سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 Jan 2021
 
۰
۵۲
روحانی در جلسه هیات دولت:

تحمیل فشار به دولت بعدی دروغ است/ سخن گفتن از این دولت و آن دولت حرف کودکانه و زشتی است/ تصویب پیش نویس ضد ایرانی آمریکا نقض فاحش برجام است/ مردم بدانند جای سرمایه‌گذاری بورس و نفت است+ فیلم

چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب: 736737
رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد بگوید راه حلش چیست؟ اظهار داشت: با فحاشی و ردیف کردن جملات درشت که مشکلی از کشور حل نمی‌شود.
تحمیل فشار به دولت بعدی دروغ است/ سخن گفتن از این دولت و آن دولت حرف کودکانه و زشتی است/ تصویب پیش نویس ضد ایرانی آمریکا نقض فاحش برجام است/ مردم بدانند جای سرمایه‌گذاری بورس و نفت است+ فیلم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نشست هیات دولت با بیان اینکه مقایسه شرایط جنگ با شرایط صلح خطاست، گفت: اگر آمار رشد اقتصادی دولت با نفت را در سال های اخیر مقایسه کنیم، رشد ۱۴ درصد هم داشتیم و به طور متوسط ۵ درصد رشد اقتصادی با نفت داشتیم.

وی افزود: وقتی نفت تحریم می‌شود رشد اقتصادی منفی می‌شود و وقتی که اینها را کنار هم می‌گذاریم و می‌گوییم دولت رشد اقتصادی مثبت نداشته غلط است، چرا که ما رشد اقتصادی را همیشه با فروش نفت در نظر می‌گرفتیم. ما تا سال ۹۷ که این تحریم شدید نبوده با رشد متوسط هفت درصد کشور را اداره کردیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه امسال هم رشد اقتصادی بدون نفت ما مثبت بود، تاکید کرد: حواسمان باشد در زمین دشمن بازی نکنیم. دشمن می‌خواهد بگوید ما از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به پیروزی رسیدیم اما ما می‌خواهیم در عمل نشان دهیم و ثابت کنیم که چنین نیست.

روحانی گفت: ما سعی می‌کنیم در بخش بودجه‌ای ایجاد توازن کنیم و برای مردم در آینده یک سرمایه مطمئنی ایجاد کنیم. ما می‌خواهیم جان تازه‌ای به بورس دهیم و در عین حال شرایط را برای چگونگی فروش نفت مشخص کنیم.

وی افزود: این کار دولت که بزودی آیین‌نامه آن نوشته می‌شود حتما در زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. کاری که دولت برایش با همکاری قوا ماه‌ها زحمت کشیده را برخی که معلوم نیست مبنای‌شان چیست می‌گویند این دولت می‌خواهد فشار را از خودش به دولت بعدی منتقل کند. حرفی که دروغ و کاملاً بی‌اساس است.

رییس جمهوری تصریح کرد: ما امسال ۱۷ طرح پتروشیمی را داریم. مرتب در روستاها آب و برق می‌کشیم. در عسلویه فعالیت می‌کنیم. حالا آیا کسی می تواند بگوید که این کارهای دولت در سال پایانی به سود دولت بعدی است؟ این چه حرف بچه‌گانه و کودکانه‌ای است؟

روحانی ادامه داد: ما همه خادم مردم هستیم، این دولت منتخب مردم است و دولت بعدی هم منتخب مردم است. همه باید تلاش کنیم که در شرایط سخت تحریم کشور را اداره کنیم. با کسی که شوخی نداریم! این حرفها را کنار بگذاریم. کسی که به کار دولت در این زمینه ایراد می‌گیرد، بیاید و لطفاً بگوید راهکارش چیست؟ با درشت‌گویی و حرف‌های این چنینی کاری پیش نمی رود.

وی افزود: ما ۲۳ هزار هکتار زمین کشاورزی را آماده کرده‌ایم که در همین هفته افتتاح می‌شود و حدود پانصد کیلومتر کانال و لوله‌کشی انجام گرفته و هشت میلیارد دلار برای آب در منطقه مرزی ما هزینه شده است. این طرح از ۹۳ کارش آغاز شده است.

رییس جمهوری گفت: برخلاف اینکه برخی می‌گویند دولت در زمینه مسکن برنامه‌ریزی نکرده و علی رغم اینکه خودم دوست داشتم در زمینه مسکن شرایط بهتری داشته باشیم اما تا پایان این دولت دو میلیون واحد مسکونی را تحویل مردم می‌دهیم. بروید و این میزان را با دولتهای قبل مقایسه کنید.

روحانی ادامه داد: دولت تلاش بزرگی کرده که طرحهای عمرانی را در سال پایانی تحرک فوق‌العاده ای ببخشد و تا الان ۴۰ هزار میلیارد برای طرح‌های عمرانی تخصیص دادیم آن هم در شرایط سخت تحریم.

وی یادآور شد: تمام اقداماتی که ما می‌کنیم به معنای آن است که دولت علی رغم فشارهای آمریکا در بخش اقتصادی شکست نخواهد خورد. مشکل برای مردم وجود دارد اما تلاش می‌کنیم که این مشکلات را به حداقل برسانیم.

رییس جمهوری ادامه داد: همه کارهایی که ما برای ای‌تی‌اف و بورس انجام می‌دهیم برای این است که مردم بدانند جای سرمایه‌گذاری دلار و سکه نیست، جای سرمایه‌گذاری بورس و نفت است.

روحانی با اشاره به تلاش‌های آمریکا از لحاظ سیاسی برای مقابله با ایران، اظهار کرد: آمریکا از برجام بیرون آمد به امید آنکه ما و اروپا هم خارج شویم که نشد. آنان علیه ایران در لهستان کنفرانس برگزار کردند، در شورای امنیت در سال ۹۷ تشکیل جلسه دادند و هر ۱۴ عضو با رییس جمهوری آمریکا مخالفت کردند و این یک اتفاق تاریخی در سازمان ملل است.

وی تصریح کرد: دیروز هم آمریکا قطعنامه‌ای برای ضربه زدن به برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ ایجاد کرده که ما امید فراوان داریم که طرح آمریکا شکست بخورد و بار دیگر انزوای آمریکا در جهان دیده شود اما واکنش ما هم در صورت تصویب احتمالی آن مشخص است. اگر چنین طرحی به تصویب برسد به معنای نقض فاحش و آشکار برجام است و عواقب آن بر عهده کسانی است که در این زمینه تلاش می‌کنند.

روحانی گفت: اگر شما واقعا می‌خواهید با ملت ایران توافق کنید و مشکلات را حل کنید پس چرا امروز این کار را نمی‌کنید؟ چرا امروز دشمنی می‌کنید؟ چرا توافق را به فردای انتخابات موکول می‌کنید؟ این نشان می‌دهد شما راست نمی‌گویید. نشان می‌دهد که شما به هیچ عهد و پیمانی وفادار نیستید و این ماجرای ما با دولتی است که در آمریکا مستقر است. از روزی که آمده است مدام شکست خورده و مدام با ایران دشمنی کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: دیروز جلسه‌ای با برخی از وزرا و معاونین داشتیم که درباره واکسن کرونا و درمان آن بود، ما در حال تلاش در این زمینه هستیم و همپای جهان برای یافتن درمان کرونا تلاش می‌کنیم. این جزو افتخارات ماست که در کشور ما بیش از هشتصد مقاله علمی درباره کرونا در ژورنالهای علمی منتشر کرده‌ایم. پس ما کشور منزوی نیستیم و در این زمینه کارها را مطابق با آنچه در دنیا پیش می‌رود، پیش می‌بریم.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به انتشار بیانیه‌ای از سوی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در خصوص تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، اظهار کرد: نکته‌ای را به صورت برادرانه خدمت همسایگان‌مان می‌گویم، حواسشان جمع باشد که مبادا آمریکا بخواهد از این کشورها برای اهداف خود سواستفاده کند. مبادا آمریکا بخواهد آنان بیانیه‌ای علیه ما صادر کنند. البته این بیانیه‌ای هم که اخیراً منتشرشده مشخص نیست با امضای چه کسانی است. ما هم با اکثریت همسایگانمان روابط خوبی داریم اما من به چند کشوری که در جنوب ما هستند و گاهی کارهایی انجام می‌دهند، برادرانه می‌گویم که سلاح و قدرت نظامی و تسلیحاتی ما علیه همسایگان‌مان نیست.

 

روحانی تاکید کرد: آنانی که به شما اسلحه می‌فروشند که علیه مردم یمن به کار بگیرید، آنان به ضرر شما عمل می‌کنند، ما ضد شما عمل نمی‌کنیم.

وی با یادآوری ماجرای حمله صدام حسین به کویت در سال ۱۹۹۱ میلادی، اظهار کرد:

ما همان روز صبح که صدام به کویت حمله کرد، دقیقاً در همان روز در ساعت سه عصر این حمله را محکوم کردیم. زمانی که ما این حمله را محکوم کردیم هنوز همین کشورهای جنوبی ایران این کار را نکرده بودند.

روحانی ادامه داد: ما به صدام کمک هم نکردیم در صورتی که اگر ما چراغ سبز به صدام نشان داده بودیم، فردای همان روز که کویت را گرفت، عربستان و قطر را هم می‌گرفت. او در نامه خود به مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صراحتا نوشته است که مرز آبی ما با شما (ایران) هشتصد کیلومتر است. یعنی کل این کشورهای جنوب ایران را برای خود می‌دانست و می‌گفت ما همه این کشورها را پس می‌گیریم ولی ما پشت شما ایستادیم چون برادر شما هستیم. اگر ما این کار را نکرده بودیم صدام همه شما را خورده بود!

رییس‌ جمهوری در پایان سخنان خود با اشاره به وضعیت فعلی لبنان و با یادآوری کمک‌های ایران به این کشور برای عبور از بحران اظهار کرد: بعد از این انفجار تلخ در لبنان، ما با سران این کشور گفت‌وگو کردیم و کمک‌های خود را هم برای مردم لبنان ارسال کردیم و نیز تاکید کردیم که اگر لازم باشد برای بازسازی بندر بیروت هم آماده همکاری هستیم. اما الان وضعیت لبنان پس این حادثه به شکلی است که برای کابینه این کشور هم مشکلاتی ایجاد شده اما از وضعیت فعلی لبنان هیچکس نباید سوئ استفاده کند. ما از سایر کشورها هم می‌خواهیم در این شرایط به مردم لبنان کمک کنند. مردم لبنان در برابر این حادثه هم مقاوم خواهند بود و از این روزهای سخت هم عبور می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
که آمریکا قابل اعتماد نیست
آمریکا ازسال 1945 تاکنون ارزشی برای جان انسان ها قائل نیست.
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن ثمره برجام است.
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی هفت سال عادت کرده که هم تصمیم گیرنده مملکت باشد و هم مجری باشد چون مجلس در مقابلش خنثی بود و حالا از مجلس جدید هم همان انتظار را دارد ولی ورق برگشته و باید دیگر فعال ما یشاء بودن را کنار بگذارد.
سرور
Iran, Islamic Republic of
دقیقا.سخن گفتن از این دولت و آن دولت کودکانه بوده و است!
خخ
Iran, Islamic Republic of
تو 4 سال اول میگفتن مشکلات تقصیر دولت قبل است !!! حالا میگن تقصیر ترامپ است !!!
Iran, Islamic Republic of
حالا میگن حرف از این دولت و آن دولت زشت است پس چرا برای خودتان که همیشه ازدولت قبل میگی زشت نیست؟
Iran, Islamic Republic of
...
سوال
Iran, Islamic Republic of
در سال 91 و در اوج تحریم ها روزانه 1/5 میلیون بشکه نفت میفروختیم چرا حالا نمی توانیم بفروشیم ؟!
Iran, Islamic Republic of
به دلیل اینکه در دوران اوباما صادرات نفت به صورت پله ای و مرحله ای تحریم و تحدید شد نه بصورت قطعی و آنی.
می تونی به آمارها و گزارش های اون سالها مراجعه کنی .
سیدمحمدحسین
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی که کارها را به ژنرالها سپرده بود پس چی شد؟
ژنرالها یا استعفا دادند یا برکنار شدند و باقیمانه آنها هم این وضعیت را برای مملکت درست کردند!!!. علی برکت الله
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
ریل گذاری غلط سیاست خارجی از سال 92 به بعد باعث صفر شدن صادرات نفت ایران شد.
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور باید دراین مورد به مردم ایران توضیح و پاسخ دهد افزایش قیمت خودرو، بنرین، کالا، اجناس، گوشت، میوه و... درکشور تصمیم چه نهادی بود؟
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهوری: حقوق كارگران بیش از ۲۰ درصد افزایش می یابد

اعتراف رئیس جمهور؟ دولت توان افزایش حقوق بیش از 20 درصد را ندارد. و این درحالی است که دولت از سال 1392 تاکنون حقوق کارمندان، کارگران و بازنشستگان 10، 13، 14 تا 15 درصد افزایش داده است ، نه 20 درصد
Iran, Islamic Republic of
مجلس یازدهم باید حقوق‌ها را ۴۰ درصد افزایش دهد!
رضا
Iran, Islamic Republic of
یادت رفته شب و روز هی میگفتی دولت قبل دولت قبل/ چندسال با ین عبارت دولت قبل همه چی رو توجیه کردی
Iran, Islamic Republic of
وقتی پژو پارس 12 میلیونی 149 تا 159 میلیون تومان فروخته می شود ثابت کرد که درکشور مدیریتی، نظارتی و قانونی وجود ندارد.

وقتی سمند 10 میلیونی 127 تا 133 میلیون تومان فروخته می شود ثابت کرد که درکشور مدیریتی، نظارتی و قانونی وجود ندارد.

وقتی پراید 7 میلیونی 90 تا 100 میلیون تومان فروخته می شود ثابت کرد که درکشور مدیریتی، نظارتی و قانونی وجود ندارد.
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور حل مشکلات اقتصادی چه شد؟
روحانی نتوانست مشکلات مردم را با توافق هسته ای برطرف کند و این مسئله به ناامیدی مردم ازدولت منجرشد.
Iran, Islamic Republic of
سپردیم به خدا.
Iran, Islamic Republic of

سخن گفتن از این دولت و آن دولت حرف خوبی نیست
Iran, Islamic Republic of
خواهشا مقداري دلار بگذاريد براي دولتي بعدي.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برخی کشورهای منطقه در همراهی آمریکا جهت تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را می بینید/ .
Iran, Islamic Republic of
نتیجه عملکرد دولت روحانی در این مدت هفت تا هشت قیمت هر کیلو مرغ ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان شد
Iran, Islamic Republic of
وقتی برنج ۸ هزارتومانی ۲۰۸ هزار تومان فروخته می شود/ تخلف فروشگاه رفاه در توزیع برنج های دولتی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
برخی کشورهای منطقه ازسال 1357 تاکنون در همراهی آمریکا ضد علیه ایران همکاری می کنند و نه در سال 99
ولی متاسفانه شما تاکنون بی توجهی کرده است و توجهی نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
شما بدر دولت فبل را در اوردید وتمام تقصیرات را به گردن دولت قبل می انداختید..
Iran, Islamic Republic of
لغو برجام و ساخت بمب اتمی بهترین پاسخ در برابر مقابل آمریکا و متحدانش است
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
برجام تاکنون دنیا را گرفتار کرده است و همچنان نیزادامه دارد.
سید
Iran, Islamic Republic of
.....
سید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
در این یک سال باقی مانده از عمر دولت باید هوشیار بود با وجود ضعف‌های زیادی که دولتمردان دارند مشکل حادی برای کشور بوجود نیاید و دست دشمنان برای توطئه خالی باشد.
Iran, Islamic Republic of
دولت می‌تواند سربازان را به صورت پیمانی 5 ساله و با پرداخت حقوق در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی مشغول به کار کند و از این طریق از آمار بالای بیکاری و بیکاران در جامعه بکاهد.
Iran, Islamic Republic of
حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان چوب استقلال خود را خورد وقتی که به وزیر خارجه فرانسه گفته بود من حریری نیستم که از بیرون دستور بگیرم!
Iran, Islamic Republic of
یادداشت روز اخیر آقای محمد ایمانی در روزنامه کیهان که حال و روز این ایام لبنان را به قلم آورده خواندنی است. ویژگی و برجستگی این یادداشت بند 9 این مقاله است. آنجایی که حضرت امام خمینی(ره) فرموده‌اند اگر دشمن یعنی آمریکا را آرام بگذارید لحظه‌ای آرامتان نخواهد گذاشت.
Iran, Islamic Republic of
چند شب پیش چهره صمیمی و دوست‌داشتنی یادگار دوران دفاع مقدس سردار عزیز حاج علی فضلی را در تلویزیون دیدم که خیلی هم دلمان برایش تنگ شده بود. با خود گفتم، ای کاش مسئولان دولتی هم مثل ایشان بودند که مشکلات متعدد جسمی، باعث کم‌کاری ایشان نشده است. سلام بر چنین مدیرانی.
Iran, Islamic Republic of
دبیرکل اتحادیه عرب به حملات ترکیه علیه عراق واکنش نشان داد
دبیرکل اتحادیه عرب جنایتکار شماره یک ازسال 2011 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی ترکیه و متحدانش در جنگ سوریه، عراق و منطقه و جهان است.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
مشکل ایران با آمریکا به خاطر، به دلیل و به علت دخالت و مداخله رژیم جعلی صهیونیستی در توافق هسته ای، برجام و... حل نخواهد شد و حل نمی شود
به نفع مردم و کشور است برجام لغو شود
ناظمی
Iran, Islamic Republic of
چطورچندسال همه تقصیرهارومی انداختی گردن دولت احمدی نژادحرف کودکانه نبودولی الان که موقع حساب وکتابه حرف کودکانه شد؟.
بهنام
Iran, Islamic Republic of
....
بهنام
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد کجایی
Russian Federation
توقعات ما از اینده انقلاب بایستی منطقی و با هزینه کم باشد.
Iran, Islamic Republic of
کدام مردم؟، شاید منظور طبقه اشرافیت و در صد کمی از ملت است؟ عموم مردم که پول ندارند وارد بورس شوند یا نفت بخرند، باید چکار کنند.
علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی مردمی ترین دولت بعد از انقلاب است. دولتی که تمام خرج و مخارجش را از جیب مردم تامین می کند. !!!!!
Iran, Islamic Republic of
جناب رئیس جمهور یادتان هست !!!؟؟؟
شما صبح و شام از دولت قبلی سخن به میان می آوردید!!
حالا نوبت بقیه است ....
مجید
Iran, Islamic Republic of
حرف ازاین دولت وان دولت کار زشتی است.عجب !!شما ضعف مدیریت و همه .....به به دولت قبل ربط می دادید .
Iran, Islamic Republic of
....
Denmark
.......
Denmark
سلام از همین حالا به دولت بعد هشدار می دهم خزانه و انبارها را هنگام تحویل خوب چک کنید بعد تحویل بگیرید نشه باز مثل این دولت بعد از ۸سال کار و تلاش تمام تقصیرها را به دولت قبل نسبت دهید ....
Russian Federation
شما وارث مشکلات دولت احمدی نژاد بودید و بدهکاری ناشی از بی برنامگی اقتصاد که در دوره دوم ریاست شما بوجود امده قطعا بدوش دولت بعدی خواهد بود چون از مداکره خبری نیست و تحریم هم مرتبا زیاد میشود.