دشمنی‌ها را علنی کرده است. از همه عاجزانه می‌خواهم به این تیم کمک کنند و مثل کوه پشت تیم و بچه‌های باغیرت ان و کادر صبورش باشند. در آستانه فینال آسیا همه ما باید به فکر کمک به تیم باشیم و هر یک به نوعی بار را از روی دوش تیم برداریم.

پیروانی درباره اینکه امیدی به حل مشکلات مالی هست گفت: این را مسئولان باشگاه و هیئت مدیره باید با بررسی همه جانبه پاسخ دهد و خواهش من است هر قولی داده می شود به آن عمل شود و زودتر فکری برای تزریق بودجه به تیم شود. این را هم می‌دانم که این اواخر باشگاه در شرایط سختی بوده؛ پرداخت مطالبات برانکو هم مطرح و‌‌ اولویت بود اما به هرصورت باید فکری به حال تیم هم کرد و نباید مکرر زمان پرداخت تعیین کرد و به آن عمل نکرد.خلاف شایعات و جوسازی‌ها این بازیکنان که پوکر را رقم زدند دیدید که مطالبات باقیمانده و اپشن های لیگ هجدهم خود را اواخر لیگ نوزدهم گرفتند، سی درصد طلب شان هم دست آخر پرداخت نشد اما با باشگاه راه آمدند. آن زمان حداقل بابت لیگ نوزدهم پرداختی به تیم صورت گرفت اما الان آنها نه بابت فصل جدید نه‌ریالی از قسط اول را گرفته‌اند نه آپشن‌ها را و قول‌ها هم تحقق نیافته و تازه جو منفی هم چند روزی علیه‌شان درست شده در حالی که رقم پایه قراردادشان انصافا نسبت به تیم های مدعی خیلی کمتر بوده و تازه در صورت قهرمان شدن و صعود اسیایی مبالغی می‌گیرند.یا بازیکن جدید مگر کم پیشنهاد داشتند.

تیم‌های مدعی یا متمول با برخی خریدهای ما تا زمان حضور در باشگاه پرسپولیس تماس می‌گرفتند اما آنها پیشنهادهای سه برابر پرسپولیس را ندید گرفت و آمدند اینجا و اکنون برخی‌شان هیج دریافتی نداشته‌اند و هیج هوادار و رسانه‌ای هم از آن مطلع نشده‌اند.

وی گفت: مگر می‌شود بازیکنان پول نگیرند؟ مگر می‌شود بازیکن بزرگی که پوکر را رقم زده و در فینالیست شدن هم وجودش را گذاشته تا می‌گوید چرا به قولها عمل نمی‌شود یک جو منفی و کاذب علیه‌اش ایجاد شود، آنهم برای تیمی که به فینال آسیا رفته است. این اتفاقات نمی‌تواند به طور کلی توجیهی داشته باشد. باید هرطور شده شرایط درست شود تا بازیکنان هم بتوانند با آسودگی خاطر در تمرینات و بازی ها حاضر شوند و شرایط کنونی‌شان بهم ریخته و آینده شان در خطر نباشد. در این بین باید از کارگزار و بانک گردشگری که همکار کارگزار است هم تشکر کرد چرا که آنها در این شرایط بحران اقتصادی، بیشتر از آنچه که تعهد داشته‌اند به باشگاه پرداختی داشته‌اند و ایجاد برخی هجمه ها علیه آنها عین بی‌انصافی است. در نهایت امیدوارم با درآمدزایی‌هایی که از لیگ قهرمانان داشتیم به زودی مشکلات حل شود و تا زمان وصول درآمدها هم فکری برای پرداخت به تیم شود.
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سید
Iran, Islamic Republic of
روزهای سخت رو خوب اومدی.