شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 5 Dec 2020
 
۱
۱۹

بایدن ستاد انتخاباتی‌اش در تهران را بست!

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 742891
جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات امریکا که فعالان به ظاهر بی‌جیره و مواجبش در تهران برای او ستاد انتخاباتی زده‌اند و برخی اصلاح طلبان هم حتی ورود به عرصه انتخابات ایران را به پیروزی بایدن گره زده‌اند، دیروز برنامه خود را برای ایران اعلام کرد که «تقریباً هیچ» چیزی در آن نیست و حتی می‌توان آن را شدیدتر از برنامه ترامپ دانست. با این کار او عملاً ستاد انتخاباتی خود را در تهران بست!
بایدن ستاد انتخاباتی‌اش در تهران را بست!
به گزارش جهان نيوز، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات امریکا در مطلبی که در اختیار شبکه سی. ان. ان قرار داد، تکلیف خود را با ایران روشن کرد! او گفت که اگر رئیس‌جمهور شود، ایران باید به توافق (برجام) بازگردد، شاید در آن صورت امریکا مسیری دیپلماتیک برای ایرانی‌ها بگشاید! بایدن البته به گوشش رسیده‌است که گروهی از اصلاح‌طلبان افراطی و البته به شدت ساده‌لوح در تهران برای پیروزی او در انتخابات، ستاد تشکیل داده‌اند و صراحتاً می‌گویند اگر بایدن پیروز شد، نامزد‌های اصلاح طلبان باید در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ با قدرت شرکت کنند. با این حال آن ارزشی که بایدن در چشم اصلاح‌طلبان دارد، اصلاح‌طلبان در چشم بایدن و هیچ امریکایی دیگری ندارند و بیشتر به آن‌ها به عنوان ابزاری برای به هم ریختن ایران یا براندازی فکر می‌کنند، نه چیزی بیشتر.

روزنامه اصلی اصلاح‌طلبان همین دیروز دوباره عکس کری را به امید اینکه مشاور سیاست خارجه در دولت بایدن شود، منتشر می‌کند و سردبیر همین روزنامه توصیه می‌کند اگر بایدن پیروز شد، اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت فعال کنند. روزنامه اقتصادی اصلاح‌طلبان هم تنها در ۱۰ روز اخیر شش بار در صفحه اول خود تیتر اول و عکس بزرگ از بایدن رفته و همه هست و نیست کشور را به رئیس‌جمهور شدن بایدن گره زده است و «شمیم پیروزی بایدن» می‌شنود! مفلوک‌تر از این نمی‌توان فکر کرد و اندیشید.

بایدن با این حال تره‌ای را که برای اصلاح‌طلبان خرد کرده است، دیروز با این عناوین منتشر کرد: «۱-تعهد تردیدناپذیر به جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‎ای. ۲-گشودن مسیر دیپلماتیک برای بازگشت ایران به شرط بازگشت ایران به رعایت مفاد توافق (!) ۳- همکاری با متحدان درباره موضوعات مختلف، مانند حقوق بشر. ۴-مبارزه با تنش‎زایی ایران در منطقه و همکاری با متحدان امریکا، از جمله اسرائیل. ۵-دفاع از منافع امریکا در صورت مبارزه‎طلبی ایران.»

اصلاح‌طلبان این فهرست بایدن را می‌بینند و علی‌الظاهر باید از شرم ملت آب شوند، اما به نظر می‌آید هرچه دموکرات‌ها آنان را بیشتر تحقیر می‌کنند، لذت بیشتری از این تحقیرشدن می‌برند! کم کسی آنان را تحقیر نکرده‌است، امریکای بزرگ!

برنامه بایدن برای ایران بسیار سخت‌تر از برنامه ترامپ است. دموکرات‌ها خود واضع و پایه‌ریز تحریم‌ها علیه ایران بودند و اجرا نکردن برجام را هم خود آن‌ها آغاز کردند و همین جیم کری که بند ناف آقایان را به او بسته‌اند، پس از خروج ترامپ از برجام گفت که اگر ماهم بودیم یک روز از برجام خارج می‌شدیم! بایدن با وقاحت بدون توجه به اینکه این امریکاست که از برجام خارج شده و این ایران است که موبه مو آن را اجرا کرده است، «به شرط بازگشت ایران به توافق» حاضر است مسیر دیپلماتیک برای دیپلمات‌های ساده‌انگار بگشاید تا بروند و بیایند و چند سالی هم امضای آقای بایدن را در عالم رؤیا جست‌و‌جو کنند.

اصل تحریم ایران هدیه اصلاح‌طلبان به ملت بود. آن‌ها در خفا به غرب پیام دادند که برای پیشبرد اصلاحات در ایران باید کمر ایران را با تحریم‌ها بشکند. در فضای علنی نیز با «بایدن، بایدن کردن‌های شان» پیام می‌دهند که اینجا گروهی آماده پذیرش معیار‌های امریکا برای ایران هستند. حتی ترامپ احمق نیز این را فهمیده و هر روز پیام می‌دهد که «خواهان ایرانی ثروتمند هستم، بیایید با هم توافق کنیم» و، اما بایدن که با هشدار چند نهاد و شخصیت علمی و قانونی امریکا مبتلا به زوال عقل است، حتی در صورت پیروزی در انتخابات به یاد نمی‌آورد که قول یک مسیر دیپلماتیک به مفلوک اندیشان ایرانی داده بود.
مرجع : جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
هر کدام از این ها رای بیاورند برای اوضاعی ایران فرقی ندارد..
کار ترامپ دیگه تمومه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خب که چی ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
آخه بعضی ها نگرانن
کار اصلاح طلبان تمومه
Iran, Islamic Republic of
فرقی ندارد کدام از این دو رییس جمهور امریکا شود. ....
این تذهبون جهان نیوز؟
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوزم که همون حرفای ترامپ رو تکرار میکنه.
Iran, Islamic Republic of
بازم از خودت حرف در کردی جهان نیوز؟
سیدمحمدحسین
Iran, Islamic Republic of
سگ زرد برادر شغال است. خواه ترامپ خواه بایدن خودمون را گول نزنیم
سیدمحمدحسن
Iran, Islamic Republic of
کار ترامپ تمومه
United States
کار طرفداران داخای ترامپ و جو بایدن نیز تمومه چه بخواهند و چه نخواهند .
میر محمدحسن
Iran, Islamic Republic of
عمر ترامپ به سر آید.
درضمن تا چشم دولت به دست خارجی هاست وضع همین است. ترامپ و بایدن ندارد. کاملا هریس معاون اول موردنظر بایدن هم یک صهیونیست است. به چی دل خوش کرده اند اصلاح طلبها. تقریبا هیچ.
Iran, Islamic Republic of
...من نه طرفداراصولگرایان هستم ونه طرفداراصلاح طلبان ...فقط از خدا می خواهم سایه رهبری معظم انقلاب را بر سر این ملت نجیب مستدام بدارد .
United States
برای بی خیالهای کاسبان تحریم تفاوتی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز شما که بیرون گود نشستید و هر روز این و ان را به خیانت و ... متهم می کنید راه حل بهتری دارید ؟.
Iran, Islamic Republic of
بايدن مفنگي رشوه خور و ترامپ خله
هادی
United States
اگر برای شما بایدن و ترامپ فرقی ندارند یعنی نفستان از جای گرم بلند میشود !
Iran, Islamic Republic of
جیم کری که بازیگره ، وزیر خارجه اسبق جان کری بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
کشوری که خودرو به انتخابات این کشور وآن کشور گره بزنه، چیزی که بدست میاره خفت وتحقیر است
Iran, Islamic Republic of
خدایا به مردم ایران کمک کن رسانه در ایران سر تیترش را چی زده ؟
هر کدام از این دو نفر رئیس جمهور بشود فرقی برای ایران ندارد.