شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - 24 Oct 2020
 
۱
۱۸
رئیس قوه قضائیه:

بخشی از مشکلات امروز به دلیل چشم دوختن به لبخند خارجی‌ها است/ یک عده هنوز امیدشان به نتیجه انتخابات فلان کشور است

دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب: 740276
آیت الله رئیسی گفتند: داشتن روحیه جهادی و کار انقلابی گره گشاست؛ ممکن است برخی به لفظ نگویند، ولی عملا امیدشان به نتیجه انتخابات فلان کشور باشد.
بخشی از مشکلات امروز به دلیل چشم دوختن به لبخند خارجی‌ها است/ یک عده هنوز امیدشان به نتیجه انتخابات فلان کشور است
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه  در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضائیه، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگ ۸ ساله، بر لزوم بازخوانی تاریخ دفاع مقدس برای بهره‌گیری از آموزه‌ها و عبرت‌های آن تأکید کرد.

وی با اشاره به همزمانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس با اوج گیری تقابل جریان مقاومت اسلامی با آمریکا و صهیونیست‌ها، تصریح کرد: نسخه دفاع مقدس ملت بزرگ ایران به عنوان یک الگوی فرهنگساز و تاریخ ساز در مردم و مسؤولان ما تبلور یافته و مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.

آیت‌الله رئیسی افزود: دفاع مقدس تجلی ایمان و اخلاص، صبر و توکل، دشمن شناسی و دشمن ستیزی و ولایتمداری و فتح الفتوح ملت ایران بود که به الگوی مقاومت برای جهانیان تبدیل شده و کسانی که به عزت و اقتدار حاصل از این رویداد عظیم بی توجهند، باید به عبرت های آن توجه کنند.

* تولید قدرت از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس بود
رئیس قوه قضائیه، «تولید قدرت» را از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد و با تأکید بر استفاده هوشمندانه از ابزار قدرت برای ابراز قدرت، گفت: جهشی که از نظر صنعتی و علم و فناوری در کشور به وجود آمده، در پرتو دفاع مقدس شکل گرفته و توان موشکی امروز ما محصول مجاهدت، خودباوری و ایثارگری بهترین فرزندان این سرزمین است.

آیت‌الله رئیسی افزود: باید برای نسل جوان گفته شود که چگونه ملتی که در شرایط سخت اقتصادی و سیاسی و نظامی قرار داشت، با دست خالی اما با ایمان و اراده در برابر دشمن و جبهه متحد کفر جانانه ایستاد و به پیروزی و موفقیت‌های بزگ دست یافت.

* مکتب شهید سلیمانی در پرتو دفاع مقدس شکل گرفت
رئیس قوه قضائیه، «انسان سازی» را یکی دیگر از ابعاد و دستاوردهای مهم دفاع مقدس دانست و گفت: مکتب شهید سلیمانی در پرتو دفاع مقدس شکل گرفت و تربیت انسان‌های در تراز انقلاب اسلامی در کشور و حتی فراتر از مرزها، از برکات و توفقیات جنگ بود که نمونه بارز آن شهید ابومهدی المهندس است.

آیت‌الله رئیسی افزود: پیوندی که بین هویت اسلامی ما، هویت ملی ما و هویت انقلابی ما به وجود آمده، در پرتو دفاع مقدس حاصل شده و اگر ابعاد دفاع مقدس به طور دقیق تبیین شود، می‌توانیم با تکیه بر فرهنگ ایثار، جهاد و خودباوری بر مشکلات امروز نیز قائق آییم و کشور را بسازیم.

* گره زدن مشکلات کشور به اخم و لبخند دشمن خطای فاحش است
رئیس قوه قضائیه، گره زدن حل مشکلات با تحولات خارجی را اشتباه راهبردی جدی دانست و گفت: برخی ممکن است به لفظ نگویند اما حل مسائل کشور را منوط به روشن شدن نتیجه انتخابات کشورهای دیگر می‌دانند اما هر جا به دستان خارجی‌ها و اخم و لبخند آنها نگاه کردیم، دچار مشکل و وقفه شدیم.

* کشور را باید با اتکا به خدا و توان خود بسازیم
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر «گره گشا بودن روحیه جهادی در همه عرصه ها و در تمام دوره ها»، تصریح کرد: مشکلات کشور در پرتو ایمان و اخلاص و صبر و روحیه جهادی حل شدنی است و هر جا مردم و نیروهای انقلابی با روحیه جهادی وارد عرصه شدند، نتایج خوبی به دست آمده است.

* آمریکا بدعهد است؛ اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند
رئیس قوه قضائیه با انتقاد از بدعهدی آمریکا در نقض قوانین بین الملل و حقوق معاهدات، سیاست‌های سردمداران کاخ سفید را شکست خورده دانست و با تأکید بر مطالبه‌گری از اروپایی ها، به اروپایی ها نیز توصیه کرد به جای سخنرانی و صدور بیانیه، به تعهدات خود عمل کنند.

* رابطه حقارت بار با رژیم صهیونیستی سودی برای حکام خود فروخته ندارد
آیت‌الله رئیسی همچنین عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را «نمایش حقارت حکام خودفروخته» این کشورها توصیف کرد و گفت که این اقدام ذلت بار سودی برای این کشورها ندارد و تنها راهبرد کارآمد امروز، «مقاومت فعال و مقتدرانه در برابر دشمنان» است.

* در اجرای عدالت هیچ مانع و حد و مرزی نمی شناسیم
رئیس قوه قضائیه، مهم‌ترین موضوع برای دستگاه قضایی را مصالح مردم و دفاع از حقوق عامه و عمل به موازین قانونی و شرع در اجرای عدالت عنوان کرد و خطاب به کسانی که دنبال فضاسازی علیه نظام و سیستم قضایی هستند، متذکر شد که هیچ حد و مرز و مانعی نمی تواند خللی در مسیر دستگاه قضایی به وجود آورد.

* اردبیل؛ مقصد هفدهمین سفر استانی رئیس دستگاه قضا
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا نیز در این نشست اعلام کرد که آیت الله رئیسی در هفدهمین سفر استانی خود، روز پنجشنبه هفته جاری در رأس یک هیأت عالی‌رتبه قضایی به استان اردبیل سفر خواهد کرد.

* صدام برای توسعه سلطه خود با شعار ایران هراسی همسایگانش را دوشید
معاون بین‌الملل قوه قضائیه نیز با بیان این که چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور همراهی، حمایت و پشتیبانی بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس از رژیم دیکتاتور صدام در تجاوز به جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در آن زمان صدام، ایران را دشمن همسایگان معرفی کرده بود و به این بهانه آنها را برای تحکیم دیکتاتوری داخلی و بسط سلطه منطقه‌ای می دوشید و پس از بهره کشی از آنها، در نهایت پاداششان را با تجاوز و اشغال داد و در آن شرایط بود که آنان دست کمک به سوی جمهوری اسلامی دراز کردند و ملت ایران با بزرگ منشی به یاری آنها شتافت.

* هشدار به حکام عرب: به زودی با شرمندگی دست به دامان ملت ایران می شوید
علی باقری با بیان این که امروز هر چند از صدام خبری نیست اما همان کشورها با رژیمی جنایتکار، اشغالگر و متجاوز علیه ملت های منطقه به ویژه ملت مظلوم فلسطین همپیمان شده اند و تاریخ دوباره تکرار شده است، به کشورهایی که با ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی به قلب امت اسلامی خنجر زده اند هشدار داد که دیری نخواهد پایید که طعمه سلطه گری های این رژیم اشغالگر خواهند شد و آن وقت است که آمریکا و اروپا به دادشان نخواهند رسید و باز هم با شرمندگی دست به دامان جمهوری اسلامی و ملت ایران خواهند شد.

* ایجاد امکان ارتباط تصویری در ۲۰۰ مرکز قضایی در تهران
زارع‌پور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با اشاره به برنامه این مرکز برای افزایش ظرفیت ارتباط تصویری زندان‌ها با مراکز قضایی سراسر کشور، اجرای این طرح را موجب کاهش قابل توجه اعزام و بدرقه زندانیان در استان‌ها دانست که در برخی استان‌ها این میزان نزدیک به صفر شده است و افزود: ۲۰۰ نقطه در استان تهران برای برقراری ارتباط تصویری و ایجاد امکان دادرسی از راه دور تجهیز شده اند و پیش بینی می‌شود با توجه به آمار ۴۰ درصدی اعزام و بدرقه زندانیان در استان تهران نسبت به کل کشور، با اجرای طرح مذکور، این رقم کاهش قابل توجهی پیدا کند.

* طراحی نرم افزار بومی ردیابی پابند الکترونیک
وی همچنین از طراحی نرم افزار بومی «ردیابی پابند الکترونیک» در کشور خبر داد و گفت که پیش از این به دلیل غیربومی بودن نرم افزار ردیابی پابند الکترونیک، ظرفیت فعال بودن همزمان این پابندها محدود بود که در نرم افزار جدید ایرانی طراحی شده، این محدودیت برطرف شده و امکان افزایش رقم استفاده از این پابندها تا 10 هزار مورد تا پایان سال جاری فراهم شده است.

* تلاش شوراهای حل اختلاف برای حفظ حقوق موجر و مستأجر
حجت الاسلام صادقی رییس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف نیز در این جلسه با اشاره به مراجعات مکرر مردم به این شوراها درباره تضییع حق صاحبخانه هایی که نیاز به ملک خود دارند، اظهار داشت: مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که مبنای اقدام این شورا درباره اختلافات موجر و مستأجر است، در این زمینه پیش بینی لازم را نکرده است و با وجود پیگیری های صورت گرفته، هنوز مصوبه مذکور اصلاح نشده است.

تأکید دوباره رئیس دستگاه قضا بر مدیریت بازار و حل مشکلات معیشتی مردم
آیت‌الله رئیسی در واکنش به گزارش وزیر دادگستری درباره عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در ماه های اخیر، اظهار داشت: تأمین معیشت مردم و کالاهای اساسی مورد نیاز آنها از مهم ترین مسائل است که بارها بر آن تأکید شد و باز هم تأکید می کنم همه باید تلاش کنند تا در اقتصاد ثبات ایجاد شود و هر چه بیشتر به مردم اطمینان دهیم بازار ثبات دارد و آنها احساس کنند فرایند تولید تا مصرف مدیریت شده است، امنیت خاطر بیشتری پیدا خواهند کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
همانطورکه امریکافشارحداکثری را برای ازپا دراوردن نظام وانقلاب راهبرد خودقرار داده،قوه قضاییه نیز همین راهبرد رابه تفاله های داخلی امریکا باید وارد کند جریان برانداز ومزدوران امریکا را باید با قاطعیت تمام ریشه کن کنیم
لشکر روحانی
Iran, Islamic Republic of
حجت الاسلام رئیسی نقش دولت را در انزوای آمریکا نادیده نگیرید
هوشیار
Iran, Islamic Republic of
انزوای امریکا چه سودی برای ایران دارد ؟! .
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
عراقچی » نتیجه برجام تحریم بیشتر بود.
Iran, Islamic Republic of
جناب رئیسی ، چشم دوختن به لبخند شما و قالیباف قرار نیست مشکلی حل کنه ولی تعامل با دنیا ممکنه حلال مشکلات باشه.
درس عبرت برجام
Iran, Islamic Republic of
هرکه بغیر خدا(کدخدا) امید ببندد ناامید خواهد شد و این یک سنت الهی است.
عزیز
Iran, Islamic Republic of
ما با درایت دکتر روحانی آمریکا را منزوی کردیم!!!
درود بر روحانی عزیز
زنده باد اصلاحات
خخ
Iran, Islamic Republic of
بله درود بر دلار 28000 تومانی و سکه 13 میلیونی و تورم 500 درصدی !!!!!
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
نتیجه سیاست های غلط حضرات اصلاح طلب توسعه و توزیع فقر در کشور شده است اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری نمایند.
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
خیلی هم دل خوش نباشید که آمریکا در اسنپ بک شکست خورده !!!!
United States
اقای رئیسی یکنفر را بفرستید ظریف را پیدا بکنه. مدتهاست ازش خبری نیست. ..؟!!!
برجام کلاه سر ایران گذاشتند بیست درصد غنی سازی را کنار گذاشتند تحریم ها برگشت داده شد.
Iran, Islamic Republic of
سید مظلومان زنده باد
Iran, Islamic Republic of
مدتی است که خبری از مبارزه با فساد اقتصادی نیست!
Greece
من موافقم که نباید سرنوشت کشور را با نگاه به بیرون و توافق با قدرت های خارجی پیش ببریم اما استقلال اقتصادی،نطامی،فرهنگی و سیاسی در جهان امروز که همه قدرت ها مانند طعمه به ما نگاه می کنند نیاز به تدابیری دارد که در راس ان استقلال اقتصادی و کنترل مصرف بودجه است و نیز همدلی احاد مردم که خواسته شخصی خود را در اقتدار جمعی ببینند و از مال اندوزی پرهیز کنند....
رهگذر
Iran, Islamic Republic of


تمام ارکان کشور داران در تمام قوا باید سر لوحه کار خود را رهنمون های عالمانه و مدبرانه رهبری قرار دهند و با کار جهادی و انقلابی فارغ از حزب و جناح به فکر خدمت به ایران و مردم باشند وسلام
علی
Iran, Islamic Republic of
متاسفم