چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - 28 Oct 2020
 
۴
۵۶
قالیباف:‌

تحول قریب الوقوع است/ امید به آینده، افراد سست عنصر، ناکارآمد و یکجانشین را از صحنۀ مدیریت کشور کنار خواهد گذاشت/ تعویق زمان کنکور سراسری ضروری است

يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 735751
با ایستادگی مردم در برابر انواع فتنه‌های داخلی دهه‌های دوم و سوم انقلاب در مدت زمانی کوتاه به چنان قدرتی دست یافتیم که پیچیده‌ترین نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.
تحول قریب الوقوع است/ امید به آینده، افراد سست عنصر، ناکارآمد و یکجانشین را از صحنۀ مدیریت کشور کنار خواهد گذاشت/ تعویق زمان کنکور سراسری ضروری است
به گزارش جهان نيوز، در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور گفت: "مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلا" عید سعید قربان را به ملت شریف ایران تبریک می‌گویم. این عید سعید به معنای واقعی کلمه، عید امتحان الهی است. هر گاه بتوانیم با ایمان کامل به وعده‌ها و سنت‌های خداوند از این دشواری‌ها عبور کنیم، ایمان و قدرت جدیدی به دست خواهیم آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت ما پس از ابتلائات منجر به وقوع اسلامی، قدرت شگفتی پیدا کرد تا از انقلاب محافظت کند و پس از عبور از فتنه‌هایی سال‌های اول انقلاب، توان پیدا کرد تا در دفاع مقدس دلیرانه مقاومت کنیم.

در معرض امتحان بزرگ کارآمدی و حل مشکلات معیشتی جامعه قرار داریم
وی بیان کرد: با ایستادگی مردم در برابر انواع فتنه‌های داخلی دهه‌های دوم و سوم انقلاب، در مدت زمانی کوتاه به چنان قدرتی دست یافتیم که پیچیده ترین نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم و نظم جدیدی را در منطقه غرب آسیا برقرار کنیم. در زمان فعلی هم دشمنان مردم ایران برای آسیب اقتصادی به مردم طراحی پیچیده‌ای انجام داده اند. از همین رو اکنون در معرض امتحان بزرگ کارآمدی و حل مشکلات معیشتی جامعه قرار داریم.

دکتر قالیباف اظهار داشت: آموزه عید قربان به همه‌ی ما مسئولان کشور این است که اگر به وعده های تخلف ناپذیر خداوند اعتماد کنیم، بدون نیرنگ و ظاهرسازی و به معنای واقعی کلمه ارادۀ الهی را محقق کنیم و به جای خودمحوری و خود رأیی، فداکاری و ایثار را سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار دهیم و خود را یکسره وقف خدمت به مردم، یعنی وظیفۀ شرعی خود کنیم، پیروزی ما حتمی است و با عبور از این مرحله، ان‌شاءالله مردم ایران قدرتی مضاعف خواهند یافت و از مشکلات کشور کاسته می شود.

رئیس دستگاه قانون گذاری کشور با اشاره به نقش مجلس گفت: نقش مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شریف مردم عزیز ایران برای عبور از این مرحلۀ دشوار، اساسی و حیاتی است. اگر مجلس را متحول کنیم و پیگیر مشکلات معیشتی مردم باشیم، موتور تحول و مدیریت مشکلات در کشور به حرکت در می آید و اگر مجلسی ضعیف داشته باشیم، موتور پیشرفت کشور متوقف خواهد شد.

شرط لازم برای تحول اقتصادی شکل گرفتن مجلس قوی است
وی تاکید کرد:  از همین رو تحول مجلس و شکل گرفتن مجلس قوی و فعال شرط لازم برای تحول اقتصاد کشور است. خدا را شاکریم که نظارت مردم بر تمامی رفتارها و تصمیم‌های مجلس بسیار بیشتر از دوره‌های گذشته است و این را نعمت الهی می‌دانیم.

مطالبات مردم را سرمایۀ واقعی این مجلس می‌دانیم
دکتر قالیباف بیان کرد: نظارت مردمی را گامی اساسی در راستای پیشرفت کشور قلمداد می‌کنیم. وقتی انتظار از یک فرد زیاد است و به اقدامات او امید دارید، در برابر او سختگیرانه عمل می‌کنید؛ توجه مردم به تمامی تصمیمات این دوره از مجلس نشان دهندۀ همین امید و انتظار عمومی است و همۀ ما نمایندگان در قبال این انتظار وظیفۀ شرعی داریم . از همین رو مطالبات مردم را سرمایۀ واقعی این مجلس می‌دانیم.

قدردان دقت نظرها، مطالبات، نگرانی‌ها و فریادهای از سر دلسوزی مردم هستیم و از تمامی مردم عزیز تقاضا می‌کنیم تا در ادامه نیز همین طور مطالبه گرانه بر مجلس نظارت کنند و به کوچکترین نکاتی حساس باشند و آن را با صدای بلند و رسا مطالبه کنند تا قطار مجلس با کمک خود مردم، درجه ای از ریل اصلی و قانونی خود زاویه پیدا نکند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز عید قربان نکات بسیار مهمی در خصوص دو جریان موازی تحریم و تحریف اشاره کردند. این دو جریان دو لبۀ یک قیچی هستند تا مسیر پیشرفت ملت ایران را مسدود سازند و کشور را به فروپاشی اقتصادی برسانند. مسیر تحریم به دنبال قفل کردن اقتصاد کشور و رساندن دولت به وضعیت ورشکستگی کامل بوده است که به فضل خداوند موفق نشده و موفق نخواهند شد.

وی ادامه داد: برای به سرانجام رساندن جریان تحریم، جریان تحریف را آغاز کردند تا مطالبات مردم را بربایند و با وارونه نمایی و بازنمایی رسانه‌ای، خواسته‌های مردم را آن طور که مورد پسند دشمنان ملت ایران است نمایش دهند و با تحریف واقعیات، کتمان قدرت کم نظیر ایران اسلامی و القای حس نا امیدی و کرختی، مردم را از ایجاد تحول نا امید کنند.

تحول قریب الوقوع است
دکترقالیباف تاکید کرد: آنها به خوبی می‌دانند که تا جوان‌های کشور به ایجاد تحول امیدوارند و نشاط دارند، هر توطئه‌ای را خنثی خواهند کرد. مشکلات هست، دشمنی‌ها هست، جریان‌های نفوذی به شدت مشغول خرابکاری هستند ولی بدانیم که تحول قریب الوقوع است. امید به آینده افراد سست عنصر و ناکارآمد و ناامید و یکجانشین را از صحنۀ مدیریت کشور در عرصه‌های گوناگون کنار خواهد گذاشت و نیروی جوان با استعداد خلاق و امیدوار و انقلابی را روی کار خواهد آورد.

وی عنوان کرد: ناتوان ها کنار خواهند رفت و افراد توانمند چرخ تحول قریب الوقوع به نفع مردم را حرکت در خواهند آورد. جریان سومی وجود دارد که دو جریان تحریم و تحریف را تکمیل می‌کند و آن هم جریان ناکارآمدی است. جریانی که مسئولیت‌ها را تصرف می‌کند ولی اولویت‌های کشور را پشت گوش می‌اندازد و باعث می شود که تحریم ها اثر کنند و تحریف‌ها، واقعی جلوه کنند و کشور را سمت فروپاشی ذهنی سوق می دهند.

سوت حرکت قطار گام دوم انقلاب اسلامی به صدا درآمده است
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر  و پردیس در مجلس تصریح کرد: ناکارآمد ها می‌دانند که سوت حرکت قطار گام دوم انقلاب اسلامی به حرکت درآمده است و دیگر جوان های کارآمد و انقلابی نخواهند گذاشت آنها حرکت این قطار پرشتاب را کند کنند و ستون پنجم دشمن خبیث ملت ایران باشند. دورۀ کار و تلاش و پیگیری مشکلات اقتصادی مردم آغاز شده است.

وی ادامه داد: کاملا طبیعی است که در این مسیر اشکالات وضعف هایی وجود داشته باشد اما بی تردید حرکت کلی که پیش روی ما درجهت قوی کردن مردم و در نتیجه ایجاد ایران قوی خواهد بود و ایران قوی که با قوی شدن تک تک مردم ایران بدست خواهد آمد، باعث پیروزی ما در جنگ اراده ها و شکست خوردن دو جریان تحریف و تحریم خواهد شد.

رئیس مجلس همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همچون گذشته در سخنرانی روز عید قربان به طور صریح و شفاف اولویت‌های کشور در حوزۀ مسائل اقتصادی را بیان کردند. همۀ نمایندگان مجلس و بدنۀ کارشناسی و تخصصی توانمند این مجموعه، خود را موظف و مکلف می‌دانند که این اولویت ها را در رأس مسائل مورد توجه و پیگیری خود قرار دهند و از تمامی ظرفیت ها، تکرار می‌کنم تمامی ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد آنها استفاده کنند.

بستۀ اقتصاد مردمی در دستور کار مجلس قرار دارد
وی گفت: بستۀ اقتصاد مردمی برای پیگیری همین اولویت‌های اقتصادی در دستور کار مجلس قرار دارد و پیشبرد گام به گام آن چه با توجه به ظرفیت های قانون مجلس در تقنین و نظارت و چه با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی اقتصاد، تحولاتی اساسی در وضعیت اقتصادی کشور به خصوص به نفع محرومان و مستضعفان رقم خواهد زد؛ و ما خود را متعهد می دانیم این ریل گذاری را با دقت انجام دهیم و با جدیت بر اجرایی شدن آن نظارت کنیم.

مجلس مطالبه گر اصلی توجه به اولویت‌های فوری اقتصاد خواهد بود
دکتر قالیباف اظهار داشت: انجام تغییر اساسی نیازمند اراده‌های استوار است و مجلس یازدهم چنین اراده‌ای دارد و تحول را رقم خواهد زد. در بُعد نظارتی نیز، به طور شفاف و دقیق و به روز بر تمامی جزئیات نظارت خواهیم کرد و مطالبه گر اصلی توجه به اولویت‌های فوری اقتصاد خواهیم بود.

کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید به زودی تشکیل می شود
وی تاکید کرد: از طرف دیگر رهبر معظم انقلاب تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید را از سران سه قوه مطالبه کردند که اعلام می‌کنم به زودی این کارگروه با حضور جمعی از متخصصین با تجربه و کارشناسان جوان تشکیل خواهد شد و روند فعالیت‌های آنان که به تصمیم‌گیری های کلان جهت خواهد داد، به طور شفاف به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

ماموریت رئیس مجلس به کمیسیون بهداشت و آموزش برای پیگیری رعایت پروتکل های در برگزاری کنکور
دکتر قالیباف با اشاره به شرایط برگزاری کنکور دکتری در دوران کرونا گفت: در پایان لازم است اشاره کنم که نگران رعایت نشدن پروتکل های دقیق بهداشتی در کنکور سراسری هستیم. متاسفانه به وعده‌های داده شده در برگزاری کنکور دکتری عمل نشد و بی‌توجهی‌های تاسف آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت که خود نیازمند بررسی دقیق‌تر و پیگیری است.

رئیس مجلس شورای تاکید کرد: این کوتاهی‌ها، نگرانی مردم در خصوص برگزاری کنکور سراسری را بیشتر کرده است و بسیاری از نمایندگان شنونده نگرانی های والدین در خصوص سلامت فرزندان خود بوده اند. بنظر می رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک بمدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد. سلامت دانش آموزان عزیز ما، خط قرمز مجلس است و کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس وظیفه دارند تا اطمینان از رعایت بهترین تصمیم در این خصوص، مطالبات مردم را از مسئولین ذی‌ربط پیگیری کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
جناب
مطالبات مردم پس گرفتن اموال نا مشروع از مسئولینی که چندین سال به عناوین مختلف بیت المال را غارت کردند؟؟؟؟؟
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
.......
Romania
رییس جمهور بعنوان عالیترین مسئول اجرایی کشور ، مسئولیت برگزاری کنکور را به نظر کارشناسی ستاد ملی کرونا ، موکول میکند.
Romania
....
Iran, Islamic Republic of
اگر خیلی نگران کرونا هستن باید طرح ترافیک رو لغو کنند.
Iran, Islamic Republic of
لغو کردن اخبار رو دنباتل کنی راحتتری
Iran, Islamic Republic of
من نگرانی مسولین درخصوص کرونا و لزوم بازنگری را درک میکنم.....
اصغر
Iran, Islamic Republic of
قوه مجریه باید تحت نظارت قوه مقننه باشد وگرنه می شود حکایت 7 سال گذشته.
Iran, Islamic Republic of
اقا اقلا درست بیان کنید اینکه مخالف قانون اساسیه تفکیک قوا داریم اما می توان پیشنهاد احیای نخست وزیری را داشت که باید از طریق مراجع مربوطه اقدام گردد
Iran, Islamic Republic of
نه اقا بالاخره اعلام کردن کنکور در راس زمان مقرر انجام خواهد شد
اداره کشور بدون نفت معجزه تدبیر و امید است
Germany
...
Romania
سوزش حمله گازانبری هنوز جسم وجان بعضی ها را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است.
خخ
Iran, Islamic Republic of
دلار 25000 تومانی و سکه 11 میلیونی و تورم 500 درصدی معجزه دولت تدبیر و امید است !
United States
سوزش گرانی خیلی خیلی شدیدتر است!!!
Iran, Islamic Republic of
این هم هنریه که هر کسی نداره و در کار سیاست ادم باید از تمام فنون بهره داشته باشه و برای خیر و صلاح ملت و بر علیه دشمنان داخلی و خارجی استف4اده زکنه
Iran, Islamic Republic of
احسنت واقعا که درست گفتی و بجا
Iran, Islamic Republic of
این هم یکی از خواسته های بحق ملت ایران است . خائنان باید به اشد مجازات برسند
Switzerland
وباز هم شعااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار
Iran, Islamic Republic of
...
تدبیریها شعار دادند اما مجلس یازدهم دو ماه از شروع به کارش، رئوس برنامه های کلی و مهم را مشخص کرده و یک به یک به آنها میپردازد بی جهت مردم را ناامید نکن
Switzerland
....
Iran, Islamic Republic of
تحول فقط با احمدی نژاد میسر است
Iran, Islamic Republic of
نه خیر اقا جان تحول فقط با این فرد یک زمانی میسر بود مگه قحط الرجاله که یکبار ازموده رو دوباره ازمافیش کنیم دوره دوم این فرد رو یادمون نرفته
Iran, Islamic Republic of
مهم نظر اکثریت ملت است
مهم اهداف عالی کشور است.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
ناظر
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
اگر تحول ایجاد کردنتان مانند همین اظهار نظرهای دو فوریتی و سطحی در مورد کنکور است خدا به ما و کشورمان رحم کند.
Iran, Islamic Republic of
زمان کنکور را به ستاد مبارزه به کرونا بسپارید. ..
دانیال
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله در سال 1400 با انتخاب یک دولت متعهد و انقلابی شاهد شکوفایی اقتصادی خواهیم بود.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
فقط و فقط احمدی نژاد
هادی
Iran, Islamic Republic of
اگر منظور از دولت جوان و انقلابی رسیدن به شخصیتی همچون بذرپاش هستید، از همین حالا باید بدونید نمیشه !
بذرپاش چه ایرادی داشت؟...
Iran, Islamic Republic of
انشاء الله این روز هم در 12 مردادماه 1400 از راه خواهد رسید
Iran, Islamic Republic of
ببینیم و تعریف کنیم در این دو ماه و اندی که چیزی اصلا مشهود نبوده است
معلوم است که برنامه ریزی بلند مدت برای ریل گذاری درست و جلسات با کارشناسان برای حل مشکلات به این زودی مشهود نخواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
United States
امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشید و از انتقاد هم بدتان نیاید چون مردم از مدیریت های گذشته شماهم راضی بودند و هم ناراضی.
Iran, Islamic Republic of
قالیباف نشان داد که مدیری توان در امور اجرایی است و می تواند برای کشور منشاء خدمات زیادی باشد
Iran, Islamic Republic of
خداقوت و ملت دلسوز و جوان پرشور و انگیزه هم پشت سر شما خواهند بود
Iran, Islamic Republic of
همینکه اندیشه اتکا به درون و پیشرفت کشور در بدنه مسئولین به ویژه مجلس ایجاد شده است امیدوارکننده است
Iran, Islamic Republic of
ایران از لحاظ منابع انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه در حال حاضر بی نظیر است لطفا مجلس با ایجاد زمینه های مختلف فزایش اشتغال زایی و جهت دهی نیروی متخصص برنامه ریزی هدفمند انجام دهد
مصطفوی
Iran, Islamic Republic of
کندن مسئولین فاسد از کرسیهای مدیریتی کار بسیار دشواریست. .
Iran, Islamic Republic of
مخصوصا اگه اختاپوس وار خودشون رو به قدرت های فاسد اقتصادی و سیاسی چسبونده باشن اما راه به جایی نخواهند برد انشاء الله
Iran, Islamic Republic of
بچه من یک سال زحمت کشید این آقا برای پز سیاسی می گوید"تعویق زمان کنکور سراسری ضروری است "؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
........
مادر یک کنکوری
Iran, Islamic Republic of
من مادر یک کنکوریم بچه من یک سال وچند ماهه که نه تفریحی داشته نه آرامشی داشته زندگیمون یک ساله مختل شده تو رو به هر کسی که می پرستید بزارید کنکور برگزار بشه .
Iran, Islamic Republic of
خواهد و مادر گرامی نگران نباشید کنکور بوقتش انجام میشه
سعید زاده
Iran, Islamic Republic of
اقای قالیباف بزودی از حمایت خود از بذرپاش پشیمان خواهد شد. !!
کیان
Iran, Islamic Republic of
نمی دونم این کنکور چه ربطی به ایشون داره...!!!?
Iran, Islamic Republic of
مل اینکه حواستون نیست قوانین رو مجلس باید تصویب کنه تازه چرا شما زمانی که در زیر فشار فریاد کمک میدی و کسی به کمکت میاید انوقت میگی بتو ربطی داره یا نه ؟ خنده دلار نیست این حرفت
جریان ناکارآمد مسئولیت‌ها را تصرف می‌کند ولی اولویت‌های کشور را پشت گوش می‌اندازد و باعث می شود که تحریم ها اثر کنند و تحریف‌ها، واقعی جلوه کنند و کشور را سمت فروپاشی ذهنی سوق می دهند.