جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 Sep 2020
 
۰
۸

حریرچی: موج سوم کرونا در پیش است

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۸
کد مطلب: 739828
معاون کل وزارت بهداشت، نسبت به شیوع موج سوم کرونا در کشور هشدار داد و گفت؛تهران از نظر پخش و انتشار بیماری وضعیت مناسبی ندارد.
حریرچی: موج سوم کرونا در پیش است
به گزارش جهان نيوز، برخی استان‌ها نیز وضعیت مناسبی ندارند و بیماری بدون هیچ ملاحظه‌ای منتظر غفلت ما است.

وی ادامه داد: تجمع در مکان‌های مختلف برابر با افزایش دوباره است و جامعه‌ای هوشمند است که تجمعات غیرضروری را در جامعه به صفر برساند بنابراین تاکید می‌شود هرنوع تجمعی موجب افزایش مبتلا به کرونا می‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: اکنون در کشور انگلستان به دلیل اینکه تجمع بیش از ۶ نفر را جرم دانسته اند شاهد کاهش موارد ابتلاء به کرونا هستیم. در فرانسه نیز تصمیمات سختی در مقابله با ویروس کرونا گرفته شده است.

حریرچی افزود: مهم‌تر از بیمارستان، درمان و اقدامات تشخیصی آنچه کرونا را افزایش می‌دهد تجمع مردم در مکان‌های مختلف است بنابراین تاکید می‌شود با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا باید موارد بهداشتی و فاصله گذاری را با دقت رعایت کرد.

وی اظهار داشت: پاساژها یکی از مکان‌هایی است که در آن موارد مقابله با کرونا کمتر رعایت می‌شود.

حریرچی گفت: رعایت نکردن موارد بهداشتی منجر به افزایش بی رویه ابتلاء به کرونا خواهد شد.

وی افزود: کاهش میزان مرگ و میر در بیمارستان‌ها نشان می‌دهد کادر درمان عملکرد خوبی دارند اما افزایش میزان مراجعات به به بیمارستان‌ها گویای افزایش شیوع کرونا و رسیدن به موج سوم کرونا است.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تهران از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از ضعیف‌ترین نقاط کشور است.

حریرچی ادامه داد: میزان ابتلاء در آذربایجان شرقی از متوسط کشوری بالاتر است، زنجان نیز با توجه به میزان بالای تجمع اما با لغو مراسم محرم در حسینیه‌ها و تکایا توانستند میزان ابتلاء را کاهش دهند.

وی افزود: درصدی از مردم که موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنند می‌توانند موجب افزایش شیوع کرونا شوند اما استفاده بالایِ ۸۰ درصد از ماسک، تأثیر معنی داری بر میزان ابتلاء خواهد داشت.

حریرچی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزا در فصل سرما و نگرانی از کمبود واکسن آنفلوانزا، گفت: جوان‌ها نیاز به تزریق واکسن آنفلوانزا ندارند.
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


برادر عزیزم اطلاعرسانی نفرمایید
لطفا اقدامات پیش روی را بیان کنید!
اکثر کشورها محدودیت ها را برگرداندن .
هروقت آقای روحانی در جمع ها حضور پیدا نمودن ویا احیانا فاصله خود با هیات وزرا را کاهش دادن اونوقت باید قبول کرد، شرکرونا از کشورمان رخت بربسته است!!
براستی
در خصوص بازگشایی دبستان ومدارس هم بیاناتی را به رشته تحریر در می آوردید
یک سوال
کرونا ظاهرا گرفته بودید ولی خوب شدید!
لطفا بفرمایید برای مریضان کرونایی که چگونه بهبود یافتید
Bulgaria
سلام با توجه به اینکه بنده مبتلا شدم جهت اطلاع شما وافراد دیگر که میخواهند سیر بیماری ودرمان را ببینند بعرض برسانم بیماری با احساس کسالت شروع شد وسپس سرفه وتب. بدن درد .احساس درد وکوفتگی در استخوانهای بازو کتف .ازبین رفتن حس بویایی وچشایی هم دیده شد بیماری حدود 5-6 روز طول کشید وپس از آن بهبود نسبی ایجاد شد اما سرفه های پراکنده وضعف همچنان ادامه داشت . حس بویایی وچشایی دو هفته بعد برگشت اما چون ریه بنده زیاد درگیر نشد تنگی نفس ومراجعه به بیمارستان نداشتم وبا داروهای ناپروکسن کوریزان و آزیترو مایسن مداوا در منزل صورت گرفت . حدود دو هفته در قرنطینه خانگی بودم وسپس به سر کار رفتم . درکل برای افراد سالم بدون بستری بیماری طی میشه مگه مشکل تنفسی پیش بیاد. آرزوی سلامتی برای همه مریضان از خداوند دارم.
حسین
Iran, Islamic Republic of
حریرچی: موج سوم کرونا در پیش است
خوش خبر باشی جناب دکتر.
فقط بگویید چرا تلفات ما از متوسط جهانیخیلی بالاتر است؟
کاظم
Romania
از کرونا بدتر تحمل صحبت های مسئولین است.