پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - 22 Oct 2020
 
۰
۱۹
یادداشت حسین شریعتمداری//

ترامپ و دنده‌های صدمن یک غاز

پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: 739947
روزنامه صهیونیستی ‌هاآرتص خطاب به نتانیاهو نوشت مگر ما با امارات و بحرین و عربستان و... در جنگ بودیم که از توافق اخیر با عنوان توافق صلح و عادی‌سازی روابط یاد می‌کنید؟
ترامپ و دنده‌های صدمن یک غاز
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: ماجرایی که در پی می‌آید را چند سال قبل به مناسبتی در یکی از یادداشت‌های کیهان آورده بودیم:

«خدا رحمت کند مشهدی عبدالله را. در میدان خراسان گاراژدار بود و اتوبوس‌ها و کامیون‌ها از گاراژش بار و مسافر می‌گرفتند. او را در نوجوانی دیده بودم، هنگامی که پیرمردی تقریبا از کار افتاده بود. داستانی که نقل می‌کنم را از مرحوم پدرم شنیده‌ام که با مشهدی عبدالله رفیق مسجد و هیئت بود. آن روزها برخی از اتوبوس‌ها که قصد مسافرت به مشهد مقدس را داشتند به علت خرابی جاده‌ها و طولانی بودن راه یکی از افرادی که با راه و جاده آشنا بودند را، به عنوان بلد-‌راهنما- با خود می‌بردند. مشهدی عبدالله از جمله این بلدها بود که گاهی اوقات همراه رانندگان نابلد اتوبوس‌ها به مشهد می‌رفت تا به قول خودش، هم به پابوس امام‌رضا علیه‌السلام رفته باشد و هم به زوار آقا خدمتی کرده باشد. آن روز، نزدیک غروب آفتاب بود که اتوبوس با سلام و صلوات راهی مشهد شد. در حالی که مشهدی عبدالله را هم به‌عنوان بلد همراه خود داشت. نیمه‌های شب بود که اتوبوس به میدان یک شهر رسید و راننده، مشهدی عبدالله را که روی صندلی عقب اتوبوس به خواب عمیقی رفته بود، بیدار کرد.

مشهدی عبدالله نگاهی به میدان ‌انداخت و گفت اینجا گرمسار است و بعد از نشان‌دادن مسیر بعدی دوباره به عقب اتوبوس رفت و خوابید چند ساعت بعد، هوا گرگ و میش شده بود که اتوبوس به میدان بعدی رسید.

این میدان، برخلاف میدان گرمسار، خالی از رفت و آمد نبود. راننده پیاده شد و از رهگذری پرسید؛ اینجا کجاست؟ و جواب شنید؛ میدان خراسان! با تعجب پرسید کدام میدان خراسان؟ و رهگذر گفت: مگر چند تا میدان خراسان داریم؟!... میدان خراسان تهران! این دفعه مشهدی عبدالله را که هنوز خواب بود، با ملامت بیدار کردند ولی دیگر کار از کار گذشته بود و راننده زیر لب غرغر می‌کرد؛ بعد از اون همه دنده صدمن یک‌غاز که عوض کردیم تازه رسیدیم به جای اولمون»!

سه‌شنبه شب به وقت تهران، در مراسمی که به میزبانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در کاخ‌سفید برگزار شده بود، وزرای خارجه امارات و بحرین با نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی توافقنامه دوستی و عادی‌سازی روابط امضاء کرده و اعلام کردند که از این پس میان آنها صلح برقرار خواهد بود! دونالد ترامپ که از چند ماه قبل درباره این شاهکار! خود داد سخن داده و آن را یکی از دستاوردهای بزرگ دولتش معرفی می‌کرد، بعد از امضای این توافقنامه، آن را توافق ابراهیمی! نامید و با غروری که می‌دانست دروغین است گفت؛ «ما امروز اینجا گرد آمده‌ایم تا روند تاریخ را تغییر داده و پس از دهه‌ها جدایی و نزاع در طلیعه روز نوینی برای خاورمیانه ایستاده‌ایم تا آینده‌ای جدید را برای مردم آن، شامل همه ادیان، رقم بزنیم»!

«تغییر روند تاریخ»! «طلیعه روز نوینی در خاورمیانه»! و بالاخره «صلح پس از دهه‌ها جدایی»!

درحالی با آب و تاب از سوی رئیس‌جمهور آمریکا مطرح شده که اساساً میان امارات و بحرین و برخی دیگر از به‌اصطلاح کشورهای عربی که قرار است به این چرخه وارد شوند، نه فقط با رژیم صهیونیستی کمترین تقابل و درگیری نبوده است بلکه دولت‌های حاکم بر این کشورها طی چند دهه گذشته نقشی بیشتر از نوکران حلقه به گوش آمریکا و حامیان تمام‌قد رژیم صهیونیستی نداشته‌اند. از این روی دونالدترامپ در حالی با افتخار از برقراری صلح و روابط دوستانه میان این کشورها با رژیم جعلی اسرائیل سخن می‌گوید که آنها هرگز با هم دشمنی نداشته و از یکدیگر جدا نبوده‌اند که حالا بخواهند روابط دوستانه و صلح‌آمیز داشته باشند! دشمنان رژیم صهیونیستی مردم منطقه و نیروهای مقاومت هستند که معرکه‌گیری سه‌شنبه‌شب ترامپ و نتانیاهو، آنها را در تصمیم خود برای محو رژیم صهیونیستی مستحکم‌تر و مصمم‌تر کرده است و معرکه‌گیری ترامپ این دستاورد بزرگ را نیز برای مردم و نیروهای مقاومت داشته است که نقاب نفاق را از چهره حاکمان دست‌نشانده عرب کنار زده و راه را برای مقابله جانانه با رژیم صهیونیستی هموارتر کرده است.

دیروز روزنامه صهیونیستی ‌هاآرتص خطاب به نتانیاهو نوشت مگر ما با امارات و بحرین و عربستان و... در جنگ بودیم که از توافق اخیر با عنوان توافق صلح و عادی‌سازی روابط یاد می‌کنید؟! و شبکه اسرائیلی« کان» اعلام کرد که ما ده‌ها سال است که با کشورهای عربی روابط دوستانه داریم. رئیس ‌سابق موساد هم گفت ۵۰ سال است که با بحرین رابطه داریم و با تعجب پرسید نتانیاهو و ترامپ از کدام توافقنامه صلح و عادی‌سازی روابط سخن می‌گویند؟!

خدا رحمت کند راننده آن اتوبوس را که وقتی متوجه شد بعد از یک شبانه‌روز رانندگی تازه به نقطه اول رسیده است، با دلخوری به مشهدی عبدالله گفت؛ پس من یک‌شبانه‌روز دنده صدمن یک غاز عوض می‌کردم و با آنهمه بوق، بخیه به آبدوغ می‌زدم؟!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمود
Iran, Islamic Republic of
جالب بود
Iran, Islamic Republic of
جناب حاج حسین یادتان می آید 46 ماه قبل با روی کار آمدن ترامپ چقدر ذوق زده شده بودید .
Iran, Islamic Republic of
قبلا مخقی بود الان اشکار شد و تازه سفارت خانه هم دایر خواهدشد
کاوه
Iran, Islamic Republic of
البته جناب شریعتمداری مملکت ما هم بعد از چهل سال برگشته نه به جای اول بلکه خیلی خیلی دورتر
ولایی بصیر
Iran, Islamic Republic of
فارغ از موضوع مورد بحث بنظرتان چند درصد مردم ایران اهمیتی به آقای شریعتمداری میدهند؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
سعید
Iran, Islamic Republic of
تبریک عرض می گنم اولین مقاله ای است که ایشان نوشتند و طعنه ای به داخلی ها نزدند. حتما در سری بعد این کوتاهی را بخوبی جبران خواهند کرد حتی اگر مقاله بعدی در مورد خبر احتمالی جدایی تنانیاهو از همسرش باشد
Iran, Islamic Republic of
به نظر شما طعنه به داخلی ها بزند یا نزد چه تفاوتی دارد؟میگه کیهان ومدیر مسئولش چقدر خریدار دارند؟
United States
در این که اصرار ترامپ برای روابط بحرین و امارات جنبه تبلیعاتی برای انتخابات داشته شکی نیست اما برنده اصلی اسرائیل است که حقوق فلسطینی ها را نداده اما بافامیل هاشون دوست شده، اگر حکومت فلسطینی ها در همین سرزمینی که در اختیارشان است تشکیل شود باز هم فرصتی از دست نرفته پس مسلمانان باید این موضوع راپیگیری کنند نه این که بگویند اسرائیل از منطقه محو شود.این کار هیچوقت اجرایی نخواهد شد چون ابر قدرت ها پشتیبان او هستند.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
ابر قدرتها پوشالي اند به وقتش فروحواهند ريخت .
Iran, Islamic Republic of
زنده باشی حاج حسین
United States
دلار در کانال ۲۷ هزار تومان.....ترامپ دارد غلط های زیادی میکند..... شعار آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند به تدریج رنگ می بازد!!!
United States
اگر این توافقات بخیه به آبدوغ زدن است شما دیگر توی بوق و کرنا نکنید و مرتب محکوم نکنید..... محکوم کردن بخیه به آبدوغ کار بیهوده ای است. بگذارید ملت زندگی شان را بکنند!!!
حسینی
Romania
آدم خندش میگیره
انگار با این صلح رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین ،تانک هاشون از لب مرز اسراییل عقب نشینی کرده و آتش بس کردن اینا از اول نوکر بودن حالا هم نوکرن
Iran, Islamic Republic of
توهم را تعریف کنید
Romania
.....
Iran, Islamic Republic of
فعلا که هر حرفی زده پاش وایساده و عمل کرده .
Iran, Islamic Republic of
ای کاش در مورد حکم طبری هم قلم فرسائی می کردی انگار هیچ ....!
Iran, Islamic Republic of
این حسین شریعت مداری همین یک عکس را داره؟.