پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - 22 Oct 2020
 
۱

قیمت مرغ گَرم در بازار چقدر است؟

يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 742682
مرغ ماشینی در شهریور پارسال کیلویی ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شد و تا پایان سال ۹۸ با کاهش ۸۰۰ تومانی به کیلویی ۱۳ هزار تومان رسید.
قیمت مرغ گَرم در بازار چقدر است؟
به گزارش جهان نيوز، مرغ ماشینی در شهریور پارسال کیلویی ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شد و تا پایان سال ۹۸ با کاهش ۸۰۰ تومانی به کیلویی ۱۳ هزار تومان رسید. مرغ‌داران از زمان تحریم‌ها نسبت به نرخ و سیستم توزیع نهاده‌های دامی اعتراض داشتند.

به گفته تولیدکنندگان واسطه‌های بازار باعث کمبود در بازار شده‌اند و تولیدکننده‌ای هم که بتواند نهاده پیدا کند باید آن را چند برابر قیمت مصوب دولتی بخرد. شرایط کمبود نهاده‌های دامی باعث شد که برخی از مرغ‌داران فرمول غذایی طیور را تغییر دهند و حتی از سویای انسانی برای تلف نشدن طیور از گرسنگی استفاده کنند.

ستاد تنظیم بازار درخواست افزایش قیمت را از سوی تولیدکنندگان قبول کرد و مصوب شد که این قلم مهم از سفره ایرانیان کیلویی ۱۴ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسد. اما مشاهدات ما نشان می‌دهد که فروشگاه‌های مرکز شهر مرغ را کیلویی ۲۵ هزار تومان هم می‌فروشند.

مرجع : دنیای اقتصاد
برچسب ها: قیمت مرغ مرغ گوشت
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *