سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 Jan 2021
 
۰
۱
نمکی:

تخت خالی داریم/ به جامعه وحشت منتقل نکنید

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: 742962
در بیمارستان‌ها تخت خالی داریم، خواهش من این است که به مردم وحشت بیهوده منتقل نکنیم.
تخت خالی داریم/ به جامعه وحشت منتقل نکنید
به گزارش جهان نيوز، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، اظهار کرد: در هیچ کجای کشور نباید بگوییم که تخت خالی برای بیماران نداریم. خوشبختانه در تمام کشور کادر بهداشتی و درمانی مثل کوه ایستاده اند و دارند تخت خاص بیماران کرونا اضافه می‌کنند. اگر لازم باشد از بخش‌های غیر کرونا، باز هم به بخش کووید ۱۹ اضافه می‌کنیم.

او افزود: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها هم نباشید. به شما قول می‌دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می‌کنند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها را به دلیل اشغال بخش‌های کرونایی حتما جبران می‌کنیم.
وزیر بهداشت تاکید کرد: تقاضای من این است که به مردم سیگنال مایوس کننده بیهوده ندهید. مردم را از خطرات کرونا آگاه کنید، هوشیار کنید، اما اینگونه صحبت نکنید که تخت خالی نیست و ممکن است در خیابان بمانید. بنده به عنوان وزیر و شما به عنوان خدمتگزاران کنار مردم در نظام سلامت، وظیفه داریم که همه بیماران را فارغ از هر دلیل و علتی پذیرش و به آن‌ها خدمت رسانی کنیم.

نمکی تصریح کرد: مگر کسی که چاقو خورده، دعوا کرده، رانندگی ناجور کرده، خودروی او واژگون شده را پذیرش نمی‌کنیم؟ همیشه می‌گویم و تکرار می‌کنم بنده وزیر بهداشتِ همه ملت ایران اعم از شیعه، اهل تسنن، زرتشتی، مسیحی، کلیمی، لامذهب، اصولگرا، اصلاح طلب و حتی زندانی محکوم به اعدام هستم. نمی‌توانیم به مردم بگوییم که، چون چاقو کشیده‌ای و به شکم همدیگر فرو کرده اید، تو را پذیرش نمی‌کنم. مسئولیت ما چیز دیگری است.

او یادآوری کرد: خواهش من این است که به مردم وحشت بیهوده منتقل نکنیم که تخت خالی نداریم و هیچ وقت نباید این را اعلام کنیم تخت خالی داریم، اما از آن طرف هم باید مردم را نسبت به این بیماری آگاه کنیم. فرض کنید همه خودرو‌های آتش نشانی، جنب خانه فردی ایستاده آیا او باید خانه خود را آتش بزند؟ یا اینکه همه امدادگران در یک مکان حضور دارند، فرد باید خودش را از پشت بام پایین بیاندازد؟

وزیر بهداشت تاکید کرد: نمی‌توانیم به مردم القای وحشت کنیم پس باید برای بخش کرونا و غیرکرونا حتما آمادگی داشته باشیم و این بخش‌ها حتی برای انجام سی تی اسکن و آزمایش را از همدیگر جدا کنیم تا زنجیره انتقال را قطع کرده و برای سایر بیماران اعتماد و اطمینان ایجاد کنیم.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تخت خالی باشد یا نباشد، تنها راه عبور از کرونا امتناع از بستری در بیمارستان است...