کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش ۹۱درصدی قیمت مسکن در تهران/ خانه متری ۲۴ میلیون تومان شد

اقتصاد آنلاین , 7 مهر 1399 ساعت 15:46

به گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت خریدوفروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۲۴ میلیون تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۱.۷ درصد افزایش یافته است.


به گزارش جهان نیوز، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریورماه سال 1399 که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در شهریورماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 8.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.8درصد کاهش و  203.7 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 24میلیون و 200هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل  5.1 و 91.7درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در شهریورماه حاکی از آن است که از میان مناطق 22گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 15.4درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در شش ماهه نخست سال 1399 به حدود 54.9هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  69.5درصد افزایش نشان می‌دهد. در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 19میلیون و 900 هزار تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 56.7درصد افزایش نشان می‌دهد.کد مطلب: 740967

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/740967/افزایش-۹۱درصدی-قیمت-مسکن-تهران-خانه-متری-۲۴-میلیون-تومان

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com