شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 5 Dec 2020
 
۱
۶۲
جهانگیری:

الان زمان انتقام گیری و فشارآوردن به دولت نیست/ هیچ کسی با چنین اقداماتی عاقبت بخیر نشده

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب: 742826
تحریم‌های آمریکا شرایط خاصی را برای کشور ایجاد کرده است که البته تا زمانی که این تحریم‌ها به طور کامل برطرف نشود حتی برای مردم کشور خودمان نیز نمی توانیم همه مسایل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم چرا که ممکن است گوش‌های نامحرم از بیان برخی مشکلات احساس رضایت کنند و فشارها را افزایش دهند.
الان زمان انتقام گیری و فشارآوردن به دولت نیست/ هیچ کسی با چنین اقداماتی عاقبت بخیر نشده
به گزارش جهان نيوز، اسحاق جهانگیری عصر روز گذشته (دوشنبه) در مراسم رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری، با تبریک ایام ماه ربیع و روز جهانی زنان روستایی اظهار داشت: یکی از افتخارات زنان ایرانی نام گذاری روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) به عنوان روز زن است که همواره در این روز از زحمات زنان و مادران کشور قدردانی می شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به روز جهانی زنان روستایی که چند سالی است از سوی سازمان ملل تعیین شده اظهار داشت: روز جهانی زنان روستایی فرصتی است تا از تلاش ها و اقدامات موثر این زنان در مدیریت خانواده و تولید محصولات غذایی قدردانی شود.

جهانگیری با بیان اینکه امروز کشور در شرایط خطیر، دشوار و پیچیده ای قرار دارد خاطرنشان کرد: تقریباً همه مردم، مسئولین و صاحبنظران در خصوص اینکه شرایط امروز کشور شرایطی پیچیده است، اتفاق نظر دارند. گاهی ممکن است در اصل موضوعات اختلاف نظر وجود داشته باشد که در نتیجه این اختلاف نظر، نمی توانیم در راهکارها به وحدت و نظر واحد دست پیدا کنیم اما امروز همه به این باور رسیده اند که شرایط کشور شرایطی خطیر و دشوار است.

معاون اول رییس جمهور افزود: یکی از دلایل این شرایط خطیر ناشی از محدودیت های سیاسی بین المللی و منطقه ای است. برخی کشورهای منطقه که می توانستند دوست ما باشند تلاش می کنند با برخی تحریکات و با استفاده از فرصت، در مقابل ملت ایران سنگ اندازی کنند. تحریم های آمریکا نیز شرایط خاصی را برای کشور ایجاد کرده است که البته تا زمانی که این تحریم ها به طور کامل برطرف نشود حتی برای مردم کشور خودمان نیز نمی توانیم همه مسایل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم چرا که ممکن است گوش های نامحرم از بیان برخی مشکلات احساس رضایت کند و فشارها را افزایش دهند.

جهانگیری همچنین با اشاره به فشارها و محدودیت های ناشی از شیوع کرونا که بیماری نوپدید و نوظهوری است گفت: کرونا سراسر دنیا را در بر گرفته است و مجموعه مسایل مرتبط با تحریم، بیماری کرونا و سایر ضعف ها و مسایل داخلی باعث شده که وضعیت زندگی و معیشت مردم با سختی مواجه شود.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه زنان در حل مسایل و مشکلات زندگی نقش اصلی و تعیین کننده دارند خاطرنشان کرد: فشارها و مشکلات امروز کشور بیش از همه بر دوش زنان است چرا که مدیریت زندگی و خانوار بر عهده آنهاست. در این میان زنان سرپرست خانوار با مشکلات مضاعفی روبرو هستند زیرا هم بار مسئولیت تأمین معاش خانوار و هم مدیریت زندگی را بر دوش دارند که باید از آنها قدردانی شود.

جهانگیری از روستا به عنوان یکی از اصلی ترین کانون های تولید به خصوص در بخش محصولات غذایی یاد کرد و گفت: امنیت غذایی همواره مهم بوده اما امروز از مواقع دیگر مهم تر است. در حال حاضر بسیاری از کشورها در شرایط کرونایی برای اطمینان از امنیت غذایی، تصمیماتی نظیر ممنوعیت صادرات محصولات غذایی را اتخاذ کرده اند و این در حالی است که ایران علاوه بر مشکلات ناشی از کرونا با تحریم های ظالمانه و فشارهای آمریکا نیز روبرو است.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با قدردانی از وزارت جهاد کشاورزی به خاطر تلاش در جهت امنیت غذایی کشور تصریح کرد: بخشی از بار تأمین امنیت غذایی بر دوش روستاییان است. روستاییان جزو مظلوم ترین تولیدکنندگان کشور هستند که در مزارع و در شرایط سخت اقدام به تولید محصولات غذایی می کنند تا دست مردم کشور به سوی خارج دراز نباشد.

جهانگیری با اشاره به گفته یکی از مدیران فائو در خصوص تحریم های آمریکا علیه ملت ایران گفت: این مدیر فائو می گفت که آمریکایی ها اعلام کرده بودند که تصور نمی کردند ایران در تولید گندم و برخی محصولات دیگر به خودکفایی رسیده باشد و تصورشان این بوده که هنوز سالانه شش هفت میلیون تن گندم به کشور واردات می شود.

معاون اول رییس جمهور تأمین سلامت و بهداشت برای جامعه را از مهمترین موضوعات به خصوص در شرایط فعلی دانست و گفت: پیش نیاز غلبه بر بیماری کرونا رعایت دستورالعمل های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا است.

جهانگیری تصریح کرد:‌ برای غلبه بر مشکلات پیش روی مردم، بازسازی اعتماد عمومی جامعه، حفظ همبستگی ملی، افزایش امید نسل جوان به آینده و بالا بردن تاب آوری جامعه نیازمند اقدامات عاجل و اساسی و برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت هستیم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: ‌ایران با تاریخ و تمدن و سابقه درخشان خود قادر است با همبستگی، احساس مسئولیت، مشارکت مردم و نهادهای مدنی و حاکمیتی بر مشکلات پیش رو غلبه کند و نباید اجازه دهیم که دیگران بتوانند روحیه ما را تخریب کنند.

جهانگیری اظهار داشت: در شرایطی که همه قبول دارند مشکلات کشور جدی است و باید برای ناامید کردن دشمن و تقویت روحیه مردم، همدل و همراه باشیم متأسفانه عده ای تصور می کنند که امروز زمان انتقام گیری و فشارآوردن به دولت است.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: این گونه افراد خیلی باید کج اندیش باشند که در شرایطی که فصل همدلی برای حل مشکلات مردم است، از این فرصت برای محبوبیت خود استفاده کنند. هیچ کس در تاریخ با چنین اقداماتی عاقبت بخیر نشده است.

کسانی که از رنج مردم سوء استفاده می کنند تا خود را بالا ببرند ممکن است که عده ای برای‌آنها سوت و کف بزنند اما این رفتار آنها در تاریخ ثبت خواهد شد.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارتباط ویدئو کنفرانسی با برخی از نمایندگان زنان روستایی در استان های قزوین، قم، سیستان و بلوچستان و کرمان و حضور نماینده زنان روستایی در استان گیلان در این مراسم گفت: بسیار افتخارآمیز است که این زنان توانسته اند برای صدهزار نفر اشتغال ایجاد کنند و امروز محصولات آنها از طریق سایت ها و سامانه های طراحی شده قابل عرضه است.

معاون اول رییس جمهور از وزارت جهاد کشاورزی خواست سایت ها و برنامه های عرضه محصولات زنان روستایی و عشایری را تکمیل کنند چرا که اگر بتوانند این برنامه را توسعه دهند اقدامی ماندگار برای روستاییان و عشایر خواهد بود.

جهانگیری همچنین با تأکید بر حمایت از صندوق های اعتبار خرد روستایی گفت: اگر لازم باشد می توان بخشی از اعتبارات اشتغالزایی روستایی را به این صندوق ها اختصاص داد تا بیش از گذشته از برنامه های روستاییان و عشایر حمایت شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران مبنی بر ریزش شغل در ایام کرونا که در بین زنان بیشتر از مردان بوده است از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خواست بر این موضوع تمرکز کنند و افزود: البته بخشی از دلایل ریزش شغل در میان زنان این است که شرایط کرونایی باعث شده تعدادی از زنان ناچار به ماندن در خانه و رسیدگی به تحصیل فرزندان خود باشند.

در این مراسم وزیر جهاد کشاورزی نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد زنان روستایی و عشایری در کشور ده میلیون نفر است گفت: از این تعداد بیش از شش میلیون نفر در سن جوانی و اشتغال هستند که ظرفیت بسیار بزرگی برای کشاورزی و تأمین امنیت غذایی کشور محسوب می شوند.

در این مراسم معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص زنان روستایی و عشایر پرداخت و بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از زنان و فراهم کردن بسترهای لازم برای اشتغالزایی آنها تأکید کرد.

در این مراسم همچنین با حضور معاون اول رییس جمهور از بازار مجازی فروش محصولات زنان روستایی و عشایری رونمایی شد و دکتر جهانگیری از نمایشگاه نقش آفرینی زنان روستایی و عشایر نیز بازدید کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دشمنی کور با دولت در این شرایط سخت جنگ اقتصادی و تحریمها بدون شک به ضرر خودشان تمام خواهد شد /
.
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری، شما به همه چیز پاسخ می دهید جز معیشت مردم، ...
دختر مظلوم وزیر
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری یادتان هست چطور دلار لحظه ای بالا میرفت !!!!
خخ
Iran, Islamic Republic of
تحریم ها با برجام بالمره لغو شدند مگر خبر نداری ؟!
Iran, Islamic Republic of
هاااااااا! بالمره لغو شده اند اما حتما ما خبر نداریم که ببینیم!
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
به قول خود روحانی فقط 20 درصد مشکلات کشور بدلیل تحریم هاست و 80 درصد مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولت هاست.
Iran, Islamic Republic of
مگر قرار نشد چنان رونق اقتصادی ایجاد کنید که..
کاری کردید کارستان!..
Iran, Islamic Republic of
ایشان در شرایط صلح گفتند!!!
نه اینکه ما از اول انقلاب در صلح بودیم!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
نکند شما با این کارهایتان عاقبت به خیر می شود!!؟؟
Iran, Islamic Republic of
عاقبت بخیری فقط واس ماس چون مملکت واس ماس
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
همه مملکت واس ماس. ..
عصر
Iran, Islamic Republic of
ما راه انداختیم ماشین اقتصاد کشور ، سرعتش کمه که ان شاء الله سرعتش هم زیاد میشه .
له شده
Iran, Islamic Republic of

کمر مردم از گرانی شکست. له شدیم.
Iran, Islamic Republic of
همچنانکه چرخ سانتریفیوژ ها می‌چرخد باید چرخ اقتصاد و معیشت مردم هم بچرخد حالا با تدبیر دولت تدبیر و امید این است حال و روزمان.
Iran, Islamic Republic of
چرخ سانتریفیوژ و چرخ اقتصاد همزمان پنچر شد.
هوشیار
Iran, Islamic Republic of
صلح امام حسن(ع) بدلیل خیانت خواص بود.
Iran, Islamic Republic of
شعار انتخاباتي اصلاح طلبان ما و اين همه خوشبختي محاله محاله مرديم از خوشي چند شعار الكي داديم و چند وعده وعيد تو خالي هشت سال كيفشو برديم
Iran, Islamic Republic of
شما تجربه پیروی و حمایت از اصلاح طلبان را دوسه بار پیش از این هم داشتید ولی دوباره با اشتباهتان این ضربه را به مملکت زدید..
Italy
.....
Iran, Islamic Republic of
یکی از علل اصلی این گرانی‌ها وجود دلال‌هاست.
Iran, Islamic Republic of
از شهرستان یاسوج تماس گرفته‌ام. برای اطلاع مسئولین بنویسید فشار به زندگی عامه مردم بیداد می‌کند. .
شجاع
Iran, Islamic Republic of
مردم ایرا ن یادتان هست که قیمتها چطوری بالا میرفت...!
علی
Iran, Islamic Republic of
اسحاق جون مگه ماشین اقتصادی راه نیفتاد....!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
چرا، راه افتاده ولی سرعتش کمه که انشاالله اون هم درست میشه
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
میگی نه...؟؟؟ .
Iran, Islamic Republic of
بزرگوار ، مردم کمرشون زیر بار گرونی و تورم خم شده و در تامین حداقل مایحتاج ضروری دچار مشکل هستند ، به نظر شما مصلت اندیشی با دولت درد کارمندان و کارگران را درمان می کند؟..
ولایت
Iran, Islamic Republic of
با سلام وخداقوت ، شک نکنید با دعای خیر و حق الناس 80 میلیون ایرانی عاقبت بخیر می شوید!!!!!!.
tdav
Iran, Islamic Republic of
راست میگی آقای جهانگیری!.چون در انتخابات بدترین اتقام را از رقیبتان گرفتید!.
Iran, Islamic Republic of
این حرفها رو سال 92 هم به همفکرانتون که تکرار می کردند هم گفتید؟!
Iran, Islamic Republic of
به کاخ سفید لعن کنیدعاقبت بخیر شوید.چون دولت نشست ونگاه کردتقصیری نداشت.
رضا
Iran, Islamic Republic of
«هیچ کس در تاریخ با چنین اقداماتی عاقبت بخیر نشده است»

بنده خدا داره صادقانه تجربیات خودشو میگه
Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم و کشور به خاطر ناتوانی روحانی و جهانگیری بوده است.
Romania
با تهدید به استیضاح ، دولت مجددا شروع به حاشیه سازی کرده?
شریف
Iran, Islamic Republic of
مردم می دانندبهتر از همه واقفید که بخش زیادی از شرایط خطیر وحساس کشور به سوء تدبیر ومدیریت است .
Hong Kong
مردم یادتان هست.....
حسین
Iran, Islamic Republic of
بله ! این حرف را خوب بود درهشت سال قبل می زدی نه حالا .
نیک سیرت
Iran, Islamic Republic of
ما توی جنگ هم اینقدر تحقیر و فشار ندیده بودیم
محمدمهدی
Iran, Islamic Republic of
بعد می گویند استیضاح فایده ای نداره!...
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مسکن در دولت روحانی۵۳۳ درصد گران شد نتیجه بی مدیریتی، بی نظارتی و بی خیال دولت روحانی بوده است.!
Iran, Islamic Republic of
ببینید کیا دنبال استعفای رئیس جمهور هستند؟.
علی
Iran, Islamic Republic of
پس چه زمانی مناسب است نزدیک هشت سال مملکت را به اینجا رساندید!
Iran, Islamic Republic of
اسحاق جان یادت دولت قبلی نامه نوشتی به رهبری و گفتی تیم اقتصادی دولت کفایت نداره اگه نمی تونه استفا ئ بده بر کنار!
Ali
Iran, Islamic Republic of
دقيقا همان كاري كه خودتان كرديد!
Korea, Republic of
خدا منتقم خوبی است اگر چه مردم دارند نابود می شوند ولی این سزای ترک تازی های شما وهم فکرانتان برعلیه احمدی نژاد است
مشکلات اقتصادی ایران ربطی به تحریها ندارد بدلیل اینکه زمان احمدی نجات تحریمها بیشتر بود و دلار 3000 تومان بود شما فکر کردید برجام انجام بشه همه چی درست میشه وابسته به برجام شدید وزیر خارجه چند با گفت تمام تحریمها برداشته میشود ...!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری چه خبر..?!!!
Iran, Islamic Republic of
کاری شد کارستان . دلار از 3000 رسید به 32000
Iran, Islamic Republic of
این که مشکلات خارجی هستند یک واقعیت هست.
واقعیت دیگر این هست که شما وقتی در قدرت نبودید تمام مشکلات را ناشی از ضعف مدیریتی می دانستید.
مهرزاد
Germany
...
Iran, Islamic Republic of
من هم موافقم الان زمان انتقام گیری نیست چون دیگه عمری از حیات سیاسی دولت روحانی نمانده
Iran, Islamic Republic of
شما با این همه بار سنگینی که بر دوش خمیده ی مردم گذاشتی.
مجید
Iran, Islamic Republic of
کاملا درست گفتید.همان بلای که بر سر دولت احمدی نژاد اوردید و عاقبت بخیر نشدید .تجربه خوبی بود ..
ساکت
Iran, Islamic Republic of
مهم ربنای شجریان هست
قهقه
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
دیگه چی مونده به امریکا گفته بشه. اب خوردن نداریم. زندگی مردم نمی چرخه وخزانه خالیه. انبارها خالیه. و.....!!!!
انتقام سخت
Iran, Islamic Republic of
یادش بخیر یکی میگفت مردم یادتونه:
"مردم یادتان هست وضعیت اقتصاد چگونه بود، دارو پیدا نمی‌شد، کره، پنیر و شیر خشک پیدا نمی‌شد. .....و....
Iran, Islamic Republic of
الان زمان انتقام وفشار به دولت نیست.!زمان خدمت دولت به مردم است.!!!
پس کی باید دولت ها در پایان دوره خود پاسخگوی کارهای خود باشند؟!
Iran, Islamic Republic of
گفته «هیچ کسی با چنین اقداماتی عاقبت بخیر نشده» درست گفته. یکیش خود شما که هر چی انتقاد کردی و ایراد گرفتنی سر خودتون و دولتتون اومد.
Iran, Islamic Republic of
......
مهدی
Iran, Islamic Republic of
اون ماشین اقتصاد که تو مناظرات می گفتی الان کجاست؟ بخار شده فکر کنم