چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 Oct 2020
 
۰
۱۰

واکنش خطیب زاده به بیانیه اتحادیه اروپا

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۳
کد مطلب: 740647
سخنگوی وزارت امور خارجه هرگونه سوءاستفاده از سازوکارهای حقوق بشری و دخالت در امور داخلی کشورمان را غیرقابل پذیرش دانست.
واکنش خطیب زاده به بیانیه اتحادیه اروپا
به گزارش جهان نيوز، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپایی در شورای حقوق بشر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، اقدام اتحادیه اروپا در ارائه بیانیه مشترک در شورای حقوق بشر را غیرقابل قبول می‌داند.

وی ارائه این بیانیه با رویکردی گزینشی و بی پایه را فاقد ارزش و اعتبار دانست و آن را در مغایرت بنیادین با رهیافت ارتقایی حقوق بشر ارزیابی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هر گونه سو استفاده از سازوکارهای حقوق بشری و دخالت در امور داخلی کشورمان را غیرقابل پذیرش دانست و تاکید کرد: این اتفاق جدیدی نیست که برخی کشورهای اروپایی در مقابل بزرگترین نقض‌های حقوق بشری خود و هم پیمانانشان بی تفاوت و ساکت هستند. آنان در فروش میلیاردها دلار سلاح برای کشتار مردم بی دفاع یمن به عربستان و دیکتاتورهای منطقه با یکدیگر رقابت می‌کنند. سرکوب معترضان، قتل سیاه‌پوستان، قتل‌عام اقلیت‌ها بویژه مسلمانان، آزار و اذیت و شکنجه زندانیان و تحت فشار قرار دادن مهاجرین در داخل مرزهای اتحادیه را اجرای قانون تلقی می‌نمایند، اما همزمان اجرای اقدامات قضائی بر اساس قوانین کیفری توسط دادگاه صالحه در دیگر کشورها را نقض حقوق بشر می‌نامند.

خطیب زاده در ادامه افزود: این استاندارد دوگانه، نشان دهنده نبود صداقت این گروه از کشورها در حمایت از حقوق بشر و استفاده سیاسی از این مفهوم است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در پایان تصریح کرد: توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی در چارچوب تعهدات مذهبی و پایبندی به قانون اساسی و قوانین داخلی و معاهدات بین‌المللی، از اولویت‌های دائمی جمهوری اسلامی ایران بوده و در عمل نیز خود را متعهد به رعایت آن دانسته است. در عین حال به برخی دول اروپایی که به دنبال طرح نیات خود در قالب اتحادیه اروپا هستند توصیه می‌نماید پیگیری برای بهبود حقوق بشر در میان خود و متحدین منطقه‌ای خود را در دستور کار جدی قرار دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پارس کردن‌های آمریکا و اروپا به جایی نمی‌رسد
Iran, Islamic Republic of
روحانی شکست خورده است
اروپا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 1332 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر بیش از 999 بار مقابل ملت ایران شکست خورد.
امروز ترامپ بی ادب درسراسر منطقه خاورمیانه و جهان شکست خورد.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا، اروپا، هر دو تروریست هستند.
Iran, Islamic Republic of
اعتماد به اروپا از اعتماد به آمریکا خطرناک‌تر است
Iran, Islamic Republic of
اعتراف ترامپ:بعد از انتخابات، شروط توافق با ایران را بسیار سخت تر می کنم
Iran, Islamic Republic of
این روزها ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مرتب صحبت از استفاده از مکانیسم ماشه علیه ایران می‌کند آن چیزی که بیش از هر چیز آمریکا را عصبانی ساخته بی‌اعتنایی رهبر معظم انقلاب به تهدیدات ترامپ است.
Iran, Islamic Republic of
هر وقت رییس کل بانک مرکزی تویت می زنه دلار گرانتر میشه. تویت ایشان یعنی پالس مثبت برای افزایش نرخ ارز.
Iran, Islamic Republic of
در بعضی نشریات انقلابی اشاره می‌شود برجام کلاه گشادی بود که آمریکایی‌ها بر سر ما یعنی ملت ایران گذاشتند ولی در واقع این کلاهی بود که بر سر این دولت و طرفداران برجام گذاشته شد. خیلی از مردم مانند نیروهای انقلابی از ابتدا منتقد برجام بودند و می‌دانستند آمریکایی‌ها فریبکار هستند.
Iran, Islamic Republic of
...