سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 Sep 2020
 
۰
۸

قالیباف: شاهد تحول در بورس خواهیم بود

يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: 739549
رئیس مجلس با اشاره به بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، گفت که به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود.
قالیباف: شاهد تحول در بورس خواهیم بود
به گزارش جهان نيوز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) مجلس شورای اسلامی و در آغاز جلسه علنی اظهار داشت: در جلسه غیرعلنی صبح امروز که بیش از دو و نیم ساعت ادامه پیدا کرد، عمدتا متمرکز به مسائل حوزه بازار سرمایه و بورس بود موضوع را بررسی کردیم.

وی افزود: مجلس یازدهم با اولویت مسائل اقتصادی را در دستور کار خود دارد. این در حالی است که در روزهای اخیر به طور ویژه در حوزه کمیسیون‌های تخصصی و به ویژه کمیسیون‌های اقتصادی مجلس پیگیر مسائل حل مشکلات اقتصادی بودند و جمع‌بندی نمایندگان برگزاری جلسه غیرعلنی امروز مجلس بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: در جلسه غیرعلنی امروز وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی جلسه داشتیم و از صبح نمایندگان و کمیسیون‌ها مباحثی را مطرح کردند که جمع‌بندی این نشست جهت اطلاع مردم به صورت خلاصه و فشرده اعلام می‌کنم.

قالیباف خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند که مجلس شورای اسلامی مصمم است که حمایت و تقویت لازم و تثبیت را در بازار سرمایه و بورس انجام دهد و تلاش کند تا هدایت نقدینگی در بازار بورس به سمت مسائل تولیدی برود و ما بتوانیم پروژه‌های صنعتی و تجاری را تکمیل کرده و تولید در کارخانجات و دیگر بخش‌ها بهتر شده و هدایت را به صورت جدی و اساسی داشته باشیم. ضمن اینکه حتماً باید سرمایه و پول مردم در بورس به درستی صیانت شود و این موضوع از اولویت‌های مجلس است و در این راستا حتما کمک‌هایی که لازم باشد به دولت به منظور تثبیت بورس انجام خواهیم داد.

وی گفت: در دو هفته قبل بحث افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را در مجلس بررسی کردیم؛ لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های دولتی در بورس چندی پیش در مجلس یازدهم و کمتر از 23-22 روز نهایی شده و تصویب شد. این در حالی است که همین موضوع می‌تواند موجب عمق بخشی، هدایت و تثبیت نقدینگی بورس و اموال مردم شود.

وی گفت:‌ لازم است در بحث بورس به تصمیمات جدید رسیده و آن را مورد توجه قرار دهیم که امروز این تصمیمات در مجلس گرفته شد و وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و مجموعه شورای عالی بورس که در روز پنج‌شنبه جلسه‌ای داشته و من در جریان مباحث آن نشست هستم مصمم هستیم که این کار را پیش ببریم.

قالیباف خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات یکه امروز جمع‌بندی شد بحث بازارگردانی در بورس بود که این موضوع یکی از نکات مهم و جدی است که باید از دو روش به این موضوع توجه کنیم؛ باید متغیرهای در بورس را مورد توجه قرار دهیم مانند حجم مبنا و حداقل سفارش و ضریب اعتباری سهام در کارگزاران و سقف استفاده از اعتبار در بازار سرمایه که مجلس مصمم است در کارهای کارشناسی و نظارتی خود در بورس به این موضع توجه کند.

وی گفت:‌ در موضوع بازارگردانی موضوع جدی و اساسی که تصمیم‌گیری شد و حتما از همین امروز در بورس باید دنبال شود و ان‌شاءالله اجرایی خواهد شد آن است که بخشی از شرکت‌های موجود در بورس که اکثراً حقوقی و دولتی هستند در زمان اوج بازار درآمدهایی را داشتند که بخشی از این درآمدها به هر دلیلی از بازار بورس خارج شد و از ظرفیت بورس کم شد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد:‌ ما در مجلس مصمم هستیم که آن شرکت‌هایی که این اتفاق رخ داده و همه آنها شرکت‌هایی هستند که دولتی بوده و مدیریت دولتی دارند مکلف هستند که این وجوه را به بازار بورس بازگردانند و این بازار را تقویت کرده و بازارگردانی در بورس به درستی پیش رود و کسی در بورس خارج از این موضوع لیدری بورس را انجام ندهد که همین موضوع امروز در مجلس جمع‌بندی شد و به صورت جدی آن را پیش خواهیم برد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ابزارهای پوشش ریسک و بیمه سهام بازار بورس هم مورد توجه جدی است به همین دلیل اختیارات فروش تبعی که در بازار بورس وجود دارد باید مورد بررسی قرار دهیم البته زیان ناموجه را نبایستی به منابع بیت‌المال وارد کنیم ولی بایستی این کار را برای حفظ بورس انجام دهیم.

وی درباره دیگر موضوع مورد بررسی قرار گرفته در نشست علنی امروز مجلس گفت:‌ در این نشست توافق شد که از ساز و کارهایی که ما بتوانیم سهام خزانه و کاهش مزیت‌های سهام خزانه غیرمستقیم را برای تقویت در ساز و کارهای رسمی خزانه در بورس در دستور کار قرار دهیم.

قالیباف گفت: با اطمینان عرض می‌‌کنم که مجلس و دولت با جمع‌بندی که امروز در صحن مجلس و با حضور وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی و تصمیمی که در روز پنج‌شنبه در شورای عالی بورس گرفته شد با نظارت و پیگیری مجلس و کمیسیون‌های اقتصادی این کار را انجام خواهیم داد و جهت مردم اعلام می‌کنم از صبح فردا (دوشنبه) 9 صبح با حضور من و رؤسای کمیسیون‌های مربوطه و وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی تصمیم‌گیری کرده و ان‌شاءالله در این هفته شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود.
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سیاست های نادرست، غلط و اشتباه دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس عامل اصلی مشکلات اقتصادی مردم و کشور بوده است و مردم ایران را گرفتار کرده است.
نتیجه خصوصی سازی و بخش خصوصی درکشور امروز عامل اصلی گرانی، افزایش قیمت غیر قانونی خودرو، کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه و تولید داخلی کشور بوده است.
Iran, Islamic Republic of
پول برق مصرف در زمان حکومت دولت احمدی انژاد، 2 هزار تومان بود ولی در زمان حکومت دولت روحانی 200 تا 600 هزار تومان شده است.
Iran, Islamic Republic of
قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/06/23؛ رکوردهای جدید دلار و سکه؛ عبور دلار از 26 هزار تومان؛ سکه 12 میلیون و 500 هزار تومان شد
Iran, Islamic Republic of
افزایش ۴۵ درصدی تولید در ایران خودرو/ قیمت خودرو در کشور به مدت سه سال است غیر قانونی بوده است.
احمد
Iran, Islamic Republic of
کمر مردم از گرانی روز افزون شکسته شده آنوقت شما از تحول در بورس حرف می زنید.
Iran, Islamic Republic of
دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس ازسال 1392 تاکنون ثابت کردند که به دنبال حل مشکلات اتقصادی مردم و کشور نبوده و نیستند و هم عامل اصلی مشکلات مردم و کشور هستند.
Iran, Islamic Republic of
جون مادرتون ساكت شيد حرف نزنيد
شد يه وعده بديد مردم رو به خاك سياه نشونيد مردم رو
United States
تحول همراه با گشایش؟؟!!!!