پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
 
۰
۳

چگونه قبض برق را رایگان کنیم؟

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 743094
مشترکینی که میزان مصرف برق ماهیانشان کمتر از الگوی کم‌مصرفی باشد، مشمول تخفیف صددرصدی خواهند شد.
چگونه قبض برق را رایگان کنیم؟
به گزارش جهان نيوز، مصطفی رجبی‌مشهدی با اشاره به اجرایی شدن طرح برق امید در کشور اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات وزیران با توجه به تقسیم کشور به ۵ منطقه مختلف جغرافیایی (۱، ۲، ۳، ۴ و عادی) الگوی کم‌مصرفی متفاوتی تعریف شده است، در مناطق عادی برای ماه‌های غیرگرم که از مهر ماه آغاز و تا اول خرداد ادامه دارد؛ الگوی کم‌مصرفی ۸۰ کیلو وات ساعت، برای مناطق گرمسیر که هنوز دوره گرم به پایان نرسیده این میزان ۴۰۰ کیلووات ساعت و برای بقیه مناطق بین ۸۰ تا ۴۰۰ کیلووات ساعت در دوره‌های گرم است. مشترکینی که میزان مصرف ماهیانه کمتر از ارقام یاد شده داشته باشند، مشمول تخفیف صددرصدی خواهند شد.

مردم از کجا بدانند کم مصرفند یا پرمصرف؟
سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: ما از امروز اول (آبان‌ماه) پیامک‌هایی برای مشترکین ارسال می‌کنیم که از این طریق بر اساس عملکرد ماه‌های گذشته نسبت به اینکه در کدام دسته قرار می‌گیرند، مطلع خواهند شد. قطعا مشترکان با مشاهده قبوض با اقدامات ساده‌ای که انجام می‌دهند اگر خوش‌مصرف هستند می‌توانند جزء کم‌مصرف‌ها و اگر پرمصرف هستند مصرف خود را کاهش داده تا زیر الگوی مصرف منطقه خود قرار بگیرند و جزء مشترکان خوش مصرف باشند.

تهرانی‌ها از ۸۰ کیلووات ساعت کمتر مصرف کنند تا قبض‌شان صفر شود
سخنگوی صنعت برق درباره اوضاع مشترکین تهرانی در مصرف برق گفت: تهران جزء مناطق عادی است. الگوی کم‌مصرفی در ماه‌های غیرگرم کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت و برای ۴ ماه گرم ۱۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده است. مشترکین پایتخت که کمتر از این میزان مصرف داشته باشند مشمول تخفیف صددرصدی می‌شوند.

۴.۵ میلیون مشترک، پرمصرفند
وی با بیان اینکه پرمصرف‌ها حدود ۱۵ درصد و ۴.۵ میلیون مشترک خانگی را تشکیل می‌دهند، ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی در قالب طرح برق امید به کاهش مصرف جدی دست پیدا کنیم.

رجبی‌مشهدی متوسط مصرف مشترکان پرمصرف را ۱۴ برابر میزان مشترکان عادی عنوان کرد.
مرجع : ایلنا
برچسب ها: قبض برق برق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
چه دل خوشی دارید شماها
رایگان!!!
Iran, Islamic Republic of
طوری قیض را می نویسند که یه اقلیت خیلی کم مشمول بشوند این ها استاد لیست نوشتن هستند ..
حسین
Iran, Islamic Republic of
استعلام ،مشاهده وپرداخت قبض برق
از خرداد ماه سال ۱۳۹۸ طرح ملی قبض سبز رونمایی شد و از اول مهرماه به تدریج روند حذف قبض کاغذی برق شروع شد.
این طرح به منظور ارتقاء شطح خدمات و رفاه مشترکین، ارائه خدمات غیرحضوری، صرفه جویی اقتصادی و حفظ محیط زیست آغاز شد.
برای اطلاع از صدور قبض برق، دیدن قبض برق، پرداخت و پیگیری قبض برق با جزئیات کامل می‌توانید از سامانه ایقبض استفاده کنید.
برای مشاهده قبض برق و پرداخت قبض برق داشتن شناسه قبض کافی است و نیازی به شناسه پرداخت ندارید.