يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۲
۳۰
سخنرانی سید حسن نصرالله:

انفجار بیروت، فاجعه انسانی بزرگی است/ این انفجار به هیچ وجه به حزب‌الله ارتباطی ندارد/ همه امکانات خود را در اختیار دولت می‌گذاریم

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب: 736283
دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی لبنان اظهار داشت که حادثه انفجار بیروت، «فاجعه انسانی بزرگی است» و این حزب آماده کمک به دولت برای برون‌رفت از این بحران و فاجعه است.
انفجار بیروت، فاجعه انسانی بزرگی است/ این انفجار به هیچ وجه به حزب‌الله ارتباطی ندارد/ همه امکانات خود را در اختیار دولت می‌گذاریم
به گزارش جهان نيوز، «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان عصر جمعه (۱۷ مرداد) در خصوص تحولات منطقه و تحولات این کشور بعد از انفجار بندر بیروت از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد.

قرار بود سخنرانی سید حسن نصرالله چهارشنبه این هفته انجام شود که به دلیل وقوع انفجار در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان لبنانی به جمعه موکول شد. تاکنون بر اثر این انفجار، بیش از ۱۵۰ نفر جان خود را از دست داده و پنج هزار نفر دچار مصدومیت شدند و ده‌ها نفر نیز همچنان مفقود هستند.

انفجار بندر بیروت، موضوع ویژه سخنرانی سید
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود اظهار داشت که قرار بود در سخنرانی روز چهارشنبه در مورد تحولات لبنان از اوضاع اقتصادی تا بحران سوخت در لبنان سخنرانی کند ولی به دلیل انفجار لغو شد و سخنرانی امروز مختص حادثه انفجار بندر بیروت خواهد بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان این حادثه را به بازماندگان و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت و برای زخمی‌های حادثه طلب شفای عاجل کرد و ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر با همکاری همه لبنانی‌ها، بتوان پیامدهای این حادثه را که در تاریخ معاصر لبنان بی‌سابقه بوده، پشت سر گذاشت.

او گفت: «در برابر این گونه حوادث استثنائی در تاریخ لبنان نیاز به تعامل استثنائی در سطوح روانی، سیاسی و رسانه‌ای وجود دارد». سید حسن نصرالله گفت که آنچه بعد از این حادثه جلب توجه کرد همبستگی و همکاری جمعی از فراخوان برای جمع کردن کمک و ..  گرفته تا پیام‌های همدردی و همبستگی به رغم همه بحران‌های لبنان بود.

حزب‌الله در کنار دولت و آماده  است برای عبور از این فاجعه به آن کمک کند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که این حزب و همه نیروها و کادر و تجهیزات آن در اختیار دولت است تا این بحران را پشت سر بگذارد. وی اظهار داشت که حزب‌الله آماده است در قضیه اسکان و پناه دادن به خانواده‌های بی‌پناه و تهیه مسکن جایگزین برای آن‌ها مشارکت و همکاری کند.

وی افزود: «بر طرح اسکان تأکید می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که هر خانواده‌ای که مسکن خود را از دست داده یا نیازمند ترمیم است یا فعلا به سرپناهی موقت نیاز دارد، ما آماده کمک به این خانواده‌ها هستیم. خوب نیست [برای ما] که خانواده‌ای در خیابان باشد یا اینکه احساس کند باری بر دوش کسی یا نزدیکانش شده است».

انفجار بیروت، فاجعه انسانی بزرگی است.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه فاجعه انفجار بیروت، «فاجعه بسیار بزرگ و خطرناکی» است و نتایج و پیامدهای اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی برای لبنان خواهد داشت.
او از تلاش برخی گروه‌ها و جریان‌ها در داخل و خارج لبنان برای تخریب حزب‌الله و متهم کردن این حزب به دست داشتن در این انفجار انتقاد کرد و گفت که از همان ساعات اولیه وقوع انفجار، برخی نیروهای سیاسی و رسانه‌ها شروع کردند و گفتند که این انفجار مربوط به انبار موشک‌های حزب‌الله است.

انفجار بندر بیروت هیچ ارتباطی به حزب‌الله ندارد.
سید حسن نصرالله ادامه داد: «این که گفته شود انفجار بیروت ناشی از مخازن تسلیحاتی و انبارهای موشکی حزب‌الله است، نهایت ظلم و جنایت در حق ماست. ما قاطعانه و با جدیت وجود هرگونه موشک یا مواد [منفجره] متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می‌کنیم».

مدیریت بندر بیروت دست حزب‌الله نیست
وی ادعای برخی از رسانه‌ها و جریان‌ها مبنی بر اینکه حزب‌الله بندر بیروت را مدیریت می‌کرد شدیداً رد کرد و گفت که ما همواره بر این موضع خودمان مبنی بر اینکه در این انفجار دخالتی نداشتیم، تأکید خواهیم کرد.
سید حسن نصرالله اظهار داشت که موضع‌گیری‌ها و اظهارنظرهای شتابزده در مورد این حادثه و فاجعه مبتنی بر تحریف  واقعیت‌ها بوده و بر اساس این قاعده که «دروغ بگو، تا همه باور کنند» است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان به روند سناریوی دروغ‌پراکنی جریان مخالف مقاومت اسلامی در قضیه انفجار اشاره کرد و گفت برخی بعد از اینکه آمریکا از اظهارات ترامپ عقب‌نشینی کرد و عاملیت خارجی در انفجار را رد کرد، خواستند به طریق دیگری حزب‌الله را متهم کنند. آن‌ها گفتند که حزب‌الله مسئول این حادثه است؛ چرا که بندر را اداره می‌کند و همه‌کار بندر حزب‌الله است. این هم یک دروغی بیش نبود.

حزب‌الله بندر حیفا را بهتر از بیروت می‌شناسد
سید حسن نصرالله گفت: «ما بندر بیروت را نه مدیریت می‌کنیم و نه سیطره و نظارت بر آن داری. و اصلا نه می‌دانیم در این بندر چه چیزی وجود دارد. ما بندر حیفا (واقع در فلسطین اشغالی) را بیشتر از بندر بیروت می‌شناسیم. بندر بیروت مسئولیت ما نیست بلکه مسئولیت حیفا بر عده ماست؛ چرا که این بندر بخشی از راهبرد دفاع از لبنان است».

زمان مرهم گذاشتن بر زخم است نه تسویه‌حساب‌های سیاسی
وی اظهار داشت که برخی به دنبال بهره‌برداری سیاسی از حادثه انفجار هستند ولی حزب‌الله مُصر است که این شرایط و لحظات، زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های سیاسی و حزبی نیست. سید حسن نصرالله از مردم لبنان خواست رسانه‌هایی را که اقدام به تحریم و تشویق و سوق دادن به جنگ داخلی در لبنان کرده‌اند، محاکمه کنند.
وی در پاسخ به یاوه‌گویی‌های رسانه‌های مخالف و اتهام‌زنی‌ها علیه حزب‌الله نیز گفت: «فعلاً وقت تسکین درد و مرهم گذاشتن بر زخم  است [نه نمک پاشیدن]. ما در آینده پاسخ این‌ها را خواهیم داد و اثبات خواهیم کرد که چه کسی در وهم و خیال زندگی می‌کند».

ضرورت انجام تحقیقات شفاف و منصفانه در قضیه انفجار
دبیرکل حزب‌الله لبنان خواستار انجام تحقیقات شفاف در حادثه پیش‌آمده و محاکمه کسانی شد که در مسئولیت خود کوتاهی کرده‌اند. وی با بیان اینکه امکان مشارکت دادن ارتش در انجام تحقیقات وجود دارد، اظهار داشت که همه حتی ارتش و پارلمان نیز در برابر محاکمه عاملان حادثه انفجار بیروت مسئولیت دارند.

اگر حقیقت برملا نشود، لبنان در آینده با بحران موجودیتی مواجه خواهد شد
او گفت: «حادثه انفجار بندر بیروت، فاجعه‌ای نیست که در باره آن دست به سیاسی‌کاری و فرقه‌گرایی زد و اظهارات مبتنی بر وهم و خیال بر زبان آورد. باید حقیقت برملا شود بدون اینکه در این ارتباط از کسی یا گروهی حمایت شود. در غیر این صورت، ما با بحرانی به نام بحران نظام و حتی بحران موجودیتی مواجه خواهیم شد».

دولت با جدیت‌تمام در قضیه انفجار ورود کند.
سید حسن نصرالله از دولت لبنان به نخست‌وزیری «حسان دیاب» خواست با جدیت تمام و قاطعانه با طبقه سیاسی تعامل کند. وی اظهار داشت که می‌توان از این بحران عبور کرد.

وی اظهار داشت: «به مردم حامی مقاومت می‌گویم که وضعیت منطقه‌ای،‌ بین‌المللی و وضعیت حزب الله کاملا متفاوت است و [نباید تحت تاثیر دروغ‌ها و شایعات قرار بگیرند] اینگونه افراد [شایعه‌پراکن] ناامید خواهند شد و به نتیجه نخواهند رسید».
سید مقاومت به مخالفان حزب‌الله و مقاومت در لبنان و خارج نیز گفت: «مقاومت با صداقت و اعتبار و قوت و موقعیت منطقه‌ای و ملی خود بزرگتر از آن است که برخی ظالمان کذاب دروغگو و تحریف‌کنندگان حقیقت و دامن‌زنندگان به جنگ داخلی صدمه‌ای به آن بزنند؛ اینها شکست خواهند خورد».

دبیرکل حزب‌الله گفت که تعامل و همبستگی جهانی‌ای که در حادثه انفجار با لبنان به دست آمده فرصت خوبی برای دولت و لبنانی‌هاست تا از آن استفاده کنند و باید فرصت‌های دیگری را که این فاجعه ایجاد کرده، بحث و بررسی قرار داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
همکاری با آمریکا، سه کشور انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، امارات، ترکیه و اسرائیل، اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به مسلمانان است.
آمریکا، سه کشور انگلیس، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، امارات، ترکیه و اسرائیل ازسال 2011 تاکنون عامل اصلی قتل عام مردم سوریه، لبنان، عراق، یمن و منطقه خاورمیانه و جهان هستند.
Iran, Islamic Republic of
خدا حزب الله را برای لبنان حفظ کند
Iran, Islamic Republic of
به امید نابودی کامل اسرائیل در کنار مردم لبنان هستیم
.....
Iran, Islamic Republic of
لبنان امروز باید بداند که بیش از بیش نیاز دارد مقابل دشمن درنده خو محکم بایستد زیرا درنده خویی آنها لبنان را مانند عراق و یمن و سوریه و افغانستان ویرانه خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
نامه حضرت علی به مالک اشتر:
هرگز اولین حمله کننده به دشمنت نباش اما حمله او را دفع کن و این کار را پررنگ، شجاعانه و قابل تحسین انجام بده

لذا با الگو از مولای متقیان لازم است به اسرائیل درسی باورنکردنی داده شود
Iran, Islamic Republic of
انفجار بندر بیروت با حمایت مستقیم آمریکا و اسرائیل صورت گرفته است
Iran, Islamic Republic of
وابستگان سعودی مسئول انتقال ... مواد برای آشوبگران سوریه در سال ۲۰۱۲ کردند
Iran, Islamic Republic of
انفجار بندر بیروت به درخواست رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.
Iran, Islamic Republic of
اگر نظریه ترامپ درست باشد؛ آمریکا و اسرائیل عاملان انفجار بیروت هستند!
Iran, Islamic Republic of
معاون وزیر دفاع عربستان درگذشت
Iran, Islamic Republic of
ابتلای شاهزاده آل سعود به کرونا
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 2001 تاکنون همراه با چند کشور دیگر حامی تروریسم در منطقه ما است.
آمریکا ازسال 2011 تاکنون همراه با چند کشور دیگر حامی داعش در منطقه ما است.
Iran, Islamic Republic of
تسلیحات اتمی آمریکا جنایتکار شماره یک و اسرائیل جنایتکار شماره یک ، منطقه غرب آسیا را تهدید می‌کند.
Iran, Islamic Republic of
نماینده عراقی: عاملیت اسرائیل در انفجار بیروت بعید نیست
Iran, Islamic Republic of
کمک های بشر دوستانه باید حتما و حتما به مردم رنج کشیده لبنان برسد
Iran, Islamic Republic of
اگر سردار سلیمانی نبود حاکمیت سوریه و عراق با داعش مورد حمایت آمریکا و متحدانش بود
سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش، عراق و سوریه را از دست تروریست‌ها مورد حمایت آمریکا و متحدانش نجات دادند.
Iran, Islamic Republic of
کمیته تحقیق در این پرونده اسناد و مدارکی را از برخی رهبران الحشد الشعبی به دست آورده است که بر اساس آن یک شرکت تلفن همراه متهم به دادن اطلاعات تلفن سیار یکی از همراهان المهندس در اختیار فرماندهی ارتش آمریکا در پایگاه ویکتوریا در فرودگاه بغداد شده است.
Iran, Islamic Republic of
چرا اسراییل حمایت از کردها را وظیفه می‌داند؟
یکی از مقامات ارشد پیشین موساد رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه تل آویو باید از کردها حمایت تسلیحاتی کند، رئیس جمهور روسیه را دوست صهیونیستها ندانست.
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل، سید حسن نصرالله را تهدید به ترور کرد
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در یک پست توئیتری به زبان عربی دبیرکل حزب‌الله لبنان را به ترور تهدید کرد.
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی ها، اروپایی ها، سعودی ها، اماراتی ها، بحرینی ها، صهیونیست ها، مدعیان حقوق بشر، سازمان های بین المللی، گروهک تروریستی منافین، تروریست های داعش، تکفیری ها و دیگر گروه های تروریستی برای ما یکی هستند.
Iran, Islamic Republic of
تحلیلگر امور امنیتی رژیم صهیونیستی فاش کرد؛
جزئیاتی از جنایت ترور شهید «عماد مغنیه» توسط واشنگتن و تل آویو
تحلیلگر امور امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی جزئیاتی از جنایت ترور شهید «عماد مغنیه» از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان را فاش کرد.
Iran, Islamic Republic of
1 - هدف آمریکا کمک، حمایت و پشتیبانی ازتروریست های داعش در عراق و سوریه، حمایت از امنیت اسرائیل است.
2 - هدف آمریکا کمک، حمایت و پشتیبانی ازتروریست های داعش در سوریه و منطقه، حمایت از امنیت اسرائیل است.
3 - هدف آمریکا کمک، حمایت و پشتیبانی ازتروریست ها در سوریه و منطقه خاورمیانه، حمایت از امنیت اسرائیل است.
تشکر از کره شمالی
Iran, Islamic Republic of
کره شمالی به توسعه برنامه هسته ای خود ادامه می دهد
Iran, Islamic Republic of
نواده روح الله، سیدحسن نصرالله، خدا حفظت کنه سید عزیز مقتدر بصیر مقاوم
Canada
عجب ، مسبب فاجعه اون موقع کی بودن
Iran, Islamic Republic of
امثال پرچمی که گذاشتی
Iran, Islamic Republic of
کور هم می بیند این فاجعه را کی درست کرده تو ندیدی؟؟؟؟
کامبیز
Iran, Islamic Republic of
شاید حمله اسکندر و حمله مغول و غیره وسرنگونی صفویه همه زیر سر امریکا و اسراییل بوده...!!!؟