دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 Sep 2020
 
۱
۲

نماینده همدان: آخوندی باید بازخواست شود

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 736261
دولت در این مدت در زمینه تولید مسکن اقدام چندانی انجام نداده و به عبارتی دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است لذا آقای آخوندی و مسئولان مربوطه باید بازخواست شوند.
نماینده همدان: آخوندی باید بازخواست شود
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه "اعتراف می‌کنم دولت در بخش مسکن دچار عقب‌ماندگی است، اظهار داشت: در اصل دوم قانون اساسی 16 وظیفه برای دولت در نظر گرفته شده که یک از آن وظایف تامین مسکن مناسب برای همه مردم است که متاسفانه خانه نساختن دولت و نداشتن برنامه در این حوزه باعث به وجود آوردن مشکل و فشار آمدن به مردم و مستجران شده است.

وی در همین راستا، افزود: دولت باید به اصول قانون اساسی درباره وضعیت بازار مسکن و مشکلی که در این زمینه وجود دارد عمل کند لذا در این زمینه انتقاد اساسی و شدید به دولت داریم ؛چراکه  در این مدت در زمینه تولید مسکن اقدام چندانی انجام نداده و به عبارتی دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس، با بیان اینکه نتیجه کم کاری دولت و کوتاهی از قانون باعث افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن شده است، ادامه داد: عامل اصلی گرانی مسکن و مشکلات به وجود آمده در این بازار دولت است که با عدم انجام وظیفه قانونی خودش در تامین مسکن و با عدم نظارتش بر بازار باعث بالا رفتن قیمت ها شده است.

حجت الاسلام فلاحی با تاکید بر اینکه با مسکن مهر مشکل بخش عمده ای از مردم در موضوع خانه‌دار شدن رفع شد، ادامه داد: متاسفانه آقای روحانی وزیری را انتخاب کرد که به اذعان خودش در دوران وزارتش حتی یک مسکن مهر افتتاح نکرده است.

وی تصریح کرد:بنابراین قانون نباید کوتاه بیاید و باید آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی سابق و سیار مسئولان مربوطه را از باب اینکه در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده را بازخواست کند.
نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه کمکاری دولت و وزیر راه و شهرسازی در زمینه تولید مسکن باعث شده مشکلات در حال حاضر بر دوش نظام،مردم و مستجران باشد که به همین دلیل بهتر بود که مجلس دهم خیلی سریعتر این وزیر را استیضاح می کرد، گفت: دولت باید خیلی زودتر وزیری را بر سر کار می گمارد که اعتقاد به خانه دار شدن مردم داشت و تولید مسکن را تحت هر عنوانی سریعا عملیاتی می کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اخوندی چرا که باعث مرگ تدریجی بسیاری از جوانان در اثر لجبازی ایشان با مسکن مهر و اهمالکاری ساختن مسکن برای مردم بوده است
Iran, Islamic Republic of
به نظر من مجلس باید به دولت کمک کند تا تصمیم اشتباه نگیرد
وفعلا درگیر مسایل جنبی نشود