دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 Sep 2020
 
۰
مرکز نظرسنجی پیو:

ترامپ آمریکا را از چشم متحدان واشنگتن انداخت

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب: 739863
نتایج نظرسنجی یک مرکز معتبر آمریکایی حاکی از عدم محبوبیت ترامپ و اُفت فاحش جایگاه آمریکا در چشم متحدان است.
ترامپ آمریکا را از چشم متحدان واشنگتن انداخت
به گزارش جهان نيوز، گزارش جدیدی که از سوی مرکز نظرسنجی «پیو» منتشر شد؛ حاکی از آن است که از زمان ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید در ژانویه ۲۰۱۶، جایگاه آمریکا در چشم اغلب متحدان این کشور، تنزل چشمگیری داشته است.
حتی در بعضی کشورها، میزان مقبولیت آمریکا به حدی پایین آمده که با نتایج نظرسنجی‌های آغازین این موسسه در دو دهه گذشته برابری می‌کند.

به عنوان مثال، فقط ۴۱ درصد مردم انگلیس نگاه مساعدی به آمریکا دارند که در نوع خود بی‌سابقه است. در فرانسه این رقم ۳۱ درصد و مشابه رقم ثبت شده در سال ۲۰۰۳ است حال آنکه چهره آمریکا فقط در چشم ۲۶ درصد از مردم آلمان، خوب است.

بخشی از زوال محبوبیت جهانی آمریکا محصول بی‌کفایتی این کشور در مهار بحران کرونا است به گونه‌ای که در ۱۳ کشوری که مرکز پیو نظرسنجی خود را در آنها انجام داده است؛ در مجموع ۱۵ درصد از مردم با عملکرد ترامپ در مهار این بیماری همه‌گیر موافق هستند.

همزمان، ترامپ در مقایسه با اسلاف خود، محبوبیت به مراتب کمتری دارد. منفی‌ترین ارزیابی از ترامپ را بلژیک دارد تاجایی که فقط ۹ درصد مردم این کشور، به او برای حل مسائل جهانی اعتماد دارند. در اسپانیا، انگلیس، فرانسه و آلمان، رتبه اعتبار ترامپ برابر با جورج بوش پسر در اواخر دوره ریاست‌جمهوری است.

بالاترین رتبه وی در ژاپن است. با این حال، تنها یک چهارم ژاپنی‌ها (۲۵ درصد) به ترامپ ابراز اطمینان می‌کنند. این رقم در کره جنوبی ۱۷ درصد، در فرانسه ۱۱، در هلند ۱۸ و در دانمارک ۱۰ درصد است. در تمام کشورهای ذکر شده میزان بی اعتمادی به ترامپ بالای ۷۰ درصد است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *