دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 18 Jan 2021
 
۲
۷

خبر خوش پلیس راهور درباره جرایم رانندگی

شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب: 735653
رئیس پلیس راهور ناجا از اجرای مجدد طرح پرداخت اقساطی جرایم رانندگی به مناسبت ایام مبارک دهه ولایت خبر داد.
خبر خوش پلیس راهور درباره جرایم رانندگی
به گزارش جهان نيوز، سردار سیدکمال هادیان فر، با اعلام این مطلب که براساس اعلام پزشکی قانونی در ۳ ماهه اول امسال میزان جانباختگان ناشی از تصادفات در کل کشور ۱۶.۱ درصد کاهش داشته است اظهار داشت: مدیریت تردد، کاهش سوانح و تصادفات و افزایش کمی و کیفی خدمات پلیس راهور ناجا به مردم و هوشمندسازی از جمله برنامه‌های اصلی پلیس راهور ناجاست.

سردار هادیان فر، با بیان اینکه پلیس راهور ناجا مخالف افزایش هرگونه جریمه رانندگی است، گفت: در حال حاضر جریمه‌ها به قیمت قبلی اعمال می‌شوند و در هیچ گروهی افزایش جریمه نداشتیم و پیشنهادی هم به دولت ارائه نکردیم.
این مقام ارشد انتظامی در توضیح افزایش ۲ درصدی به رقم برخی جرایم رانندگی در سال جاری گفت: مجلس دهم در روز‌های آخر به منظور کمک به بهزیستی ۲ درصد بر جریمه‌ها اضافه کرد که الآن در برخی از جریمه‌ها رقم آن به طور مثال می‌شود ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان که آن ۲ هزارو ۵۰۰ تومان همان ۲ درصدی است که به حوزه بهزیستی اختصاص پیدا کرده تا در واقع به این بخش از نظر بنیه مالی کمک بیشتری شود.

وی در خصوص افزایش جریمه ورود به طرح زوج و فرد در شهر اصفهان نیز اظهار داشت:

افزایش جریمه در شهر اصفهان براساس مصوبه شورای این شهر انجام شده و این موضوع نه پیشنهاد پلیس راهور ناجا بوده و نه در مجموعه دولت مطرح و نه در شورای ترافیک استان تصویب شده است.

سردار هادیان فر، جریمه یک میلیون ریالی برای برای ورود به طرح ترافیک شهر اصفهان را بسیار زیاد دانست و گفت: شاید عددی کمتر از این برای تهران اعمال می‌شود، ولی این رقم برای اصفهان زیاد است و من از این فرصت استفاده کرده و از شورای ترافیک شهر اصفهان تقاضا می‌کنم که این جریمه ۱۰۰ هزار تومانی را تقلیل دهند و حداقل ۶۰ درصد آن را اعمال کنند.

این مقام ارشد انتظامی بیشترین تمرکز پلیس راهور ناجا را بر روی برخورد با تخلفات حادثه ساز عنوان کرد و اظهار داشت: یافته‌های ما نشان می‌دهد ۸۲ درصد جانباختگان ناشی از تصادفات به دلیل ۴ عامل اصلی سرعت، سبقت، عدم توجه به جلو و واژگونی جان خود را از دست می‌دهند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: هم اکنون ۳۴ درصد تصادفات در جاده‌های کشور رخ می‌دهد در حالی که ۷۰ درصد جان باختگان ناشی از تصادفات در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند که دلیل بیشتر آن‌ها سرعت غیر مجاز است.

سردار هادیان فرد تصریح کرد: هم اکنون متوسط سرعت در کشور ۷۸ کیلومتر در ساعت است در حالی در استان اصفهان متوسط سرعت ۸۵ کیلومتر در ساعت بوده و باید اقداماتی انجام دهیم که سرعت در این استان کاهش پیدا کند.

وی در خصوص توقیف خودرو‌های دارای جریمه رانندگی بالای یک میلیون تومان هم اظهار داشت: براساس قانون ماموران در سراسر کشور موظف هستند که چنین خودرو‌هایی را توقیف و به پارکینگ منتقل کنند، اما در این خصوص هم به ماموران تاکید کردیم اگر خودرویی همراه با خانواده بود فقط به راننده تذکر دهند که باید جرایم خود را تسویه کند ضمن اینکه از سال گذشته هم ارسال پیامک اخطار به این گونه رانندگان را در دستور کار قرار دادیم تا قبل از توقیف وسیله نقلیه خود از میزان جرایم خود اطلاع پیدا کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص کمک به قشر کم درآمد جامعه برای پرداخت جرایم رانندگی خود، گفت: یکی از طرح‌هایی دراین خصوص انجام شد پرداخت اقساطی جرایم رانندگی بود و با مجوزی که از وزارت کشور گرفتیم این گونه رانندگان می‌توانستند بدون پیش پرداخت وسیله نقلیه خود را ترخیص و در طول یک سال به صورت اقساطی و در حد توان جرایم خود را پرداخت کنند که درصد زیادی از مردم هم از این فرصت استفاده کردند.

سردار هادیان فر از اجرای مجدد، طرح پرداخت اقساطی جریمه خودرو که در حال حاضر متوقف شده به مناسبت ایام مبارک دهه ولایت خبرداد و گفت: رانندگانی که خودرو‌های آن‌ها به این دلیل در پارکینگ‌ها توقیف شده می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا هم چنین به موضوع افزایش مراجعات به مراکز تعویض پلاک ناجا اشاره کرد و اظهار داشت: طرح نوبت دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک به صورت پایلوت ابتدا در تهران و پس از رفع مشکلات آن در سایر استان‌ها اعمال می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تمامی مراکز تعویض پلاک ناجا در سراسر کشور تا ساعت ۱۶ فعال هستند و این طرح تا عادی شدن شرایط ادمه دارد گفت: نکته حائز اهمیت این جا است که معلوم نیست به چه دلیل مردم صبح زود به این مراکز مراجعه می‌کنند در حالی که از ساعت ۱۱ صبح به بعد تمام مراکز تعوض پلاک ما در سراسر کشور رو به خلوتی می‌روند و بعد از ظهر‌ها به صورت نادر کسی مراجعه می‌کند.

سردار هادیان فر در پایان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مراجعه کنندگان به مراکز تعویض پلاک پلیس راهور ناجا تاکید کرد و اظهار داشت: بنای ما بر این است که برای اینکه مردم سردرگم نشوند و وکالت هایشان دچار مشکل نشود این مراکز را پایدار نگهداریم و بتوانیم به مردم خدمات رسانی کنیم، اما این پایداری منوط به همکاری خود مردم است که هم وقت خود را تنظیم و در هنگام ورود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Bulgaria
مراکز شماره گذاری را توسعه دهید تا مردم اذیت نشوند . میشه از انحصار جلوگیری کرد
Iran, Islamic Republic of
اگه به فکر مردم هستین که نیستین جریمه دو برابری را ببخشیم چه منتی هم سر مردم میزارد‌.....
Romania
تو این وضع کرونا (دقیقا ۳ تیر ۹۹) مجبوری چند لحظه ای وارد طرح زوج و فرد اصفهان شدم و بدون توقف (شاید پنج دقیقه بعد هم خارج شدم) حالا ۱۰۰ هزار تومن جریمه برایم صادر شده، واقعا ظلم هست منی که درآمدم در این اوضاع بسیار کم شده، حالا بخوام جریمه اضافی هم بدهم، قبلا ۴۰ تومن بود و تازه انقدر هم سخت گیری نمیشود، حالا که باید بهتر بشه، ۱۰۰ تومن کردن، تند تند هم جریمه میکنن
سعید
United States
با سلام تو موقعیت که کشور درگیر کرونا میباشد و باید کمتر. از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنیم من برای رفتن به دکتر در اصفهان که خودم کرونا داشتم وخانوادم نیازمند بودند که به مطب بروم با وسیله شخصی رفتم دکتر و متاسفانه اکثر پزشکان در محدوده زوج فرد در اصفهان میباشد خودروی من۱۰۰هزارتومن به خاطر ورود به طرح جریمه شد شما بگوئید تو این وضعیت که من خود ناقل بودم و نمیتوان از وسیله عمومی استفاده کرد من چگونه به پزشکی که در طرح زوج وفرداست مراجعه کنم .
Hassan
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سلام
ماشینی را از دلال با سند وکالت فروش خریدم ... متاسفانه تقریبا یک میلیون خلافی داره ... چون کل پول ماشین رو داده بودم خلافی گردنم افتاد و فروشنده زیر بار خلافی نرفت .....
Davod
Iran, Islamic Republic of
چرا بعضی از این افسر ها در صورتی که یک خلاف مثل سرعت غیر مجاز یا هر چیز دیگه کرده ایم تاکید میکنم فقط یکی خلاف اما از موقعیت خودشان سوء استفاده میکنند چند تا جریمه متفاوت مینویسد ایا برای تنبیه کردن است اگر چنین هست ایا این راهشه یا باید فرهنگ سازی بشه یاباید قوانین رو درست کرد در شهر در خیابان نواب با ۸۰ تا سرعت میشه رفت ولی در ازادگان در لاین بالایی با۷۰ تا سرعت این درسته.