پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - 24 Sep 2020
 
۰
۲۱

دفاع مجله اصلاح طلب از حقارت رئیس جمهور صربستان!

يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۹
کد مطلب: 739502
یک نشریه زنجیره‌ای در اقدامی عجیب، از رفتار حقیرانه رئیس‌جمهور صربستان در مقابل ترامپ تمجید کرد.
دفاع مجله اصلاح‌طلب از حقارت رئیس‌جمهور!
به گزارش جهان نيوز، مجله صدا که در اختیار کارگزاران بود و مدتی است به حزب اتحاد ملت (جایگزین حزب منحله مشارکت) واگذار شده، درباره تحقیر رئیس‌جمهور صربستان توسط ترامپ نوشت: هفته گذشته صفحه اول روزنامه‌های جناح راست (!؟) و کانال‌های افسران جنگ نرم پر شده بود از عکس رئیس‌جمهور صربستان در دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید. راست گرایان ایرانی نوشتند و تیتر زدند عکسی که ترامپ از مذاکره و مذاکره‌کننده می‌پسندد، این است: همچون برّه‌ای در مذبح و برده‌ای در مسلخ.

این نشریه می‌افزاید: آیا اقداماتی از جنس کنش رئیس‌جمهور صربستان را باید مایه شرمساری او دانست؟ فرض کنیم سیاستمدار صرب همچون متهمی در اتاق بازجویی و حتی یک برده در مقابل همتای آمریکایی خود نشسته است؛ اگر منافع صربستان چنین اقتضایی کند، باید اقدام رئیس‌جمهور این کشور را تمسخر کرد یا باید آن را عقلانیتی سیاسی خواند؟! ووچیچ در بلندمدت سیاستمداری خواهد بود سرافراز و متعهد به منافع ملی، حتی اگر در کوتاه‌مدت بی‌هنران مدعی، او را به باد تمسخر گیرند!

این نوشته آمیخته با حقارت در حالی است که اولا حفظ حرمت طرف مذاکره‌کننده ربطی به چپ و راست در ایران ندارد و قاعده‌ای جهانی است که فقط مستکبرانی مانند ترامپ آن را زیر پا می‌گذارند. و عجیب اینکه در این فقره، گروهکی‌های مشارکت در لباس مجیزگویی و توجیه اقدام رذیلانه ترامپ درآمده‌اند. آنها مزدور ترامپند یا نوکری اوباما را می‌کردند یا هردو؟!

ثانیا اگر منتقدان راست محسوب می‌شوند -که دروغ و خلاف واقع است، چرا که جریان ضدآمریکایی هستند- نشریه حامی توهین و تحقیر رئیس‌جمهور آمریکا طبق تقسیم‌بندی مجعول خود، مثلا چپ به حساب می‌آید؟ کدام چپ؟ چپ آمریکایی دست‌ساز سرویس جاسوسی سیا که ماله‌کش سیاست‌های آمریکا باشد؟

ثالثا کدام مذاکره‌کننده‌ای در طول تاریخ توسط طرف مذاکره مورد توهین و تحقیر واقع شد و پس از آن، حقوق مردمش را به او دادند؟! یاسر عرفات؟ شاه حسین اردنی؟ ملک سلمان که ترامپ او را گاو شیرده لقب داد و گفت از عربستان 450 میلیارد دلار گرفتیم و برای بقای خود باید بیشتر از این بپردازند؟ نویسنده ارگان حزب اتحاد ملت کدام‌یک از این عناصر ذلت‌پذیر را الگوی خود قرار داده؟ یا اینکه پول مزدوری و یا وعده حمایت سیاسی دریافت کرده‌اند؟ یا دنبال بهانه‌ای برای پناهندگی می‌گردند و بنابراین مامور شده‌اند مرتکب خیانت حداکثری شوند؟ آیا نشنیدند که آقای روحانی خوش‌بین به مذاکره پس از عهدشکنی دولت ترامپ، مذاکره مجدد را دیوانگی خواند؟ مجانین یا آنها که خود را به دیوانگی زده‌اند، در این حزب نفوذزده چه می‌کنند؟

بیشتر بخوانید:
خفت رئیس‌جمهور صربستان/ نظر شما چیست؟
مرجع : کیهان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
از نظر شما اصلاح طلبان هر ذلتی را باید پذیرفت ....
Iran, Islamic Republic of
دکترین فوق مانند دکترین امپراتوری بریتانیاست ..!!
Iran, Islamic Republic of
اینا اصلاح طلب نیستند اینا واداده هستند.
مهدی
ارمان اصلاح طلبی همه این ها را در خود دارد
Iran, Islamic Republic of
ايادر اينده به اين سرنوشت دچار ميشويد ؟
Iran, Islamic Republic of
بستگي دارد
Iran, Islamic Republic of
بدتر از اين
Iran, Islamic Republic of
فردا روزي عمو جواد روي چهار پايه خواهد نشست حتي توان پرتاب خودكاري را هم نخواهد داشت
Iran, Islamic Republic of
افراد پست و حقیر معنا و مفهوم شرافت و عزت را درک نمی‌کنند..
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
مردم ما با عزت و در کمال ابهت به آن سوی مرزها میروند و هیچ کسی جرات ندارد نگاه چپ بکند
البته اگر واقعیت این است جای خوشحالی دارد
اگر غیر از این است که بسیار جای تاسف دارد

ما برای تحقیر یک رییس جمهور کشور دیگر در دیداری دیپلماتیک این همه یقه چاک کردیم، برای تحقیر شهروندان ایران هم اقدام عملی انجام میدهیم؟
افسادطلبها برده های رسانه ای دشمن هستند که باید حرف ارباب خود را تکرار کنند و اهداف آنها را دنبال کنند.
Bulgaria
این نظریه ماکیاولیستی می باشد که هدف وسیله را توجیح می کند..
Iran, Islamic Republic of
اينكه با ترامپ رفيق است اينگونه شد واي بحال دیگران
Iran, Islamic Republic of
ان العزة لله جمیعا
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
ذلت طلبان
مهدی
.....
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا هول شده و تمام داستان را نشنیده که ترامپ وقتی اعلام میکنه ایشون قبول کرده سفارتش رو از تل اویو به قدس منتقل کنه ، یارو واکنش عجیبی نشون میده و فرداش اعلام میشه که همچین چیزی تصویب نشده.
ای امریکا چه سقوطهای اخلاقی که به عشق الکی تو رخ نمیده
احمد
Iran, Islamic Republic of
نو منافقین و لیبرالهای نفوذی را خدا به دست خودشان رسوا و هویدا میکند .
Iran, Islamic Republic of
کبوتر با کبوتر باز با باز / کند همجنس با همجنس پرواز . شاکله وجودی بخشی از اصلاح طلبان غربزده بر اساس حقارت و انفعال و پناه بردن به غرب استکباری است .
Iran, Islamic Republic of
همه ابهتها مال شما ما رو از این بدبختی در بیارید.
United States
وقتی سیاست کشورمان با قدرتهای جهانی که ۹۰ در صد اقتصاد دنیا تعارض دارد طبیعی است مردم ایران تبعات تحریم متوجه انان است....اما ما ملت مستقلی هستیم . باید هویت و حرمت ملتها را نگه دارند و اگر تعارضی پیش اید تقصیر خودشان خواهد بود