شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - 26 Sep 2020
 
۰
بنا بر پیش‌بینی‌ها؛

«یوشیهید سوگا» جانشین نخست وزیر مستعفی ژاپن می‌شود

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب: 739634
پیش بینی ها حاکی از آن است که دستیار وفادار نخست وزیر مستعفی ژاپن از شانس بالایی برای کسب رهبری حزب حاکم و تصدی پست نخست وزیری این کشور برخوردار است.
پیش‌ بینی ها درباره جانشین شینزو آبه
به گزارش جهان نيوز، پیش بینی می‌شود «یوشیهید سوگا» ۷۱ ساله وزیر ارشد در دولت ژاپن و دستیار دیرینه و وفادار «شینزو آبه» در انتخابات روز دوشنبه برای تعیین رهبر حزب حاکم ژاپن، اکثریت آرای ۳۹۴ قانونگذار حزب لیبرال دموکرات و همچنین اکثریت ۱۴۱ رأی مربوط به شعبات محلی این حزب را به خود اختصاص دهد.

در واقع، این انتظار وجود دارد که سوگا در انتخابات روز دوشنبه به عنوان جانشین آبه متصدی بالاترین مقام دولتی در کشور ژاپن شود.

گفتنی است که برنده انتخابات حزب حاکم (لیبرال دموکرات) ژاپن، روز چهارشنبه و در یک رأی گیری پارلمانی بطور حتم به سمت نخست وزیر این کشور انتخاب می‌شود زیرا حزب لیبرال دموکرات در مجلس سفلی از اکثریت برخوردار است.

سوگا که بارها اعلام کرده از سیاستهای مهم شینزو آبه در حوزه اقتصاد و روابط خارجی پیروی می‌کند، به عنوان رهبر حزب حاکم تا پایان دوره نخست وزیری آبه- سپتامبر ۲۰۲۱- عهده دار این سمت خواهد بود.

شایان ذکر است که شینزو آبه، نخست وزیری با طولانی‌ترین سابقه خدمت در ژاپن، ماه میلادی گذشته اعلام کرد که به دلیل بیماری از مقام خود استعفا می‌دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *