شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - 26 Sep 2020
 
۰

وزیر دفاع: در حال افزایش ‌توان موشکی ایران هستیم

شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 739431
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برشمردن ویژگی‌های منحصربه‌فرد جدیدترین دستاورد صنعت دفاعی در حوزه موشکی گفت: ‌موشک‌های "شهید سلیمانی" و "ابومهدی" ‌نیروهای مسلح را توانمندتر کرد.
وزیر دفاع: در حال افزایش ‌توان موشکی ایران هستیم
به گزارش جهان نيوز، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برشمردن اولویت‌های صنعت د‌فاعی در چشم انداز چهارشاله وزارت دفاع اظهار داشت: آمادگی و توانمندی موشکی همیشه یکی از اولویت‌های مهم کشور و وزارت دفاع بوده و همیشه بر تقویت و توسعه این حوزه متمرکز بوده‌ایم  و در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های چشمگیر و فوق‌العاده‌ای در توان موشکی رسیده‌ایم که در 31 مرداد روز صنعت دفاعی چند موشک مهم رونمایی شد.‌

وی با تاکید بر اینکه هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ کمیت اتفاقات مهم و مبارکی در حوزه موشکی کشور افتاده است، تصریح کرد: دو نمونه بارز این اتفاق در روز صنعت دفاعی رونمایی شد. موشکی با نام "شهید قاسم سلیمانی" و "شهید ابومهدی المهندس" هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت جزو مهم‌ترین و بهترین دستاور‌دهای صنعت دفاعی بوده است.

‌وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه از افزایش سه ‌برابری بُرد موشک‌های "شهید ابومهدی" و"شهید سلیمانی" نسبت به نسل قبلی آنان خبر داد و گفت:  این توانمندی بسیار برای ما حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این دو موشک ویژگی‌های بارزی دارد که سبب توانمندی بیشتر نیروهای مسلح شده است، ابراز کرد: توانمندی موشکی همواره جزو اولویت‌های اصلی ما محسوب می‌شود و ما همچنان در حال افزایش این توانمندی هستیم.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *