دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - 26 Oct 2020
 
۰
۱۲
دبیرکل النجباء عراق:

حمله به سفارت آمریکا، کار خود آمریکایی‌هاست

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۳
کد مطلب: 740754
دبیرکل جنبش النجباء عراق اتهام‌های آمریکا علیه گروه‌های مقاومت عراق مبنی بر حمله سفارتخانه‌ها را حربه واشنگتن برای شورانیدن افکار عمومی علیه مقاومت دانست و گفت که آمر این حملات، آمریکایی‌ها هستند.
حمله به سفارت آمریکا، کار خود آمریکایی‌هاست
به گزارش جهان نيوز، شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل جنبش عراقی النجباء اتهام‌ها علیه گروه‌های مقاومت در عراق مبنی بر هدف قرار دادن سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد را رد کرد.

او گفت که موضع النجباء واضح است و آن اینکه هرگونه حمله به مراکز دیپلماسی را نمی‌پذیرد و این حملات را تجاوز آشکار می‌داند.

شیخ اکرم الکعبی با بیان اینکه النجباء و گروه‌های مقاومت معتقدند حمایت از مراکز دیپلماسی که به دنبال تقویت روابط عراق با دنیا هستند، حائر اهمیت است، اظهار داشت کسانی که در عراق، بر عدم حمله به مراکز دیپلماتیک تأکید و تصریح دارند منظورشان سفارت شر آمریکا نبوده بلکه منظور آن‌ها مراکز دیپلماسی واقعی است.

او با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی، هدف از این اظهارات را برانگیختن افکار عمومی علیه مقاومت اسلامی دانست و گفت که واضح است که آمریکایی‌ها به مزدوران خود در گروهک‌هایی که آموزششان داده و آن‌ها را مجهز کرده‌اند، دستور داده‌اند تا به مناطق مسکونی اطراف سفارت آمریکا حمله کنند.

به گزارش المیادین، شیخ اکرم کعبی آمریکایی‌ها در عراق را اشغالگرِ دزد توصیف کرد که از لانه‌ای جاسوسی به «نام سفارت‌خانه» برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های خود در عراق استفاده می‌کنند.

او دست داشتن گروه‌های مقاومت در حمله به منازل و مناطق مسکونی اطراف سفارت آمریکا در منطقه بغداد را رد کرد و گفت: «گروه‌های مقاومت، در حال حاضر از بیرون به سفارت شر حمله‌ای ندارند؛ آن هم به دلیل وجود اماکن دولتی و مسکونی اطراف این سفارت‌خانه».

دبیرکل النجباء عراق، در پایان، سفارت آمریکا در بغداد را پایگاه نظامی بزرگی دانست که در بین مناطق مسکونی بغداد واقع شده است.

اخیرا به دنبال حملات متوالی به اطراف سفارت بغداد، منابع و رسانه‌های آمریکایی و عربی نوشتند که وزیر خارجه آمریکا سران عراق را تهدید کرده که این حملات اگر ادامه پیدا کند، واشنگتن سفارت خود را خواهد بست.

منابع یادشده حتی گفته‌اند آمریکا با طرح این ادعا می‌خواهد بار دیگر گروه‌های مقاومت از جمله الحشد الشعبی و گردان‌های حزب‌الله را هدف قرار دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 2003 تاکنون به همراه انگلیس بیش از 999 هزار بار و مورد مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در عراق شده است و همچنان نیز ادامه می دهد.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و کشورهای اروپایی و رژیم جعلی صهیونیستی به رهبری کاخ سفید از سال 1359 تاکنون با کمک های مالی برخی کشورهای عربی عامل اصلی جنگ، بی ثبانی و ناامنی در عراق و منطقه خاورمیانه هستند و همچنان نیز ادامه می دهند.
Iran, Islamic Republic of
مشکل اصلی جنگ عراق به خاطر که برخی مقامات عراق و مسئولان اقلیم کردستان عراق با آمریکا و متحدانش همه جانبه همکاری کردند و هنوز هم می کنند.
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی‌ها به دنبال راه حلی برای عدم همراهی بین‌المللی با خودشان باشند
آمریکا در حال فروپاشی است؛ لذا بهتر است که مقامات آمریکایی به دنبال حل مشکلات خودشان باشند.
Iran, Islamic Republic of
صنعاء: دخالت آمریکا عامل کشتار یمنی‌هاست/سازمان ملل بی طرف نیست
Iran, Islamic Republic of
حمله به سفارت آمریکا، کار مزدوران واشنگتن است
Iran, Islamic Republic of
ارتش تروریستی آمریکا جنایتکار شماره یک با دستور مستقیم دونالد ترامپ نجس وحشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت رئیس جمهور آمریکا جنایتکار شماره یک جمعه (۳ ژانویه/ ۱۳ دی ۱۳۹۸) با حمله پهپادی کاروان قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی انجام داده است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 2001 تاکنون در منطقه به تقویت تروریست‌ها از جمله القاعده مشغول است
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2011 تاکنون در منطقه به تقویت تروریست‌ها از جمله داعش مشغول است
Iran, Islamic Republic of
ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی 183 بار توافق الحدیده را نقض کرد
Iran, Islamic Republic of
حمله آمریکا به شهیدان سلیمانی و المهندس توهین به حاکمیت عراق بود.....
Iran, Islamic Republic of
دخالت آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1981 تاکنون عامل کشتار عراقی‌هاست.
خروج آمریکا جنایتکار شماره یک تنها راه حل مشکلات عراق است.
Iran, Islamic Republic of
حمایت آمریکا نباشد داعش فرو‌ می پاشد