دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - 26 Oct 2020
 
۵
۲۶
یادداشت جدید شریعتمداری:

با آل علی هرکه در افتاد ور افتاد

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۱
کد مطلب: 742334
چه می‌دانیم شاید ترامپ، قاتل سرداران شهیدمان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی‌ المهندس قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا به جهنم برود. خدا را چه دیده‌اید؟
با آل علی هرکه در افتاد ور افتاد
به گزارش جهان نيوز، روزنامه کیهان در ستون یادداشت روز خود به قلم حسین شریعتمداری نوشت:
روز جمعه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با رادیو «راش لیمبو» ضمن تهدید ایران، از الفاظ بسیار زشت و رکیکی علیه کشورمان استفاده کرد و گفت: «ایران، این را می‌داند. آنها اخطار گرفته‌اند که اگر [... (الفاظ رکیک)] و کار بدی علیه ما انجام دهند، بلایی سرشان می‌آوریم که تا حالا سابقه نداشته است»! در این خصوص گفتنی است:

۱- ترامپ می‌گوید اگر ایران دست به اقدامی بزند... یعنی از تهدید ایران به انتقام وحشت‌زده است. بنابراین تهدید او علی‌رغم ظاهر آن، نشانه وحشت از تهدید ایران است که از قاتلان شهید سلیمانی و ابومهدی انتقام سختی خواهد گرفت و ترامپ می‌داند که تهدید ایران به انتقام برخلاف تهدیدهای آمریکا توخالی نیست.

۲- فحاشی و ناسزاگویی ترامپ که با اعتراض مقامات و رسانه‌های آمریکایی و اروپایی نیز روبه‌رو شده است، از دست خالی آمریکا در مقابل ایران حکایت می‌کند. شرایط امروز آمریکا و بحران‌های شکننده‌ای که با آن روبه‌روست حتی برای مقامات ارشد و صاحبنظران و کارشناسان برجسته آمریکایی نیز قابل کتمان نیست و تقریباً تمامی آنها از حرکت آمریکا روی قوس نزولی خبر می‌دهند و افول آن را قطعی می‌دانند.

۳- امروزه آمریکا با بحران‌های چند لایه و شکننده‌ای روبه‌روست که فراگیری کرونا، بدهی‌های غیرقابل پرداخت ده‌ها تریلیون دلاری، فاجعه اقتصادی که به گزارش مرکز اطلاعات دفتر پژوهش‌های اقتصادی آمریکا در ۹۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است، کاهش 33 درصدی تولید ناخالص ملی (همان گزارش)، موج گسترده بیکاری و گرسنگی، شورش سراسری علیه نظام سرمایه‌داری و نژادپرستی و از همه شکننده‌تر، احتمال جدی بروز جنگ داخلی بعد از انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری آمریکا که آن را اجتناب‌ناپذیر دانسته‌اند، تا آنجا که چند روز پیش شورای روابط خارجی آمریکا اعلام کرد خطر جنگ داخلی بسیار جدی است و ده‌ها مورد مشابه دیگر...
خدا بر درجات امام راحلمان(ره) بیفزاید. حضرت ایشان آمریکا را به شیر پیری تشبیه می‌کردند که یال و کوپال و دندان‌هایش ریخته و نعره‌هایش از سر ترس است و نه نشانه قدرت!

۴- نزدیک به ۴۱ سال است که آمریکا و متحدان غربی و عبری و عربی آن از هیچ تلاشی برای مقابله با ایران اسلامی چشم نپوشیده و تمامی توان نظامی، سیاسی و اقتصادی خود را به میدان آورده‌اند و اگرچه این درگیری برای جمهوری اسلامی ایران نیز بی‌هزینه نبوده است ولی طی ۴۱ سال گذشته، همه‌روزه بر اقتدار ایران افزوده شده و توان و قدرت آمریکا با ضعف و کاهش روبه‌رو بوده است و به قول ریچارد ولف، اقتصاددان و استاد دانشگاه ماساچوست، آمریکا در مقابل ایران شکست خورده است ولی مقامات آمریکایی جرأت ندارند به این واقعیت اعتراف کنند.

۵- به قول حضرت آقا در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح؛ «البته نقش خباثت آمریکا را نباید نادیده گرفت. این تحریم‌های خباثت‌آمیز [آمریکا]، جنایت است به معنای واقعی کلمه. حالا ما مقاومت می‌کنیم، ما می‌ایستیم و ان‌شاءالله این فشار حداکثری او به روسیاهی حداکثری آمریکا منتهی خواهد شد، این کار را ما خواهیم کرد به توفیق الهی و او را پشیمان می‌کنیم از این کار، اما اینها جنایت خودشان را دارند می‌کنند؛ یعنی کاری که آنها می‌کنند جنایت است. رئیس‌جمهور آمریکا اظهار خوشحالی می‌کند که بله، ما فشار حداکثری اقتصادی و تحریم‌های حداکثری را اِعمال کردیم و اقتصاد ایران را دچار اختلال کردیم. اولاً این کار جنایت است و فقط آدم‌های رذلی مثل شماها هستند که به جنایت افتخار می‌کنند؛ این افتخار ندارد؛ علیه یک ملّت دارید جنایت می‌کنید، افتخار هم می‌کنید! این اولاً. ثانیاً وضع خود شما خیلی بد است؛ آمریکا امروز با هزاران میلیارد دلار کسر بودجه‌ای که دارد،‌ با ده‌ها میلیون بی‌خانمان و آواره و گرسنه و زیرخط فقری که در آمریکا وجود دارد -که آمارهای خودشان می‌گوید- وضع اقتصادی خوبی ندارد، روزبه‌روز هم وضع اقتصادی‌شان بدتر شده، بدهکاری‌هایشان بیشتر شده، این هم ثانیاً. و ثالثاً ان‌شاءالله ما به کوری چشم شما مسئولین یاوه‌گو و رذل و خائن و جنایتکار آمریکا، با قدرت ایمان و عزم ملّی بر مشکلات فائق خواهیم آمد و اوضاع را ان‌شاءالله سر و صورت خواهیم داد».

۶- و اما، محاسبات متداول و تعریف شده سیاسی هرچند ضروری و غیرقابل چشم‌پوشی است ولی در جهان خلقت و چرخه امور عالم، محاسبات و فرمول‌های دیگری هم وجود دارد که آنها نیز عقلایی است اگرچه در بسیاری از موارد با حواس ظاهری قابل درک نیستند و البته ما مردم ایران طی ۴۱ سال اخیر نه فقط یک بار و دو بار بلکه همه روزه شاهد آن بوده و هستیم  که حضور، تداوم و پیشرفت انقلاب اسلامی علی‌رغم انبوه دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌های قدرت‌های ریز و درشت جهان، یکی از بارزترین نمونه‌های آن است و این کلام حضرت آقا در دیدار سال ۹۵ اعضای مجلس خبرگان، جان کلام است: «مسئله‌ خیلی مهمی است اینکه انسان احساس کند که خدا با او است، خدا در کنار او است، خدا پشت سر او است، خدا مراقب او است؛ این خیلی چیز مهمی است! چون خدا مرکز قدرت و مرکز عزّت است. وقتی خدا با یک جبهه‌ای باشد، این جبهه قطعاً و بلاشک پیروز است».
در این وجیزه اما، برسر آنیم که در آستانه سالروز شهادت امام رضا علیه‌السلام به نمونه‌ای مثال‌زدنی از یکصد و چند سال قبل اشاره کنیم. بخوانید!

۷- در فروردین ماه سال ۱۲۸۷ هجری شمسی، ارتش روسیه تزاری به مشهد مقدس حمله‌ور شده و بارگاه امام رضا علیه‌السلام را به توپ بستند و نزدیک به یکصد نفر از زائران حضرتش را به شهادت رسانده و شمار فراوانی را مجروح کردند. اشعار زیر را که به چند بیت آن اشاره می‌شود، سید اشرف‌الدین حسینی (مدیر نشریه نسیم شمال) در همان روزها خطاب به نیکلای، تزار روسیه سروده است؛
دیشب به سرم باز هوای دگر افتاد
در خواب مرا سوی خراسان گذر افتاد
چشمم به ضریح شه والا گُهر افتاد
 این شعر همان لحظه مرا در نظر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد
کام و دهن از نام علی یافت حلاوت
گل در چمن از نام علی یافت طراوت
هرکس که به این سلسله بنمود عداوت
در روز جزا جایگهش در سقر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد
هرکس که به این سلسله پاک جفا کرد
بد کرد و نفهمید و غلط کرد و خطا کـرد
دیدی که یزید از ستم و کینه چه‌ها کرد
آخر به درک رفت و به روحش شرر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد

 در فاصله کوتاهی پس از آن جنایت هولناک، نیکلای، تزار روسیه و ۷۰۰ نظامی روس که در گلوله‌باران حرم رضوی‌(ع) شرکت داشتند به طرز فجیعی به قتل رسیدند که ماجرای درس‌آموز و عبرت‌انگیزی دارد و البته بیرون از محدوده این وجیزه است که شاید در فرصتی دیگر و به مناسبتی دیگر به آن بپردازیم.
و بالاخره چه می‌دانیم شاید ترامپ، قاتل سرداران شهیدمان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی‌ المهندس قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا به جهنم برود. خدا را چه دیده‌اید؟
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به امید خدا .
Romania
حاج حسین ، ترامپ این حرفها و این لافها را فقط برای تبلیغات انتخاباتی می زند ما باید حواسمان باشد این حرفها ما را سر کار نگذارد.
Iran, Islamic Republic of
اگر زندگی ما غیر از محاسبه تاثیر مهندسی عالم خلقت و بدون در نظر گرفتن تابش عوالم ملکوت و جبروت در مدیریت زندگی مادی باشد، تمام عمر سر کار هستیم و روزی خواهیم فهمید و به فرموده قرآن «فبصرک یوم حدید..چشممان به حقایق تیزبین خواهد شد» که بسیار دیر شده است!
Iran, Islamic Republic of
ان شالله
جانباز
Iran, Islamic Republic of
"امروزه آمریکا با بحران‌های چند لایه و شکننده‌ای روبه‌روست" آقای شریعتمداری بزرگوار مردم و کشور ما در چه وضعیتی قرار د ارند؟؟؟ ...
Iran, Islamic Republic of
مردم ما به لطف خدا آینده روشنی دارند.
آی قارداش جزئی نگر نباش !!!
دشمن همین جزئی نگری رو می خواد بین ماها رواج بده،

تو وضعیت فلاکت بار آمریکا با مردم ایران را یکی می دانی؟
مسعود
Iran, Islamic Republic of
مشکلات اقتصادی کشور ما ناشی از اعتماد به امریکا و برجام است.
Iran, Islamic Republic of
وضعیت داخلی ما از ناکارآمدی افراد ست .
در این اصل شک نکنید که تاریخ پر است از کسانی که با اهل بیت (س) در افتادند و از صحنه حذف شدند.
Iran, Islamic Republic of
باور بفرمایید تحلیل‌های جنابعالی با واقعیتهای جهان بیرون متفاوت است۰ کافیست مقاله های پیشین خودتان را مجددا امروز مطالعه بفرمایید تا متوجه عرض این حقیر شوید۰
Romania
یادمان نرفته چه کسی با قاطعیت میگفت ترامپ از برجام خارج نمی شود
هاشمی به ۱۴:۴۴
Iran, Islamic Republic of
شریعتمداری گناهش اینه که یک نکته را نخوانده بود و آن اینکه روحانی اعلام کنه ما اگر ترامپ هم از برجام خارج بشه در برجام می مانیم..!
Iran, Islamic Republic of
ترامپ تا حالا هر کاری خواسته با ما کرده..!!!
پیروزی حق بر باطل قطعی است
Bulgaria
من که ماههاست ازحضرت زهرا سلام الله علیها برای نابودی ترامپ کثیف ودرس عبرت جهانیان کمک خواسته ام...
Iran, Islamic Republic of
به امید خدا .
سیدمهدی
Iran, Islamic Republic of
سوره مبارکه القصص آیه ۵
وَنُريدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذينَ استُضعِفوا فِي الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثينَ﴿۵﴾
«ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم!»
این خواست و اراده خداوند است، حال هرکه میخواهد با شکست خوردگان باشد و هر که میخواهد با وارثان زمین باشد، خود داند
کاملا موافقم
جواد
Iran, Islamic Republic of
دوستان حاج حسین بیراه نگفته است .روز 13 ابان امسال سالروز ولادت حضرت محمد ص و امام صادق ع است وسالروز اشغال لانه جاسوسی هم هست.امیدوارم خداوند در این روز که روز انتخابات امریکا می باشد با شکست سخت ترامپ ویا هلاکت این کافر حربی وپلید هدیه و عیدی بزرگی به ملت ایران عطا نماید.
Iran, Islamic Republic of
به نظرم بلافاصله بعد از (تاکید می کنم بعد از) انتخابات آمریکا به هلاکت برسه بهتره.
محمد
Iran, Islamic Republic of
اقای شریعتمداری رجز خونیها را تمام کنید و به فکر این مردم بدبخت در تنگنا باشید
Iran, Islamic Republic of
مثلا جناب شریعتمداری چه کار باید بکنند؟!!1 تورم راپایین بیاورند؟! اشتغال راافزایش دهند؟! مسکن وازدواج راحل کنند؟! مگر ایشان مسئول اجرائی کشورند؟! تا هرکس میخواهد از اصول انقلاب وحق مردم بگوید یک نفرمیگه ای بابا به جای شعار دادن مشکلات مردم راحل کنید!!! .
به محمد
Iran, Islamic Republic of
آقا محمد شما به شریعتمداری میگی به فکر مردم بدبخت باش پس به روحانی بگو بره کیهان را اداره کنه تا شریعتمداری به جای او بره برا مردم بدبخت کار کنه
Sweden
...
Iran, Islamic Republic of
ان ربک لبالمرصاد
الآن که اصلاح طلبان پشت ترامپ و آمریکا در بیان
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه ترامپ با اعمال تحریمهای ظالمانه و جنایت به شهادت رساندن سردار سلیمانی نسبت به عملکردها و واکنشهای ما حداقل شیش هیچ از ما جلوتره. ما که هنوز نه در برابر تحریمها کاری از دستمون بر اومده نه انتقام سردارمون گرفتیم