جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 Sep 2020
 
۲
۳۹

فرزند مهدی کروبی مطرح کرد: بی‌مهری عجیب حسن روحانی به استادش آیت الله صانعی

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 739630
فارغ از اينكه آيت‌الله صانعي در دو دوره انتخابات از حسن روحاني حمايت كرد، روحاني از شاگردان آيت‌الله صانعي هم بوده كه اتفاقا ارادت ويژه‌اي به ايشان داشته است.
ماجرای بی‌مهری عجیب حسن روحانی به استادش آیت الله صانعی
گروه سیاسی جهان نيوز: حسین کروبی، طی یادداشتی به ماجرای ناراحتی مهدی کروبی از حسن روحانی به علت عدم دیدار حسن روحانی با آیت الله صانعی پرداخته است.

به گزارش جهان نيوز، حسین کروبی آقازاده پرحاشیه مهدی کروبی نوشته است: حسن روحاني هم پس از پيروزي در انتخابات رياست‌جمهوري دوره يازدهم و هم پس از پيروزي در دوره دوازدهم انتخابات رياست‌جمهوري به قم رفت و ديداري با مراجع و روحانيون عاليرتبه قم داشت. همان‌طور كه به خاطر داريد آيت‌الله صانعي از جمله كساني بود كه هم در دوره اول و هم در دوره دوم انتخابات از حسن روحاني حمايت كرد، اما او در سال ۹۶، چند ماه پس از راي آوردن وقتي عازم قم شد با همه مراجع ديدار كرد اما بنا بر احتياط به ديدار آقاي صانعي نرفت. پدرم وقتي فهميد كه آقاي روحاني ملاحظاتي داشته و به ديدار آيت‌الله صانعي نرفته است، به قدري ناراحت شد كه از من خواست عازم قم شوم و مراتب ناراحتي و دلخوري ايشان را به آقاي صانعي منتقل كنم. آقاي كروبي همچنين از من خواست كه يكي از دوستان روحاني را هم در اين سفر همراه خود ببرم و هر دو از آيت‌الله صانعي دلجويي كنيم. من از آقاي محمدعلي ابطحي خواهش كردم كه من را در اين سفر همراهي كند و ايشان نيز پذيرفت. هر دو خدمت آيت‌الله صانعي رسيديم و ناراحتي آقاي كروبي را از اينكه حسن روحاني به قم آمده و ايشان را مورد بي‌مهري قرار داده، ابراز كرده و از ايشان دلجويي كرديم.

وی در ادامه یادداشت خود نیز آورده است: فارغ از اينكه آيت‌الله صانعي در دو دوره انتخابات از حسن روحاني حمايت كرد، روحاني از شاگردان آيت‌الله صانعي هم بوده كه اتفاقا ارادت ويژه‌اي به ايشان داشته است. در همين مورد پدرم نقل مي‌كرد كه وقتي با آقاي روحاني در مورد آيت‌الله صانعي صحبت مي‌كرده، روحاني چقدر بر فضل و علم ايشان آگاهي داشته و تعريف مي‌كرده‌ و ايشان را يك فاضل تمام عيار توصيف كرده است. همچنين پدر از قول حسن روحاني نقل مي‌كرد كه وقتي قانون وزارت اطلاعات را به شوراي نگهبان برده‌اند-زماني كه آيت‌الله صافي دبير شوراي نگهبان بوده و آيت‌الله صانعي هم كه از اعضاي اوليه شوراي نگهبان بود- ايشان به قدري مستدل و قوي از لايحه‌اي كه نوشته‌ شده ‌بود و مخالفت‌هايي با آن وجود داشت، دفاع كرد كه آيت‌الله صافي نيز قانع شد. در واقع آقاي كروبي با نقل اين خاطره تاكيد داشت كه حسن روحاني نيز بر سواد و جايگاه ايشان به خوبي اشراف داشت به خصوص كه مدتي شاگرد آيت‌الله صانعي هم بود اما در اين سال‌هاي آخر ايشان را مورد بي‌مهري قرار داد. با آيت‌الله صانعي ديدار نكرد تا حاشيه‌اي ايجاد نشده و لطمه‌اي به جايگاهي كه با حمايت ايشان و امثال او كسب كرده‌ بود، لطمه‌اي وارد نشود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Denmark
چرا فیلم صحبتهاش در مورد وضعیت مدیریت کشور را بهش نمی پردازید!
خاله زنکی به نام جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
خاله زنک تر از جهان نیوز شما سراغ دارید؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
نه والا
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز ، این رسم صداقت نیست.