سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - 21 Sep 2021
 
۹
۶۳
یادداشت حسین شریعتمداری//

چرا «دولت بی‌سر»؟!/ پس از عراق و لبنان نوبت ایران است/ چرا طیف‌های داخلی و دشمنان بیرونی در استعفای روحانی همصدا شده‌اند؟!/ استیضاح رئیس‌جمهور آب ریختن نا‌خواسته به آسیاب توطئه دشمن است

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۳
کد مطلب: 742800
طرح توطئه‌آمیز «دولت بی‌سر» علیه جمهوری اسلامی ایران هم کلید خورد و به صحنه آمد و به یقین می‌توان گفت که ایران اسلامی اصلی‌ترین هدف آن بوده است چرا که ایران خاستگاه، اردوگاه و پشتیبان نهضت مقاومت در سراسر منطقه و جهان است. بنابراین به آسانی می‌توان نتیجه گرفت توطئه یاد شده، قبل از همه روی ایران اسلامی که خاستگاه و اردوگاه اصلی مقاومت است هدف‌گذاری شده و به صحنه آمده باشد.
چرا «دولت بی‌سر»؟!/ پس از عراق و لبنان نوبت ایران است/ چرا طیف‌های داخلی و دشمنان بیرونی در استعفای روحانی همصدا شده‌اند؟!/  استیضاح رئیس‌جمهور آب ریختن نا‌خواسته به آسیاب توطئه دشمن است
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان چرا «دولت بی‌سر»؟! نوشت:

  ۱- دولت بی‌سر (HEADLESS GOVERMENT)

نام پروژه‌ای است که آمریکا و متحدانش با هدف تنش‌آفرینی و ایجاد نا‌امنی و بی‌ثباتی برای سه کشور ایران، لبنان و عراق تهیه کرده و اجرای آن را از چند ماه قبل کلید زده‌اند. بخش اصلی این پروژه (بخوانید طرح توطئه) حذف رئیس ‌دولت در کشور هدف است.

با این تفسیر که وقتی رئیس ‌یک دولت کناره می‌گیرد و یا کنار گذاشته می‌شود، زمینه لازم برای تنش‌آفرینی و برهم‌زدن ثبات و امنیت در آن کشور فراهم می‌شود.

در این حالت انتخاب رئیس ‌دولت جدید به آسانی ممکن نیست و معمولاً با اختلاف‌نظرها و برخورد سلیقه‌ها همراه خواهد بود و این دقیقاً همان بی‌ثباتی ایده‌آل و شرایط مطلوبی است که دشمن برای تنش‌آفرینی و ایجاد نا‌امنی به آن نیاز دارد.

از امیر مؤمنان حضرت علی علیه‌السلام است که خطر دولت بی‌امیر (همان دولت بی‌سر در فرهنگ امروز) را گوشزد کرده و می‌فرمایند «‌إِنَّهُ لَابُدَّ لِلنَّاسِ مِنْ أَمِیرٍ بَرٍّ أَوْ فَاجِرٍ؛ از داشتن امیر (رئیس‌دولت) چاره‌ای نیست، خواه نیکو‌کار و خواه بدکار باشد».

این کلام حضرت امام (‏ره) را هم ببینید: «به نظر من اینطور مى‏رسد که نقشه این است که در داخل‌، این ضربه را به ما بزنند که ما اغتشاش در خودمان پیدا کنیم. یک انتظامى در کار نباشد. اختلافات باشد و یک هرج‌و‌مرجى باشد»

و حالا در این گفته «مایکل لدین»، کارشناس برجسته و بلند‌آوازه ‌اندیشکده آمریکن اینترپرایز دقت کنید. می‌گوید «ما خواهان ثبات در ایران، عراق، سوریه، لبنان نیستیم؛ سؤال اصلی نه لزوم یا عدم لزوم بی‌ثباتی در این کشورها است، بلکه چگونگی ایجاد بی‌ثباتی مورد نظر است»!

سخن درباره صلاحیت یا عدم صلاحیت و خوب یا بد بودن رئیس ‌یک دولت در میان نیست، بلکه سخن درباره خطر دولت‌بی‌سر و پهلو دادن به دشمن برای ایجاد بی‌ثباتی و نا‌امنی است و به قول حضرت امیر علیه‌السلام دولت باید سر داشته باشد، چه نیکو‌کار باشد و چه نباشد.

۲- طرح آمریکایی دولت بی‌سر در لبنان به اجرا درآمد و سعدحریری نخست‌وزیر لبنان که خود از عوامل وابسته به دشمن و با تهیه‌کنندگان طرح همراه بود، در اقدامی غیر‌منتظره استعفا داد و این در حالی بود که با توطئه از قبل طراحی شده آمریکا و متحدانش، ارزش پول لبنان (لیر) به شدت کاهش یافته و معیشت مردم این کشور را با سختی فراوان رو‌به‌رو کرده بود. استعفای حریری اما، نه فقط بهبود شرایط را به دنبال نداشت بلکه کشور لبنان می‌رفت تا با فاجعه منجر به فروپاشی و بلعیده‌شدن از سوی آمریکا رو‌به‌رو شود.

درایت مثال‌زدنی سید حسن نصر‌الله رهبر حزب‌الله لبنان، مانند همیشه به کار گرفته شد و توطئه دشمن ناکام ماند. سعد حریری که در همراهی با توطئه آمریکا و متحدانش استعفا داده بود تا طرح دولت بی‌سر به نتیجه برسد امروزه در پی شکست و ناکامی آن توطئه برای پست نخست‌وزیری لبنان اعلام آمادگی کرده است! شاید- و به احتمال قوی-با این انگیزه که در توطئه دیگری به کار گرفته شود.

۳- متاسفانه گام اول‌، طرح دولت بی‌سر به‌دنبال یک غفلت ناخواسته در کشور عراق هم به اجرا در آمد و عادل عبد‌المهدی، نخست‌وزیر مؤمن و متعهد دولت عراق مجبور به استعفا شد.

شاید برخی از نیروهای مؤمن ولی بیش از ‌اندازه خوش‌باور عراق تصور نمی‌کردند که با استعفای عادل عبد‌المهدی به ناکجا‌آباد طرح دولت بی‌سر وارد شده‌اند و برخلاف انتظار‌شان نتیجه ورود به این وادی تحمل برخی از بی‌ثباتی‌ها، نا‌امنی‌ها و حتی تلاش‌های سؤال‌برانگیز جریانات غربگرا -و بعضاً وابسته به غرب- برای عبور از ارزش‌هایی باشند که خون پاک و مطهر فرزندان مؤمن و انقلابی عراق پای آن ریخته شده است. اگرچه خوشبختانه با درایت مرجعیت و هوشیاری مردم غیور عراق این توطئه رو به افول گذاشته است.

۴- طرح توطئه‌آمیز «دولت بی‌سر» علیه جمهوری اسلامی ایران هم کلید خورد و به صحنه آمد و به یقین می‌توان گفت که ایران اسلامی اصلی‌ترین هدف آن بوده است چرا که ایران خاستگاه، اردوگاه و پشتیبان نهضت مقاومت در سراسر منطقه و جهان است. بنابراین به آسانی می‌توان نتیجه گرفت توطئه یاد شده، قبل از همه روی ایران اسلامی که خاستگاه و اردوگاه اصلی مقاومت است هدف‌گذاری شده و به صحنه آمده باشد.

اما چگونه؟ بخوانید!
از چند ماه قبل یعنی دقیقاً همزمان با کلید خوردن طرح مورد اشاره از سوی دشمنان بیرونی، برخی از مدعیان اصلاحات -تاکید می‌شود که نه همه آنها- و غربزدگان داخلی که تا آن هنگام با همه توان و تمام‌قد از دولت آقای روحانی حمایت می‌کردند و کمترین انتقادی به ایشان و دولتشان را برنتافته و علیه منتقدان یقه چاک می‌دادند، به‌ناگاه و در یک چرخش یکصد و هشتاد درجه‌ای دولت آقای روحانی را نا‌کار‌آمد و ناموفق در تامین خواسته‌های مردم معرفی کرده و خواستار استعفای ایشان شدند! موج دعوت رئیس‌جمهور به استعفا در قالب مصاحبه و مقاله و گزارش صفحات اصلی بسیاری از سایت‌ها، کانال‌ها و روزنامه‌های زنجیره‌ای و مدعی اصلاحات را به خود اختصاص دادند و کار به آنجا کشید که آقای واعظی رئیس‌ دفتر آقای روحانی صدا به اعتراض بلند کرده و خطاب به مدعیان اصلاحات گفت: «اگر الان اصلاح‌طلبان منتقد شدند که البته همه آنها نیستند، انتقاد به رفقای خودشان هست که در داخل دولت هستند. حداقل اگر مراعات بقیه اعضای دولت را نمی‌کنند مراعات حال رفقا و همفکران خود را بکنند»! در همان حال، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که همواره با طیف یاد شده همراه و همسو بوده‌اند -بخوانید طیف یاد شده با آنها همسو بوده‌اند- نیز تغییر جهت داده و به جای دفاع از دولت، ساز‌استعفای رئیس‌جمهور را کوک کرده و در آن دمیدند.

۵- تکلیف رسانه‌های تابلو‌دار دشمن که معلوم است و کمترین تردیدی در میان نیست که اصرار آنها بر استعفای آقای‌روحانی برای برطرف شدن مشکلات پیش‌روی نیست چرا که خود عامل بسیاری از مشکلات هستند و نه فقط رفع آن بلکه ادامه و سخت‌تر و بیشتر شدن مشکلات را دنبال می‌کنند. و در سوی دیگر ماجرا، اکثریت قریب به اتفاق آن عده از مدعیان اصلاحات که در شیپور استعفای رئیس‌جمهور می‌دمند، کسانی هستند که در کارنامه سیاه خود ننگ وطن‌فروشی در فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ را دارند. ضمن آنکه تغییر جهت یکصد‌و‌هشتاد درجه‌ای آنها از حمایت روحانی به درخواست استعفای ایشان به تنهایی برای اثبات عدم صداقت آنان کافی است و...

۶- و اما، با تاکید بر اینکه دولت آقای روحانی را در بسیاری از موارد نا‌کارآمد می‌دانیم، سؤال این است که چرا طیف‌های یادشده داخلی و دشمنان بیرونی در استعفای روحانی همصدا شده‌اند؟! کدام انسان کم‌عقلی می‌تواند باور کند که آنها با انگیزه خیر و صلاح و در پی رفع مشکلات به میدان آمده و استعفای آقای روحانی را فریاد می‌زنند؟! و آیا می‌توان کمترین تردیدی داشت که آنچه طیف مورد اشاره داخلی و دشمنان قسم‌خورده بیرونی را در نقطه استعفای رئیس‌جمهور گرد‌هم آورده است همان طرح آمریکایی «دولت بی‌سر» است؟!

۷- اکنون و بالاخره سخنی برادرانه با طیف امید‌آفرین نمایندگان متعهد و انقلابی مجلس شورای اسلامی در میان است و آن اینکه آیا تصور نکرده و یا لااقل احتمال نمی‌دهید که تصمیم اخیر شما عزیزان بزرگوار برای استیضاح رئیس‌جمهور آب ریختن نا‌خواسته به آسیاب توطئه «دولت بی‌سر» دشمن باشد؟! تردیدی نیست که ناکارآمدی برخی از دولتمردان و بی‌توجهی دولت به مشکلات پیش‌روی مردم انگیزه شما در استیضاح رئیس‌جمهور است. اما، آیا برای پیشگیری از این نتیجه تلخ که خدای نا‌خواسته، حاصل کارتان به سبد دشمن ریخته شود نیز فکری کرده‌اید؟!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مثل همیشه بی نقص و شلیک عاقلانه به هدف واقعی
Iran, Islamic Republic of
ایکاش آقای شریعتمداری با شجاعت بیشتر با دلواپسان مجلس که ناآگاهانه سخن از استیضاح رییس جمهور میگویند اتمام حجت کرده بود.
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
استیضاح رئیس جمهور و وزراء وظیفه ذاتی مجلس است.
اصغر
Iran, Islamic Republic of
استیضاح جزو اختیارات مجلس است و نه وظیفه آن...
Iran, Islamic Republic of
با منطق شما بنی صدر هم تا آخر باید میموند
آنوقت باید صدام رو از اصفهان و تهران بیرون میکردیم
Iran, Islamic Republic of
دقیقا. تو استدلال اینها مردم و رفاه مردم هیچ جایی نداره!
Iran, Islamic Republic of
شرایط الآن با شرایط زمان جنگ تحمیلی کاملا" متفاوته..
جهان قرارداد داره با این آقا:
هر روز ایشون تو روزنامه ی "پر" تیراژش مینویسه، شما هم اینجا چاپش میکنین.
سپاس سردار
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم .
دقت کردین جناب شریعتمداری همه چیزو با شماره گذاری مینویسه:

کافیه یه سری به آرشیو بزنید. گمونم خلاقیت نوشتاریشون به گل نشسته.
گل آقا
Iran, Islamic Republic of
نه دقت نکردیم. دیگه چی گلم؟!
Iran, Islamic Republic of
خوب از این به بعد دقت کن.
گل آقا
Iran, Islamic Republic of
دیگه چی کار کنم گلم؟!
من سالهاست مدرس روزنامه نگاری هستم. همیشه به شاگردانم توصیه میکنم جناب شریعتمداری را سر لوحه خودشان بکنند. یعنی هر چه ایشان می کنند را انجام ندهند.!!!
Iran, Islamic Republic of
ما هم به علاقمندان به روزنامه نگاری سفارش شما را کردیم . اینکه در هر دانشگاهی که شما تشریف دارید حتما در کلاس های شما شرکت کنند تا دقیقا بدانند دشمن چه برنامه هایی دارد.
Iran, Islamic Republic of
دشمن؟؟؟
ماذا فازا؟
Iran, Islamic Republic of
اشتباهی منفی زدم ببخشید
به مخالفین شریعتمداری
Iran, Islamic Republic of
اخلاص و دلسوزی و جناحی نبودن آقای شریعتمداری را از همین مقاله بفهمید
Germany
در ایران ساختار قوی و پابرجا وجود داره و راس کشور رییس جمهور یا نخست وزیر نیست. عمده بدنه ملت، حاکمیت و حتی دولت به نظام وفادارند.
انتخابات خط قرمز نظام است و در روز مقرر برگزار می گردد و حتی در صورت مشارکت پایین دولت مستقر می گردد. لذا با مشکلات عمیق عراق و لبنان روبرو نیست.
Iran, Islamic Republic of
در هر حال حرف درست همان است که آقای شریعتمداری زد . واقعا دمش گرم .
Canada
چه تحلیل بی نظیری !.
France
عین حقیقت ٪ ملت هم مخالف خود افسادطلبان غرب‌زده غرب‌گدا می‌باشد٪
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خداوند این عمار انقلاب را حفظ کند..
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
چه قدر این مرد متناقضه !!!
Iran, Islamic Republic of
هموطن عزیز ! او متناقض نیست . شما در سطح پایینی از آگاهی هستی که مانورهای عقل بشری را که لازمه هوشمندی است به پای تناقض می گذارید .
Iran, Islamic Republic of
خودتان را از سوراخهای تنگ جناحی بالا بکشید و به پشت بام مصالح ملی بر آئید تا بفهمید که شریعتمداری متناقض نیست
Iran, Islamic Republic of
ما ظرفیتهای قانونی در کشور داریم تا دولت به قول شما بی سر نباشد. می شود با انتخاب سرپرست از جانب مجلس و تایید رهبری زمینه انتخابات زود هنگام را فراهم کرد.
Iran, Islamic Republic of
بعد از استیضاح، معاون اول یعنی جهانگیری وظایف رییس جمهور را به عهده خواهد گرفت. پس شک نکنید هیچگاه رییس جمهور برکنار نخواهد شد
ابو
Iran, Islamic Republic of
رؤساي جمهور طي ادوار گذشته تقريبا" همگي بعد از چند سال كه از رياستشان گذشته به اين باور غلط رسيده اند كه در كشور بايد حرف اول و آخر را بزنند و كسي هم نبايد و نه ميتواند از آنها انتقاد يا سؤال بكند واين نشان از يك اشكال اساسي است كه بايد آن را رفع كرد بنظر مي آيد شايد اگر انتخاب رئيس دولت از طريق پارلمان صورت بگيرد هم رئيس دولت در مقابل مجلس پاسخگوست وهم در مواقعي كه عملكرد دولت ضعيف باشد با سرعت بتوانند رئيس دولت را عوض كنند .
Iran, Islamic Republic of
اونوقت باید قانون اساسی عوض بشه و دو باره به تایید ملت برسه. به نظرت مردم موافق حذف ریاست جمهوری هستن؟ .
Iran, Islamic Republic of
خود داني چه گوييد
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
....
گیلانی
Iran, Islamic Republic of
چی گفتی؟!
آقای شریعتمداری بدتر از این حالتی که در جامعه هست چه می تواند باشد؟
Iran, Islamic Republic of
ایراد به کشته! رطب خورده کی کند..............!
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
خیال بافی است. با برکناری روحانی ، اسحاق میشود رئیس که همین الآن هم خودش رئیس است ..
رحیم کاظمی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای شریعتمداری کمی تفکر هم بد نیست
به ۱۰:۴۱
Iran, Islamic Republic of
برای خودت هم تفکر بد نیست عزیز دل برادر
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
من هرروز شیشه ماشینم را با کیهان پاک میکنم ....!!
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
به شناخت مازندرانی نیز پی بردیم از این اظهارات مشعشع !
دوستدار مازنی عزیز
Iran, Islamic Republic of
ما هم تبرکن و تیمنن روزنامه کیهان می خریم . جدا می گم .
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
فردا قراراست برای پاک کردن نارنگیها برایمان کیهان بیاورند.
Iran, Islamic Republic of
تازه شدی مثل کسانی که از خوبی استفاده بدی می کنند ..
حسین
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
كوزه گر ناشي بالاخره در كوزه خودش افتاد ....
Iran, Islamic Republic of
سلام علیکم
آقای شریعتمداری ما همیشه به انقلابی بودن شما اذعان داشتیم وتقریبا مطالب شما را در راستای اهداف انقلاب میدیدیم
ولی این موضع اخیر شما نگران کننده هست.
Iran, Islamic Republic of
...
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
اکنون و بالاخره سخنی برادرانه با طیف امید‌آفرین نمایندگان متعهد و انقلابی مجلس شورای اسلامی در میان است و آن اینکه آیا تصور نکرده و یا لااقل احتمال نمی‌دهید که تصمیم اخیر شما عزیزان بزرگوار برای استیضاح رئیس‌جمهور آب ریختن نا‌خواسته به آسیاب دشمن باشد؟! تردیدی نیست که ناکارآمدی برخی از دولتمردان و بی‌توجهی دولت به مشکلات پیش‌روی مردم انگیزه شما در استیضاح رئیس‌جمهور است. اما، آیا برای پیشگیری از این نتیجه تلخ که خدای نا‌خواسته، حاصل کارتان به سبد دشمن ریخته شود نیز فکری کرده‌اید؟!.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
دوره ی اینجور توجیه اوردن ها گذشته!!!
Iran, Islamic Republic of
درود خداوند بر استاد شريعتمداري كه حقا در تحليل سياسي كم نظير است
Iran, Islamic Republic of
يك دو نبشي ايشان پيش شما و فارس دارند


Iran, Islamic Republic of
تا کور شود هر انکه نتواند دید!!!!
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
جلوی ضرر از هر جا گرفته شود منفعت است
Iran, Islamic Republic of
جالبه حالا که دوره ش تموم شده میخاد استعفا بده و بگه نذاشتند کار کنم !!؟؟؟
غیاثی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
اين يعني چي ....؟!
Iran, Islamic Republic of
آقای شریعتمداری ای کاش میفرمودند الان سر این دولت کجاست ؟.