چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2 Dec 2020
 
۰
۴

۴ تصمیم برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۲
کد مطلب: 743121
رئیس مجلس شورای اسلامی از اتخاذ ۴ تصمیم برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی، در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی خبر داد.
۴ تصمیم برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی
به گزارش جهان نيوز، محمدباقر قالبیاف رئیس مجلس شورای اسلامی از اتخاذ ۴ تصمیم در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی، برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی خبر داد.

رئیس مجلس در این باره عنوان کرد: در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی، چهار تصمیم مهم و عملیاتی برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی اتخاذ شد:

اول: تشکیل سندیکای صادرکنندگان خوشنام برای استفاده از ظرفیت اعتباری و تسهیل فعالیت بازرگانی آنها،

دوم: تشکیل اتاق تهاتری مرکزی کالا با کالا در وزارت صمت برای نظارت دقیق بر اجرای مستقیم عملیات واردات در برابر صادرات بدون نیاز به تبادل ارز و صرفا برای کالاهای ضروری و مواد اولیۀ تولید،

سوم: تشکیل پنجره واحد صادرات نفت در برابر واردات کالاهای اساسی که در دولت مسئولیت مستقیم آن با وزارت نفت است. چهارم- تامین کسری بودجه دولت از طرق کم هزینه مانند انتشار اوراق دولتی و بازارگردانی آن از سوی بانک مرکزی در قالب عملیات بازار باز

چهارم: تامین کسری بودجه دولت از طرق کم هزینه مانند انتشار اوراق دولتی و بازارگردانی آن از سوی بانک مرکزی در قالب عملیات بازار باز
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کجا دشمن گفته است پژو پارس بنجل 15 میلیونی را 280 میلیون بفروشیم!
Iran, Islamic Republic of
ضمنا آقای قالیباف. چرا نظارت بر دادن ارز دولتی و چگونگی تخصیص آن به یک عده وارد کننده سودجو که کالا رو به قیمت آزاد به مردم میفروشند مثل خوراک دام. و طیور که به مرغداریها به. قیمت آزاد می فروشند نمیکنید .
Iran, Islamic Republic of
تماس تلفنی ترامپ و نتانیاهو/ترامپ: ایران و روسیه نمی‌خواهند من رئیس جمهور شوم
Iran, Islamic Republic of
نوام چامسکی: ترور سلیمانی همانند آن است که ایران پمپئو را ترور کند