شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - 16 Jan 2021
 
۰

محدودیت‌های کرونایی در پایتخت تشدید می‌شود

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب: 743110
فرمانده ستاد مدیریت کرونا در کلانشهر تهران ضمن اشاره به افزایش محدودیت‌های کرونایی در پایتخت، از اجرای طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
محدودیت‌های کرونایی در پایتخت تشدید می‌شود
به گزارش جهان نيوز، دکتر علیرضا زالی تعداد کل بیماران بستری را 6 هزار و 65 بیمار اعلام کرد و اظهار کرد: از این تعداد هزار و 700 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته 9هزار و 700 بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر 820 بیمار جدید بوده است که 163 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از ترخیص بالغ بر 600 بیمار خبر داد و افزود: در مقابل 15 درصد رشد در میزان مرگ و میر نسبت به 24 ساعت گذشته و 18 درصد رشد در تعداد افرادی که  تست مثبت داشته‌اند، نسبت به هفته گذشته گزارش شده است.

وی از ارائه پیشنهادات جدید برای تغییر در محدودیت‌های قبلی یا بازنگری آنها به ستاد ملی کرونا خبر داد و اظهار کرد: اولین موردی که به پیشنهاد ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصویب شد، تقلیل کارکنان همه دستگاه‌ها به 50 درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا پایان آبان ماه است که مقدار قابل توجهی حجم ترافیک و تردد های درون شهری را کاهش می‌دهد.

به گفته دکتر زالی، کماکان افرادی که در گروه‌های 14 گانه در معرض خطر و آسیب پذیر هستند، همچون افراد بالای 65 سال، باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در دور قبلی محدودیت‌ها که حضور کارمندان به یک سوم کاهش پیدا کرده بود، خیابان‌های پایتخت در ساعات پیک ترافیک، 53 درصد خلوت‌تر شد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، پیشنهاد بعدی را اجرای طرح زوج و فرد برای مشاغل مختلف حداقل در یک بازه زمانی دو هفته‌ای همچون ادارات، اعلام و تصریح کرد:  سعی داریم به کمک رتبه بندی، مشاغل مختلف در ساعات مختلف وارد شهر شوند؛ به طور مثال حضور کارمندان بانک‌ها در یک ساعتی از صبح و سایر مشاغل اداری در ساعاتی پس از آن ضروری شود تا با همکاری شهرداری بار ترافیکی به خصوص از ناوگان حمل و نقل برداشته شود.

زالی ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظانی استان تهران برای نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، عنوان کرد: تاکنون 155 هزار مورد تذکر لسانی داده شده و 18 هزار واحد صنفی در قالب اکیپ‌های نظارتی با محوریت نیروی انتظامی و با همکاری معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی همچنین ادامه داد: به 8 هزار و 200 واحد تذکر داده شده که نشان می‌دهد روش و اسلوب نظارت بر رعایت شیوه نامه‌ها در حال تغییر است.

 زالی از تنظیم صورت جلسه برای 466 واحد و پلمپ 118 واحد خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود در هفته آینده میزان بررسی‌ها و نظارت‌ها با قوت بیشتری افزایش یابد و نیروی انتظامی هم در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: از استاندار تهران هم تشکر ویژه دارم، به خصوص همکاران ایشان که در ابعاد نظارتی خدمت می‌کنند؛ آمار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در تهران امروز رو به افزایش بوده و آخرین معدل ثبت شده 68,3 گزارش شده است که در هفته پیش زیر 30 درصد بود.
فرمانده ستاد مقابه با بیماری کرونا ضمن تقدیر از هموطنان به علت توجه به دستورالعمل‌های، بخش اعظمی از کسری آمار رعایت پروتکل‌ها را ناشی از حجم بالای مسافران در مترو دانست.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از اجرای طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: طی توافق صورت گرفته، ردیابی و غربالگری افرادی که تست شان مثبت شده و همراهانشان با استفاده از ظرفیت وزارت ارتباطات انجام خواهد شد. 

وی ادامه داد: پایلوت این طرح انجام شده و تاکنون 49 هزار بیمار بر اساس محل سکونت ردیابی شده‌اند. طبق آمار مرحله اول، تراکم بیماران در شرق، جنوب شرقی و مرکز استان وجود دارد و این الگو در موج اول، دوم و سوم تکرار شده است.

 زالی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت اطلاعاتی بانک مرکزی همچون کد ملی افراد در این مسیر تاکید کرد.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *