شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - 24 Oct 2020
 
۱۱
۲۲

رزم‌حسینی: برای پذیرش وزارت صمت فداکاری کردم!

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 740746
در شرایط فعلی پذیرش سمت وزارت ریسک بزرگی برای من بود و حتی پرریسک‌تر از حضور در سنگرهای دفاع مقدس لذا من برای پذیرش این سمت ایثار و فداکاری کردم.
رزم‌حسینی: برای پذیرش وزارت  صمت فداکاری کردم!
به گزارش جهان نيوز، علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز با حضور در جمع فعالان بخش خصوصی گفت: شرایط امروز بسیار سخت است زیرا در شرایط فعلی ما هم با تحریم روبرو هستیم و هم در جنگی با بیماری کرونا مواجه هستیم.

وزیر پیشنهادی وزارت صمت بیان داشت: بنابراین چون در شرایط سختی قرار داریم باید  تمام مردم ایران و دستگاه های حکومتی و تشکل های بخش خصوصی و اتحادیه ها مانند دوران دفاع مقدس در راستای حل مشکلات با هم پیمان شوند و مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی معیشت مردم در خطر جدی است بیان داشت: ما به دنبال مدیریت بازار هستیم و به دنبال مداخله در بازار نیستیم بنابراین ما به دنبال مدیریت بازار مبتنی بر فراوانی کالا و قیمت تمام شده پایین و مبتنی بر تشکل های بخش بخش خصوصی و با هم اندیشی و کار کارشناسی مشترک بین دولت و تشکلهای بخش خصوصی خواهیم زود.

وی با تاکید بر اینکه باید سفره مردم را ارزان تر کنیم بیان داشت: اگر توفیق خدمتگزاری در این سنگر را پیدا کنم باید بگویم در شرایط فعلی پذیرش این سمت ریسک بزرگی برای من بود و حتی پرریسک تر از حضور در سنگرهای دفاع مقدس لذا من برای پذیرش این سمت ایثار و فداکاری کردم و باید با کمک شما فعالان بخش خصوصی و مجلس در مقابل فشار حداکثری تلاش کنیم.

رزم حسینی بیان داشت: من به دنبال چابک سازی هستم و دیوان سالاری را باید کوچک کنیم و مردم سالاری باید بزرگ شود و باید امضاهای طلایی را در وزارت صمت کم کنیم و حتی حذف کنیم. این کار سخت است و با کمک شما و مجلس تحقق می یابد.

رزم حسینی بیان داشت: بسیار خرسندم که در خانه اقتصاد ایران امروز حضور یافته‌ام و خودم را از جنس شما می‌دانم. 

* من در زمره مجاهدان اقتصادی کشور بوده‌ام
وی با اشاره به سوالی که از محضر مقام معظم رهبری درباره کارآفرینی پرسیده بودند، گفت: از ایشان سوال کردم که شما فرموده‌اید که کارآفرینی عبادت است، یعنی اینها عابدین هستند؟ که ایشان فرمودند اینها عابدین و مجاهدین‌ هستند و من جزء مجاهدین اقتصادی بوده‌ام  قبل از این دولت و لذا شما هم جز مجاهدین اقتصادی کشور هستند. 

رزم حسینی با اشاره به ارائه دو برنامه به مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اولین برنامه مربوط به وزارت صمت است که مبتنی بر اسناد بالادستی و مبتنی بر احکام برنامه ششم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که البته این برنامه در شرایط فعلی امکان اجرای آن کمتر است البته نه به این معنا که کمک نمی‌کنیم تا به اهداف آن برسیم اما باید در این مدت کوتاه 10 ماهه در دولت فعلی اقداماتی باید انجام داد که این مسیر هموارتر شود. 

وی با اشاره به برنامه دوم که به مجلس ارائه شده بیان داشت:  مردمی بودن اقتصاد مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است که شما فعالان اقتصادی در آن زمینه نقش‌آفرینی خواهید داشت که بعداز رای اعتماد مجلس در مورد آن مفصل با شما صحبت خواهیم کرد. 

* کتاب قوانین و مقررات مزاحم تولید را تدوین کردم
وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار با اشاره به کتاب قوانین و مقررات مزاحم تولید و سرمایه‌گذاری بیان داشت: این کتاب تجربه 7 سال در دو استان معدن‌خیز و صنعتی است که تجربه خدمتگزاری در این دو استان را داشتم لذا قوانین مزاحم قوانینی است که در عمل و اجرا به آن رسیده‌ایم و در این کتاب به آن اشاره کرده‌ام و قوانینی نیست که حقوقدانان به آن رسیده باشند که مجلس ارائه کرده‌ باشند و این قوانین مزاحم توسط تشکل‌ها و دستگاه‌های اجرایی استخراج شده و در کتاب آمده است و لذا ثمره 7 سال خدمت است که امیدواریم در مجلس اقداماتی برای رفع قوانین مزاحم انجام شود. 

رزم حسینی بیان داشت:  وزارت صمت مشکلات درون سازمانی دارد و این مشکلات به دلیل عدم ثبات مدیریت نمایان‌تر شده است. 

* فعالان اقتصادی بعضا با یک بخشنامه ورشکست شده‌اند
وی بیان داشت: وزارت صمت بنگاه سیاسی نیست و یک وزارتخانه تخصصی است و محل جناح بازی و سیاسی کاری نیست و انشاء الله مشکلات درون سازمانی و حذف مقررات زائد صورت گیرد زیرا من به شخصه شاهد بوده‌ام که فعالان متدین و محترمی با یک بخشنامه ورشکسته شده‌اند و شاهد بوده‌ام که بخش خصوصی با مشکلات کالا وارد کرده و به علت وضع یک بخشنامه کالا  در گمرک از بین رفته و فاسد شده است. 

رزم حسینی بیان داشت: به پشتوانه مجلس و با کمک شما فعالان اقتصادی امیدواریم بتوانیم گام‌هایی را بر داریم و مشکلات را حل کنیم البته این نکته را متذکر می‌شوم که در حوزه صنعت ظرفیت‌های خالی وجود دارد که این سرمایه‌ها باید احیا شود و در سال جهش تولید زمینه جهش تولید را فراهم کنیم که یکی از آنها مقررات زدایی است. 

* گرانی به سیاست‌های پولی باز می‌گردد
وی بیان داشت: باید مراودات منطقه‌ای را گسترش دهیم و بدانیم که وزارت صمت در صورتی موفق خواهد شد که انسجام کامل و هماهنگی کامل بین وزارت صنعت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و وزارت جهاد کشاورزی باشد، گرانی مربوط به تولید نیست و بخش عمده‌ای از گرانی به سیاست‌های پولی و بانکی و نقدینگی بر می‌گردد و لذا این را باید با هماهنگی با وزرا و رئیس بانک مرکزی باید دنبال کرد. 

رزم حسینی بیان داشت: بنده به لطف خدا و با توکل به خدا این اراده را دارم که تصمیمات شجاعانه را اجرا کنم.
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بابا ايثارگر !!!!!
...
.....
خراسانی ها ظاهرا خیلی دعا می کنند ایشان هر چه زودتر وزیر شود !!!!!!
این شگردا دیگه قدیمی شده و از مد افتاده !!! ایثار کردم آمدم !!!
هاشمی , جهانگیری و حالا رزم حسینی . چقدر به هم شبیه هستند این سه تا همشهری !!!
Iran, Islamic Republic of
انشاءالله که رای نیاره.کسیکه برای خدمت به مردم دم از ایثار خودش میزنه،بی شک کاری از پیش نخواهد برد.امام عزیزمان باان همه فدارکاری برای مردم میفرمود ،من خادم این ملت هستم .
Iran, Islamic Republic of
از الان نیامده منت میذاره سر مردم
Iran, Islamic Republic of
خدمت به ملت باید با افتخار باشه نه با منت. نیومده منی گذاشتن چه معنی میده؟!
یک خراسانی
بارک الله به بصیرتت . دقیقا زدی به خال .
Iran, Islamic Republic of
نه بابا
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
آقای رزم لطف کنید نه مسئولیت قبول کنید نه منت بذارید.
Iran, Islamic Republic of
عزیز دل برادر نپذیر!!!
سرنیز گذاشتن زیر گلوت.
این آقا گویا از قافله عقب مانده بوده !!!! بنده خدا دیر رسیده آتیششم تنده !!!
Iran, Islamic Republic of
اين ديگه چه منتي است كه مي گذاري .
كسي مجبورت نكرده بود مي تواني نيايي . الان هم دير نشده..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
......
سلام
Iran, Islamic Republic of
نردبان اين جهان ما و مني ست
عاقبت اين نردبان بشكستني ست
لاجرم هر كس كه بالاتر نشست
استخوانش سخت تر خواهد شكست
آقاي رزم حسيني عزيز !!
اسلاف اين وزارتخانه هم همينگونه دادسخن مي دادنداز ژنرال پير گرفته تا مدرس جان اخير . .
مراد
Iran, Islamic Republic of
.کی ازت خواسته فداکاری کنی؟؟؟بفرما برو دنبال کار و زندگی خودت...
Iran, Islamic Republic of
فکر کنم رییس جمهور بعدی ایشونه ،،،
...
Iran, Islamic Republic of
بذار ازراه برسی چندتاکاربدردبخوریابدردنخورانجام بدی بعدحرف ازایثاروفداکاری بزن