پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - 22 Oct 2020
 
۰
عضو کمیسیون بودجه مجلس:

۳۱ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی اختصاص می‌یابد

دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 740271
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ۳۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح تأمین کالاهای اساسی ویژه اقشار آسیب‌پذیر اختصاص می‌یابد.
اختصاص ۳۱ هزار میلیارد برای تأمین کالای اساسی
به گزارش جهان نيوز، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی برای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه با ابتکار وی در مجلس مطرح شده است اظهار داشت: 31هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی ویژه اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همزمانی شیوع ویروس کرونا با سایر التهابات و مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: مردم به‌علت این شرایط و نابسامانی‌های اقتصادی که در کشور رخ داده است و ادامه هم دارد از حیث معیشتی نیازمند حمایت و کمک دولت هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه گزارش طرح تأمین کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی شده است و هفته آینده در صحن علنی مجلس هم مطرح می‌شود تصریح کرد: بررسی این طرح بعد از برگزاری جلسات متعدد به اتمام رسیده و منابع لازم آن هم دیده شده است.

کوچکی‌نژاد تحت پوشش قرار گرفتن 60 میلیون ایرانی در طرح تأمین کالاهای اساسی تا سال 1400 را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: اعتبارات لازم برای اجرای این طرح از محل تبصره 2 و 14 با موافقت دولت در نظر گرفته شده است و مشکلی از حیث اصل 75 قانون اساسی و بار مالی وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از واریز مبالغی در کارت بانکی خانوارها که امکان خرید کالا را در اختیارشان قرار می‌دهد سخن گفت و خاطرنشان کرد: این مبالغ قابل برداشت نقدی نیستند و از طریق آن افراد می‌توانند کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری خود را از فروشگاه‌ها تأمین کنند.

کوچکی‌نژاد یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم را با توجه به شعارهایی که داده شده است بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ذکر کرد و در همین زمینه افزود: مجلس برای تحقق این موضوع اقدامات خوبی را در بحث بودجه سالانه، مسکن و نظایر این‌ها اتخاذ کرده که در نهایت به‌نفع قشرهای آسیب‌پذیر است.

وی نابسامانی‌ها و آشفتگی در بازار و افزایش قیمت انواع کالاها را از جمله مواردی که فشار مضاعفی را بر مردم وارد کرده است تلقی کرد و بیان داشت: دولت موظف است این شرایط را سروسامان دهد و بر تحولات بازار نظارت کافی اعمال کند کنار آن مجلس نیز از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *