يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۱
۲۷

زنی که اعلامیه انتخاباتی دشمن برای سال ۱۴۰۰ را خواند!

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب: 739614
در واقع رقابتی بودن انتخابات۱۴۰۰مقدماتی دارد که به توجه به آنچه در انتخابات ۹۸ و پس از آن اتفاق افتاد، در نهایت ممکن است رقابتی در همان حد بین یک کاندیدای اصولگرای میانه و تندرو اتفاق بیفتد.
قرائت اعلامیه انتخاباتی دشمن برای ۱۴۰۰
به گزارش جهان نيوز، آذر منصوری، فعال اصلاح‌طلب و قائم مقام حزب اتحاد ملت در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا پیرامون انتخابات 1400 گفته است:

"هنوز هیچ بحث و جمع‌بندی در مجموعه اصلاح‌طلبان در مورد نوع و چگونگی ورود به انتخابات و یا مصادیق آن صورت نگرفته است، اما آنچه روشن است و بر مبنای تجربه‌ای که در انتخابات ۹۸ پشت سر گذاشتیم، بعید است اصلاح‌طلبان بدون حضور کاندیدای اختصاصی خود در انتخابات پیش رو مشارکت جدی داشته باشند."

*خانم منصوری پیش از این هم در اظهاراتی مشابه گفته بود: اگر مبنای تحلیل و پیش بینی ما در خصوص انتخابات ۱۴۰۰، انتخابات اسفند ۹۸ و مجموعه تحولات و اتفاقاتی باشد که پیش از این انتخابات با آن مواجه بودیم، طبعا نه رقابت قابل توجهی در ۱۴۰۰ شکل خواهد گرفت و نه سطحی متفاوت تر از مشارکت مردم در انتخابات ۹۸، در سال آینده اتفاق خواهد افتاد.

او افزوده بود: در واقع رقابتی بودن انتخابات۱۴۰۰مقدماتی دارد که به توجه به آنچه در انتخابات ۹۸ و پس از آن اتفاق افتاد، در نهایت ممکن است رقابتی در همان حد بین یک کاندیدای اصولگرای میانه و تندرو اتفاق بیفتد.

این شنیده شدن صدای دشمن از حلقوم کسانی در داخل و این حرف‌های دیکتاتورمآبانه که معنای صریح "تحریم انتخابات" و خروج از مردمسالاری است به این علت بر فضای ایران عارض شده است که چپ‌های ستادی پروژه تحریم انتخابات مجلس یازدهم که منجر به کاهش مشارکت کسانی از مردم شد را موفقیت‌آمیز می‌پندارند و از سوی دیگر با توجه به استشمام بوی "فتنه اقتصادی" در شامّه آنها؛ گویا ترجیحشان اینست که همین بازی را ادامه بدهند تا حلقه مفقوده قضایایی مثل فتنه 88 یا آبان 98 تکمیل شود و به قول آقایان "وضعیت امنیتی" پدید آید.

این بازی شریرانه اما نیاز به ورود و روشنگری خواص دارد.

چه اگر شاهد این مؤلفه نباشیم و هسته سخت اصلاحات بتواند در پرتو عدم رصد بازی‌های خود؛ در ردای دموکراسی از مردمسالاری خارج شود و صراحتا علمگردان دشمن خارجی در داخل کشور شود؛ آینده خوبی به لحاظ امنیتی پیش رو نخواهد بود و احتمال تکرار آبان 98 وجود دارد.

لازم به توضیح است که اولا شأن یک رجل و یک حزب سیاسی عملگری معقول در فرایند انتخابات بعنوان بارزترین منصه مردمسالاری است و رفتاری غیر از این باید به مثابه خیانت انگاشته شود.

ثانیا و جدای از این مسئله؛ بهانه چپ‌ها برای عدم شرکت در انتخابات نیز به هیچ وجه معقول نیست...

آنها می‌گویند از آنجا که شورای نگهبان کاندیداهای ما را تأیید صلاحیت نمی‌کند پس دلیلی بر حضور ما در انتخابات نیست! این در حالی است که اولا ولو در این حالت هم تکلیف حضور در انتخابات از یک جریان سیاسی ساقط نمی‌شود.

ثانیا شورای نگهبان نامزدهای اصلاح‌طلب را تأیید صلاحیت می‌کند اما منظور آقایان از "کاندیداهای ما"! مشتی پیرمرد سابقه‌دار و اشرار سیاسی هستند که ردّ پای آنها را جز در ناسزاگویی به نظام، سیاه‌نمایی از دستاوردهای انقلاب و در فتنه نمی‌توان دید.

جالب است که ستاد اصلاحات در این زمینه توضیح نمی‌دهد که چرا از معرفی جوانان و یا چهره‌های فاقد سوء سابقه امتناع می‌ورزد و قرار است از آتش پیرمردهای بدسابقه چه آبی برای اصلاحات گرم شود که دائما بر کاندیداتوری آنها اصرار می‌شود!؟

در سمت دیگر باید دانست که اگرچه مشارکت بالای مردم در انتخابات یک عامل افتخار و یک پشتیبان مهم است اما قوام انتخابات به "قانون" است و در صورت رعایت مُرّ قانون نیز انتخابات با هر میزان مشارکتی برگزار خواهد شد. همانطور که در اسفند 98 برگزار شد.

اما اصلاح‌طلبان قصد دارند افکار عمومی را از فهم این قاعده منحرف کنند و با افتخار جلوه دادن یک کار خیانت آمیز (تحریم انتخابات) علیه نظام اسلامی حربه بسازند.

درک این بازی از جانب مردم موجبات "رأی خوب" و انتخاباتی را فراهم می‌کند که از صندوق آن یک کاندیدای مخالف گرانی و رفاه‌گستر بیرون بیاید.

کاندیدایی که بر خلاف خواسته اصلاح‌طلبان منتظر نتیجه انتخابات آمریکا نخواهد بود و با مدیریت جهادی و توجه به ظرفیت‌های داخلی مشکلات کشور را یکان یکان وارد فرایند حل شدن قرار خواهد داد.

البته اگر مردم بخواهند...
مرجع : مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بگذارید همه جناح ها کاندیدا داشته باشند آنگاه خواهند دید که سطح مشارکت چقدر خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
کسی جلوی ورود هیچ جناحی رو نگرفته و الکی مظلوم نمایی رو از الان شروع نکنید .
نادری
Germany
...
Iran, Islamic Republic of
در تمام انتخاباتهایی که تاکنون در جمهوری اسلامی برگزار شده، همواره همه جناحها حضور و کاندیدا داشته اند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
این جریان برانداز یک راهبرد داره وان این است که میگویند:دیگی که برای ما نجوشه سرسگ دران بجوشه،اگر در انتخاباتی کاندید ما دران بیرون نیاد کشوررا باید به اتش کشید!!!
حقیقت گو
Germany
رد صلاحیت گسترده رقیب یک واقعیت است و هر کس آنرا بیان کند دشمن نیست بلکه یک حقیقت گوست!!!
حقیقت گو
Germany
سالهاست این حقیقت توسط افراد مختلف بیان شده !!!
حقیقت گو
Germany
هی دشمن دشمن نکنین مشکل از درون خودتونه!!
دشمن خیلی وقت است توسط سرمایه های داخلی کارش را پیش می برد بعد از این شمشیر ما بر گردن سرمایه دشمن است مطمئن باش.
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می کند و باید هم عمل کند. هر فردی از هر گروهی تخلف کرد باید رد صلاحیت شود. سرنوشت مردم و انقلاب نباید به افراد فاقد صلاحیت سپرده شود
حقیقت گو
Germany
اگه گفتی چرا 92 محمد غرضی تایید و در 96 رد صلاحیت شد؟ .
لیبرالها بدجوری لو رفته اند حنایشان رنگ باخته و موثر نیست
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کلا تاریخ مصرف این جریان خسارت محض تاچندماه دیگه پایان .
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم شورای نگهبان کاندیدای اصلاح طلبها رو تایید کنه تا مثل سال 84 معلوم بشه که حداکثر 10 درصد رای میاره...
مطمئن باش کاندیدا خواهند داشت.
Iran, Islamic Republic of
وی مطلبی که نشان دهنده دشمنی وی با نطام است مطرح ننموده ایشان عنوان کرده اگر در انتخابات آینده کاندیدایی نداشته باشیم بصورت فعال در انتخابات شرکت نمی کنیم !!!!
لیبرالها فقط برای نابودی کشور بصورت فعال حاضر هستند نه برای بقیه کارها
Iran, Islamic Republic of
ممکن است حزب برجام هم کاندیدا داشنه باشد
Iran, Islamic Republic of
همیشه مدعی
Iran, Islamic Republic of
چرا نباید در تصمیمات کشور اصلاح طلبان مشارکت نکنند....
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلب حق مشارکت دارد اما برانداز نه.
محمد حسین حسینی
Iran, Islamic Republic of
من به این خانم حق میدهم چون مطمن دیکر کسی به اصلاح طلبها رای نمی دهد با ید این طوری حرف بزنه شاید مرحم درد باشد والا از غصه می میرند
Iran, Islamic Republic of
افراد دارای شرایط کاندیداتوری حق شرکت در انتخابات را دارند اما حتما کسانی سال۸۸و بعد و قبل از آن برای براندازی نظام تلاش نموده یا با براندازان همنوا بوده اند حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری همین نظام را ندارند..
سید هادی
Iran, Islamic Republic of
حضور اصلاح طلبان در انتخابات 1400 اشتباه بزرگی است . مردم شدید در سختی بسر می برند در شرایط کنونی کشور نیاز به اتحاد ، یکسو بودن و همدلی همه قوا و نهادها را دارد و این امر تنها با یک دولت اصولگرا ، یک دست و متحد محقق خواهد شد. تا شاید کمی آرامش اقتصادی چهره خود را به مردم نشان دهد . یا علی
صادق
Iran, Islamic Republic of
...........