سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 Sep 2020
 
۲
۲۰
سید حسن نصرالله:

وجود لبنان مرهون مقاومت است/ اگر اسرائیل مرتکب انفجار بیروت شده باشد بهایی در همان حجم خواهد پرداخت

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۰
کد مطلب: 736888
سید حسن نصرالله به مناسبت چهاردهمین سالروز پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه سخنرانی کرد و گفت که این جنبش، موفق شد در این جنگ لبنان را از حملات آتی حمایت کند.
وجود لبنان مرهون مقاومت است/ اگر انفجار بیروت کار اسرائیل باشد بهایی در همان حجم خواهد پرداخت
به گزارش جهان نيوز، سید حسن نصرالله امروز جمعه، ۲۴ مرداد، به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد.

نصرالله در آغاز سخنرانی خود گفت: همیشه خداوند را به دلیل پیروزی در جنگ ۳۳ روزه شکر و از تمامی افرادی که در این حماسه نقش‌آفرینی کردند قدردانی می‌کنم.

شکست پروژه خاورمیانه جدید نتیجه راهبردی جنگ تموز بود
دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به این مطلب که رژیم صهیونیستی این جنگ را به لبنان تحمیل کرد، افزود: لبنان به تنهایی با ارتش رژیم اشغالگر که قوی‌ترین ارتش جهان محسوب می‌شود جنگید.

وی به شکست کشاندن پروژه خاورمیانه جدید که جنگ علیه لبنان جزئی از آن بود را نتیجه راهبردی جنگ تموز (جنگ ۳۳ روزه) توصیف کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: پروژه خاورمیانه جدید که از اشغال افغانستان و عراق آغاز شد ادامه یافت تا اینکه در لبنان ساقط شد. اسرائیلی‌ها برای اولین بار برای موجودیت خود احساس خطر کرده است.

جنگ تموز قواعد درگیری را به نفع لبنان تغییر داد
نصرالله در ادامه افزود: آثار شکست نظامی و روانی که رژیم صهیونیستی ۱۴ سال پیش دریافت کرد همچنان در این رژیم باقی است. جنگ تموز قواعد درگیری را به نفع لبنان تغییر داد و ماهیت واقعی اسرائیل و سطح ضعف در مجموعه آن را اثبات کرد. معادله‌ای به نام مقاومت وجود دارد که لبنان را از طریق معادله بازدارندگی حفظ کرده و هیچ جز آن نمی‌تواند لبنان را حفظ کند.

لبنان با معادله مقاومت قوی است
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: لبنان با معادله مقاومت قوی است از این رو می‌خواهند که از آن خلاص شوند و همواره پیشنهاد می‌دهند که مقاومت را رها کنیم. سخن از سلطه حزب الله بر زندگی سیاسی لبنان و بهانه دخالت در منطقه دروغ است. مقاومت مسئله وجود و هوایی است که تنفس می‌کنیم و آبی است که می‌نوشیم تا زنده بمانیم.

وی تاکید کرد: مقاومت برای لبنان و مردم آن تا زمانی که جایگزین قانع کننده‌ای وجود نداشته باشد شرط حیات است. هدف از تصمیم ما برای پاسخ به شهادت مجاهد شریف علی کامل محسن نمایش رسانه‌ای نیست بلکه تثبیت قواعد درگیری است. این تصمیم ما همچنان پاربرجاست و زمان مناسب آن فرا خواهد رسید؛ آن‌ها همچنان باید منتظر بمانند.

آنچه امارات انجام داد خدمتی انتخاباتی به ترامپ و نتانیاهو بود
نصرالله در واکنش به توافق امارات و رژیم صهیونیستی گفت: از اینکه حکام امارات با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کردند ما را غافلگیر نکرد؛ بلکه این اقدام در چارچوب روندی عادی بود که آنها از مدت‌ها پیش دنبال می‌کردند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان به این موضوع اشاره کرد که زمان اعلام توافق امارات و اسرائیل تاکید می‌کند برخی رژیم‌های عربی خادم آمریکا هستند. آنچه امارات انجام داد خدمتی انتخاباتی به ترامپ و شخص نتانیاهو بود. باید از اکنون تا انتخابات آمریکا منتظر اقدام مشابه دیگر رژیم‌های عربی با اسرائیل باشیم.

نصرالله گفت: تا زمان انتخابات، ترامپ به دوشیدن رژیم‌های حاشیه خلیج فارس هم از لحاظ مالی، هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ دینی در راستای خدمت به خود و دوستش نتانیاهو ادامه می‌دهد. روز به روز اثبات می‌شود که سخن برخی رسانه‌های خلیجی در مورد دشمن ایرانی بمب‌های دودزا برای صلح با اسرائیل بوده است. فروافتادن نقاب و علنی شدن پنهانی‌ها اتفاق خوبی است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: هنگامی که صفوف امت اسلامی از خیانت‌کاران و توطئه‌گران پاک می‌شود، هرچند دردناک، اما بسیار خوب است. اجماع عربی و طرح صلح عربی چه سنخیتی با توافق انفرادی امارات با اسرائیل دارد؟

حزب‌الله روایتی در مورد انفجار بیروت ندارد
سید حسن نصرالله  بر این موضوع تاکید کرد که حزب‌الله روایتی در مورد انفجار بیروت ندارد و انجام تحقیقات بر عهده این گروه نیست

نصرالله با مطرح کردن دو فرضیه درباره انفجار بیروت گفت: از لحاظ تئوری دو فرضیه در مورد دلیل این انفجار وجود دارد؛ اینکه یک حادثه بوده و یا اینکه یک اقدام خرابکارانه.

وی یادآور شد: تامین امنیت مقاومت به طور مستقیم به حزب‌الله مربوط می‌شود و ما نمی‌توانیم مسئولیت کامل امنیت ملی در سطح داخلی را برعهده بگیریم. اگر ثابت شود که دلیل انفجار بیروت یک اقدام خرابکارانه بوده مقصران باید محاکمه شوند، اما باید تحقیقات در مورد کسانی که پشت آن بوده‌اند مشخص شود.

در صورت ارتباط اسرائیل با انفجار بیروت، حزب‌الله نمی‌تواند ساکت بنشیند
نصرالله در بخش دیگری از سخنرانی خود به احتمال دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار بیروت پرداخته و گفت:  اگر اسرائیل با انفجار بیروت ارتباط داشته باشد قطعا به دلیل مشارکت «اف‌بی‌آی» در تحقیقات، واقعیت مشخص نخواهد شد.

وی هشدار داد: اگر دست داشتن اسرائیل در انفجار بیروت ثابت شود حزب‌الله نمی‌تواند مقابل جنایتی به این بزرگی ساکت بنشیند. اگر ثابت شود که اسرائیل مسئولیت داشته، بهای جنایت خود را پرداخت خواهد کرد و به اندازه آنچه ممکن بود رخ دهد مجازات خواهد شد نه به اندازه‌ای که رخ داده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: خطرناک‌تر از همه اینکه ما مقابل فاجعه‌ای ملی به این بزرگی قرار داریم؛ به گونه‌ای که براساس اطلاعات می‌خواستند دولت لبنان را ساقط کنند. هدف این طرح تجمیع قدرت‌های سیاسی برای فشار به رئیس جمهور به منظور وادار کردن او به استعفا بوده است.

نصرالله گفت: هدف دوم این طرح ساقط کردن عملی پارلمان از طریق استعفا‌های گروهی و سلب مشروعیت آن بود. هر دو هدف این طرح ناکام ماند؛ برخی می‌خواستند طرحی مانند آنچه پس از ربودن سعد الحریری نخست وزیر سابق رخ داد را اجرا کنند، هدف از طرح براندازی دولت، کشاندن کشور به جنگ داخلی بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: هرگونه فعالیت یا نزاع سیاسی نهایت آن باید به گونه‌ای باشد که منجر به سقوط دولت، نهاد‌های آن و جنگ داخلی نشود. هرکس به این قاعده احترام نگذارد و جنگ داخلی رخ دهد باید به عدم ملی‌گرایی متهم شود.

اقدام حسان دیاب برای استعفا را درک می‌کنیم
نصرالله در واکنش به استعفای نخست وزیر لبنان گفت: اقدام حسان دیاب و وزرای او در استعفا را درک می‌کنیم و انتظار داریم تا زمان تشکیل دولت جدید وظایف خود را به خوبی متحمل شوند. خواستار تشکیل دولتی قوی، توانمند و مورد حمایت گروه‌های سیاسی هستیم؛ چراکه هر دولتی که مورد حمایت سیاسی نباشد در هر حادثه‌ای که رخ دهد فرومی‌پاشد.

وی افزود: خواستار تشکیل دولت وحدت ملی هستیم که مسئولیت تمام جزئیات زندگی مردم خود را بر عهده گیرد و اولویت آن محاکمه مقصران حادثه بندر بیروت باشد. سخن از دولت بی‌طرف در لبنان اتلاف وقت است. اعتقاد نداریم که افراد بی‌طرفی در لبنان وجود داشته باشند که بخواهند دولت بی طرفی از میان آن‌ها تشکیل شود. دولت بی طرف یک نوع فریبکاری برای عبور و تجاوز از نماینده واقعی است که براساس رأی‌گیری انتخاب شده است.

برخی سفارتخانه‌ها در پس اقدامات مشکوک و تحریک‌آمیز لبنان قرار دارند
نصرالله ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل دولت وحدت ملی، یادآور شد: اگر امکان آن وجود نداشت باید دولتی با چهره سیاسی اکثریت که مردم انتخاب می‌کنند تشکیل شود. هرکس نمی‌تواند در این شرایط سخت مسئولیت قبول کند باید از زندگی سیاسی خارج شود.

بسیاری از اقدامات غیراخلاقی و تحریک‎آمیز اقداماتی مشکوک است که برخی سفارتخانه‌ها در پس آن هستند که به زودی نام آن‌ها را خواهیم گفت.

نصرالله خطاب به مقاومت: خشم خود را حفظ کنید
سید حسن نصرالله خطاب به مقاومت لبنان گفت: خشم خود را حفظ کنید؛ شاید روزی که برای کشاندن لبنان به جنگ داخلی تلاش می‌شود، به آن نیاز پیدا کنیم.

وی با اشاره به موعد قرائت حکم دادگاه ویژه رسیدگی به ترور «رفیق الحریری»، نخست وزیر پیشین لبنان، یادآور شد: مضمون تصمیم دادگاه بین‌المللی مهم نیست، بلکه مهم توجه به تلاش‌های برخی طرف‌ها برای سوءاستفاده از آن علیه مقاومت است.

دبیر کل حزب‎الله لبنان در پایان سخنرانی خود تاکید کرد: حمایت و حفاظت از لبنان فقط با تمسک به مقاومت، قواعد و توانمندی‌های آن، صبر در تمام شرایط و پیداکردن راه عبور از این سختی‌ها میسر می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


بهرام.مقاومت
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
جهان جان از خواب غفلت بیدار شو ، دیشب دو شکست تاریخی در سیاست و فوتبال رقم خورد اولی ، آمریکا در سیاست با نتیجه 13 بر 2 از ایران شکست خورد ودومی بارسلونا در فوتبال با نتیجه 8 بر 2 از بایرن مونیخ ، بلند شو دیه خواب بسه
Iran, Islamic Republic of
خداوند وعده داده است که صابرین را یاری کند صبر و پایداری را از مردم لبنان خواستاریم
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل باید نابود شود
Iran, Islamic Republic of
قران بلدي بخواني؟.
Iran, Islamic Republic of
عربها و یهودی ها از زمان رسول خدا صلوات الله علیه با هم مشکل داشتند و حتی پیامبر به خاطر همین مسئله در مسجد ذوقبلتین رویش را از مسجدالاقصی به سمت کعبه برگرداند و از همین مسئله باید امروز هم درس گرفت
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
مسئله، مسئله عربها و یهودیها نیست مسئله ، ایجاد یک رژیم جعلی اشغالگر در خاورمیانه است به بهانه هولوکاست .
طبق فرموده امام خمینی اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چطور نگهبان لبناني بوديد تركوند هيچ اشراف اطلاعاتي نداشتيد
Iran, Islamic Republic of
انتظا رمون اينه مردم لبنان خصوصا حزب الله ميليوني بريزند داخل خيابان مشت محكم بزنند بر دهان استكبار خبري نيست
Iran, Islamic Republic of
الحمدلله شیعه یعنی صبر وعقلانیت.نه شعار کور ونه عافیت طلبی در مرام شیعه نیست.وقت مناسبش میبینی چطور استکبار=کدخداتون +اسرائیل را نابود میکنیم.عجله کار شیطان است وبس.
Iran, Islamic Republic of
بيخيال ماست به كيسه كرديد احضار سفير كه به دلار ها لطمه نمي زند عزيز دل برادر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
کاملا درسته.باید بیایند خیابان و بزنن دهان استکبار
ازروز روشنتره که کاراسرائیله اما کسی جرئت اظهارشو نخاهد داشت .خدا بداد حزب الله برسه
عبدالغفور
Iran, Islamic Republic of
یقینا پشت پرده و عامل این انفجار رژیم منحوس صهیونیست بوده، و تاوان اون طبق برخی پیش بینی ها نابودی اسرائیل در ۱۴۰۱ خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
اگه ثابت بشه جنگ دیگری به حساب ایران به راه خواهد انداخت و اسمش را وعده(دوشیدن) صادق 3 خواهد گذاشت.
Canada
حاج آقا فعلا برنامه خلع سلاح حزب الله است و بهتره آمادگی داشته باشین. مرگ بر آمریکا و اسراییل