دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 Nov 2020
 
۰
۳

آمریکا باز هم در شورای امنیت منزوی شد

چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 738588
چهارده عضو شورای امنیت در اقدامی که بیش از پیش حاکی از انزوای آمریکا بود؛ به قطعنامه ضدتروریسم سازمان ملل رای موافق دادند حال آنکه آمریکا در مخالفت با آنها به وتو متوسل شد.
آمریکا باز هم در شورای امنیت منزوی شد
به گزارش جهان نيوز، به نقل از دویچه وله، ظاهراً ناسازگاری آمریکا با اعضای شورای امنیت فقط به مسائل مربوط به ایران ختم نمی‌شود و دولت واشنگتن این روزها درباره خیلی از مسائل با جامعه بین‌الملل سر ناسازگاری دارد.

بعد از آنکه «نه» بلند شورای امنیت به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و مخالفت با ادعای واشنگتن مبنی بر تداوم مشارکت در برجام، حسابی آمریکا را در چشم جهان بی‌اعتبار کرد؛ باز هم دولت ترامپ دست از لجاجت برنمی‌دارد.

به این ترتیب، آمریکا در اقدامی تازه، قطعنامه ضدتروریستی سازمان ملل را که از حمایت ۱۴ عضو شورای امنیت برخوردار بود؛ وتو کرد.

دلیل «کلی کرافت» سفیر آمریکا در سازمان ملل، برای مخالفت با این قطعنامه، عدم پرداختن به موضوع استرداد اتباع خارجی عنوان می‌شود که به گروه‌های تروریستی نظیر داعش پیوسته‌اند.

فارغ از محتویات قطعنامه، نکته‌ای که حتی رسانه‌های غربی نیز به آن اذعان کردند این بود که تنها ماندن کرافت در مقابل ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت؛ تمثیلی از انزوای آمریکا در برابر جهان بود تا آنجا که رویترز عنوان «آمریکا منزوی شد» را برای خبری که به موضوع وتوی قطعنامه ضدتروریستی سازمان ملل می‌پرداخت؛ در نظر گرفت.

واشنگتن خواهان استرداد آن دسته از اتباعی است که به گروه‌های تروریستی خارجی پیوسته‌اند حال آنکه کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و انگلیس رغبتی به انجام چنین کاری ندارند و فقط پذیرای فرزندان آنها هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
لطفا چرت نگید امریکا منزوی نمیشه
فعلا ایران همه جا منزوی شده
Romania
حالا فرجام نبودش خسارته یا بودنش؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
، آیا لجبازی با دنیا ویا تعامل با دنیا آمریکا را منزوی وتنها کرده است؟