سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - 20 Oct 2020
 
۰
۲۷
روحانی:

آمریکا اقدام عملی انجام دهد، با پاسخ قاطع مواجه می‌شود/ ایران زیر بار قلدری آمریکا نرفته و نمی‌رود

يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب: 740202
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ایران زیر بار قلدری آمریکا نرفته و نمی‌رود گفت:آمریکا امروز به نقطه شکست خود رسید.
آمریکا اقدام عملی انجام دهد، با پاسخ قاطع مواجه می‌شود/ ایران زیر بار قلدری آمریکا نرفته و نمی‌رود
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور عصر امروز (یکشنبه) در جلسه هیئت دولت با اشاره به شکست آمریکا در بازگرداندن قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران، اظهار داشت: امروز ۳۰ شهریور سال ۱۳۹۹ یک روز به یاد ماندنی در تاریخ دیپلماسی کشور ما خواهد بود. آمریکا به‌عنوان یک کشور زورگو در سطح جهان از دو سال و نیم قبل تلاش سرسختانه‌ای را برای تحمیل مجدد تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ملت ایران آغاز کرد.

روحانی افزود: مخصوصاً روندی که در ماه‌های اخیر و در یک‌ماهه گذشته دنبال می‌کرد و امروز درواقع به نقطه شکست خود رسید. آمریکایی‌ها در طول این دو سال و نیم تلاش کردند یک‌بار دیگر یک ائتلاف جامعه جهانی را علیه جمهوری اسلامی ایران به وجود بیاورند. از روزی که از توافق هسته‌ای و برجام خارج شدند، فکر می‌کردند که در زمان کوتاهی می‌توانند اتحادیه اروپا را هم به سمت خودشان بکشانند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آن‌ها حتی فکر می‌کردند با تحریکاتی که انجام می‌دهند، جمهوری اسلامی ایران اقداماتی را انجام خواهد داد تا آن‌ها بتوانند بهانه لازم را برای بازگشت قطعنامه‌های شورای امنیت پیدا کنند. خوشبختانه آمریکا در تمام مراحل در طول این مدت مواجه با شکست و پاسخ منفی جامعه جهانی حتی متحدان سنتی خودش شد.

وی گفت: آمریکا نتوانست ائتلافی علیه ما به وجود بیاورد و در طول یک ماه گذشته تلاشی که انجام داد تا جلوی لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران بایستد و نگذارد که در یک ماه آینده تحریم تسلیحاتی ایران لغو شود، در این زمینه هم دچار شکست شده است. ما امروز می‌توانیم بگوییم که فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران در بخش سیاسی و در بخش حقوقی تبدیل به انزوای حداکثری آمریکا شده است.

روحانی اظهار کرد: امروز در جهان دیپلماسی همه شاهدند که در یک ماه گذشته، آمریکا سه بار پیاپی دچار شکست در شورای امنیت سازمان ملل شد، یعنی همانجایی که آمریکایی‌ها همیشه فکر می‌کردند به دلایل تاریخی و دوستان سنتی که دارند، نقطه قوت آن‌هاست.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند حداقل در شورای امنیت سازمان ملل شکست نمی‌خورند البته در مجمع عمومی سازمان ملل شکست زیاد خورده‌اند. ما شاهد این بودیم که در شورای امنیت، ۱۳ عضو از ۱۵ عضو در برابر آمریکا ایستادند و از برجام حمایت کردند و نظر آمریکا را نپذیرفتند و قبول نکردند.

آمریکا در مقام عمل بخواهد اقدامی انجام دهد، حتماً با پاسخ قاطع مواجه می‌شود
رئیس‌جمهور گفت: کاری که اخیراً آمریکا از یک ماه پیش در زمینه استفاده از مکانیزم ماشه شروع کرده بود، یک حرف نامعقولی بود که برای هیچ‌کس در دنیا قابل‌پذیرش نبود، کسی که از یک جمعی به‌طور رسمی خارج شده و گفته من در این جمع نیستم دو مرتبه بگوید که من می‌خواهم از حقوق عضویت در این جمع استفاده کنم. کسی که عضویت در آن جمع را به‌عنوان یک حادثه تاریخی بسیار بد علیه دولت قبلی سخن گفته است، حالا می‌خواهد برگردد به این جمع و از حقوق آن استفاده کند مثل آدمی که از تابعیت یک کشور خارج شده است و حالا در یک روز بخواهد برگردد و از حقوق تابعیت آن کشور استفاده کند.

روحانی گفت: کاملاً روشن بود که آمریکا در این زمینه دچار شکست حتمی خواهد شد اما در عین حال شیوه‌ای که شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ کرد، یک شیوه بسیار ارزشمندی بود یعنی شیوه بی‌اعتنایی به تقاضای آمریکا، شیوه بی‌اعتنایی به نامه آمریکا و اینکه شورای امنیت هیچ جلسه‌ای برای درخواست آمریکا تشکیل نداد. این بهترین شیوه‌ای بود که شورای امنیت سازمان ملل در برابر آمریکا اتخاذ کرد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: ما همواره گفته‌ایم که در برابر ملت ما یک راه بیشتر وجود ندارد و آن احترام به حقوق ملت ایران و با زبان تکریم سخن گفتن است، هرکسی بخواهد با قلدری با مردم ایران مواجه شود، پایان آن راه قطعاً شکست خواهد بود و پاسخی نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: من در اینجا لازم می‌دانم به‌عنوان رئیس‌جمهور ایران اعلام کنم که اگر آمریکا بخواهد از قلدری خود استفاده کند و حرف نادرستی که می‌گوید «من توانستم قطعنامه‌ها را برگردانم» که هیچ‌کس هم این حرف را قبول ندارد و در مقام عمل بخواهد اقدامی انجام دهد، حتماً با پاسخ قاطع ما مواجه می‌شود.

روحانی تصریح کرد: کاملاً روشن است که ایران زیر بار قلدری آمریکا در هیچ مقطعی نرفته و در این مقطع هم در برابر قلدری آمریکا ایستادگی خواهد کرد. وقتی آمریکا یک درخواست غیرحقوقی مطرح کرده و اکثریت قاطع شورای امنیت سازمان ملل آن را رد کرده است، دیگر از این به بعد حرف زدن آمریکا چیزی جز یاغی‌گری معنای دیگری نخواهد داشت و کسی زیر بار این حرف نخواهد رفت و عواقب این حرف‌ها نیز به خود آمریکا برمی‌گردد.

ایران همواره به تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده است
رئیس‌جمهور گفت: لازم میدانم از اعضای شورای امنیت که در برابر درخواست غیرقانونی و غیرمنطقی آمریکا در این یک ماه ایستادگی کردند، تشکر کنم. از رئیس شورای امنیت قبلی یعنی اندونزی، از رئیس شورای امنیت فعلی یعنی نماینده نیجر تشکر و قدردانی کنم به خاطر ایستادگی در برابر حرکت‌های غیرقانونی آمریکا و همچنین از روسیه و چین که با استحکام و با قدرت در برابر بی‌منطقی آمریکا هم در مقاطع قبلی و هم در این مقطع ایستادگی کردند تشکر کنم به‌عنوان کشورهای دوست؛ همچنین از سایر اعضای شورای امنیت، کشورهای اروپایی و سایر کشورها و همه ۱۲و ۱۳ کشوری که از ایران حمایت کردند و در برابر آمریکا ایستادند باید قدردانی کنم.

وی افزود: یک‌بار دیگر به ۱+۴ اعلام کنم که ما در صورتی که ۵ کشوری که امروز در توافق هسته‌ای باقی ماندند به همه توافق و اصولی که در این توافق متعهد شدیم آن‌ها عمل کنند ما هم به‌طور کامل به تعهد خود باز می‌گردیم؛ اینکه ما تعهدات برجامی را کاهش دادیم و کنار گذاشتیم بخاطر این بود یکسال صبر کردیم و ۱+۴ پاسخ مثبت در زمینه اقتصادی نداد اگرچه مواضع خوبی از لحاظ سیاسی و حقوقی اتخاذ کردند؛ اما چون در زمینه اقتصادی نتوانستند یا نخواستند به‌طور کامل عمل کنند ما هم از تعهدات برجامی خودمان کنار رفتیم اما هر زمانی که ۵ کشور آمادگی داشته باشند و به همه تعهدات برجامی خودشان برگردند ما هم به تعهدات برجامی خودمان باز می‌گردیم.

روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده اما هیچ زمانی حاضر نبوده در یک توافقی که توازن آن به هم می‌خورد بار آن توافق را یک‌جانبه بر عهده بگیرد. همه موفقیت‌هایی که تا امروز در این دو سال و نیم ما داشتیم مرهون ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران است. آن‌ها فکر می‌کردند با فشار بر مردم، مردم در برابر زورگویی‌های آن‌ها تسلیم می‌شوند.

رئیس‌جمهور در پایان تصریح کرد: موفقیت‌هایی که ما به دست آوردیم علیرغم فشاری که بر روی مردم و زندگی مردم بود ایستادگی و مقاومت مردم بود؛ امروز هم موفقیتی که از لحاظ دیپلماسی به دست آوردیم و دیپلمات‌های ما توانستند در صحنه بین‌المللی این موفقیت ارزشمند را کسب کنند در سایه مقاومت ملت و هدایت مقام معظم رهبری بوده و تا زمانی که این هدایت و مقاومت مردمی هست ما می‌توانیم بخوبی در برابر سخنان غیرمنطقی و اقدامات غیرمنطقی آمریکا ایستادگی کنیم. بی‌تردید پیروزی نهایی از آن ملتی است که با استواری برای حقوق خود ایستادگی کرده و ایستادگی خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما قدم به قدم عقب نشستید هسته ای از دست رفت چند سال است که امریکا مطمئن است که شما هیچ اقدامی نمی کنید ...
Iran, Islamic Republic of
احسنت ، آشیخ حسن با جنگ نرم ، آمریکا را به گوشه عزلت فرستاد.
Iran, Islamic Republic of
شما راست میگی!!
آمریکا موقعی به گوشه عزلت فرستاده میشه که تمام تحریمهایی که از اول انقلاب تاکنون توسط این دولت ظالم و وحشی و زورگو وبا همکاری و همراهی سه چهار کشور اروپایی بر علیه ملت و کشور ایران وضع گردیده . يكجا لغو گردد..
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
و خسارتهاي گذشته به ايران را بخاطر حمايت از شاه ملعون و جنگ تحميلي جبران كند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مذاکره با آمریکا و اروپا فاجعه بار بوده است.
Iran, Islamic Republic of
"آمریکا اقدام عملی انجام دهد، با پاسخ قاطع مواجه می‌شود"
خوب با ظریف و مذاکره جواب میدید یا با موشک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
آقای رییس جمهور تاکی می خواهید از برجام نافرجام دفاع کنید؟.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سفر روحانی به نیویورک چه دستاوردی برای مردم ایران داشت؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
چه دستاوردي بهتر از پرياد 100 ميليوني دلار 27 هزارتومني گوشت 120 هزار تومني مسكن متري خداد تومني در حلبي آباد هاي شمال شهر
Iran, Islamic Republic of
...۱
لشکر روحانی
Iran, Islamic Republic of
یکشنبه ی غم انگیز برای دلواپسان
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن: اروپایی‌ها با آمریکا درباره خطر ایران برای منطقه توافق دارند/ و این در حالی است که آمریکایی ها جنایتکار شماره یک از سال 2001 تاکنون به همراه اروپایی ها جنایتکار شماره یک در افغانستان و منطقه جنایت می کنند و آدم می کشند و همچنان نیز ادامه می دهند.
Iran, Islamic Republic of
تشکر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از تلاش‌های ضدایرانی واشنگتن
در کنار قدس و فلسطین خواهیم بود
Iran, Islamic Republic of
آمریکا خط و نشان سپاه پاسداران را خوب می‌فهمد چون پی در پی از سپاه سیلی خورده است..
Iran, Islamic Republic of
باز شدن دوباره موضوع کشورمان روی میز اروپا برای کشاندن ایران پای میز مذاکره یک فریب است تا از طریق آن برجام‌های دیگری را به کشورمان تحمیل کنند.
Iran, Islamic Republic of
ترامپ مقصر اصلی توقیف نفتکش‌ انگلیس در آب‌های تنگه هرمز است
شورای امنیت سازمان ملل متحد ازسال 1918 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکایی ها جنایتکار شماره یک است.
Iran, Islamic Republic of
که آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر ده‌ها میلیارد دلار در افغانستان، پاکستان، عراق، لیبی ومنطقه خاورمیانه هزینه کردند اما در قبال این هزینه‌ها چه چیزی به دست آوردند؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
هزينه ها را عربستان و امارت و كويت و بحرين و قطر مي دهند گاه هاي شيرده و گوساله هاي پرواري حاشيه خليج فارس
Iran, Islamic Republic of
1 – آقای روحانی! جواب کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل را بدهید.
2 – آقای ظریف! جواب کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل را بدهید.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و انگلیس ازسال 2015 تاکنون با تامین سلاح عربستان و امارات شریک جرم جنایات جنگی دریمن هستند.
که آمریکا و انگلیس درحمله تروریستی به نفتکش ها درخلیج عمان نقش داشتند.
آمریکا و انگلیس مسئول حمله به نفتکش ها درخلیج عمان هستند.
Iran, Islamic Republic of
توقیف کشتی نفتکش ایران اسلامی از سوی دزدان انگلیسی روشن‌ترین پاسخ به آقای ظریف است که می‌گفت، اروپا به‌خاطر رفتار آمریکا، از آمریکا فاصله گرفته اس.
مجید
Iran, Islamic Republic of
...
برجام کلاه بزرگی بود سر ایران رفت بیست درصد غنی سازی داشتیم هفتمین کشور هسته ای دنیا بودیم در برجام دست و پای
ایران را بستند بیست درصد غنی سازی ممنوع شد تعلیق تحریمهای آمریکا منوط به امضای رییس جمهور آمریکا شد ترامپ آمد تعلیق تحریمها را امضا نکرد تحریمها برگشت کجای برجام نوشته آمریکا نمیتواند از برجام خارج شود کشور های 5+1 هر کدام میتوانند از برجام خارج شوند
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
در مورد تحريم نفت هم روحاني حرفهاي تندي عليه امريكا بيان داشتند ولي در عمل اتفاقي نيفتاد وفقط براي مصرف داخلي گاهي حرفهايي زده ميشه نيايد دل خوش داشت