کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

یادبود مرگ یک سگ برای یک و نیم میلیون فالوور!

مشرق , 7 مهر 1399 ساعت 8:54

الهی که من قربونت برم آرتور قشنگم. خیلی سخته، اولین باره که از شدت بغض دارم خفه میشم... دو روز مونده بود به ۵ ماهگیت. خیلی زود بود، خیلی...


به گزارش جهان نیوز، یک رقصنده و اینفلوئنسر اینستاگرامی به تازگی تصویری از یک سگ را در حساب تبلیغاتی خود که یک و نیم میلیون فالوور نیز دارد، استوری کرد و برای آن نوشت:

"الهی که من قربونت برم آرتور قشنگم. خیلی سخته، اولین باره که از شدت بغض دارم خفه میشم... دو روز مونده بود به ۵ ماهگیت. خیلی زود بود، خیلی..."

*این رقصنده اینستاگرامی، پیش از این و در جریان اغتشاشات آبان ۹۸ نیز ساعاتی پس از اعلام تصمیم خلق‌الساعه دولت مبنی بر گرانی بنزین؛ در یک استوری نوشته بود:‌ "کاش می‌شد بر خلاف همیشه اینبار دیگه تحمل نکنیم..."!

و البته هیچ برخوردی هم در قبال این دعوت علنی به آشوب با وی صورت نگرفت!

مسئله اینجاست که هیچ کشوری مثل ایران با چنین پدیده‌ای مواجه نیست که عده‌ای به اسم سلبریتی و اینفلوئنسر و... در حدی از ابتذال قرار داشته باشند که نه تنها فرق حساب شخصی و حساب عمومی و تبلیغاتی خود را ندانند بلکه هیچ تقیّدی هم به ارزش‌ها و عرف و دین جامعه خود نداشته باشند.

و از آن بدتر اینکه ردّ پای آنها در مشکلات اقتصادی و امنیتی هم دیده شود و همچنان نیز بدون هیچ قید و بندی مشغول ره سپردن در همین مسیر غلط باشند.

آیا اگر در قبال این افراد قوانین مالیاتی سختگیرانه و ضوابطی منطبق بر قوانین کشور رواداری می شد شاهد این سطح از ابتذال می‌بودیم!؟

آیا ول بودن و یله‌گی فضای مجازی در همین سطح است که یک نفر در مقابل چشم هزاران آدم و در یک حساب کاربری عمومی، برای مرگ سگش مویه کند و مسئولان ذیربط هم نگران اثرات فرهنگی این کار غلط نباشند!؟

بایستی این هشدار را جدی گرفت که خارج شدن فرایندهای تجاری از چارچوب قانون و عرف و شرع و ابتذال فرهنگی در برخی حساب‌های مجازی پر بازدید؛ آسیب‌هایی را خاصّه در بحث "امنیت" و "اقتصاد" دامنگیر نظام اسلامی و مردم خواهد کرد.

کما اینکه تجربیاتی هم در این زمینه وجود دارد اما مشخص نیست چرا آنطور که باید از آنها درست عبرت گرفته نمی‌شود!؟


کد مطلب: 740893

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/740893/یادبود-مرگ-یک-سگ-نیم-میلیون-فالوور

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com