سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - 27 Oct 2020
 
۱
۱

درخواست اخراج استاد هتاک از دانشگاه مازندران

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 742220
مسئول بسیج اساتید استان مازندران گفت: اساتید بسیجی دانشگاه مازندران در اقدامی آتش به اختیار و آرامش تابلوی اتاقی که در گذشته منصوب به استاد هتاک بود را بدون حاشیه‌ای پایین کشیدند.
درخواست اخراج استاد هتاک از دانشگاه مازندران
به گزارش جهان نيوز، بهمن سال گذشته ماجرای تعرض یکی از اساتید دانشکده حقوق دانشگاه مازندران به یکی از دختران این دانشگاه خبرساز شد. بعد از اعتراضات گسترده از جانب دانشجویان و اساتید قرار به اخراج این استاد گرفته شد. اما شکایت استاد هتاک باعث تجدید نظر و تبدیل حکم وی به یک سال انفصال از خدمت گردید. عباس تبار، مسئول بسیج اساتید استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پیرو پایین کشیدن تابلوی استاد هتاک دانشگاه مازندران توسط دیگر اساتید این دانشگاه گفت: حکم بدوی این استاد بازخرید بود و بعد از اعتراض وی جلسه تجدید نظر برگزار شد. هیئت بررسی تخلفات بعد از بررسی مفصل اعلام کرد که به حکم اخراج نرسیده است.

عباس تبار ادامه داد: نظر هیئت بررسی بر این است که این استاد خلاف شرعی انجام نداده بلکه اعمالش خلاف شان استادی بوده است بنابراین به کمترین حکم که تنها یک سال انفصال از خدمت است، بسنده کردند. با این حال جامعه اساتید دانشگاه مازندران نمی‌توانند چنین مسئله‌ای را بپذیرند؛ به همین دلیل دست به اعتراض زدیم.

استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران افزود: اساتید بسیجی دانشگاه مازندران در اقدامی آتش به اختیار و با آرامش کامل تابلوی اتاقی که در گذشته منصوب به این استاد بود را بدون کوچک ترین حاشیه‌ای پایین کشیدند. وقتی استادی حکمی گرفت حتی اگر یک سال انفصال از خدمت باشد، نباید آثاری از او در محیط بماند. دیدن نام این شخص برای دانشجویان ناراحت کننده بود. این کمترین کاری بود که می‌شد انجام داد.
 
وی تاکید کرد: البته ما در دانشکده با کمبود اتاق برای اساتید مواجه هستیم و برخی از اساتید دو نفری در یک اتاق مستقر هستند، پس لزومی به خالی ماندن اتاق استاد هتاک وجود نداشت. ما قانون را قبول داریم و به مدیریت دانشگاه احترام می‌گذاریم، اما در جایی که متوجه تسامح می‌شویم با روحیه انقلابی و با حفظ تمامی شئونات مانع آن می‌شویم.

عباس تبار با اشاره به موافقت ریاست دانشگاه با اصل این اقدام گفت: دکتر کوروش نوذری با اصل عمل موافق بود و از اینکه این اتفاق زودتر توسط دانشگاه صورت نگرفته، ناراحت بود. البته دلخوری و گله‌ای که از جانب ایشان مطرح شد، عدم هماهنگی اساتید با ریاست دانشگاه بود.

مسئول بسیج اساتید استان مازندران اضافه کرد: جامعه اساتید بسیجی دانشگاه مازندران خواستار اخراج استاد هتاک بوده و دستگاه اجرایی باید پاسخگو باشد. این استاد هنوز تخلفات خود را نپذیرفته است و بعد از پایان حکمش ممکن است چه در دانشگاه مازندران چه در مرکز آموزشی دیگری مشغول به کار شود و این درست نیست؛ چرا که چنین رفتاری در هر محیطی نابخشودنی است.

وی یادآور شد: همچنان پیگیر مسائل قضایی این استاد هستیم. پرونده وی در بیرون دانشگاه در جریان است، ولی در دانشگاه خیر. انتظار ما از ریاست دانشگاه صراحت بیشتر و اعلام مواضع دقیق است. شاکی اصلی این ماجرا شخص رئیس دانشگاه است. این استاد نه تنها از فعالیت در دانشگاه مازندران بلکه از دیگر دانشگاه‌های سراسر کشور باید محروم باشد. نهضت استادی بسیجی مازندران نمی‌تواند پذیرای چنین اشخاص و تفکراتی در محیط دانشگاه باشد.
مرجع : خبرگزاری دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
الان این عکس چه ارتباطی با خبر دارد؟