چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 Sep 2020
 
۰
۷۲
روحانی در آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها:

پروتکل‌ها نگذاشت در جمع دانشگاهیان باشم/ نمی‌خواهم پروتکل‌شکنی کنم

يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 739557
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ای کاش پروتکل‌ها به من اجازه می‌داد که امروز در میان دانشگاهیان باشم، گفت: نمی‌خواهم پروتکل‌شکنی کنم.
پروتکل‌ها نگذاشت در جمع دانشگاهیان باشم/ نمی‌خواهم پروتکل‌شکنی کنم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در سخنرانی مجازی به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ دانشگاه‌ها که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: سرآغاز فعالیت تحصیلی سال ۱۳۹۹_۱۴۰۰ را محضر همه اساتید و دانشجویان سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و ای کاش پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها به من اجازه می‌داد که امروز مانند سال‌های گذشته، از نزدیک در میان جمع شما فرهیختگان، اساتید، مسئولین عالی رتبه بخش فرهنگ و دانشجویان عزیز باشم.

وی عنوان کرد: اما چه کنیم اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا برای همه ما لازم الاجرا است و از روز اول مواجهه با کرونا، خود را موظف می‌دیدم در شرکت در مجامع، سفر، برنامه‌ها و فعالیت‌هایم پروتکل‌ها را مراعات کنم و معتقد هستم پروتکل‌شکنی نباید به عنوان یک شیوه در ذهن ما باشد ولو اینکه در برخی موارد اجرای پروتکل با علاقه، خواست قلبی و عواطف انسان سازگاری ندارد.

رئیس جمهور بیان کرد: در آغاز می‌خواهم از همه مقامات مسئول و دانشگاه‌های کشور تشکر کنم که هم در ترم گذشته هم آغاز سال تحصیلی تمام تلاش خود را به کار بستند تا دانش پژوهان، دانشجویان و دانش آموزان از علم و تحصیل باز نمانند و این مسأله بسیار مهمی است و ما معتقدیم جامعه ما همان قدر که به نیازهای ضروری از قبیل اکسیژن‌و آب و هوا نیازمند است به علم و دانش و فعالیت‌های تحقیقی و علمی هم نیازمند است و باید این نیاز و خواسته در هر شرایطی زمین نماند و دانشگاه‌های ما در آغاز سال و امروز به این وظیفه بسیار مهم خود عمل کردند.

روحانی افزود: تشکر دوم من از کادر درمانی سراسر کشور است که از روز اول یعنی بهمن سال گذشته با تمام توان برای سلامت و حفظ جان مردم به میدان آمدند و از هر کوشش و فداکاری دریغ نکردند. خداوند را سپاسگزاریم که امروز بهداشت و درمانی را در اختیار داریم که می‌تواند روی پای خود بایستد بدون اینکه دست نیاز به سوی دیگران دراز کند. امروز می‌بینیم تخت‌های بیمارستان کفاف بیماران ما را داشته است که در سایه تلاش دولت‌های گذشته به ویژه دولت یازدهم و دوازدهم بوده که برای توسعه بهداشت و درمان و برای اینکه بیماران تنها رنج بیماری داشته باشند تمام تلاش خود را به کار گرفتند و شاهد بیمه همگانی و طرح سلامت در سراسر کشور و حتی روستاها بودیم.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر در زمینه دارو شرکت‌های دانش بنیان و وزارت بهداشت بار سنگینی را بر دوش داشتند و امروز حدود ۹۵ درصد نیازهای دارویی را در داخل کشور تأمین می‌کنیم. خدا را شاکریم که مردم ما در سایه تلاش و فعالیت همه عزیزان در کارخانجات، مناطق علمی و تحقیقاتی توانستند نیازهای جامعه را فراهم کنند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: علیرغم جهش علم و دانش در قرون گذشته باز هم می‌بینیم در برابر یک موجود به ظاهر کوچک و ناچیز این چنین درمانده می‌شود و این همه مشکلات برای همه جوامع بشری پیش آمده و می‌بینیم این ویروس زندگی مردم و اقتصاد جوامع را تحت الشعاع قرار داده است. کشورهایی هستند که ۲۰ درصد و ۱۵ درصد و بیشتر اقتصادشان در این چند ماه کوچک شده است و می‌بینیم یک ویروس به ظاهر کوچک زندگی را تحت تأثیر قرار داده است.

روحانی تاکید کرد: این ویروس زندگی، محل کسب و کار و معیشت ما را مجبور کرده با سبک جدید به فعالیت خود ادامه دهند. مهم این است هر فعالیتی را بتوانیم در چارچوب پروتکل ادامه دهیم تا تعطیل نشود. اگر قرار بر تعطیلی بود، می‌دیدید از پایان بهمن و آغاز اسفند زندگی، مواد غذایی و نیازمندی‌های ضروری مردم با چه مشکلات بزرگی مواجه می‌شد و چگونه مردم از معنویت و مناسک روحی و نشاط روحی فاصله می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه توانستیم در این هفت ماه در چارچوب ضوابط پروتکل‌های خود را ادامه دهیم گفت: از دانشگاه‌ها تشکر می‌کنم که امروز در یک آموزش ترکیبی به فعالیت خود ادامه می‌دهند. گرچه برای ما هیچ چیز جای آموزش حضوری را نخواهد گرفت. دیدن استاد، گفتگو با شاگرد، طرح مسائل و سوالات مورد نظر را در فضای حقیقی و حضوری راحت‌تر، بهتر و دقیق‌تر می‌توان انجام داد اما اگر ۱۰۰ پیش ما نبود نباید از ۹۰ صرف‌نظر کنیم. آموزش مجازی می‌تواند جایگزین آموزش حضوری باشد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دانشگاه جایی است که نظریه‌های مختلف را در زمینه‌های متعدد طرح می‌کند و رهنمون ما است که چگونه راحت تر و بهتر زندگی کنیم، گفت: در حالی که دانشگاه همواره فضایی برای نقادی نسبت به حکومت، حاکمان، دولت و جوامع است و شاید هیچ فضایی نقادتر از فضای دانشجویی نباشد. نقد زمانی که با در نظر گرفتن شرایط و واقعیت‌های جامعه و با انصاف توام باشد، بهترین هدیه برای جامعه و مسئولین ماست.

روحانی ادامه داد: کشور ما امروز با دو مشکل بزرگ مواجه است و آن تحریم بی نظیر در تاریخ ایران است و شاید کمتر در جهان شاهد چنین تحریمی بودیم. از آغاز تا پایان سال ۹۷ و سال ۹۸ و نیمی از سال ۹۹ با این تحریم شدید مواجه هستیم اما در عین حال نگذاشتیم دشمنان ما به هدف اصلی خود یعنی شکستن ابهت نظام، درمانده کردن مردم و تسلیم کشور در برابر خواست ناحق آنها به موفقیت و پیروزی برسند.
وی گفت: این یک واقعیت مهم است که امروز در شرایطی هستیم که درآمد نفتی ما که در یک سال ۹۰ تا ۱۲۰ میلیارد دلار بوده، در سال گذشته یعنی سال ۹۸ کمی بیش از ۲۰ میلیارد است و این نشان می‌دهد جامعه ما با چه مشکلاتی روبرو است.

رئیس‌جمهور با تاکید براینکه ما باید روی پای خود بایستیم و به درون بنگریم و از توانمندی‌های داخلی استفاده کنیم و چشمانمان به بیرون نباشد، اضافه کرد: اما این واقعیت هم هست که بدون تعامل با جهان زندگی بسیار سخت و گاهی ناممکن است. ما باید بتوانیم تولیدات خود را در فضای بیرون کشور عرضه کنیم و آنچه نیاز داریم و در داخل کشور وجود ندارد از فضای بیرون تامین کنیم. حتی در دارو و درمان هم ضمن اینکه خوداتکا هستیم اما در برخی موارد نیازمند مواد اولیه، مواد ساخته شده و واکسن هستیم و باید از دیگران بگیریم و اخذ کنیم و باید دارو و تجهیزات پزشکی بیش از نیاز خود را صادر کنیم.

رئیس‌جمهور بیان کرد: در کالاهای اساسی نیاز داریم به خرید خارجی و مواردی نیاز به فروش در فضای خارجی داریم. پس هم باید روی پای خود بایستیم هم باید شرایط تعاملی را با دنیا برقرار کنیم‌. ضربه دشمن در همین فضا است که می‌خواهد رابطه ما با جهان را دچار اختلال کند و ما باید بتوانیم این مشکلات را در شرایط امروز حل و فصل کنیم.

روحانی تصریح کرد: همین‌جا خدمت ملت و دانشجویان و اساتید عرض می‌کنم علیرغم همه مشکلات، آنچه برای کالای اساسی ما نیاز بوده تقریباً در این شش ماه اندازه پارسال و در برخی موارد بیش از پارسال توانستیم تامین کنیم و علی رغم همه مشکلات توانستیم نیازمندی‌های جامعه را در حد توان خود مرتفع کنیم با اینکه مشکلات امسال به مراتب از پارسال بیشتر است و در سه ماه اول به خاطر کرونا مشکلات ما مضاعف و واردات و صادرات ما با مشکل روبرو بود و در سه ماه اول با رشد منفی سه و نیم درصدی مواجه بودیم.

وی افزود: اما در ماه پنجم دارای رشد مثبت هستیم و توانستیم در تیر ماه و مرداد ماه نسبت به تیر و مرداد پارسال رشد مثبت داشته باشیم و معنای آن این است که بعد از سه ماه توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و بتوانیم فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف به صورت عادی ادامه دهیم. در تیر و مرداد تقریباً صادرات و واردات ما به سال گذشته برگشته و در برخی موارد بهتر شده است. علی رغم سختی و مشکلات، حرکت مردم و جامعه ما حرکتی بوده است که توانسته است معضلات و مشکلات جامعه را در حد توان حل و فصل کند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ضمن اینکه دشمن در هدف استراتژیک خود ناموفق بوده، علاوه بر آن در تمام اهداف سیاسی و حقوقی خود نیز ناموفق بوده است. اگر دشمن در زمینه اقتصادی برای ما مشکلاتی ایجاد کرده و اگر در زمینه منابع مالی توانسته برای ما مشکلاتی بوجود اورد اما در زمینه سیاسی و حقوقی دچار شکست‌های کم نظیر شده است. یعنی دشمنان ما در سازمان ملل متحد که آنجا را همیشه حیاط خلوت خود می‌دانستند و فکر می‌کرده هر زمان کاری دارند شورای امنیت و سازمان ملل در مشت آنها است و به راحتی می‌توانند اقدامات خود را انجام دهند آمریکا حداقل با سه شکست بزرگ تاریخی در طول ماه‌های اخیر با آن مواجه شده است.

روحانی خاطرنشان کرد: آمریکا در یکی از اهداف خود که بازگرداندن و ادامه تحریک تسلیحاتی بود، در سازمان ملل و شورای امنیت، از ۱۵ رأی، ۱۳ رأی در برابر او بودند و در طرح اخیر که به اصطلاح استفاده از ماشه بود، هیچ عضوی از اعضای شورای امنیت با آمریکا موافقت نکردند و آمریکا که گفته بود در یک ماه به پیروزی می‌رسد اصلاً نتوانست این پروسه را آغاز کند و این یکی از موفقیت‌های بزرگ سیاسی و حقوقی ملت ما در تاریخ است‌.

وی تصریح کرد: آمریکا نتوانست این طرح را تا امروز شروع کند و استارت بزند. یعنی شورای امنیت کاملاً به طرح آمریکا تا امروز بی‌اعتنا بوده است و پایان شهریور، پایان زمانی است که در قطعنامه ۲۲۳۱ پیش‌بینی شده است. گرچه آمریکا به دلیل اینکه از برجام خارج شده است اساساً عضویت در برجام ندارد که بتواند از این پروسه استفاده کند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما از لحاظ سیاسی موفقیت‌های بزرگی بدست آوردیم.

همانطور که دانشگاه‌ها و دانشجویان ما باید نقد و انتقاد کنند به همان گونه باید واقعیت‌های مهم و موفقیت‌های بزرگ را با قلم و تلاش خود برای جامعه تشریح کنند.

سه موفقیت بزرگ سیاسی و حقوقی را در اختیار داشتیم و چند موفقیت بزرگ حقوقی را در دادگاه بین المللی لاهه در اختیار گرفتیم و هم در یک موضوع بانکی و اوراق بانکی ما در قدم‌های اول در دادگاه‌های بین المللی در زمینه اصل صلاحیت موفق بودیم و ادامه می‌دهیم و هم در زمینه برجام در دو مرحله موفق شدیم. مرحله اول صلاحیت و مرحله دوم حکم کوتاه مدتی بود که دادگاه صادر کرد که در هر سه زمینه توانستیم موفقیت به دست بیاوریم. این موفقیت‌های سیاسی و حقوقی در تاریخ کشور ما بسیار اهمیت دارد.

رئیس‌جمهور افزود: در زمینه اقتصادی علی رغم مشکلاتی که داشتیم در هر هفته شاهد افتتاح‌های بسیار بزرگ در زمینه‌های مختلف در کشور هستیم و این به آن معنا است که ما سال جهش تولید را از یاد نبردیم و به آن عمل کردیم و عمل خواهیم کرد. نکته دیگر اقدام بسیار ارزشمند دانشگاه‌های ما در سال‌های گذشته است‌. ما در همه میدان‌ها توانستیم به پیش قدم بگذاریم. همه آمارها و شاخص‌ها به ما نشان می‌دهد شرایط امروز به نسبت سال ۹۲ با یک فاصله قابل توجهی موفقیت به دست آورده است.

روحانی گفت: اگر ۷ سال پیش یکی از دانشگاه‌های ایران در لیست دانشگاه‌های برتر بود امروز ۴۰ دانشگاه ما در لیست هستند، یعنی دانشگاه‌های ما در مقایسه با دانشگاه‌های بزرگ جهانی در طی این مدت با تلاشی که انجام دادند به این جایگاه رسیدند. در شتاب علمی در برخی سال‌ها در دنیا اول بودیم و این نشان می‌دهد در شرایط تحریم و شرایط بسیار سخت، ما مسیر علم و دانش و پیشرفت علمی را فراموش نکردیم و به بهترین شکل انجام دادیم. اگر جایگاه ما در نوآوری ۱۲۰ بود امروز جایگاه ما ۶۵ است و این نشان می‌دهد در نوآوری چه حرکت خوبی در هفت سال گذشته انجام دادیم.

وی اضافه کرد: ما در زمینه شرکت‌های دانش بنیان دارای توفیق باورنکردنی هستیم که تقریباً نزدیک به صد برابر شده است. اگر شرکت‌های دانش بنیان ما در سال ۹۲ حدود ۵۴ شرکت بوده امروز به بالای ۵ هزار رسیده و تقریباً تعداد شرکت‌های دانش بنیان ما صدبرابر هفت سال پیش شده است. درآمد شرکت‌های دانش بنیان ما در طول این ۷ سال، ۶۰۰ برابر شده است‌. پس ما در علم، پیشرفت و تحول هستیم و امروز دانشگاه‌های ما در مسیری قرار دارند که می‌توانند خودکفا شوند و روی پای خود بایستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر همکاری دانشگاه‌های ما با تولید و با شرکت‌های دانش بنیان و کارخانه‌های نوآوری بیشتر شود، دانشگاه‌های ما می‌توانند در نیازمندی‌های خود خودکفا باشند و روی پای خود بایستند و نیازی به بودجه دولت نداشته باشند در عین حال تا روزی که نیاز است اولویت نیازمندی دانشگاه‌ها به عنوان اولویت مهم برای دولت است و همواره دولت در این زمینه تلاش کرده و به تلاش خود ادامه خواهد داد.

روحانی با بیان اینکه امروز، روز تاب‌آوری مضاعف برای ملت بزرگ ایران است، گفت:

تاب‌آوری در برابر تحریم، تحریم بی نظیر با توطئه‌هایی که علیه ملت ما بوده است و تاب آوری در برابر ویروس کرونا. این تاب آوری مضاعف برای ملت ما است و این تاب آوری مضاعف در سایه اعتماد و امید امکانپذیر است. اگر ملتی به خودش اعتماد نکند و احساس کند در برابر فشار عظیم بیرونی شکسته می‌شود، آن ملت در اهداف ملی خود موفق نخواهد بود.

وی ادامه داد: علت اینکه توانستیم ۴۲ سال در برابر فشارها ایستادگی کنیم و علت اینکه در این سه سال اخیر توانستیم در برابر این فشار بی‌نظیر اقتصادی ایستادگی کنیم، اعتماد ملت ما بوده است و مردم به خود، ساختار، نظام، فرهیختگان، دانشگاه و اساتید خود اعتماد کردند. تا روزی که این اعتماد وجود دارد این ملت به مقاومت خود ادامه خواهد داد. در کنار این اعتماد ملی امید وجود دارد. همانطور که سرمایه اجتماعی برای ما یک سرمایه بزرگ است، اعتماد و امید ملی هم برای ما مهم است.

اگر قرار باشد ما به آینده امید نداشته باشیم نمی‌توانیم در برابر مشکلات ایستادگی و معضلات را حل و فصل کنیم.

رئیس‌جمهور با تاکید براینکه دانشگاه نقش مهمی در اعتماد و امید آفرینی دارد، عنوان کرد: امروز همانطور که بیمارستان‌ها به ملت ما امید دادند و مردم می‌دانند اگر با یک مشکل و بیماری مواجه شوند پزشک دلسوز، حاذق و بیمارستان مجهز در اختیار آنهاست و آن بیمارستان و پزشک فداکار هستند که به مردم اعتماد می‌دهد و نگرانی و اضطراب را از مردم دور می‌کند تا هراسی برای مشکلات پیش رو در زمینه بهداشت و درمان نداشته باشند. اگر آن فداکاری و امکانات نبود این اعتماد هم وجود نداشت.

روحانی اضافه کرد: علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰ هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده می‌کند. برای اینکه می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳ سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰ سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد. اعتماد مردم بر مبنای کارکرد نظام و دولت است. وقتی مردم می‌بینند در شرایط کرونایی دانشگاه، تحصیل دانشجویان و فرزندانشان را فراموش نکرده و با هر سختی و مشکلات حضوری و غیرحضوری دانش و ترقی فرزندانشان را ادامه خواهد داد و وقفه ایجاد نخواهد شد و اضطراب به وجود نیامد، می‌توانند به کشور و نظام خود اعتماد کنند.

وی تاکید کرد: این ما هستیم که باید دست به دست هم دهیم تا برای همیشه اعتماد ملی را حفظ کرده و امید را برای آینده جامعه حفظ کنیم. دانشگاه‌های ما نقش بسیار بزرگی در سرمایه و امید اجتماعی و اعتماد ملی دارند و درخواست من از همه اساتید و دانشجویان این است که می‌دانم سال سختی است و تحصیلات دانشجویان در شرایط بسیار سختی آغاز شده، اما می‌توانیم با دادن امید و نشاط به جامعه شرایطی را برای جامعه به وجود آوریم که مردم با هراس و اضطراب کمتر یا بدون هراس و اضطراب و با امید کامل به مسیر و راه زندگی خود ادامه دهند.

روحانی در پایان تصریح کرد: بار دیگر این روز پر افتخار را به همه دانشجویان عزیز تبریک می‌گویم و امیدوارم شرایط پروتکل‌های بهداشتی اجازه دهد تا در ماه‌های آینده فرصتی پیشروی من قرار گیرد تا از نزدیک سخنان، کلام و نقد و راهنمایی اساتید و دانشجویان را بشنوم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کاش می امدی
سیدمحمدحسین
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا ایشان جزو گروه های حساس جامعه هستند
ب
Iran, Islamic Republic of
ایشان سال قبل که آمد مگر توانست جواب دانشجویان را بده/؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
نه نتوانست اما هر چه بود اومد و احترام گذاشت امسال هم کرونا نذاشت
Iran, Islamic Republic of
کرونا برای همه اشکال نداره و با یه ماسک در سخت ترین مکانها حاضر میشن .
Iran, Islamic Republic of
حقیقتا هیچ عنادی با ایشون ندارم ولی انصافا طبق کدوم پروتکل رییس جمهور نباید از جاش تکون بخوره.
کاش می آمدی
Iran, Islamic Republic of
...
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
مثلا" مي آمد چي ميشد ؟؟.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
جالبه یعنی وزیر بهداشت که خودش پروتکل تصویب میکنه خودش داره پروتکل شکنی میکنه....!!!
Iran, Islamic Republic of
هیس چیزی نگو!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
جرا بچه های مردم را داشگاه میفرستید ولی خودت نمیروی؟...
Iran, Islamic Republic of
رئیس دولت رو با دانش آموزان یکی میکنید!!!؟
Iran, Islamic Republic of
رنگ خون بعضیها فرق دارد مقایسه نکن عمو.
Iran, Islamic Republic of

درحال حاضرتورم درکشور به 80 درصد رسیده متاسفانه دولت روحانی برای کنترل تورم هیچ برنامه ای ندارد.
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت روحانی، دولتمردان درمورد دلیل گرانی وافزایش به مردم توضیح نمی دهند.
Iran, Islamic Republic of
اره چه خوب بود می امدید و از افتخارات دولت تدبیرتان می گفتید..
Iran, Islamic Republic of
آهان ! یعنی اگر در پشت تریبون و فاصله زیاد سخنرانی کنی پروتکل شکنی است آنوقت مردم بدبخت در مترو و اتوبوس چه می کشند !!!
Iran, Islamic Republic of
قیمت لبنیات و... درسراسرکشوردرسال 97 به صورت غیر قانونی افزایش یافت.
دولت روحانی برای حل مشکلات اقتصادی مردم وکشور برنامه ندارد.
دراین مدت 8 سال هیچ کاری برای مردم وکشورنکرده است وهمچنان نیزادامه می دهد.
Iran, Islamic Republic of
اجرا نشدن وعده مسولان اعتماد مردم را خدشه دار می کند.
اگر وعده های اجرا نشده و و یا نیمه تمام بماند، مردم به مدیران آینده نیز بی اعتماد می شوند.
Iran, Islamic Republic of
دولت اجازه نمی دهد سازمان تعزیرات بر بازار و قیمت ها نظارت کند.
دولت هیچ نظارتی بر واردات و توزیع کالاها ندارد.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
همه ابزار براي كنترل قيمتها در دست دولت است عمدا" اقدامي نمي كند دست روي دست گذاشته است .
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان درسراسرکشور 10 درصد افزایش داده است.
افزایش قیمت کالاها و اجناس و... درسال 1397 بالای 10 درصد غیرقانونی است و دولت روحانی مقصر اصلی است.
درسال1397 درسراسرکشور قیمت کالاها، اجناس، تولید داخلی از20 درصد الی 900 درصد افزایش یافته است.
Iran, Islamic Republic of
عجب!!!
Iran, Islamic Republic of
یاد جمله معروف قالیباف افتادم در مناظره ها !!!!!!!!!!!!!!!
فواد
Iran, Islamic Republic of
.....
Romania
لابد ما متوجه نیستیم که رییس مجلس و رییس قوه قضائیه می تواند بین مردم برود ولی«طبق پروتکل»رییس قوه اجرایی کشور نمی تواند در یک سالن بزرگ و با فاصله چند متری برای چند تا استاد و دانشجو حرف بزند.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...!!!
ولایت
Iran, Islamic Republic of
با سلام وخدا قوت امام حسین ع می فرماید :بترسید از ظلم کردن در حق کسیکه بجز خدا کسی ندارد...
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
دولت برای وزارتخانه صنعت معدن و تجارت وزیر معرفی نکرده است در سال رونق اقتصادی و تولید داخلی وزارت مهمی مثل صنعت بی وزیر است یعنی چه ؟ایا غیر از بی تدبیری چیز دیگری می تواند باشد..
Iran, Islamic Republic of
پول مصرف برق، آب و گاز در زمان حکومت دولت احمدی انژاد، 2 تا 3 هزار تومان بود ولی در زمان حکومت دولت روحانی 200 تا 600 هزار تومان شده است.
Argentina
جناب...
منم دوست دارم پروتکل ها رو رعایت کنم.ولی مجبور شدم همین الان سوار مترویی بشم که همه بهم چسبیدند..
Iran, Islamic Republic of


نتیجه خصوصی سازی و بخش خصوصی درکشور امروز عامل اصلی گرانی، افزایش قیمت غیر قانونی خودرو، کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه و تولید داخلی کشور بوده است.
Iran, Islamic Republic of
جهانگیری: همه انتقادات علیه دولت را در ۵ دقیقه جواب می‌دهم/ جناب معاون اول «زنو نابین»! ولی متاسفانه هنوز هم هیچ خبری نیست چرا؟!.
Iran, Islamic Republic of
دویست هزار تومان اینترنت (35 گیگ بین‌المللی و 70 گیگ داخلی) یک‌ساله از همراه اول خریدم. با وجودی که از داخلی بالای (50 گیگ) باقی مانده است و تنها 4 ماه از یک سال آن گذشته است وقتی با کارشناس مربوطه صحبت کردم گفتند چون 35 گیگ بین‌الملل شما در شرف اتمام است 70 گیگ داخلی شما اگر هم استفاده نکرده باشی تمام‌شده تلقی می‌شود؟! چه کسی باید به کارهای این شرکت رسیدگی کند؟
Iran, Islamic Republic of
4،5 کارخانه مطرح و معروف تولید کره قابلیت حجم ذخیره‌سازی بالغ بر 5،6 هزار تن را دارا می‌باشند و ذخیره‌سازی کره‌های تولیدی کیلویی 45 تومانی که الان به کیلویی 80 تومان فروخته می‌شود، حداقل 200 میلیارد تومان سود بادآورده را نصیب این کارخانه‌ها نموده است. با توجه به اطلاع قبلی این کارخانه‌ها از گران شدن کره و در عین حال ذخیره‌ کردن آن از وزارت صمت می‌خواهیم توضیح بدهد.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of

كجاي كاري برادرجان ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی یک حرف قشنگ و پخته زده بود؛ گفته بود ما به عقب برنمی‌گردیم. راست گفت! دیگر کسی خانه‌ای متری 2 میلیون تومان و سکه سه میلیون تومان و پراید بیست میلیونی و گوشت کیلویی 35 هزار تومان و مرغ کیلویی 4 هزار تومان و تخم‌مرغ کیلویی سه هزار تومان را نخواهد دید.
Iran, Islamic Republic of
کسانی که می‌گفتند آب خوردن ما هم به برجام ربط دارد برای آب مردم خوزستان چه اقدامی کردند؟ ولی ببینند که سپاه بدون برجام آب را به غیزانیه خوزستان برد!
Iran, Islamic Republic of
خطاب به اصلاح‌طلبان غربگرا بنویسید چوب تر هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا به تن این ملت خورده و از هر دو حزب بیشترین آسیب را دیده‌ایم. بنابراین فرقی نمی‌کند که در آمریکا کدام حزب در رأس قدرت باشد.
Iran, Islamic Republic of
چرا روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها حاضر نشد؟
وزیر بهداشت دلیل عدم حضور رئیس‌جمهور به صورت حضوری در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها را فشار وزارت بهداشت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی اعلام کرد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
قبلا دیده بودیم حکم تشویقی مدیر کلی برای خودش یا حکم مرخصی برای خودش زده بود ولی ندیده بودیم رئیس ستاد کرونا برای خودش حکم یکجا نشینی صادر کند در حالی که مخاطبینش همه حضوری آمده اند.
Iran, Islamic Republic of
تصاویر/ اقدام نمادین دانشجویان در محل برگزاری سخنرانی روحانی
همزمان با سخنرانی حجّت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران با برگزاری نشستی در مقابل محل برگزاری سخنرانی رئیس‌جمهور به بیان مطالبات خود پرداختند. جمعی از دانشجویان هم با در دست داشتن پلاکارد‌هایی به عملکرد دولت و رئیس جمهور انتقاد کردند.
Iran, Islamic Republic of
شما نظر بدهید/ پیروزی ترامپ یا بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه تفاوتی برای ایران دارد؟
ترامپ یا بایدن مورد اعتماد ما نیست.
ترامپ، بایدن، هردو تروریست هستند.
Iran, Islamic Republic of
آقای حسن روحانی قیمت دلار چقدر است؟.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا عامل اصلی اغتشاشات منطقه‌ای و بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است
Iran, Islamic Republic of
مطهری: باید از کویت و عربستان قدردانی شود
درپاسخ به مطهری
کویت و عربستان درجنگ تحمیلی هشت ساله به صدام کمک مالی می کردند ولی متاسفانه شما هنوز هم درک نمی کنید
Iran, Islamic Republic of
سیاست های نادرست، غلط و اشتباه آمریکا جنایتکار شماره یک منطقه را بی ثبات می کند
Iran, Islamic Republic of
ترامپ و بن سلمان ذینفعان اصلی سازش بحرین و اسرائیل هستند
Iran, Islamic Republic of
عربستان و کویت از رژیم صدام دیکتاتور کمک و حمایت کردند/ مطهری: باید از عربستان و کویت قدردانی شود، شرم آور است.
حسن
Iran, Islamic Republic of
چقدر تو وپروتکل ها خوب هستید
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی! عراق گفت پروتکل ها رعایت کنید و بیایید سفر اربعین. نظر اعلامی شما با نظر اعلامی عراق فرق می کند!
Iran, Islamic Republic of
اجرایی شدن بی مطالعه و انی قیمت بنزین و بعد روش غلط در توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی که بدون کنترل به افراد و سازمان های مختلف دادید و ان ها هم فروختند به قیمت بالا کافی است که به مدیریت شما نمره منفی بدهیم، وعده های انتخاباتی که اصلا اجرایی نشد بجای خود بماند..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کاش می امدی
Iran, Islamic Republic of
دیگران به احترام شما امدند شما هم باید تشریف می اوردید
Iran, Islamic Republic of
جناب اقای روحانی پروتکلی که وزارت بهداشت شما به همگان توصیه میکند و شما از ان استثناء نیستید 1- زدن ماسک 2- رعایت فاصله اجتماعی 3- شستن دستها با صابون یا مواد ضد عفونی کننده است
Iran, Islamic Republic of
شستن دستها و ماسک زدن کافی بود که شما هم پروتکلها را رعایت کرده و قدم رنجه میفرمودید .
Iran, Islamic Republic of
اقای دکتر روحانی کنار گود نشستی میگی لنگش کن . چرا خودت با رعایت پروتکلها در جمع مردم حتی نخبگان نمیایی ؟ ا
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
كاري كه روحاني با اقتصاد و معيشت مردم ايران كرد در اين 7 سال جنگ جهاني اول و دوم و كرونا با مردم دنيا نكرد !!!!
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
کی دولتش تموم میشه خدا؟!!!
Iran, Islamic Republic of
جناب رییس جمهور انزمانی که کرونا نبود شما برای بازدید از کارخانه از توی خودرو کارگران را دیدید
الان که کی از شما توقع داره به خاطر کرونا ریسک کنید؟


































/
Iran, Islamic Republic of
خون شیخ حسن روحانی از خون ملیونها دانش اموز و دانشجو و استاد دانشگاه و نماینده مجلس و روسای قوه مقننه و قضائیه رنگین تر است؟!! .
میشل
Iran, Islamic Republic of
آقای رییس بدتر از اون اینه که آمریکا نگذاشت به ملت ایران خدمت کنید!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی شما که رئیس ستاد مقابله با کرونا هستید می‌شود برای ما یک پروتکل بنویسی که همش توی خونه بنشینیم .
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
نمی‌خواهم پروتکل‌شکنی کنم.
با گران كردن بنزين و ارز و طلا و ...
دل مليونها ايراني را شكستي
حالا يه پروتكل هم روش چيزي نميشه نترس .
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور کشور فارسی زبان ایران ! پروتکل نه ! شیوه نامه و یا حداقل ؛ دستورالعمل ! فارسی را پاس بدار !
پارسا ح
Iran, Islamic Republic of
.چطور ۸۰میلیون هر روز خدا بیرون هستن ...اونوقت حرف از پروتکل میزنید؟.